Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

desszi
4. aug 2009

Bzuci tak ste mali pekny dnik 🙂 A nic si z toho nerob, ze nic nemas, to je vzdy tak, ked si chces nieco kupit, ostanes naprazdno, hlavne ze ostatni su vybaveni - u nas je zasada ze ked ideme nakupovat nieco na mna, tak urcite obnovime Petov satnik a ja som ako chudobna pribuzna 😒
Adulik to je fakt tazke zosuladit velku slecnu s malym drobcom, no mamina mas co robit....a ti majstri - majstri sveta...no comment, u nas su este stale sluzby na urovni minus....ani hormony mi nepomozu

aadula
4. aug 2009

to je asi všade tak, aj ja keď si chcem niečo kúpiť, určite sa niečo kúpi deťom 😅

inak v tom euro...v bystrici boli Paťka keď boli na výlete a samozrejme ako správnej žene 😀 sa jej tam z celého výletu páčilo najviac....

desszi..štvrtok má byť tuším spln..nechystáš sa na pôrod? 😉

mojsejovka
4. aug 2009

ahojte, babenky.. 🙂

tak mi máme strašidelneeeeeeeeee dni teraz.. Tamarke asi idú zúbky, či čo, nechce skoro vôbec spať, jeduje sa, len ked sa jej niekto venuje alebo keď je na rukách, tak je o niečo kľudnejšia.. 😅
dnes sme ráno vstali o ôsmej, potom "veľká žena" nechcela doobeda spať, tak až o pol jednej s plačom, spinkala do tretej a do deviatej zase hore.. 😕 a všetko obhrýza, najviac si to odnesú moje didy, mám pocit, že mi ich ďasienkami odhryzne.. 😀

mirip
4. aug 2009

Ahojte, už tu nikto nie je len ja tu straším 😀čo už ked nemožeme obe spať 😀Tak sme absolvovali kontrolu aj sono, sme v tom týždni ako máme byť a máme okolo 1700gramov, trochu ma to zarazilo že aký macko 😀
Ozaj akú velkosť ste brali oblečko do porodnice? Lebo ja mám jednu super súpravu 56 ale neviem neviem ak bude takto rýchlo sádť tak že nebude malá 😖A uzaj aké plienyk ste brali? Ja už mám vačšinu vecí zo zoznamu čo mi dnes dali a tiež muž nástojil aj na aspon jednom balení plienko že nikdy neviem čo sa može stať, takže asi stačia pampersky 1ky od 2 do 5kilo že?

eviiik
5. aug 2009

Ahojte babulky 🙂
ja som vcera na poradni dopadla dobre, vsetko v poriadku mala ma necelych 1500g, vraj je to aj na nu aj na mna (pri vyske 1,53m) akurat, tak som rada, lebo na 3D-cku ma dr. strasil, ze je velka. A Mirip, Ty si sa minule stazovala, ze si dostala aj zelezo, tak aj ja som vyfadovala, ze mam hranicne hodnoty, tak pre istotu.
Bzuci, no super vyletik ste mali, skoda, ze bana nevysla, ale snad inoledy, no a s nakupmi to tak naozaj byva, ked si ides nieco konkretne kupit pre niekoho, malo kedy sa stane, ze to kupis, vzdy pochodi lepsie ten druhy, asi je to zakon schvalnosti.
Desszi a co Ta vytocili robosi, u maminy nieco prerabaju?
Adulka no verim, ze je to niekedy tazke zosuladit zaujmy velkej slecny a maleho Samka, tie rozdiely budu uz asi stale vacsie, lebo Patku pomaly prepadne puberta, potom to bude este tazsie 😒
Mojsi Tamarke asi naozaj idu zubky, chudiatko, je to narocne aj pre nu, aj pre Teba, ruky mas asi dobre vypracovane pri jej vahe 🙂
dnes idem cvicit, ked sa mi bude dat sa ozvem, a ked mi nebude blbnut net 😠
pekny den 🙂

mima3
5. aug 2009

miriq - z toho zeleza si nic nerob, ja ho beriem uz aspon 3 mesiace, taketo problemy ma kazda druha tehulka, ved uz to nejak vydrzime.

eviiik, miriq - vy mate skoro rovnaky termin.. obe rodite v leviciach? ak ano, tak sa tam stretnete, ze kamosky z konika 😎

no a ja som vcera bola tiez v poradni, tak ze zatial este nerodime, tlak ok, uz nepriberat, lebo uz mam plus 20kg!!!! 😲 😲 😲 , no a maly je valibuk, hned doktor povedal, ze to bude velke babo, uz teraz ma podla rozmerov vyse 3600g!!! 😲 😲 a to mame este vyse 3 tyzdne 😝

eviiik
5. aug 2009

Mima to je riadny valibuk, a ku komu chodis, myslim k doktorovi? aj sa nejakeho chystas zajednat k porodu?
ved mozno sa maly vypyta na svet aj skor.
Veru s Mirip mame podobne terminy, mozno sa aj stretneme, a obe cakame dievcatka 🙂
ja som zatial pribrala 5,5kg, to je este v norme, dufam, ze to aj nadalej nebude rapidne narastat.

mirip
5. aug 2009

Ahojte, veru mima riadny valibuk, aj ja sa bojím že budeme mať velké dieťa a to mám dve súpravičky 56 a možno budú malé aj ked sú najkrajšie a bude ma to aj mrzieť a plienky ani nehovorím ked sme vzali od 2 do 5kilo teda 1ky

veru evik máme rovnaký termín lebo mne podla menzesu vychádza 12.10. a podla sona 11.10. ozaj ku komu chodíš? JA k Braunovi a chcem si ho zajednať k podou, mu to nabudúce chcem povedať, včera sme sa k tomu nedostali........., aj ty chcemš niekoho zajednať k porodu? a čo epidurálku ? alebo nadštandarku izbu?

jy som zatial uvažovala len nad pôrodníkom inak nad epidurálkou a nadštandarkou ešte nie.........

eviiik
5. aug 2009

ja chodim k zuzcakovej, a tiez by som si ju asi zajednala, ale u nej je problem, ze len stvrtky moze, tak kto vie ako to dopadne, nadstandartku by som chcela, ak bude volna, a epi este neviem, urcite pojdem na tu prednasku k anesteziologovi, aby som sa mohla pre nu rozhodnut, ved uvidim, ako to budem zvladat.
aj ja som sa bala, ze mala bude velka, lebo na 3D mi povedali, ze som o 2tt popredu, ale teraz je to uz v poriadku, ani nema byt po kom velka.
Mirip neboj, baby nie su az take velke, urcite vyuzijes aj 56-ku

aadula
5. aug 2009

ahojte 🙂 🙂 tak nám zas krásne prší 😀 😝 sme akurát von vyšli a o chvíľku otočka domov 😀 , však sa hádam ešte dostaneme dnes von 🙂

evik, tak našu Paťušu puberta už zastihla 😀 , ale si hovorím, že v podstate mám šťastie, je celkom zlatá, až na nejaké výnimky, ale to zas musí byť a Samka veľmi ľúbi a aj on ju, ale je pravda, že to bude skôr vzťah akoby menšia mama a brat ako sestra a brat 😅 , ale tak takto sa nám to podarilo 😵

mojsi, Samko tiež mával také obdobia, oni tie zúbky ich asi fakt vytrápia, ja som mu dnes objavila špičku stoličky, tak sa nám vytláča 12 zúbok, tak asi aj tie včerajšie hnačky boli z toho ..teda dúfam, dnes kakal už len 1x, ale dávam mu pre istotu hylak a má dietu

evik a mirip už vám to ubehne ako voda... 😵 😵 😵

bzucinka2
5. aug 2009

mirip, ja som mala 56 a 1-tky plienky a aj to vsetko mu bolo velke, netreba sa spoliehat na odhady , mne odhadovali na poslednej poradni 3900 g a to som bola v 38tt az som mala smrt v ociach, ked mi to ovedala a maly sa narodil o dva dni a mal 2750g, takze nikdy nevies 🙂

prave sme sa vratili z galandie, decka sa riadne vykupkali a isli naspat k babine, takze si mozem ist lahnut a oddychovat dalej 🙂 bolo super prijemne, aj napriek tomuto pocasiu a hlavne maly si potreboval zopakovat potapanie, aby nevysiel z cviku, najprv sa mu to nepozdavalo, ale potom tomu prisiel na chut a ponaral sa aj sam 😀

eviiik. ale podla toho ako to bolo pri mojom porode, ak si ju zajednas, platis 5 tis, ale ak ma prave vtedy sluzbu, peniaze ti vratia, takze ona by mala prist kedykolvek aj ked nema sluzbu, ved prave zato platis, ani moj nemal v ten den sluzbu, ale prisiel, takze sa nemusis obavat, keed zaplatis ma prist 😉

addul, tak mas doma veselo 😀

eviiik
5. aug 2009

Bzuci super vylet ste si spravili, to je dobre ze Alex pocvicil potapanie, ja viem ze u ostatnych lekarov je to zajednanie tak, ale ona iny den ako stvrtok nemoze, resp. nepride, lebo ordinuje od nevidim do nevidim, cize svoje pacientky zvykne odrodit vo stvrtok, tak ze sa im porod vyvola, alebo ich neodrodi ona.
Este uvidim ako sa rozhodnem.
Adulka jasne, niekedy clovek aj chce a neda sa, musime sa tesit z toho co mame, a verim, ze aj napriek vacsiemu vekovemu rozdielu si budu aj nadalej rozumiet a lubit sa 🙂

bzucinka2
5. aug 2009

eviiik, to je teda skoda, zbytocne vyvolavat ☹ ale tak ked sa inak neda, ale to by si si potom nemala ani platit, nie? 🙂 moj napriklad tiez odbehoval z ordinacie ma kontrolovat a ked uz islo do tuheho ostal pri mne a pacientky museli pockat 🙂

desszi
5. aug 2009

Ahojte maminky a buduce maminky,
hura mam chvilku na net, sedim len tak na pol zadku, lebo sa mi ozval moj poklad - zlata zila ☹ Uz len to mi ku stastiu chyba 😖 no nic to, zvladneme.
Veru Adul zajtra je spln, navyse som znamenie Raka, ze vraj my sme citllivi na mesiac (ja osobne teda velmi), no uvidim, ci nieco bude 😕 Doobeda ideme do poradne, uvidim co povie doktorka, ci sa nieco zmenilo, ci sa otvarame, alebo este nie, ja sa zatial citim relativne dobre, akurat brucho mi dost casto, hlavne cez den, tvrdne. Vecery su lepsie a kludnejsie aj drobec asi vtedy spi.
Evik u nas v Leviciach nam idu montovat dvere, ktore sme objednali este 1.juna s tym ze do styroch tyzdnov to bude hotove aj s montazou. Teraz je august, tak co ti budem hovorit. Do porodu som chcela mat vse hotove, ale vidim ze akokolvek sa snazim, neovplyvnim to. Dvere minuly tyzden prisli, ale mister bol zaneprazdneny, tak nemohol prist montovat. Ale najviac ma nastvalo, ked mi drahy majster capko tvrdil, ze sme si dohodli montaz na tento vikend a pritom to bolo na dnesny den. A ked zo mna robia idiota tak to ma vie riadne vytocit. Tak som ho do telefonu vcera riadne sfukla, bol ticho ako vos pod chrastou 😠

sipka11
6. aug 2009

Ahojte babenky,
pred pár dňami som sa zoznámila s koníkom a tak som sa odhodlala, že sa vám aj ja prihovorím. Máte tu velmi živé a aj užitočné diskusie.
desszi, hlavne s tebou mám vela spoločné. termín mám 22.8. ale vyzerá to už na budúci týždeň. Dnes mám poradnu tak uvidím. Taktiež som v znamení raka. Ja sa na nete väčšinou pohybujem takto skoro ráno, lebo môj pokladík sa už velmi mrvý a nemôžem spať, tak sedím potichu na nete.
Dúfam že sa zapojím do vášho zabehnutého kolektívu a budeme mat príležitosť sa spoznať.
Zatial čaute a ozvem sa dnes ked prídem z poradne. 😉

eviiik
6. aug 2009

dobre ranko 🙂
no Desszi to je sila, s tymi dverami, ale naozaj sluzby na slovensku vobec nefunguju, a ani sa necudujem, ze Ta vytocili, ja by som bola ako furia, viem rychlo vzblknut, cize tiez by som mu asi pekne povedala, co si myslim, este meskaju s dodavkou,a aj montaz sa komplikuje, ale hadam to do porodu nejako stihnu, nie?
Sipka vitaj 🙂 Jasne kludne sa pridaj, budes rodit v LV, ku komu chodis k dr.?
Tak nech poradne dopadne podla ocakavani, a uz o chvilu budes stiskat v naruci Vase dievcatko 😵
Ja som vcera dobre zmokla,ked som isla na to cvicenie na gynekologiu, aj ked som mala dazdnik, ale dobre padlo osviezenie 🙂
kde ste vsetky stratene?

bzucinka2
6. aug 2009

dobre ranko, eviiik ja som tu 🙂 len nemam doma maleho, tak som si pospinkala 😀

desszi no parada, to by potesilo asi kazdeho, ja by som si tiez asi nedala servitku pred usta 😠

sipka vitaj a sme rady, ze sa pomaly rozrastame, ake meno mate vybrane pre babulku? 🙂

no ja som vcera vecer prezliekla vsetko pradlo, tak dnes periem 🙂 dufam ze nebude prsat, nech mi pradlo vonku pekne vyschne 🙂

babenky cakame na info z poradni 🙂

eviiik
6. aug 2009

bzuci dobre si spravila, ze si si pospinkala, treba si to uzit, nestava sa to casto 🙂
no dnes nevyzera na dazd, tak Ti pradlo pekne vyschne
mne sa tusim nechce zo dna na den viac a viac, ale prekonavam sa 😎

bzucinka2
6. aug 2009

eviiik zakrikli sme to , predsa len prsalo, tak mam pradlo vnutri 😀 😀 😀

desszi
6. aug 2009

Ahojte maminky 🙂
bzuci ved ty vies aj o tom tzv.sikulovi predtym a tento s tymi dverami.....no jeden majster lepsi ako druhy - (to len aby ste boli trosku v obraze aj vstavanu skrinu nam robili pol roka a mala byt hotova v decembri 😠 )
sipka ahoj 🙂 fakt mame spolocne vela, ako si dopadla v poradni?
No ja som dopadla fajn, doktorka je spokojna a cakame...na ctg uz bola kontrakcia, ale ja ju este necitim, alebo mozno ze aj citim, len si myslim ze to maly sa mrvi. zato zlata zila ma boli fest ☹

mirip
6. aug 2009

jeeeeeeeej desszi že by sa to pomalya rozbiehalo a malý sa tlačí na svet? 😉

desszi
6. aug 2009

no je to mozne mirip, je to mozne.... 🙂 ze sa tlacime
dokina mi este povedala, ze mam krcovu zilu na suske 😕 ale ze sa nemam strachovat , ze po porode to zmizne. tak dufam. no kto to kedy pocul?!

mirip
6. aug 2009

no to počujem prvýkrát, mne Dr, zase nechápavo pozeral že som do 31t mala dobrý krvný obraz až teraz mi vyšlo železo a jem tabletky že to zvykne byť ovela skor že je nedostatok železa ale u každého je o iné

desszi
6. aug 2009

ja pojedam zelezo od zaciatku, ale pomohlo len malicko.
mirip ty si bola asi dobre zasobena - zelezny lady 😉 - a az teraz sa minuly zasoby v spajzi, tak musis doplnit

sipka11
6. aug 2009

čaute kočky, poradna dopadla podla očakávaní, malinká sa už pýta von. Ak sa neozve sama do pondelku tak v pondelok nastupujem do pôrodnice v plnej polnej. 😝 Do poradne chodím primárovi aj u neho budem rodiť. Len nastal problém s menom tak by som potrebovala vaše názory. Ešte pred počatím sme chceli Zuzanku a rodiť mám práve na Zuzanu. Maličká bude mať sviatky v jeden den. Aký máte na to názor? Nevieme sa rozhodnúť čo s menom. Zatial ju voláme pluzgierik. 😅

mirip
6. aug 2009

Ja si myslím že to nevadí, ked sa vám to meno páči tak prečo nie

desszi
6. aug 2009

Ahoj sipka, tak vy uz takto? Buduci tyzden ste medzi nami naisto? No super. 🙂 Vidis mne zatial len ta zlata zila vychadza 😀 Ja suhlasim s mirip, ked sa vam paci Zuzanka, tak nechajte to meno. To vobec nevadi a casom si na to aj ona zvykne. Teraz spekulovat a hladat druhe meno, s ktorym mozno nebudete az tak stotozneni asi nie je dobre.

sipka11
6. aug 2009

diky, to som rada lebo doteraz som počula samé opačné názory, že aby sme to dieťaťu nerobili že príde o radosť z druhého sviatku. Ale myslím si že to bude len v určitom veku a nejako jej to vynahradíme. 😵 Ale najväčšia sranda bude ked sa narodí chlapec lebo s tým dievčatkom to nie je na 100% To bol len dokiho odhad. Ja som si to inak ani nezisťovala. Takže malá nádej na prekvapenie stále ešte je.
Desszi len aby sme sa na budúci týžden nezišli v pôrodnici 🙂 lebo s tou zlatou zilou môže vyjsť aj iné zlatíčko, určite sa už velmi tlačí podla tvojich príznakov. 😵

mirip
6. aug 2009

desszi že železná lady 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ozaj baby jedna čakáte dievčatko a druhá chlapčeka máte pripravená v talóne aj meno pre opačné pohlavie , že ak by náhodou bábatko prekvapilo a namiesto dievčatka by bol chlapček a namiesto chlapčeka dievčatko? 😀
to by bolo riadne prekvapenie nie? 😀

desszi
6. aug 2009

mirip my sme vyzbrojeni 🙂 - keby bolo dievcatko tak bude Sofia Viktoria
sipka rada by som s tebou zdielala porodnicu, ale asi to bude tazko zvladnutelne, kedze budem robit v Zamkoch a az tak sa rozkrocit nevieeeeem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre