Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

janadureckova
24. nov 2009

No dúfam, že je to OK s tým kakaním. Desszi ja som malej ešte nikdy nič iné okrem mliečka nedala, ty dávaš malému čajík? A aký? A vodu prevaríš? Z tohoto sa priznám som paf, sestrička si pamätám mi to hovorila, ale akosi mi to vyfučalo 😒
No a veru mám ja "návštevu" moju... jaj... presne takto pred rokom som mala naposledy ak nerátam šestonedelie, sila že? 🙂 tajne som dúúúfala, že tak skoro mať nebudem, ale houby houby zlatá rybka 😠

desszi
24. nov 2009

janka, nedavam ani ja ine len mliecko, ale vzdy mam v zasobe pripravenu vodicku, co keby nahodou bol smadny, pouzivam korytnicu pre dojcata alebo aquavita pre dojcata, prevarim take deci a pol a mam dva dni, ked sa neminie, tak vylejem a znovu. a vacsinou sa neminie (len ked musim dokrmit). vodicku som davala len v lete, lebo som nemala tolko mliecka a bolo velmi teplo. a ked cajik tak samozrejme nesladeny.

bzucinka2
25. nov 2009

ahojte, tak po dlhom dlhom case sa opat ozyvam 🙂
co mate nove, nejake nove tehulky sa nam uz objavili co som tu nebola? 🙂 neda sa mi citat vsetko do zadu, tak ma poinformujte trosku 🙂
ja som bola vyse 2tt v nemocke, ale vysledok veskery zadny, tak som posledne dni zaklamala, ze mi je uz fajn len aby ma pustili domov a grckam pekne dalej ☹

eviiik
25. nov 2009

ahojte 🙂
bzuci super, ze si domka domace prostredie Ti viac prospeje, ale ma mrzi, ze sa Ti nepolepsilo, hadam ked sa skonci prvy trimester bude lepsie, co je uz coskoro
kedy to ustupilo pri Alexovi?
ziadna nova tehula tu nieje, my sme vsetky "mlade" maminy, ale hadam sa judith coskoro prida 🙂
dnes pocas kojenia som si vsimla, ze ma Lucka take cudne za uskami, najprv som si myslela, ze sa jej supe kozicka, ale to sa mi nezda, ukazem to dnes dr, a to sme chceli prepichovat uska, uvidim co nam povie

ejusaaa
25. nov 2009

Ahojte,ja sem toez vobec nestiham dako chodit,maly ma uz desta mesicov a ked nespi treba byt v kuse s nim,vsetko uz vyhadzuje,upratuje,skratka musime byt pri nom,dneska spadol,asi bude mat hrcu na cele...Bzuci tak Ty v nemocke...ani vas nemam cas precitat dozadu uz treba ist uspavat...ale aspon sem tam v meste stretnem evik a deszi,drzte sa vsetky 🙂 mame 5 zubkov 🙂

eviiik
26. nov 2009

ahojte vcera tu dokopy nik nebol
u nas poradna dopadla dobre, sice dr. bola uz na odchode, ale mame 4020g, co sme za dva tyzdne pribrali 470g, tak som stastna ako blcha, uska jej neprepichli, lebo ma nieco za uskami, najprv som si myslela, zesa supe, ale trosku jej to akoby mokvalo, tak nam dali masticku (az dnes bude namiesana) a o tyzden mam prist, ak to bude ok, tak jej aj prepichnu.
a aj ja som u zenskej dopadla dobre, len ma zaskocila, ze kedy planujeme druhe, tak to zatial neriesime, lebo sa ma pytala na antikoncepciu, a ja ze nie, ze sme predtym rok fungovali bez nej a slo to, tak hadam nebudem prekvapena 😎
vcera bolo krasne vonku, ale z poradne som sla do kauflandu a potom domov, a nikoho som nestetla 😒
tuto noc mala spala 5,5hod, som nechapala, lebo zvykne spinkat tak 3-4hod v kuse, a vecer sme mysleli, ze ju ani neokupeme, tak zalomila, ale pred deviatov sa nam prebrala, tak sme ju tak neskor, ale predsa okupkali
a musim Vam povedat veselu story, vecer pred tym si mala pocas kupania, ulavila do vody, znicoho nic sme mali zrazu zltu vodu, tak sme zacinali od znovu 😀
lucka sa nam dlhsie neozvala, a o mojsi ani nevravim

janadureckova
26. nov 2009

Ahojte 🙂
vítam doma bzuci 🙂 a super, že sa aj ejuska nám ozvala ako sa má 🙂
Bzuci domáce prostredie tak ako písala evka hádam prospeje, a tebe bude lepšie, a hádam aj to, že pomaličky sa končí prvý trimester urobí svoje 😉
My sme sa včera poprechádzali po meste, malej som kúpila nové body a v tescu sme kúpili aj rifle 🙂 dnes by sme tiež ešte chceli ísť do LV len tak pobehať, chcela by som malej totiž nejakú kombinézu na zimu zohnať.
A ako som písala, to kakanie nás nejako trápi ☹ už som volala aj doktorke, tak som malej kúpila čajík, dávam jej ho lyžičkou a vraj ak nepomôže skúsim ja jesť probiotiká...
Ináč Evka krááááásne fotky 🙂 malá určite pribrala, je na nich už taká buchtička 😉 ozaj a ako poradňa?

eviiik
26. nov 2009

Jani tak hadam cajik zaberie, a probiotika su v pohode, tak treba skusit aj to, aby sa malej ulavilo, a budes aj Ty kludnejsia 😉
poradnu som opisala vyssie
ja som uz v tescu nebola ani nepamatam, a maju pekny tovar oblecenia? lebo nejake rifle, alebo nahavice by sa zisli aj nam

bzucinka2
26. nov 2009

ahojte, evik, malinkej nech to za uskami rychlo prejde nech je este vacsia kocka s nausnickami 😉 a kedy mi to preslo pri alexkovi? uplne az ked som porodila, tak sa mam na co tesit 😖 ale s touto bobulkou je to hotova brutalna katastrofa, uz aj doki je nestastny, ja uz doma vyrevujem, ked mi je uplne na prd, tak ale snazim sa aspon chvilkami zamestnat, hoci si musim kazdu chvilku lahnut 😝
vcera som bola chvilocku s mm v meste, konecne som kupila malemu nepremokave rukavice, sice su sive a chcela som modre alebo hnede, ale kaslat sa na to, hlavne ze bude mat do snehu 🙂

bambulka6
26. nov 2009

ahojte babenky...tak ako tak cítam tak mate sem tam nejake problemiky s malimy bambulkami,ale to patrí k životu.my sa mame v pohode,len prave posledne 2 tyzdne sme boli chore.Natalku trapili zas priedusky a Vivianku kasel.ale uz je to nastastie lepsie.ale teraz som pre istotu chora ja.v piatok sme boli u doktorky a stretla som aj Mojsi.maju sa dobre.Mala Tamarka je strasne zlata.
Baby viete co my viviedla Natalka ona my vyliezla z vonku na postielku,dokonca vyliezla este aj na tu rost,skoro ma slek trafil.Je horsia ko Vivianka.este je len mala ale uz spekuluje co vyvedie. 🙂

desszi
26. nov 2009

och bambulka tak musis byt na pozore, aby ti nepadla 😕 asi mas doma horolezkynu 😉
bzuci vobec ti nezavidim, navyse sa musis venovat aj alexkovi, to da riadne zabrat ked ti je takto zle, ale on je dobrucky 🙂 a podarilo sa ti aspon nieco pribrat?
evik vynikajuco, uz sa teda gulatite 🙂
my sme boli vcera na kontrole s klbami, je to Ia takze uz nemusime balit nasiroko, ale este ideme na kontrolu o dva mesiace. aj ockovanie po tbc je uz zahojene 🙂 takze ak sa nic nestane a Dadko bude zdravy, tak ho na buduci tyzden budu ockovat. inak na tom sono klbov je ta dr taka neprijemna. vam sa tak nezda? aj vcera frflala, ze tie decka su take nepokojne (aj minule boli podla nej nepokojne), tak kazdu mamicku posielala pre cajik (najprv som nechapala preco kazdy uteka von a dnu, ale potom ked sa aj mna pytala tak mi doslo, lenze ja som cajik nemala, ani nemam, tak na mna tak divne pozrela a potom sa pytala ci mam aspon dudlik). A chuda sestricka aj na tu len zazerala, hoci z nej lialo ostoset, lebo behala hore dole - volala mamicky, odoberala papiere, vydavala papiere a este aj babatka musela drzat.
Janka aj ja som bola v tescu - kupila som drobcovi ake podsivane rifle a dve tricka, uz sa tesim ked ho do toho obleciem, este mu je sice trosku vacsie, ale to nevadi, nech nam to vydrzi aspon par mesiacov 🙂
evik myslim zeby si nasla malej nieco pekne aj ty, su tam chutne vecicky 🙂

janadureckova
26. nov 2009

Ahojte 🙂
eviik museli sme naraz nejako písať lebo tvoj príspevok som tam ešte nevidela 😉 no tak teda pekne ste pribrali, hovorím aj na fotkách to už vidno 🙂
naša malá zas dnes nejako štrajkuje s papaním ☹ vydržala nejesť od 4.45 do 11.45... už som fakt nechápala... už fakt neviem, sa bojím som čítala, že keď žena dostane menzes tak mliečko dostane aj inú chuť a vtedy to treba vydržať no a presne máme od nedele problémy s papaním a kakaním... uvidím či to teda s tám súvisí...
desszi aj ja som kúpila tie podšité rifle, veľmi sa mi páčia a nie sú také drahé a body s minie a aj jedny coccodrilo body v meste 🙂

ejusaaa
26. nov 2009

Ahojte,tak deszi veru,ta dr tam je protivna,taka cgladna,bez slova,ale sestricka dobra,super ze to mate dobre s nozickami 🙂 Bzuci,velmi Ti zelam nech zt ti nebva zle,ako vlastne zvladas Alexka,ved to sa hadam ani neda ked ti je cele dni zle 😔 evik aj nam sa to darilo bez antikoncepcie,az sa nam narodil tobi,asi sme sa preratali 😀 Jani ako to bezi uz aj Kristinka aka velka 🙂 bambul chuda Natalka ta ma vzdy s tymi prieduskami 😔 no drzme sa vsetky,ja som dnes menzes dostala taaaaaaaaaaaaaaak ma boli nrucho,ledva cakam na vecer,ordinacia a spat 😉

desszi
26. nov 2009

janka, mas tie rifliky s tym akoze opastekom? takym cervono bledomodro pasikavym? ja som najprv uvazovala nad tymi hnedymi podsivanymi, ale teraz ma take, hoci ich uz pomaly vyrastie, ale tie rifliky sa mi zdali take frajerske 😎 a este sa mi velmi pacila ta kosela s kapucnickou (tak cervena karovana so sivou vlozenou kapucnou), ale este je to zbytocne, aj tak ma stale svetrik, tak by to neviniklo.
babenky a vy takto kramujete? no nastastie mna to este obchadza, dufam ze par mesiacov este vydrzi...
idem kuk panelak, papa....

desszi
26. nov 2009

evka ty davas malej kanavit? ja tu na kadejakych forach citam, ze vacsina mamiciak dava vigantol aj kanavit, ale nasa dr nam kanavit nekazala. inak boli aj maminky ktore kanavit nedavali, tak som kludna, len sa informujem.

mirip
26. nov 2009

ahojte aj ja mám vigantol aj kanavit
tani aj my máme s tesca rifle a kedže nemajú len jenden druh tak máme rovnaké a aj riflové šaty s topánočkami a to všetko sme dostali na 9-12mesiacov

eviiik
27. nov 2009

ahojte kocky 🙂
to je dnes ale pocasie, prechadzka asi nebude, ale mohlo by sa aspon trochu vycasit, aby sme aspon na hodinku vybehli
ja davam len vigantol, aj to dost casto zabudnem, ale ta moja laktacna spominala, ze dvom detom davala, a dvom nie a su v poriadku.
nasa princezna spinka tak trochu beham na nete 🙂
cez vikend asi aj my vybehneme do toho tesca, srada by bola keby sme dali stretko a vsetky deticky v tych istych rifliach 😀
denka tak super dopadli klbiky, dufam ze aj my dopadneme dobre, aj napriek tomu, ze nebalim na siroko.
ked vidim ako pekne kopcuje a ked jej dam postolky tak je jak priklincovana 😒
dnes budeme mat navstevu tak som vcera piekla mafinky

mirip
27. nov 2009

ahojte baby mne ešte stále neskončilo šestonedelie a to už je 7týždňov od porodu a stále krv 🙄

janadureckova
27. nov 2009

Ahojte maminky a tehulka 🙂
ja dávam aj vigantol (ak nezabudnem 😒 ) a raz mesačne dávam jednu kvapku kanavitu.
Desszi my sme kúpili také zateplené rifličky s takou červnenou látkou od vnútra, tak asi úplne rovnaké mať nebudeme, takže eviiik behni aj ty a fakt keď sa nám raz podarí nejaké stretko bude sranda 🙂 len, aby nám dovtedy z tých rifličiek nevyrástli, ale však kúpime nové 😉
aj dnes som bola v LV a zas nákup 😀 ale tentoraz som si aj ja niečo kúpila, riflovú sukňu v OUTLETE v zelenáči a veeeeeeeľmi sa mi páči 🙂 a malej som kúpila pančuchy a jednu teplákovú súpravičku takú väčšiu v sekáči. Naozaj je veľmi pekná a kvalitná, no za 3 € no nekúp to, na piesok jej to bude dobré.
A dnes mi prišli aj šaty čo som z netu objednávala a sú feši 🙂 takže vianoce môžu prísť. Aj keď mi dnes došlo, že sviečky na adventný som nekúpila, nejako okrem toho, že zháňam oblečenie pre malú mi vianoce tento rok úúúplne vyfučali z hlavy, vôbec mi nepripadá, že o tri týždne sú už tu....
eviiik a aký plech máš na mafiny? a boli dobré?
Mirip a neboj ak veľmi nekrvácaš, tak je to v pohode, aj mne dlho trvalo, kým som prestala úplne. A keby nie tak v pondelok zavolaj dokimu.
Papa všetkým

eviiik
27. nov 2009

Janka ano boli dobre, ja mam plech na 12 mafinov, ale ja dam do nich papierove kosiky, nechce sa mi to umyvat, a takto to pekne drzi tvar, ja robim ovocne a cokoladove, cesto je 2vajcia, 100g masla, 300g pras. cukru, 400g polohr.muky, 3 dcl mlieka a jeden prasok do peciva, vsetko spolu zmiesat, z cesta dam jednu kopcovu pol.lyzicu do kosika, a dnu vtlacim ovocie ja zvyknem cernice, alebo cierne rybezle, spravim kolko chcem a do zvysku cesta primiesam nasekanu cokoladu. z jedne varky je cca 30ks
tak si super nakupila, mozno sa v tom tescu zastavime zajtra ked sa budeme vracat od nasich

aadula
28. nov 2009

ahojte 🙂

evi aj ja sa chystám mafinky zajtra robiť...tiež mám na 12..trošku iné cesto mám..robievam čokoládové a trošku jabĺk nakrájam do toho..Paťka to tak má rada 🙂 a tvoja bambulka má už krásne miery 😵

mirip, to už môžeš mať aj menzes..ja som tak pri Paťke bola...a keď som šla k dr. tak povedal, že to mám už riadnu menštruáciu...

bzučinka, musí ti byť už ťažko z toho všetkého ☹ , ale keď to drobuľko príde na svet tak na toto všetko aj zabudneš 😵 mojej budúcej švagrinej je tiež takto ako tebe...aj tak nejak má termín .... dosť jej je zle..len grcúňa a nevládze..len by spala..., ale oni ešte bábo nemajú, tak je to trošku iné.

bambulka, tá tvoja slečna je riadny chlapčisko 😀 ..to aby si mala oči v kuse na nej či niečo nevyparatí 🙂

janadureckova
29. nov 2009

Ahojte 🙂
evi vďaka za recept, vyskúšam ich 🙂 Aadulka a môžeš napísať celý recept na mafiny? Nech mám dva rôzne.
Tak baby my sme mali druhú veselú noc... Kristínka si povedala, že si urobí v noci dvojhodinovú prestávku 😠 a boli sme aj do dnes rána aj do včera rána hore od 2.00 do 4.00 .... chcela sa rozprávať, usmievala sa a nie a nie spať.... opica malá....
teraz spinká tak idem aj ja oddýchnuť... aspoň troška...

desszi
30. nov 2009

haloo, haloo,
kde sme vsetky? 🙂 vratane mna, lebo tiez sem zabludim v poslednom case len sem-tam.
No ale teraz som tu, mam chvilu, idem trosku skonsolidovat veci v skrini, bo tam velky neporiadok (no nie az taky velky, ale musim dlhsie hladat niektore veci 😀 )
janka aj Dadko cez vikend v sobotu o stvrtej rano veselo dzavotal, a nie a nie zaspat, potom navela okolo pol sieste zaspal, ale cely den bol uplakany a podrazdeny. Vcera to uz bolo lepsie.
Dnes sa naaaaramne pototo, zase som do toho siahla, tak asi ideme kupit nejaky los, co ked aj motyka vysreli? 😀
a vobec si neuvedomujem, ze vcera bola prva adventna nedela....a po vianocnej vyzdobe este u nas ani chyru ani slichu, este mame veci v kasni, musim aj tam nakuknut....tak aj idem opatrujte sa a pekny dnik 😉

eviiik
30. nov 2009

Ahojte kocky a babetka 🙂
my sme boli v sobotu u nasich, ale rychlo to zbehlo
a vcera sme maly cudny den mala bola strasne nekludna, a co robila pri papani, ani nevravim cucla z jedneho, cucla z druheho, a velky rev a uz sa nechcela prisat, vecer a poobede som jej nakoniec dala po 10 dnoch aj UM,lebo uz bola hladna, neviem doteraz sme fungovali dobre, a teraz co sa jej porobilo, a jeden prsnik ma uz zacal riadne boliet, tak som si ho v noci nahrievala, v noci papala uz len moje mliecko, a spali sme dnes az do 10:00 😵
a teraz mi uz zase drieme na rukach
uz skoro tyzden jem kapsule na tvorbu mliecka boli drahe jak slak, a velky ucinok nevidim, ale uz mam objednanu susenu senovku, tak hadam to zaberie, ked nie este mam v sufliku chemiu, ktoru by som nerada pouzila 😒
ja tu stale rozoberam to moje mliecko 😠 Denka Tebe sa to nakoniec ako rozbehlo, lebo sa pamatam, ze aj Ty si sa trochu trapila.
A neviete kedy je dobre odniest tie tlaciva na urad prace?
ja mam na stole adventny veniec, aj to preto, ze som si ho cez tyzden kupila, ale o vianociach ani chyru ani slychu, aj ked o darcekoch uz rozmyslam, a par aj mam 🙂
Denka tak stastnu ruku pri vybere losa 🙂
aj nam mala tuto noc take usmevy hadzala, som myslela, ze ani spat nebude, ale nastastie zaspala
kazda mamina si uzije to svoje

desszi
30. nov 2009

evka, to nic, tema mliecko je tu vzdy aktualna a myslim ze aj bude 😉 mne sa mliecko rozbehlo, som velmi rada, mne zabrali tie homeopatika ricinus communis 5H, stale ich mam doma a priebezne ich beriem 🙂 ak mas tie papiere vyplnene a potvrdene, tak ich uz kludne zober
s darcekami sme na tom tak vselijak, mojej mame sme uz kupili, my sme si kupili spolocny darcek (fotak s kamerou) a ostatnym velmi nekupujeme.

janadureckova
30. nov 2009

Ahojte 🙂
tak vidím, že aj vám nejako detičky štrajkujú .... malá do rána celkom spala, ak nerátam, že sme boli dvakrát hore a o 6.30 už úplne... Možno je niečo vo vzduchu, čo sa im nepáči. Desszii tak aj Váš Dauško je lapaj, takto v noci buntošiť a aj malá Lucka 🙂
EViik mne malá tiež nejako zo dňa na deň začala plakať pri papaní, normálne ju niekedy musím najskôr utíšiť a potom v polospánku sa dobre napapá, a najviac spapá v noci, preto mi aj nedá pospať, spí najdlhšie v kuse 3 hodiny 😒 a ja som zo toho už dosť unavená. A pritom klop klop mám mliečka dosť, včera aj predvčerom cez deň som musela odsať lebo ma už veľmi prsia boleli a som ho zmrazila. A eviiik zanes tie papiere ak sa dá ešte dnes, aby si dostala peniaze v decembri.
Desszi tak kúp lós a daj vedieť, či bude v lete nejaká drahá dovolenka za výhru 😎

bzucinka2
30. nov 2009

ahojte, tak sa hlasim po oddychovom vikende 🙂 , s malym to zvladam s vydatnou pomocou mm a maminy s ocinom, inak by som asi umrela 😉
a od maleho som chytila nejaky virus, tak mam este aj teplotu, kasel, nadchu, aby mi nebolo malo, hlava mi tresti, proste parada 🙄 tak ale bojujem ako sa da 😉

janadureckova
30. nov 2009

nejako sa to na teba valí bzuci.... tak len VYDRŽ VYDRŽ VYDRŽ 🙂)))
v júni bude sladká odmena 😉

desszi
30. nov 2009

bzuci, mas super rodinu, ze ti vsetci pomahaju 🙂 tak len oddychuj kolko sa ti da, nech tu mrchu rychlo porazis.

mirip
30. nov 2009

ahojte tak ja som dnes maximálne nasratá, ma včera boli pozrieť sesternice s deťmi a niekto mi poj.......kočík, a zrejme jedno s deciek a aj viem ktoré, takže na vaničke mám tú striešku povolenu a ide dať hore ale nejde to zaistiť a niekto si to sakramensky odskáče ak to muž nebude vedieť opraviť tak bud zoženie takú istú vaničku z kočíka čo pochybujem lebo je to trojkombinácia a z madarska alebo zacvaká opravu ale už vidím ten cirkus v rodine ked tú osobu obviním ale už som si dnes aj nad ním poplakala lebo človek vygrcne 22tácov sa teší že je lacnejší ako kúpený na slovensku /29tácov/ a ani sme s nám poriadne vonku ešte neboli a jednej sesternici decko nám to poserie, najhoršie je že ja som ju tam nevidela že bola ale všetci dospelý vedia kde sa to odistuje a nie sklopím to nasilu a táto je len dvojročná a vanička bola dolu na gauči a uplne vzadu v kočíku mala malá dudel a tá krpana mi ho doniesla že ho mám dať Bianke takže jedine tak sa k nemu mohla dostať že to sklopila inak by nedočiahla dnes niekoho prizabijem asi celý deň som nad tým revala a ani von som nemohla ísť lebo fúka u nás a ono to schádza dolu ked to nie je zaistené 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre