Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

bzucinka2
3. jan 2010

jeeeeeeeeeeeeeej, ahoj iwonka, konecne aj nejaka dalsia tehulka 🙂
co ja viem, tak treba ist niekam pre tlacivo a poziadat do 31.6. a budu to davat aj spatne, ale myslim si, ze este na to ako vzdy tlaciva mat nebudu, ale ejus, daj vediet co zistis a kam preto treba ist 🙂

mirip
3. jan 2010

a je to zvýšenie čoho meterskej? rodičovského príspevku? alebo čoho?

mirip
3. jan 2010

lebo ak materskej alebo rodišovského tak treba ísť do sociálnej poistovne asi

mirip
3. jan 2010

a nie je to náhodou len zvýšenie rodičovského príspevku? lebo na nete som našla len to že sa zvyšije rodičovský príspevok k 1.1.2010 takže nás s eviik a jankou sa to netýka ked máme materskú ešte teda myslím

janadureckova
3. jan 2010

Ahojte 🙂
vítam aj ja novú členku 🙂
a je to zvýšenie rodičovského príspevku! Lebo materské je vypočítané z platu, teda u tých čo sú pred nástupom na materskú zamestnané. Takže ja si myslím, že my čo ešte poberáme materskú, tak nemusíme nič vybavovať, stačí potom po pol roku zaniesť papiere na úrad práce.

janadureckova
3. jan 2010

A vy baby čo už máte rodičovský, treba tam zas ísť, len tak ako Mirip vravela, ktovie kedy budú mať tlačivá. Ale vraveli v správach, že to treba stihnúť do pol roka, lebo vyplatia aj spätne, ale max. za pol roka.

bzucinka2
3. jan 2010

baby hodte tipy co ste kupovali muzikom, ja som ako vymatena, bude mat meniny a mna nic nenapada, inokedy som si vsetko nakupila pred vianocami a rozdelila mu to ale tento rok, ked mi bolo tak zle som nechodila po obchodoch a teraz mam hlavu v smutku ☹

aadula
3. jan 2010

ahojte, skúste si toto pozrieť, mne to pomohlo na pochopenie http://www.porada.sk/view.php?pg=skolenie71

aadula
3. jan 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

aj v tejto miestnosti rozoberajú rodičovský 🙂

maťka, ja som si tiež niektoré mesiace myslela, že už s kojením prestanem a kojili sme sa dlho 😉 , ono sú také krízy a keď by si náhodou prestala nič sa nestane ... ja som dcéru nekojila a nebola toľko chorá čo mi je malý 🙂

bzučinka, fu..no ťažko sa radí..tiež s tým mávam problém... nejakú taštičku na doklady alebo niečo podobné by som možno kúpila..alebo ak rád číta..tak nejakú knihu 🙂

desszi
3. jan 2010

ano zvysuju rodicovsky, aspon nieco pozitivne 🙂 janka ake papiere bude treba zaniest na urad prace? 😕
bzucko ja som kupila Petkovi kozmetiku, sadu uterakov (velmi tuzil po takych, ktore by sa nam hodili do kupelne, farebne aj vzorovo, poviem ti bola to fuska), knihu a box na naradia.

desszi
3. jan 2010

dnes nam padol Dado z gauca 😕 😲 nastastie vyzera byt v poriadku, ale chytila som riadny amok a Peta sfukla

eviiik
3. jan 2010

ahojte 🙂
Denka mrzi ma ze Dadko padol, dufajme, ze sa nic nestalom, ale ho pre istotu pozurujte.
my co poberame este matersku, tak my rodicovsky ziskame vyssi asi automaticky, ostatne si musia poziadat.
Adulka dala si my trochu optimizmu ohladom kojenia, lebo aj ja mam pocit, ze dlho nevydtzime, ale stale verim, ze sa to zlepsi 🙂
Bzuci no nemam paru, co kupit drahemu, ja na meniny nezvyknem velmi velke, ale vdacne su pyzama, alebo moj sa vzdy potesi koseli (priznam sa neviem ako i, uz scvokatievam), ale to zavisi aky typ je tvoj mangel.
Lucka uz chytala balanc velmi dlho, ja jej po kupani, vzdy tak natieram chrbatik, ze ju dam na brusko, a vcera nas milo prekvapila 😵
este s chrbatika na brusko neskusa
pekny vecer
jaj ejus to happy foto je internetova stranka, skus kuknut

ejusaaa
3. jan 2010

Aj nam maly padol na hlavicku,smykol sa,tak nepekne do zadu sa buchol o roh,to uz bolo pol deviatej vecer,ttak sme ho nechali co najdlhsie hore,a sledovali ho ale chvalabohu nic....vdaka evik 🙂

desszi
3. jan 2010

Dado je ako obvykle, ziadne zmeny nepozorujem, nastastie nepadol z velkej vysky, ale nemam sajnu ako padol (ja som bola na zachode ked sa to stalo), mama k nemu pribehla, vraj lezal na brusku.

mirip
3. jan 2010

tak to si viem predstaviť aký si mala zážitok mne včera malá, krmil ju muž a potreboval odbehnúť tiež na wecko tak mi malú pomedzi grganie podal a nejak si divne vytočila ručičku a začala jačať ako ešte nikdy a chvílu nou ani nehýbala v prvom momente som myslela že sme jej ju zlomili alebo vyklbili 😕a dnes sa zobidila a revala tiež ako ešte nikdy som jku vzala na ruky očká zavreté a jačala a jačala až po chváíli ked precitla a otvorila oči prestala lebo zrejme zbadala kde je ale potom ked som ju prebalilala a išla krmiť tak zase taký istý rev až ju už začala natriasať ako ked dlho dieťa reve s týmio vzdychmi a už mala aj flašu v ústach a revala dalej až ppo hodnej chvíli zbadala že ujž má flašu v ústach, ja neviem už sme malú nastavili tak že papá pomomo svoj čas okolo 17tej nejakých 100ml a poto m sa kúpa o 19-19,30 a je kludná lebo nie je až taká hladá a nereve celé kúpanie ale sa smeje, ale ked už sa nakoniec obliekame tak reve a reve že je hladná že čo je taká nedočkavá na papanie neviem, niekedy pekne čaká sa smeje a prihovára a inokedy nevie vydržať na papanie

mata.i
3. jan 2010

Ejusaaa, no s tym mojim porodom to bolo trosku komplikovane. Ja som sa dohodla s mojou Dr. ze bude ona pri porode. Ked som bola v poradni, zistila ze je cas ist do nemocnice, a navyse sa maly neotocil, ostal ritku dole, takze sme vedeli ze bude cisarsky rez. V nemocnici ma prijali, ale neakceptovali moju doktoru, ze co si ona o sebe mysli, alebo mam zaplatit aj im. Nakoniec teda manzel vybavil primara, vybrali sme si ho k operacii a povedal ze termin si mam povedat sama. Kedze som uz citila ze je cas, tak som povedala ze na druhy den. Nakoniec zistili ze som to dobre vybrala, lebo som uz mala slabe kontrakcie a sestricky mi nespravili potrebne vysetrenia aby to zistili. Primar im to patricne spocital. No takze Matko sa narodil v 38. tyzdni, vazil 2800g a meral 50 cm.

mata.i
3. jan 2010

mirip, ide o rodicovsky prispevok ktory sa od 1.1.2010 zvysuje na 256 €, aspon nieco 🙂
treba o to poziadat na urade prace, ktory ho vyplaca, ty mas zatial matersku ktoru vyplaca socialna poistovna, ale po jej skonceni mozes poziadat o rodicovsky prispevok
bzuci no ja som tento rok moc casu nemala na darceky, s malym sa to moc nedalo, ale tak napr. dostal pulover, natelnik (tie maju v tescu v celkom dobrej kvalite), teplaky, mozno neaku by sa hodila dobra capica ked bude takato zima 😉
no desszi, hadam sa nic zle nestalo, dufam ze bude maly Dadko v poriadku 🙂 Ja sa tiez tohto obavam, raz sa mi stalo ze som musela pracovat ked bol hore a boli sme sami doma, tak sa mi streskol cielkom o roh stola 😢 Hned som mu davala studene obklady a nastastie to preslo
adulka, a ak by mu teraz nestacilo mlieko mam davat UM? alebo uz mam zacat s prikrmami?

mata.i
3. jan 2010

Janka, aj my kupeme kazdy den okolo 19.hod., po kupani ho este nakojim, odgrgne si a dam ho do postielky spat. Zvyknem mu posledne dva tyzdne natierat dasienka takou pastou, lebo sa mi zda ze ho to uz prenasleduje.Zapnem mu kolotoc, alarm, zhasnem svetlo a idem prec. Po polhodinke idem kolotoc vypnut nech mu tam zbytocne nesvieti. Mam akurat dilemu nad tym, ze ked sa v noci zobudi ze je hladny, ci ho mam za kazdym aj prebalit? Doteraz som robila tak, ze ked sa v noci zobudil tak som mu len dala jest, ani som nesvietila a hned po jedeni som ho ulozila do postielky a zaspal. Ale v poslednom case sa budi okolo stvrtej rano, len aby som ho prebalila, nie je hladny.

amadora
3. jan 2010

ahojte maminky, prepáčte že vám vstupujem do témy, len som sa chcela opýtať či má niektorá z vás skúsenosti s orl. Mudr Csendesom z LV, aký je a ako dlho sa asi čaká na termín na objednanie. ďakujem 🙂

aadula
3. jan 2010

tak ja zas dúfam, že napriek tomu, že pracujem, tak mi ešte MD ostane, mala by som byť ešte braná podľa starého zákona , aspoň teda tak som to pochopila a tak o tom aj tam píšu tie baby..ale je v tom už teda riadny zmätok to je pravda...

maťka, fu ťažko sa radí...ak zvládaš kojenie, počkala by som...ono sa niekde píše, že po 4 mesiaci je laktačná kríza...ale môže byť, že to drobčekovi už nestačí..to bude najlepšie ak sa s doktorkou poradíš...však iste aj cez telefon dá rady...ja som to nejak zvládla...síce som to tiež už vzdávala...chcela som aspoň na noc prikrmovať, ale Samko úplne odmietal fľašku..., tak sme to nejak zvládli aj ked sa v noci budil častejšie../ale to mu ostalo aj teraz/ síce už v noci nepije mliečko, ale budí sa...chytá mi záchvaty revu..., tak si užívame 😝

mata.i
3. jan 2010

dakujem za rady, skusim zavolat detskej doktorke co mi poradi, zatial to zvladam v noci vstavat tak uvidime 🙂
hej, tiez som citala o laktacnych krizach, myslim ze 6.mesiac je kriticky
adulka, takze ty uz pracujes? (zabudla som kde?)
ja pracujem zatial doma (robim uctovnictvo), ale casom sa asi vratim do prace, planujem tak ked bude mat Matko dva roky, tiez neviem ako to je potom s MD teda RP

mata.i
3. jan 2010

akulka, fuha, takze Samko uz nie je hladny len sa budi, no snad mu to casom prejde, skus vydrzat 🙂
a ozaj, do akej doby si kojila?

mirip
3. jan 2010

hej ja mám skúsenosti s mudr. csendesom odborník ale žial ho pohltilo súromníčenie a je to u neho skor biznis ako práca, vysvetlím, vlani v januári som mala zapálené hrdlo a strašne ma škriabalo v hrdle pri preglganí a ma obvodák poslal k nemu/ predtým som bola u neho len vtedy ked bol ešte v poliklinuikde a nie vo svojej súkromnej budove mediklinik/on mal dovolenku ale bola tam jeho cica, lebo on má v ordinácii ešte jednu Dr. tiež krčiarku tá sa pozrela do hrdla, mala také najdlhšie nechtiská umelé nalepené tak mi fajn popritláčala hrdlo a nedala mi nič len bioparox a že ked to do 3dní neprejde mám prísť a dajú mi antibitiká, ked mi to neprešlo som prišla k nemu už tam bol on,to bolo okolo 10.januára, pozrel do hrdla len tak zbežne a že hned vybrať krčné mandle a hotovo že ich mám obe hnisavé a že je to riadny zápal a chronický a mám prísť, hned mi aj termín dal niekedy okolo 30januára a aj samozrejme zinkasoval zálohu za zákrok, som šla domov a mi to nedalo, tak som volala jeho bývalej sestričke, je to známa ktorá ale odyšla bývať na východ spať kedže má muža vojaka z povolania a ked ho prevelili tak šla preč, tá mi povedala že ked bol ešte na poliklinike bol dobrý ale že ktovie či teraz mu nejde len o biznis a nahánanie kšeftov lebo mediklinik jej jeho a etše je v tom aj iný Dr. a že nemám hned ísť na operáciu, kedže som alergik a od malička som mávala často zápal hrdla/ nie angínu ani mandle/ a že teraz keby som vybrala mandle tak ako učitelka by som mohla mať ščasto zápal priedušiek kedže robím v detskom kolektíve a že nemám hned skočiť na úsudok jedného lekára a aby som skúsila ísť k inému krčnému normálne na oddelenie ušné, nosné, krčné a šla k Dr.Jokelove, mladej šikovneť doktorke ktorá je odborník, síce ešte nie zvučného mena ešte ju velmi nepoznajú ale že je fakt šikovná a ak aj ona povie že mandle von že sú nahnisané tak aby som šla lebo to bude robiť neplechu,toto sa udialo v den ked som bola u Dr. csendesa a povedal mi že mám nahnisané mandle,viem že to bol pondelok, v utorok ráno som vybrala všetky papiere od csendesa z určenou jeho diagnozou zo zdravotného záznamu šla k obvodákovi pre výmenný lístok na kčné že ma posiela a šla k Dr. jokelovej, mi pozrela nos, lebo som mala aj nádchu strašnú a aj hrdlo, a povedala že mandle sú vporiadku že je tam číra tekutina a nie hnis. som sa jej na to spýtala či je to fakt vporiadku či nie sú nahnisané, pozrela na mna že prečo sa to pýtam a pozrela mi ešte raz do hrdla a záver znel alergická nádcha a obyčajný zápúal hrdla dala mi lieky a aj nosné kvapky a že ked to neprejde aby som šla k alergologo vio lebo to je skor z tej alergie čo mám................a tak čuduj sa svete zo dna na deň bez liekov som mala mandle krčné zdravé a žiadne chronicky zapálené a vobec nemuseli ísť von.......takže od csendesa to bol len biznis chcel zarobiť na operácii a nič viac vybral by mi zdravé mandle keby som nešla k štátnemu doktorvi, potom odtial od Jokelovej som šla hned k csendesovi že operáciu ruším a chcem zálohu spať a on ma začal presviečať že ma to bude mrzieť lebo je to chronický zápal a že kedže som potratila v septembri a pri chronickom zápale mandlí ide hnis aj do krvného obehu može sa stať že nevynosím dieťa vobec, tak mi chcel vybrať zdravé mandle, lebo potom som šla pre výsledky o týždeň na to o obvodákovi čo mi robil a vyšli mi výsledky také že v krvi žiaden zápal nemám a dieťa som vynosila a mám zdravú dcéru, takže záver?

Mudr. csendes je odborník ale žial ho pohltila dnešná doba a kedže je iedným z dvoch majitelov mediklinik v starej nemocnici momentálne je viac súkromník ako lekár a ide mu skor o nahánanie kšeftov a nie určéovanie správnej diagniozy, a angínu ani tak zapálené mndle som odvtedy vobec nemala ani nemám

sweetangel20
3. jan 2010

... ja som s ním bola spokojná ...

mirip
3. jan 2010

ja som sbvoju skúsenosť napísala a už by som k nemu viac nešla po takejto skúsenosti

sweetangel20
3. jan 2010

mne tie mandle potvrdili aj v nemocnici na ORL oddelení, ale to som tam nechcela ísť, sestrička bola nepríjemná, doktor oznámil, že budem musieť zostať min. tri dni a to u mna pri synovi neprichádzalo do úvahy. csendes mandle vybral super, nemôžem sa sťažovať.možno ty si mala smolu, nehádam sa

amadora
3. jan 2010

Mirip 😕

mirip
3. jan 2010

hej ani ja, možno ja som bola jedna z tých čo mali u neho takú smolu že išlo o biznis a nie o ordinovanie a na oddelení jeho tvrdenie vyvrátili, tiež sa nehádam, viac ludí viac názorov ale mna už vtedy presvedčilo o tom že niečo tam nesedí ked ani nechcel čakať na výsledky z krvi či ten chronický zápal je už aj v krvi alebo nie, lebo poznám také baby ktoré majú chronický zápal mandlí a kedže to nie je v krvi tak s tým normálne žijú a nič sa nedeje to len ked je to už aj z krvi potvrdené treba dať von

aadula
4. jan 2010

ahojte 🙂

mirip,myslím, že si dobre urobila, že si šla aj k inej dr.... ono sa to vždy vyplatí, teda podľa môjho názoru..hlavne keď ide o operáciu 😉

maťka, ja som 15 mesiacov kojila..a potom sme to rázne skončili..dve noci spal malý s ocinom v spálni a ja v obyvačke, lebo už viac bol v noci na mne prilepený ako spinkal 🙂 , síce potom sme mali problém dva týždne nechcel piť z fľaše..tak sme ráno o piatej jogurty papali, ale potom sme zrazu vyskúšali plnotučné mliečko a to mu chutilo, iné nechcel...a to začal pekne piť..teraz mu chodím čapovať tam pri Pokrok do automatu mliečko 🙂 Ja som nastúpila do práce keď mal necelé dva roky..chodí do jasiel, ale dosť často mi je choručký, dúfam, že na jar to bude lepšie a imunita mu zosilnie, bohužiaľ mi ho nemá kto strážiť, mama mi ešte robí a svokra síce je na dôchodku, ale tá vôbec nemá vzťah k deťom ...a opatrovateľka...to by bola asi drahá záležitosť ...

ejusaaa
4. jan 2010

Ahojte ja len narychlo,nestiham,ideme papat,boli sme na tom urade prace,dali nam len tlacivo,nic okolo toho nevraveli,ze az ked donesieme naspet vyplnene,jedno im,jedno na matriku a potom to posudia a vyjadria sa....dobru chut 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre