Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

desszi
19. sep 2009

ahojte
dnes doobeda bol s dadusom ocino, tak som rychlo zbehla do mesta, kupila dadulovi body, kabatik a ciapocku, ked sa uz ochladi.
bzuci dakujeme za pochvalu, mala si na dada pozitivny vplyv, aj vecer posluchal a po kupani a trosku mojkania zaspinkal 🙂
janka vitaj medzi nami a gratulujem k malej-velkej slecne 🙂
idem si dat slofika kym dadko oddychuje. zatial pa.

janadureckova
19. sep 2009

ďakujem baby za pekné privítanie 🙂 ste naozaj zlaté 🙂
no našu slečnu som porodila normálne, a poviem Vám na to, že mám výšku nejakých 160 cm a pred otehotnením 50 kg, to šlo celkom fajn. A bolo to hlavne rýchle. V stredu 2.9. ma prijali, že som po termíne, Braun mi predpísal kvapky na dozretie krčku nakoľko som bola úplne zatvorená a nič nenasvedčovalo tomu, žeby sa moje telo pripravovalo na pôrod. Potom vo štvrtok začali mierne bolesti, ku večeru väčšie, ale stále to nebolo ono, tak mi niečo dali od bolesti, aby som si pospala, a ráno sa doktor rozhodol, že ideme na to, dal mi tabletku od spodu a do 2,5 hodiny bola malá na svete 🙂
A Evi, on vyzerá také uško, ale má asi 37 rokov, a je super odborník. Ináč aj na Zuzčákovú som počula len dobré.
A pripojím aj foto, len sa musím v tomto trošku zorientovať.
Zatiaľ papa a peknú sobotu 🙂

desszi
19. sep 2009

janka, to si mala velmi dobre, taky rychly porod 🙂 ja som to mala trosku tazsie a dlhsie, hoci sme boli malinky, ale stalo to zato 🙂
idem kuk tv a nieco zjest...

eviiik
20. sep 2009

dobre ranko dievcata 🙂
Denka tuto noc som na Teba vela myslela, nevedela som dve hodiny spat, a aj Ty si tak buntosila, pred porodom, zeby prve priznaky 😀 , ale bude to aj tym, ze kamoska s ktorou som prezivala skoro cele tehotenstvo vcera porodila dcerku, vecer nam prisla sms, a zostala som taka rozrusena, natesena, a najradsej by som bola keby tu uz aj Lucka bola snami.
Vcera bol naozaj krasny den, jedna kamoska sa mi vydala, bola to krasna svadba, a druha sa stala maminou 😵
idem chystat obedik, pekny dnik 🙂
a ozaj baby, mala by som zacat chodit na poradnu aj do porodnice?

janadureckova
20. sep 2009

Jasné Deszi, nezáleží na tom aký sme veliký, aj tak to nevieme nikto ovplyvniť, len nech sme zdraví 🙂 Ináč mne jedna kolegyňa povedala, že porodila tri deti, prvé malo tiež cez 4 kilá, super pôrod, druhá bola sotva 2,5 kilová, a vtedy si vytrpela svoje. Vraj veľké deti sa samé tlačia von 🙂
Mňa zas začali bolieť zuby, vo štvrtok som musela utekať k zubárovi, mi musel dokonca jeden vytrhnúť, no a dnes zas druhý.... normálne horor.... a začnú ma bolieť hlavne pri kojení....A on má dovolenku zajtra no neviem ako vydržím, mám ísť k nemu až vo štvrtok. Cez tehotenstvo pohoda, a teraz sa kazia.... Baby čo máte pred pôrodom len choďte ešte k zubárovi, nech ich Vám skontroluje...
Evi neviem ako je to v Leviciach s poradňami v nemocnici, myslím, že tam asi nemusíš ísť, ale naozaj stopro neviem.... A na cvičeniach si sa nepýtala pani Fábryovej?

eviiik
20. sep 2009

Janka to mam mrzi s tymi zubmi, nejako vydrz do stvrtka, mas pravdu vaha naozaj nieje podstatne, hlavne ze su Vase pokldy zdrave 🙂
Ja som bola uz dva krat na kontrole so zubami, a vsetko v poriadku, ale normalne som dostala strach, ze to moze prist pocas kojenia.
a na cviceniach som sa nepytala, mna to ani nenapadlo, nik to zatial nespominal, ani moja dr. a ani nikdo z okolie, viem, ze ked chces rodit u niekoho ineho, tak zvyknuist ktomu konkretnemu dr. ale takto sa mi to zda zbytocne, ved aj tak neviem kto ma odrodi

janadureckova
20. sep 2009

Aj ja si myslím Evi, že nemusíš, keď nemáš v pôrodnici zajednaného nikoho konkrétneho. Ináč baby čo sme boli na šestonedelí si chválili aj ostatných a dosť často tam býva aj Neubauer, veľký vtipkár 🙂 No trošku ma zub prestal bolieť klop klop, ale je to také na hrane....
No idem malá sa každú chvíľku zobudí 🙂

eviiik
20. sep 2009

Janka a Ty si mala zajednaneho Brauna, no Neubauer je velmi prijemny boli sme u neho na 4D,
som rada, ze bolest rochu polavila
ja som sa dobre napapala, idem trochu vylozit nohy a polenosit 🙂

aadula
20. sep 2009

ahojte 🙂

janka vitaj 😉

evka, ďalšie dni...no hrozne rýchlo a zvykám si pomaly 😉 a myslím, že na poradňu do pôrodnice nemusíš ísť..keď to na teba príde..pôjdeš na príjem a hotovo...a ak nepríde..pošle ťa tvoja dr. tam trošku počkať 😉

my sme sa doma nejak postriedali a pre istotu boli hrdlo teraz mňa..aj nádcha sa mi pustila..snažím to tlmiť .. zatiaľ sa darí Samko je už celkom dobre

dnes sme boli doobeda za ocinom v práci na bicykli, konečne sa Samkovi páčilo sedieť v sedadielku, v lete mi z neho ešte chcel vyskočiť 😀 Takže sa môžeme bikovať častejšie 🙂

bzucinka2
20. sep 2009

ahojte, tak som opat tu 🙂 boli sme u nasich, tak som trosku pomohla, robili sme slivkove gule, plnenu papriku, pretlak, chlapi natierali drevo na krov 🙂 a dnes sme obrali jablcka 🙂
evik, na ziadnu poradnu som nechodila, ani ked som mala zajednaneho dokiho, myslim ze netrebalo vtedy a netreba asi ani teraz 🙂 kvoli comu myslis, ze treba nejaku poradnu 😨

janka, tak to si mala rychly porod a predpokladam, ze si uz na svojej povodnej vahe 😉

janadureckova
20. sep 2009

Evi mala som ho zajednaného, len som sa najskôr bála, že nebude, lebo posledný augustový týždeň mal dovolenku, ale malá si nakoniec na neho počkala 🙂 Ináč mne vypísal lístok do nemocnice ešte predtým, že ak by som neporodila na termín, čo bolo 31.8., tak 2.9. som mala nástup do pôrodnice. Ináč myslím, že som ťa tam zazrela, keď si bola na cvičení v stredu 2.9. poobede 🙂 A hodím už aj ja tie fotky, a možno si ma budeš aj ty pamätať 🙂 a bolesť no klop poľavila, ale stále to nie je ono, len nech vydržím do stvrtku.
A ďakujem Adi a bzucinke za privítanie 🙂
Chcem sa Vás čo máte dievčence opýtať, ako dlho sa hojili ušká? Malá má stále jedno uško po prepichnutí také zapálené a čistím jej to aj liehom a dávam už aj framykoin.

eviiik
20. sep 2009

Adulka verim, ze sa tazko zvyka, ale neboj bude to zo dna na den lepsie, a mrzi ma ze ta virhoza ci co to je presla kazdym, mali ju aj maji svokrovci, my sme nastastie odolali.
Bzuci vedela som, ze ste prec ked sa dlhsie neozyvas, a Vy tiez stale nieco vyvarate ked ste u rodicov, aj nasa mamina si nas hycka ked sme u nich a vymysla take jedla co ja pre nas dvoch nerobim
Janka veru hod nejake foto, a mozno si Ta naozaj pamatam, dnes je vela tehotnych zien, ale hadam som Ta neprehlidla 🙂

bzucinka2
20. sep 2009

no maly isiel k nasim, my s mm ideme zajtra do NR na nakupy, takze isiel k babine a dedkovi, my si s mm hodime kupel a pozrieme v pc nejaky filmik 😉
eviik, ono dvom sa lepsie robi a mamina sa tesi, ked ma komu varit a tam rada robim veci, ktore doma, kvoli kope spiny a muky ako napriklad tie gule doma nerobim a tam vonku je jedno kam co pada 🙂

desszi
20. sep 2009

bzuci pocuj, a nemate tych guli doma dost, ze zase tie slivkove gule 😀 😉
janka, zuby je najhorsia bolest, mna bolel zub mudrosti cez tehotenstvo (blbec jeden 😠 ), som sa trapila, lebo som si ani nic nemohla vziat, to bolo v prvych tyzdnoch, cez tehotenstvo vse ok aj na prehliadke, ale teraz sa mi zda ze z jedneho zuba mam odstiepene.... 😕 akysi ma ostry okraj....no len nech nezacne boliet. a cakame na foto 🙂
adul zajtra do prace, chce sa ti? ako si zvykas?
dnes tu bola moja mamina, pomohla vyzehlit, maly bol cez den zlatunky, vacsinou spinkal a hadzal usmevy, okolo stvrtej sme sli na prechadzku a nakupit do kauflandu, tam ma nahodou poziadali o pomoc anglicania, taka mlada rodinka, tak som bola rada ze sme si rozumeli a mohla som im pomoct 🙂
dievcata neviete o nejakej donaskovej sluzbe? ja by som potrebovala poslat darcekovy kos.

aadula
20. sep 2009

bzučinka, by ste mohli gule predávať 😀 aj by som si dala veru 😉

evi ja som takto vlani v kuse bola od sepetmbra až do jari nachladnutá..sa mi to každý mesiac vracalo..tak čakám čo bude teraz 😝 som riadne oťapená

deszi aj my sme boli v kauflande ..ale v lekárni tak okolo pol piatej ..škoda, že sme sa nestretli 😉 a veru sa mi nechce 😅

desszi
21. sep 2009

adulik my sme sa vcera museli minut, boli sme tam tiez cca okolo piatej, skoda

desszi
21. sep 2009

inak dobre rano vsetkym 🙂
akurat kavickujem - bezkofeinovu mozem, ze? 🙂 uz som mala velku chut, tak som si vcera po dlhom case dala kavu....mmmm
ja dnes planujem prezriet papiere, lebo k tym ziadostiam o prispevky, treba neskutocne mnozstvo potvrdeni 😠 , mozno nieco mame doma, ale vacsinu asi treba vybehat - to je skvele - com komplikovanejsie, tym lepsie 😖

flirtana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
desszi
21. sep 2009

flirtana mas hlas 🙂

janadureckova
21. sep 2009

Dobré ránko 🙂
tak profil som trošku doplnila, len neviem ako mám zmenšiť fotky, aby som ich sem vložila.... Poradíte?
A bzucinka nie som ešte na svojej váhe, som pribrala 15 kg a dnes som sa vážila a 5 kg je ešte na mne..... Ale ma hnevá ako každý hovorí, že mám ešte dosť veľké brucho... ale veď to nejde zo dňa na deň.... vy ste kedy začali cviciť? Mne sazdá, že by to bolo ešte skor.....

desszi
21. sep 2009

ahoj janka,
klikni na fotku pravym tlacitkom mysi - vyber otvorit v programe - vyber program v microsoft office picture manager (moze sa aj v inom ale ja zvyknem v tomto upravovat fotky) - klik hore na liste na upravit obrazky - klik na pravom okraji na zmenit velkost - klik na preddefinovana sirka a vyska a vyber povedzme web velky a ulozit.

desszi
21. sep 2009

s tym cvicenim - neviem ako ty janka, ale ja mam este bolesti, hoci uz je to mesiac, takze cvicit este urcite nemozem, ale su aj maminy ktore cvicia uz v sestonedeli.

eviiik
21. sep 2009

dobre ranko
Denka tie papierovacky aj mna uz mataju, co vsetko a kde vsade budemmusiet ist po narodeni bambulky?
este zajtra chcem zbehnut na SP kvoli nejakemu papieru aby mi odvadzali do II.piliera ci co, viem ze tam budem musiet zobrat kopiu rodneho listu, ale ostatne neviem co ma caka.
dnes skusim zajst za pediatrickou osobne, aby nas zobrala tak som zvedava.
Janka a Ty sa so svojou vahou este netrap, a nad cvicenim este nerozmyslaj. Neboj aj brucho pekne zide dolu, a co Ta stresuju, ved mala nema ani mesiac.
A ja Ti velmi neporadim, ako sa zmensuju fotky.

janadureckova
21. sep 2009

Vďake Deszi za radu, malú nakojím a pak to sem hodím 🙂))
A s cvičením ani ja nechcem ešte začínať, bolieva ma ešte burcho, mám pocit, že sa maternica úplne ešte nezvinula, lebo po kojení ešte vždy krvácam....
A Evi po narodení, urob kópie rodného listu, zanes zamestnávateľovi, pak na úrad práce, myslím, že tretie poschodie na chodbe vypíšeš papiere, oni ti tam povedia aké, tiež maj so sebou rodný list maličkej a pak sociálna poisťovňa, tam musíš ísť do 2 týždňov, no a samozrejme detský lekár a zdravotná poisťovňa. To nemusíš myslím tú zdravotnú hneď, malá bude s tebou na tvojej kartičke poisťovne, myslím že dokonca až 3 mesiace sa to dá.
My sme to celkom fajn obehali, a to som sa toho dosť bála, ale malú som nakojila, a mama bola s ňou a my s mužom sme behali.

eviiik
21. sep 2009

dakujem Janka, a naco treba ist na urad prace?

desszi
21. sep 2009

evik ja som prave zistila ze sporenie do druheho piliera pocas MD som presvihla - do 30 dni trebalo podat oznamenie - kokso kebyze nesudfujem po nete tak ani neviem, nikto nic nepovie 😠

desszi
21. sep 2009

ja vobec neviem ako to vse zosuladim - mne to komplikuje trvaly pobyt v zamkoch - keby som sa teraz prehlasila do lv, tak mozem hned vsetko tu vybavovat? neviete mi v tom poradit?

eviiik
21. sep 2009

Denka aj ja som to len z netu zistila tieto urady su hrozne, nikde Ta na nic neupozornie, a potom, ze neznalost zakona neospravdelnuje, ale aspon prvorodicky ba na to mali upozornovat, mne vyrozumenie zo SP prislo len minuly tyzden, ale chcem to vybavit este pred porodom.
Ja Ti veru poradit neviem, ale urcite by bolo jednoduchsie keby si mala trvaly pobyt tu, a nechces si ho zmenit?

desszi
21. sep 2009

chcem evka chcem menit trv pobyt, len to prinasa zo sebou aj zmenu dokladov a na obcianskom mi udaje urcite nezmenia tak rychlo, tak ci by s tym neboli problemy? jedine zeby mi dal mestsky urad potvrdenie ze tu mam trvaly pobyt.

eviiik
21. sep 2009

mestsky urad by Ti mal dat potvrdenie, ved vlastne snim pojdes aj na policiu, tak si pytaj pre istotu dva papiere,
a OP aj vodicak vybavuju na jednom mieste a ide to celkom rychlo. Mirko si menil nedavno, bol tam v stredu ak si dobre pamatam (vtedy maju dlhy den do 17-tej) a v pondelok mu prisla sms, ze je to hotove, tak celkom rychlo, a vsetko vybavis na jednom mieste obciansky, vodicak popripade aj pas, ten sme si my zatial nedavali, az ked sa mala narodi, aby sme tam zapisali aj ju.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre