Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

desszi
19. okt 2009

ahojte,
dlhsie som tu nebola, tusim dva dni, ani neviem rychlo co som robila, tak prebehol ten vikend - boli sme s Petom na trhu, kuchtili sme, venovali sa Dadusovi, montovali garnize a dvere, vcera sme mali poobede navstevu, kamoska s priatelom a dcerou (4 roky) - neskutocne perpetum mobile 😀 😝
bzuci ma ma odsledovanu, tak vas vie informovat 😀 ako sa inak mate bzucko? kedy ides na dalsiu kontrolu?
evik, mirip - dievcence su kraaaasne - babule male - nasi chlapci si budu mat z coho vyberat 🙂 😉
idem ranajkovat a postit sa do zehlenia - mam tak vyprate tri varky 😝

ejusaaa
19. okt 2009

Dobre ranko,dnes sa rysuje krajsi den,dnes si idem kupit cizmy,cakam a acakam ale nic nedostavaju,tak zoberiem tie vyhliadnute co uz...maly v noci dost mrnkal,asi dalsi zubok,ale teraz mi zaspal,tak si este trochsa lahnem,aj tati spi po nocnej a neskor pojdeme von,dnes by uz aj materska mala byt nie?Ozaj baby nas sa to tyka ze od januara o 1OO euro viac?Ze ten kto robil 9 mesiacov pred materskou toho ano,no pojdem sa popytat,to by bodlo 🙂

ejusaaa
19. okt 2009

A zacala som treti albumcek 🙂

mirip
19. okt 2009

Ahojte dievčatá ☹ . Chcem sa vás skúsenejšie maminy spýtať čo robiť. V porodnici mi ako som písala mleiko nemabehlo tak malej sa začalo podávať umelé vo štvrtok, v sobotu sme pršli domov a viete ako to je, doma iná strava pestrejšia a do večera sa mi začali naplnať prsia a včera už aj trolinu išlo, ale malá nevládze ťahať, vždy pred umelým ju prikladám už od porodnice, xyzkát vytiahne ale nakoniec sa začne jedovať a ide sa na umelé a pritom aj tam sa pri ťahaní z flaše namaká lebo som kúpila také flaše ktoré nemajú dierku a som dierku robila a takú malinú že ťahá ako o život aby aj odtial niečo šlo..........a kedže neládze ťahať z prs, mám problémy aj ja, od včera sa mi hocikedy zvýši teplota, nie je to vela maximálne 37,7 som mala ale aj tak som nahnevaná sama na seba.....že mlieko nenabehlo skor a teraz bude problém ju prikladať lebo si myslím že špekuluje, ked tam jej to ide predsa len lahšie, skúsim dnes odsávať, odsávať odsávať možno aj odsávačka pomože aspon trolilinku vyťahať ale či naozaj to neviem 😢
A navyše, chcem sa spýtať, povedali nám že pri kúpaní nepoužívať nič, žiadne mydlá, krémy nič, len čistá voda a po liehom okolo pupku a poriadne vyutierať všetky záhyby na telíčku si dávam na tom utieraní maximálen záležať ale asi máme inú vodu ako v porodnici, lebo je dosť tvrdá a malá má na prštekoch na ruke trochu akoby ošúpanú suchú kožtičku a tiež na nožkach ako je prihlavok, možem je to po kúpaní nakrémovať krémom pre bábatká????????
Ak viete poraďte, lebo už si pripadám ako zlá mama ale ked malá je inak zlatá sa v noci budí 2 maximálne 3krát a ked sa prebalí, napapá tak spí dalej, stým zatial problémy menám

etnicka
19. okt 2009

ahoj mirip, skus si pred kojenim sprchovat prsia teplou vodou. Tym sa zmensi tlak mliecka, pekne sa to uvolni a babatku by sa malo lahsie sat. Este je velmi dolezity sposob prisatia. Idealne by bolo, keby si zavolala laktacnej poradkyni, nech Vas pride pozriet. Skusim Ti pohladat telefonne cislo na laktacnu poradkynu v Tvojom okoli. Dam Ti ho do IP. Drzim palce 😉

etnicka
19. okt 2009

mirip este k tej suchej kozicke - Zoranko mal zo zaciatku to iste, je to bezne u malych babatiek a je to z vody. My sme mu to natierali olivovym olejom a preslo mu to 😉 Moze byt aj hocijaky iny rastlinny olej. Je to lepsie ako detsky krem, lebo tam sa pridavaju rozne chemikalie a mohol by mat alergicku reakciu, pripadne by sa mu z toho mohla kozicka este viac vysusat.

aadula
19. okt 2009

ahojte

mirip, mne bola tiež poradiť jedna známa ...som 6 týždňov malého zle prikladala...asi fakt najlepšie poradiť sa ...a ak by malá naozaj nechcela ťahať, tak potom skús odsávať...ale keď máš mliečko škoda by to bolo nevyužiť... Ja som malého umývala mydielkom detským..a tá suchá kožička, to sa bábatko šúpe, tiež som olivovým olejčekom natierala.., ale malému to bolo slabé a tak som si kúpila tuším po 3 mes. telové mlieko HIPP to je bez chemických prípravkov..a používam ho až do teraz 🙂

aadula
19. okt 2009

lucka, ja som malého kojila do 15m. a keď sme začali..tak po kaši veru ešte vypýtal mliečko od maminky..ono to je pre tie detičky to mamine mliečko na zapitie 🙂 ..aj teraz sa stane, že večer zje puding či krupicu a potom ešte pýta kakauko 🙂 ... kľudne jej daj tvoje mliečko po kaši...a časom iste prídeš na to čo jej najlepšie bude vyhovovať 🙂

ejusaaa
19. okt 2009

Ahojte,co robkate?My sa hrame,papame vsetko okrem mlieka,on vobec nepije,len v noci....a ked sa chystate s detmi von,tak aj vam tak strasne placuuuuuuuuuuuu pri obliekani?Tobi ma az krokodilie slzy a my sa spotime az az..no neviem co stym,to asi vsetky deturence co.. 😉

bzucinka2
19. okt 2009

ahojte, luci, ja by som jej dala kasicku skor a tesne pred spinkanim este mliecko , aj ja som to tak robila a maly bol spokojny 🙂
mirip, nie si zla mamina, zatial ju prikladaj, ked nevladze odsavaj co ide,odsate odloz a daj jej ho miesto umeleho, pripadne skus pouzit klobuciky, v medulienke je aj laktacna poradkyna ak sa nemylim a ta supajuca sa kozicka, je v poriadku to sa robi asi kazdemu babatku, ja som kupila v lekarni tiez olivovy olej a ten pomohol 🙂 a kupala som vzdy s detskym mydielkom 🙂
desszio tyzden v stredu rano 🙂
baby, mne je straaaaaaasn ezle uz neviem rozlisit hlad od vracania, je to des a este k tomu aj malo pijem ☹

aadula
19. okt 2009

bzučinka, a bolo ti aj pri Alexkovi tak zle? už len vydržať ...viem..ľahko sa to píše...ale kvôli tým našim drobcom vydržíme veľa 🙂 Mne nebolo zle ani pri jednom..., tak neviem aké to je...ale určite dooosť neprijemné

ejusaaa
19. okt 2009

Bzuci,aj mne byvalo zle,celeeeee dni,ziadne ranne nevolnosti,cele tehotenstvo skratka...ale snad Ti to ustupi,skus si vypytat take homeopatika ako mala Katarianka ked jej byvalo zle,jej to za cas pomohlo vtedy...pozerala som superstaaaaaaaaaar,vy koho tipujete?Ja myslim ak chalan tak Martin Chodul a z bab Monila Bagarova,ci tak sa volaju asi 😀 No dobru noc,dnes bolo bezbolestne zaspavanie,ajojte 😉

mirip
20. okt 2009

Ahojte dievčatá, viem že teraz ste všetky v posteli a spíte, ale ja už fakt nevládzem, skúšam odsávať odsávať odsávať, za celý deň do teraz to je cca 30ml, horúčky mám stále a stále vyššie predvčerom to bolo do 38 a dnes už do 39 zábaly a studená sprcha mi telotu nestiahne vobec maximálne tak o dve tri políčka mám menej a som sa v lekárni pýtala na to čo možem od horúčky tak mi povedal že ked odsávam a chcem dávať malej tak nemožem nič a ked si musím niečo dať aby som ju stiahla tak musím odsaté vyliať a nedať to malej.........takže fakt neviem na koho sa obrátiť, už sú všetci doma zo mna zúfalí a možno budem vypadať ako zlá mater ale ked to má ísť takto tak radšej ostanem na umelej strave a mlieko keby odišlo, lebo teraz sa snžaím pomocť si ako sa dá a neviem na koho sa obrátiť čo sa týka mlieka bud teda nech sa mi to upraví a čo robiť aby horúčky neboli a nanajvýš budem dávať malej materské aspon raz-dvakrát za deň po odsatí alebo nech teda mlieko odíde, ale za kým ísť, detská? gynekolog, fakt neviem ale takto je to o ničom, leno pri odsávaní sa narobím ako blbá z odsávačkou, teplotu mám stále vyššiu a aj tak ked mám priti horúčke tak jej to dávať nemožem a aj tak je to ešte to vodičkové čo je pred mliekom ☹ 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

desszi
20. okt 2009

mirip, nie si zla mamina, ja som mala tiez na zaciatku problemy, boleli ma velmi prsia a mlieko sa mi nevedelo uvolnit, potom maly nevedel chytit prsnik atd. nastastie som nemala horucku, len zvysenu teplotu. ale zadarilo sa. vydrz. ja som robila nasledovne - tak ako etnicka vravi, sprchovat prsia horucou vodou (ja som zahrievala aj solarnou lampou este v nemocnici, krasne sa mliecko uvolnilo), na noc, alebo aj cez den som si prikladala na prsia plienocku (poradila stara mama) alebo taky gel, ktory sa zahrieva v mikrovlnke a to hodnu chvilu drzi prsia v teple (dostat to v dm-ku).
Aku mas odsavacku? Ja mam avent a tou sa lahko odsava, mala som pred tym inu, ale to bol prd.
A aby sa Dado vedel prisat, pouzivala som klobuciky, este stale ich mam a vyhovuje nam to.
A citala som na nete, ze paralen sa moze, ale treba odsavat alebo krmit az po hodine od uzitia, vtedy je ho uz v krvi minimum.
A dam ti kontakt na bezplatnu info linku, mne tam velmi poradili ohladne dojcenia. Tam mi radila na zapalene prsia homeopatikum belladonna, ale uz si nepamatam davkovanie. Ona ti poradi. Poslem kontakt do IP.
Babatko mozes kremovat, nam to dokonca povedala kozna, ze kludne mozeme babo kremovat - kozmetiku nam konkretnu nepovedala, ale ja som tiez dadusa natierala olivovym olejom a teraz uz pouzivam niveu sos. zabera to.

janadureckova
20. okt 2009

Dobré ránko 🙂
tak my sme mali krásnu noc, Kristínka sa prvýkrát zobudila len raz v noci 🙂 neviem mama hovorí, že deti po krste sa zmenia, vraj buď k lepšiemu alebo k horšiemu, a ja dúfam, že sme ten prvý prípad 🙂
Mirip, verím ti, že je to ťažké, ale skús robiť tak ako ti radí Desszi, hlavne si prsia hrej, a skús odsávať potom ako ich dáš "pocuckať" malej. Mne sa totiž nikdy nepodarí odsať predtým než ich malá podráždi... a potom to ide 🙂
A hlavne sa ukľudni, aj keď viem že je to na prd a ťažké.... Myslím na teba a uvidíš pôjde to 🙂
Bzuci mne bývalo zle prvé 3-4 mesiace, a tiež to bolo celý deň, a musela som vždy niečo zjesť... možno to bude dievka 🙂

mirip
20. okt 2009

Hej skúšam teraz ale nejde to, s klobúčikmi je to ešte horšie, matka volala našmu obvodákovi konkrétne sestričke noa je zlatá a vie poradiť a tá hovorí len prikladať a prikladať ale čo ked jej to nestačí, dofrasa, sa normálne čudujem, myslím malej lebo podla toho čo viem tak materské mlieko je sladké a umelé horkasté. sestrička mi ešte povedala že to má na starosti gynekolog, že existuje aj injekcia na spustenie mlieka ale že by to mal na starosti gynekolog to sa mi nezdá, a ísť k nemu, teraz nie je kedy, muž včera prišiel domov a má od zajtra dovolenku ale zajtra máme očkovanie proti TBC a Dr. robí doobeda v Tlmačoch a vo štvrtok je tam a my ideme doobeda k obvodnej teda dúfam že už bude kartička poistenca ak by malá vydržala by som zbehla k nemu aj tak som sa mu ani nepodakovala lebo nebolo kedy ked som šla domov z nemocky mal sekciu a sestrička u obvodáka hovorí že ked mám horúčky od nedele tak vo štvrtok je neskoro, a navyše tie horúčky možu byť aj z toho že sa mi vrátilo to z pred dvoch týždňov ale nemám nádchu akle strašný kašel 😢

ejusaaa
20. okt 2009

Dobre ranko,Mirip takto sa trapis...ked to nepojde inak davaj jej umele,to neznamena ze si zla mama ked nebudes kojit...Len tie tepoty,ja som tiez mala prvy tyzden a odsavanie strasne bolelo,ale tiez som len malo odsala,su tie lieky homeopatika,do kelu nespomeniem si na ich nazov to mi Mojsi poradila,no mne ani tie nepomohli...a teraz sem tam mi ide mlieko,myslim kvapky a bolia ma ako keby som kojila,po 9 mesiacoch....drz sa,hlavne je,nech ma mala plne brusko,je jedno akym sposobom,to maj na mysli,ty sa nesmies vycerpat..drz sa..

mirip
20. okt 2009

ja viem ejuš ale sa bojím, aby ked sa to tam nechá tak, aby sa mi nezapálili mliečne žlazy lebo aj to može byť

desszi
20. okt 2009

tie homeopatika radila aj mne bzuci, ak mas malo mlieka tak sa dava ricinus communis 5H alebo 9H 5 granul 3x denne ale mne sa zda ze mirip mliecko ma len sa jej prsniky zapaluju a na to mi poradili homeopatikum belladonna, ale tam neviem kolko granul denne sa berie ☹
mirip existuje injekcia na spustenie mlieka a aj kvapky - predpisuje ich gynekolog, mne to hovorila zenska sestra v nemocnici, ked mi mliecko neslo, aj my nieco pichli a potom som musela povinne kazde dve hodiny vytlacat mlieko.

desszi
20. okt 2009

bzuci tak ani nevies ci mas jest alebo nejest 😝 to je neprijemne. mne bolo tiez velmi zle, kazdu chvilu, ja som vacsinu dna spala, zobudila som sa nieco zjest, ostalo mi blbo a potom som zase spala. mne zabralo chrumanie jablcka.

mirip
20. okt 2009

bola som u DR. na gynde, prsia zapálené nie sú a cez deń ked ju aj xkrát priložím a si len raz glgne mám ju kojiť a čo nevytiahne odsať a dať jej potom a čo sa týka horúčky, zápal zo spodu, zrejme prechladnutie lebo presne ten týždeń sa nekúrilo levickej nemocnici bolo to aj v správach, v izbe sme mali ohrievače ale v sprche nie a ked sa musíš často sprchovať tak to tak dopadne, a čo sa týka zo spodu, dal mi iné lieky na chudokrvnosť lobo od týchto ma zapeká a tlačí to na šitie lebo ja som bola nie len nastrihnutá ale aj roztrhnutá a na to prechladnutie mám ATB čo možem aj kojiť, mám aj čaje na podporu dojčenia a aj homeopatiká a mám vela oddychovať a čo nevytiahne odsať a dať jej tak držte palce
😔

desszi
20. okt 2009

mirip, drzim vsetkych desat prstov 🙂

janadureckova
20. okt 2009

Aj ja ti držím palce Mirip, a som presvedčená, že to prejde a budeš kojiť jedna radosť 🙂 a hovorím OODYCHUJ!!! nič nie je dôležitejšie ako tvoje bábo 🙂 všetko počká 🙂 a manžel nech pekne navarí a ty sa staraj len o malú a o seba 🙂

mirip
20. okt 2009

dakujem u mna varí moja matka oni sú dole a my na poschodí aspon teda tak pomáha, lebo som je povedala že okolo malej si budem robiť sama a aj muž mi pomože aj v noci, lebo my sme rodičia oni sú starý rodičia a ich úlhou je popastovať vnúča kočíkať a starosť okolo nej je naša záležitosť, pochopila to, kré na ruky šúpajúce zaberá ted olej ale máme asi zapálené očko a to sme boli v závetrí každý deň len 20monút takže nafúkať je nemohlo, nie je to také strašné len sa jej občas v kútiku urobí taká bodka a červené ho nemá

ozaj chcem sa vás spýtať na očkovanie proti pneumokokom, vraj sa to robí u detí, máte s tým niekto skúsenosti?

bzucinka2
20. okt 2009

ahojte, dakujem vam babenky, pri prvom som tiez vela spala, ale tetraz to uz take lahke pri alexkovi nie je, dnes bol so mnou na wecku, ked som faxovala a rehotal sa na mne 😀 a potom mi hadzal toaletak 😀 😀 😀 volala som dokimu, ze s 😀co s tym, tak ma zdzubal, ze preco volam az terraz, kde som bola doteraz, ze ak chudnem a nastvem ho tak ma supne do nemocky 😒 no to tak a s malym co, ved by som bez neho umrela ☹ tak mam zajtra neklusat na pokec ☹
mirip v sestonedeli vsetky problemy musis riesit s gynekologom aj chorobu, aspon mne tak povedal, lebo ze v tom obdobi sa to toho ini lekari nechcu pliest 😒 drzime palceky a nestresuj ak to nepojde je tu vzdy umela nahrada, to neznamena, ze si zla mamina, si super maminka a bianka to vie a my tiez 😉

mirip
20. okt 2009

dakujem bzuči, to isté mi aj gynekolog povedal že ak to inak nepojde mám odsávať a tak je dávať cez cumel a aj ked bude jesť napr. 5x denne je iné všetko umelé ako napr. dve flaše materského a tri umelé lebo to je už dokrmovanie..... 😉

janadureckova
21. okt 2009

Dobré ránko 🙂
Bzuci tak dnes ideš k doktorovi? Budem držať palec 🙂 a koľko si vlastne schudla??? Neboj bude všetko OK a možno ti aj fotku dneska dá 🙂 Aj ja dnes idem ku gynekológovi na kontrolu po šestonedelí tak dúfam, že je všetko na svojom pôvodnom mieste 🙂
Ejussa a zabudla som pochváliť fotky, malý je fešáčisko a aké krásne vlasiská má 🙂 onedlho môžete aj strihať 🙂
Mirip a aká bola noc?

ejusaaa
21. okt 2009

Dobre ranko,Mirip aj nas mal vzsy tźo zaciatku zapalene ocko,my sme mu kvapkali don,ale jemu aj tak trosku teklo...Bzuci,chudnes?Potom daj vediet co dr...aj Katarianku chceli vtedy supnut do nemocky,ale povedala ze kvoli Chrisimu nepojde...Dakujeme Jani,my strihat nebudemeeeeee,asi bude kucierka,tak mu trosku nechame a uvidime 🙂 Vcera som mojsi piala,ze nestiha kona,Roman uz robi a ma co robit s dvomadievkami ale vas pozdravuje,ja idem v piatok ku gynekologovi,na preventivku...

ejusaaa
21. okt 2009

Gratulujeme Dadkovi k 2 mesiacikom a Tobinkovi k 9 mesiacikom 😀

ejusaaa
21. okt 2009

My sme boli 2 krat hore,teda muz vstaval k nemu,ale potiahol potom maly do pol osmej,aspon to,uz dva dni zasa na prechadzkach bojujeme,musime ho vyberat z kocika,nechce byt..to zas bude...uz sme tym raz presli,dufam ze si na to nezvykne ze ho vyberieme ale co mam robit ked skoro vyskoci odtial a tecu mu krokodilie slzy potom sa bojim ze prechladne,tak ho vyberieme,ach jaj 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre