Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

janadureckova
17. jan 2010

Ahojte 🙂
veeeeeľmi pekne ďakujeme za gratulácie, ste zlatučké 🙂
My sme včera mali krásny deň, klop klop, malej sa veľmi páčilo, že mala okolo seba kopec ľudí, som bola z toho prekvapená, lebo doteraz bola z väčšieho počtu ľudí uplakaná a nervózna. U svokrovcov sme boli od obeda do 18.30. Boli tam manželovi súrodenci, taká pohodová oslava. Dostala hraciu deku, body, pulovrík, hryzátko, už tanierik 🙂, plienky, ponožky, no dosť toho.
Eviiik jednoducho Lucinka teraz má také dni uplakané, a môže to súvisieť aj s počasím. My mávame také dosť často, a opica naša malá stále chce meniť miestnosť. Raz sme v kuchyni, raz v obývačke, na chodbe, v spálni, kúpelni... Už aj špajzu sme obkukali, a tááák ju zaujímajú nové a nové veci, hračky sú jej akoby zunované, no dosť skoro!
Už ju začalo zaujímať veľmi chytanie vecí, a strkanie do pusinky, a to ju viac zabaví, takže Evi uvidíš bude lepšie 😉
Desszi tak ty takto vyjedáš? Ináč mňa také vlčie hlady posledné dni chytajú, že v kuse niečo prežúvam 🙂 a tá neuveriteľná chuť na sladké, jajajaj 🙂
Ejuss veru všetko hrozne rýchlo uteká. A budete robiť aj veľkú narodeninovú oslavu?
No idem asi žehliť, tak všetkým peknú nedeľu 🙂 papa 🙂

desszi
17. jan 2010

jaaaa mirka,o dve minutky neskor si dosla, uz som ta nepockala 🙂 a ty co si buntosila, tiez ste papali?
janka vyjedam - co kojenie, to nieco zjem - Dado zabezpecuje moju stalu hmotnost, co cez den s nim vytancujem (lebo mi luuubime tancovat 🙂 ) to v noci dobieham 😀 ale nastastie sa velmi nelepi. Janka aj my chodime z miestnosti do miestnosti, obzerame obrazy, pocitame namalovane kvetinky na stene, v zboznuje ked sa pozerame do zrkadla - usmev od ucha k uchu a rozpraaaaavaaaa....len neviem co 😅 inak kludne si doprej sladke, to spalime, ja jem sladkosti denne aj viackrat, je pravda ze vzdy len malo, ale papam.

mirip
17. jan 2010

ahoj dessz hej tiež sme papali, malá revala ako oživot že je hladná kým som ju prebalila a nakoniec zjedla ledva polovicu a potom sa rehotala ponad mužovo plece

aadula
17. jan 2010

ahojte

hm hm..tu máme nočné pisateľky 😉

riadne je dnes zima vonku brrr...

deszi, si viem Daduška predstaviť ako si všetko ozberá, musí byť zlatunký 😵

ach tie nočné papania...som na to už aj zabudla..., síce my máme nočné budenie na saminov rev...ale nepapáme ...reveme 😅

mňa malý dnes úplne doskákal..vylezie na mňa a skáče po mne..darmo mu vysvetľujem, že to maminku boli..jemu je to jedno..má z toho takú radosť 😅 potom mi capol mobil na palec na nohe..aauuu..., ale tak pre neho je bohovská zábava 😅

desszi
17. jan 2010

mirka vidim, ze Bianka tiez vymysla 🙂 , aj Daduso ma take tahy, sem tam v noci sa zobudi a potom hadze hodinu usmevy do eteru, ale nastastie je to uz menej ako byvalo, rychlo si odklopem.

mirip
17. jan 2010

ahojte ešte raz, chcem sa vás spýtať brali vášmu bábu ked bolo ešte maličké cca mesiac -dvak krv z nožičky nejaký screening? baby čo boli po mne v porodnici jedna mala taký termín ako ja tak chodí ku Kováčovej a jej malej brali a našej nie.........

ejusaaa
17. jan 2010

Ahojte,Mirip nie Tobimu nic take nebrali..jaj hrozna noc 😖 Tobi siel spat o deviatej,spal po pol dvanastej,potom bol kazdu hodinu hore 😲 a od stvrtej do piatej sme sa museli normalne hrat,muz na nocnej,mne slo hlavu toztrhnut,no hroz a potom vstal uz o pol siedmej...to co ma byt?teraz som si zdriemla,ale ajtak som ako matoha,a toto robi odkedy ho zaockovali alebo je to nahoda,ale by som ho nemala davat poobede spavat?ale to zas nevydrzi....no ja neviem....jani,tak krasne darceky 🙂 ,nie nic az taake velke nechystame,vo stvrtok presne ked ma,len my a v nedelu pridu starkiny a sestriny s detmi a tak,blizka rodina 🙂

desszi
17. jan 2010

mirka ani Dadkovi nic take nerobili, viem ze v nemocnici na stvrty den brali krvicku - to su rozne skriningove vysetrenia a potom uz nie. ktovie mozno tomu babatku vysli zle vysledky, tak to preverovali.
ejka nezavidim, oddychni si ked budes mat moznost. myslim ze este poobedny spanok Tobik potrebuje, este je maly na vynechanie.
adulik ahoj 🙂 z teba sa stala trampolina? 😉

eviiik
17. jan 2010

Ahojte babule 🙂
Ejus mali ste krusnu noc, skus to nejako dospat, aj ked to bude tazke, ked je aj manzel po nocnej, a drzim palce aby tato noc bola lepsia
Vy ste ine nocne vtacence, ja ked v noci nakojim, som happy, ze si mozem lahnut, ani ma nenapadne zapinat pc, a jest tiez nezvyknem, len po kazdom kojeni pijem, a jem tu hnusnu senovku, po nej zvyknem nieco zobnut, aby som zahnala tu hnusnu chut
Mirka ani ja som este nepocula, ze by im brali krv, a kamoska chodi tiez ku Kovacovej, a nemusela ist na TBC, jej to skontrolovala ona, a potom zaockovala malu
Jani super ste zvladli oslavu, a pekne darceky podostavla Kristinka 🙂
neviem cim to bude, ze Lucka viac placka, zase sme uspavali vyse hodiny, a bolo vela placu, nic sa jej nelubilo, ani na rukach, ani zvislo, ani vodorobne, ani na postely, ani nijako
prvy den ked sa to stalo tak som sa bala, ze je hladna, ale ani po UM nezaspala, uz vcera som si myslela, ze jej dam znovu flasu, lebo ked som jej dala prst tak riadne tahala, ale na prsniku vystrajala, aj cez den pri kojeni sa casto pusta, aj ked jej mliecko tecie, neviem co sa deje
ono je to od toho dna co jej prepichli uska, ak sa dobre pamatam, aj Bianka vtedy vystrajala, nie Mirka? ako dlho to trvalo?
adulka nam je to smiesne, ale verim, ze Tebe do smiechu nieje, neskusila si zacat, akoze plakat, ze Ta to boli, mozno by potom prestal
veru zajtra moze volat kvoli klbikom
dnes po placi, aj ked nebol nejaky dlhodobi zaspala a spinkala 2,5 hod, a teraz ju kocikuje svokor, a aj v noci potom vydrzala 5hod od kojenia, tak to ozaj asi nebude hladom, ale cim je pre mna zahada, lebo do teraz nam to nerobila
pekny nedelny den 🙂

mirip
17. jan 2010

ved to desszi evii aj ja som ostala prekvapená ked som to včera počula že sa aj krv brala viem že malej braali každý deň v porodnici krv lebo mala na čiapočke vždy bodku krvi ale toto som včera počula prvýkrát 😒 preto ma to prakvapilo

mirip
17. jan 2010

ejka aj mne bola malá taká zodve noci mrzutá a potom som prišla na to prečo lebo jeden deň so bola vonku doobeda, druhá okolo obeda a ptretrí popoludní tak som jej chpdatku rozhádzala režim a tiež bola soplavá vtedy, ale hádam sa to tobkovi upraví a že to bolo len chvílkové a po pár dnoch bude zase všetko tak ako predtým 😉

ejusaaa
17. jan 2010

Ahojte,no dufam ze je to len take obdobie...jaj baby som hlucha,dnes ma Peto prehovoril ist strielat na strelnicu,nic som netrafila len ohluchla a zamrzla 🙂

aadula
17. jan 2010

jani, kristínke dodatočne gratulujeme aj my 😉

Samkovi tiež nebrali z nožičky krv..akurát keď mal 6 t. tak z hlávky ..lebo sa bol ešte trošku žltý 🙂

deni 😀 veru..aj makká som dosť..tak sa mu to dobre odráža 😀 😀

evi, no ono to aj srandovne vyzerá ... tak možno preto sa na tom baví..a on rád robí zlotu ..dnes sme boli u švagra a hodol ovládačku od televízora do vody ku korytnačkám 😅
- aj náš Samko bezdôvodne v noci plakával..., môže to byť aj tým, že veľa spinkajú deti cez deň..alebo pri zmene počasia...prípadne keď je spln...ja aj čo chodím na decembrovky...tak aj tam máloktoré deti dobre spinkávali..a veru veľa ešte aj teraz neprespí celú noc..to je údel rodiča 🙄

desszi
17. jan 2010

eji to mas skvele, mozes si vyberat co budes pocut a vyhovorit sa - to je tzv. selektivna hluchota - pocujes len to co chces 😀 je to velmi vyhodneeeee.
s tym strielanim mam zazitok aj ja - este ked som robila na hygiene, mali sme tzv. branne hry - to sa islo von, gulas, prasiatko a nejaky ti ludia sa podujali sutazit v behu, strelbe a hode granatom. ja som strielala prvykrat v zivote (ale predtym som si to naskusala u stryka) a mali sme tri terce vedla seba - ja som to nepochopila a strelila som do vsetkych troch - samozrejme mimo ciela a vtedy sa vsetci smiali, ze nie sme na biatlone a staci strielat len do jedneho s cielom TRAFIT 🙂

ejusaaa
17. jan 2010

Tak Ty si dobra strelkyna 😀 No ja som bola prekvapena aka som slepa,ze nic nic som netrafila,taka hanba pred tymi muzmi 😀 ,ale bola tam este jedna mlada baba,13 rocna a tiez nic netrafila 😀 a pyta sa ma po chvili a Ty na ktoru zakladnu skolu chodis,ina lichotka a ja starsia od nej o 15 rokov 😀

desszi
17. jan 2010

ejiiii, tak to ty fakt nevyzeras na svoj vek 😉 tak uz viem o kolko som starsia od teba 😀 lebo som si ani neodvazila tipnut kolko mas rockov, vyzeras velmi mlado.

bambulka6
17. jan 2010

ahojte baby...prave som dokukala fotky vasich drobcov.su vsetky deticky su zlate.cez den sem velmi nestihnem prist,lebo my to moje dve baby nedovolia a uz vecer ked som pri PC tak tu uz nikto neni.My sa momentalne trapime s Natalkinymi zubkami.uz dlho sa chystaju vrchne von ale uz teraz nastastie idu naozaj von.v noci sa kazdu chvilku budila a do rana musela spinkat na mne inak furt mrnkala ked som ju polozila na postel a ja som sa ani pohnut nemohla.tak ma bolel rano chrbat. e este k tym zubkom sme jej pridali aj tym ze ju zase okovali,ale to nastastie zvladla v pohode.chvalabohu nemala ani horucky a nebolo treba davat ani obklady.ale uz sa s nou aspon Vivianka zahra.aj ked sa sem tam pobiju. Vivianka je uz velka slecna uz len keca a keca az my to niekedy ide na "nervy".
Ked budem mat cas dam aj nove foto.

Bzucka mala bobulka v brusku pekne rastie... 🙂 este ti byva zle?dufam ze sa to uz zlepsilo.

mirip
17. jan 2010

ahoj babulka ja som ešte tu som konečne na Pc dlhšie ako muž 😀

janadureckova
18. jan 2010

Ahojte 🙂
ale ste sa tu včera rozpísali 🙂
Aaadulka ďakujeme za gratulation aj tebe 🙂 a som sa nasmila na tvojej "mäkkej" kosti 🙂 však musíme byť oblé, aby sa nám naši drobci neudierali 🙂
S tou hluchotou je pravda, že je to výhoda 🙂 ja som zas zistila, že zásada dobrého rodinného života, je niekedy sa riadiť tými opicami, čo bývajú ako sošky - jedna nevidí, druhá nepočuje, a tretia nehovorí 😀 len nie vždy sa to dá, samozrejme!
Ejuss a taká lichôtka poteší 🙂 A Desszi veď tebe ja tipujem max. 27 rokov 🙂
Mirka malá pasie krásne koníčky 🙂 a pozerám, že je tiež dosť dlhá. Koľko meria? Ozaj a merajú Vám drobcov na poradni?
Eviik hádam sa to malej Lucke upraví s tým spaním, aj keď my sa s tým trápime už dosť dlho... SOm už aj čítala diskusiu, "každé dieťa sa vie naučiť spať", ale ja na to nemám nervy ju nechávať vyplakať.... Som sa zmierala s tým, že teraz je jednoducho taká, a ja vlastne som za nežnú revolúciu, moje heslo "verím v lepší zajtrajšok" 😀 a hádam raz príde zas čas, že bude zaspávať sama 🙂
Dnes by nám mala prísť stolička na jedenie, som objednávala cez net, tak dúfam, že bude dobrá.
Všetkým pekný deň, a super, že si sa aj ty ozvala Bambulka 🙂
papa

desszi
18. jan 2010

ahoj bambulka, no verim ze ti cas nezostava pri dvoch slecnach 🙂
janka dakujem za kompliment, pridaj + 6 a budes vediet aky mam krasny vek 😀 ani nam nemeraju dlzku drobca v poradni, len vahu a hlavicku. dlzku my zvykneme odmerat doma colstokom 😀
dnesne rano zacalo zle, volala som Petovi, predtym nez odisiel som mala citak,ale nic som mu nevravela, dostal smyk a skoncil v jarku cestou do roboty, boli ho krk a prava strana chrbta, kolega mu pomoho von, teraz cakaju na odtahovku (teda dufam ze uz ich odtiahli, hovorili sme spolu o osmej).
v poslednej dobe sa to vracia - mavala som take tusenia a pocity a vacsinou sa mi splnili a teraz to zacina zase....aj minule ked mi Dadko padol, teraz Peter.....asi mam pri sebe anjelika, ktory mi sepka, ale zatial som ho vcas nepocuvla, odteraz musim...

eviiik
18. jan 2010

ahojte
Denka, verim, ze je uz vsetko v poriadku, a velmi ma to mrzi, toho sa aj ja bojim, lebo manzel je cele dni na cestach.
a radsej druhy krat na svojho anielika pocuvaj.
Bambulka super, ze si sa ozvala, ani sa necudujem, ze nestihas
my sme mali asi zatial najhorsiu noc papali sme kazde 2-2,5hod, co bezne spava aj 5hod, asi mame rastovu spurt, ci ako sa to vola, lebo mlieka mam rovnako, len sa jej to maly, aj cez den sme tak, verim, ze za dva tri dni sa to upravi 🙂 a na nozicky nas nezobrala, ze maju uz objednanzch 30 deti, a kopec takych co maju 5-6 mesiacov, tak mam volat na dalsi tyzden
Jani, ani ja nie som zastancom nech dieta vyplakat, chvilu necham, ale nemam na to srdce, a tiez verim v lepsi zajtrajsok, ved ine nam ani neostava 🙂

mirip
18. jan 2010

Ahojte jani neviem kolko má sme boli na poradni 20.12. a vtedy mala 5650g a 65cm a teraz netuším máme ísť 25ho na poradnu a očkovanie do oboch nožičuiek to zase bude plaču, a koníky? 😀 😀 😀 no ono to tak máme v detskej spravené a práve ked ju olejujem po kúpaní tak má akurát výhlad ako tato hreje mlieko tak sleduje či pripravuje dobre 😀 😀 😀 😀

mirip
18. jan 2010

fúúúúúúúúúú eviik to ste teda vela nenaspali dúfajme že to máte len prechodné a nebudú ss takéto noci opakovať

janadureckova
18. jan 2010

Ahojte 🙂
Desszi, to musel byť šok verím ti! Ešteže sa nič vážne Peťovi nestalo! Dnes ináč boli hrozné cesty... ináč sme skoro rovnako staré, ja budem mať tento rok 32 😕 som musela najskôr porozmýšľať, koľko to fakt budem mať, lebo mne sa zdá, že sa mi vek zastavil na 30, a ďalej nerátam 😀
Eviiik verím ti, že si málo naspala, ale určite sa to Lucke napraví, musíš ako hovoríš veriť, veriť, veriť 🙂 Ja som si už nejako zvykla, že spím, v kuse max. 2,5 hod. Kristínka ma jednoducho dlhšie nenechá spať. Teraz ju už ocko uspáva, lebo nejako nevydržala dlhšie, tak zas ráno očakávam budíček o 5.00....
Mirka tak Bianka je riadna bambuľka, a aj dlhá 🙂
Desszi a ty kedy ideš do poradne?
Všetkým dobrú noc :.) a sladké sníčky nám aj drobcom.
papa

bzucinka2
18. jan 2010

ahojte, aj my sme citlivy na spln, vtedy spava nepokojnejsie a castejsie k nam dobieha, esteze ten spln nie je kazdy tyzden 🙂
evik, nemozu jej ist zubky, ked tak zle spava? my sme vtedy spali katastrofalne 😉 drzim palceky, nech to co najskor prejde 😉
bambulka ahoj, uz mi je lepsie, nie je to uplne v pohode, ale aspon priberam a vraciam raz za den 😅

mirip
18. jan 2010

hej je dakujem jani ved aj vy pekne rastiete 😉 len teraz nám akosi nechutí papať, neviem prečo plače že je strááášne hladná na ex stiahne tak deci a potom už sa len v ústach hrá s cumlíkom alebo sa tvári že ju napísna na grcku alebo sa rehoce a schováva si tvár kde len može..... 😀
bzuči krásne ti nabiehajú tt 😉

desszi
18. jan 2010

janka ja budem mat tento rok 34, ani sa nezda, ja si stale pripadam ako dieta 😀 do poradne ideme 27.januara, tak som zvedava, hlavne na vahu.
janka, evka, aj Dadko castejsie vstava, intervaly su trojhodinove. dnes cez den vela spinkal, ale to asi preto, ze minulu noc tak lahko spal, tak asi dospaval.
bzuci, tak ty este stale zvyknes faxovat? ooooch, ta tvoja bublinka je asi vyberava 🙂 a mas aj nejake konkretne jedlo alebo vonu, od ktorej hned utekas? a co chute? alebo je to v podstate jedno.

bzucinka2
18. jan 2010

desszi, chute nemam ziadne ani mi nic vyslovene nevadi, proste si len zmysli, ze toto mamina nie a mozem ist 😀
a este som volaco chcela a teraz neviem ani za svet ze co to bolo 😅

janadureckova
19. jan 2010

Ahojte 🙂
tak došla nám ináč včera stolička, a je super 🙂 pridala som aj foto do albumu 🙂

mirip
19. jan 2010

ahojte jani tá stolička je perfektná 😉

ahojte tak my sa pretočiť eviiik z bruška na chrbátik ešte nevieme neviem či je lenivá alebo čo,ale častokrát nahánam holú riťku po prebalovacom s plienkou lebo sa vrtí ako šidlo ale ešte sa pretočí len nabok inak nie akurát hlavičku na brušku pekne dvíha hore aj ked ju ťahá do jednej strany a to je vraj tým že na ktorej strane často spí, ja ju síce polohujem raz na jeden raz na druhý bok ale čo z toho ked ju vždy ked dám na bok opriem o bok postielky a otočená je k nám a sa často zobudí a pozriem na nu a ona utočena a hlavičkou k boku postele a nacapená noštekom na hniezdo v postileke a ked ju aspon posuniem aby nebola tak nalepená tak sa hmýri........

a ešte mám jeden problém dievčatá strašne sa hmýri a hlavne si strááááááááááááááášen copkáme prsty niekedya aj obidve ruky vopchá do ust a ked spí tak nejakú hodinu a ruky iodú do ust na noc ju zabalim ako mú miu do deky tak si ruky vie hýbať ale nevie dostať k pústam a tak krásne sa vyspinká a "reční" a sa smeje ked sa zobudí a ked ju nechám volne len prikrytú tak cmúla cumel ale si ide rukamu do tváričky a bud si ho rukami vystrčí alebo ked zaspí tak ho sama vypluje až na druhý koniec postielky niekedy a ked sa trochu zo sna precitne tak si coplká prsty a sa sama na to cmúlane zobudí, ked je v deke tak je ok ale ked nie tak je potom aj mrzutá lebo sa nevyspí a už fakrt neviem čo robiť na jednej strane je dbore v deke, prespí a si oddýchne a vidím to aj na nej aká je vysmiata ked sa zobudí aj ruky má telé ale na druhej strane má obmedzený pohyb a stále ju baliť nechcem, a už fakt neviem čo s tým.........


ale sranda ked ju šupnem do kočíka a von tak zaspí vo fusaku zababušená a ruky nemá takpovediac "zviazané len má na nich rukavičky a vtedy si do úst nejde

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre