Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

bzucinka2
29. sep 2009

mirip, po klistire ho budes potrebovat a aj keby si isla cikat 😀 😉

desszi
30. sep 2009

Ahojte,
dva dni som akosi nestihala, aj Dadusko si vyzadoval neustale pozornost, aj sme malovali a s tym suviselo upratovanie a vcera sm mala velku navstevu 🙂 kolegovia z prace
mirip oneskorene ale vsetko naaaaajlepsie 🙂
janka ja som teraz siesty tyzden po porode, uz nekrvacam, ale stale mam taky slaby nekrvavy vytok, prestala som krvacat cca pred tyzdnom.
evka, mirip uz sa vam to velmi blizi
ja som mala do porodnice jeden stredne velky kufrik a igelitku, kde som mala mineralky a nieco pod zub
dnes ideme do poradne,som zvedava kolko Dadusko pribral a co nam dr.da na vyrazky
etnicka ja som tiez mala cely cas pocas porodu strasny pocit na vracanie - nastastie som par hodin predtym uz nic nemohla jest ani pit, tak nemalo co vyjst😝

etnicka
30. sep 2009

ozaj, este manzelovi nieco na jedenie nezabudnut 😉 my sme mali aj red bull a pri dlhych porodoch sa zide (samozrejme pre otecka, nie pre mamicku 😉 )
Ja som stale pila, ku koncu to do mna nasilu tlacili slamkou, lebo som uz bola velmi vycerpana. Treba vela pit, lebo sa clovek pri porode vela poti, tak aby nebol dehydratovany. Samozrejme potom treba chodit vela cikat. Chodza urychluje porod, takze to je prakticke 🙂

mirip
30. sep 2009

Ahojte, dakujem desszi aj ostatným 😉
Hej je to praktické, etnicka pokial neujde pri porde a sa nepočúram tam priamo na stole 🤐 😀
Tak babenky chystám sa do poradne,držte palce 😉

eviiik
30. sep 2009

ahojte dievcata
manzel dnes okupoval aj doobeda PC tak som sa dostala sem az teraz, a na druhu idem na prednasku, takze som tu len na skok
mirip cakame potom na spravy, ze co nove
desszi veru blizi, uz by to mohlo aj prist nehnevala by som sa 🙂

janadureckova
30. sep 2009

Ahojte baby 🙂
tak my sme boli dnes s nožičkami a vraj všetko OK a baliť naširoko do 3 mesiaca... neviem hovorili to tak každej mamičke asi preventívne. Deszi balíš Daduska na široko? A ako dopadla poradňa? Ako ste pribrali? My ideme s maličkou zajtra tak som zvedavá tiež, potom podám info 🙂
A zvdedavá som aj na Mirip ako dopadla.
A počas pôrodu som ja bola neuveriteľne smädná, ale už skoro pri konci mi zakázali piť, neviem prečo, ale spomínam si, že ako ma mužík utieral ústa gázou tak som odtiaľ vodu "vyciciavala" 🙂 no pomohla som si 🙂

mirip
30. sep 2009

Ahojte, tak my nové nemáme nič, všetko tak ako minulý týždeň, ale že ešte aj tak máme čas........do toho 12ho, dalšia kontrola o týždeň

bzucinka2
30. sep 2009

baby a kedy sa to uz chcete vlastne rozpadnut 😀 😀 😀 kinderka nase 🙂

janadureckova
30. sep 2009

No správne baby máte v bruškách 🙂 nechávajú na seba čakať 🙂

desszi
30. sep 2009

janka aj my sme mali klbiky ok a tiez musime balit nasiroko do 3.mesiaca. ja to aj robim.
dnes sme mali poradnu, dadusko pribral cca 800g, vazi 4350g, s tvarickou nas poslali na kozne, seboroicka dermatitida, dostali sme oilatum do kupela a miesany kremik, ten bude hotovy az zajtra, zatial vyskusam modru indulonu a repikovy odvar.
janka mne tiez par hodin pred porodom zakazali pit, len som si mohla vyplachnut usta, inak nic - to kvoli tomu, keby bol potrebny cisarsky, ale poviem vam bola som velmi smadna, vypila by som vedro vody, ale zial nemohla som.
dnes som stretla ejusku aj s tobinkom, najprv kukal, kto som, aka nova tvar a potom sa usmial 🙂 , tak som mu asi sadla 😀 drobinko krasny modrooky

eviiik
30. sep 2009

baby ja by som sa najradsej aj rozpadlo, ale asi sa tej nasej princeznej v brusku paci, aj dr. mi vravela, ze super tlak, ukazkove prietoky, ze sa tam ma dobre 🙂
ale verim, ze na buduci tyzden si to uz rozmysli
denka pekne rastiete 🙂
mirip, cize nic nove, mas pravdu ved do terminu maju este cas

ejusaaa
30. sep 2009

Ahojte,veru nasmu Tobinkovi sa dnes Deszi pacila,usmieval sa na nu,skoda ze Dadusko tam nebol,obzerali sme zimne cizmy,tam sme sa stretli 🙂 Tak tehulky zatial tak isto ste,Dadusko krasne pribral a neviem ci viete,ze dnes sa nasej Katarianke na obed narodil Timotejko,obaja su v poriadku,tak dalsie konikovske babetko 🙂

eviiik
30. sep 2009

jej ejus super, ze si dala o katke vediet, srdecne im blahozelame, a prajeme vela zdravia, ona mala termin priblizne ako ja, tak timotejko na seba nenechal dlho cakat 😵

bzucinka2
30. sep 2009

katarianke gratulujeme a prajeme vela zdravicka obom, ejus, dakujeme za info 🙂
desszi s kremikom to zide rychlejsie urcite, to je asi to choroba, co byva tusim vo vlaskoch ludovo tusim supinky, my sme to mali vo vlaskoch a pekne mu to zmizlo 🙂tak nech je co najskor oki 🙂

etnicka
30. sep 2009

s tym pitim pocas porodu je to u nas este 100 rokov za opicami 😖 vsade inde v EU sa pije pocas celeho porodu prave z dovodov, co som pisala vyssie, len u nas sa to zakazuje a strasi sa cisarskym. Ach jaj, este mame co dohanat.

aadula
30. sep 2009

ahojte 🙂

deni dnes som vás videla...sedela som na bašte a obedovala 😀 a ty si šla s tvojimi chlapmi okolo 🙂 Daduško krásne rastie...a má nejaké vyrážky?

tak poradne čítam prebehli v poriadku ... do dvoch týždňov bude o pár bábatiek viac 😵

katarínke gratulujeme 🙂

Samko bol s ockom tiež včera u dr. lebo tri noci nám poriadne nespal..taký bol zahlienený..ale že všetko je v poriadku a pravdepodobne sú to ešte dozvuky z choroby čo mal..tak dostal len sirupček na hlieniky a na imunitu rybomunil...V jasličkách sa mu páči..je tam veľmi spokojný..keď prídeme pre neho sa teší..ale ráno pekne ide sám dnu. Tak sa veľmi rýchlo dostal do jasličkárskeho režimu...lepšie ako mama do pracovného 😀

desszi
30. sep 2009

adul fakt? jej, my sme uvazovali ze si odtial vezmeme obed, ale potom sme to zavrhli. dadusko ma seboroicku dermatitidu na tvaricke ☹ patram po nete ci nie je nieco prirodne, keby sa dalo, nerada by som mu davala ten predpissany kremik, lebo obsahuje kortikoidy
katarianka tiez gratulujeme 🙂
bzuci trosku sa toho kremiku obavam, nesmie sa dostat do oci a daduso zakazdym ako my hovorime "chyta motyliky" - sibrikuje rucickami, navyse su v tom tie kortikoidy....

desszi
1. okt 2009

dobre ranko,
dnes je akesi smutne pocasie, take na spanok ☹ musim nieco ukuchtit a par veci vybavit, vcera som zabudla dat podpisat papiere kvoli prispevku na dieta pediatricke, tak sa tam musim zase vybrat, no co uz, ako sa hovori, kto nema v hlave, ma v nohach 😀
pridala som par fotiek do albumu

eviiik
1. okt 2009

dobre ranko 🙂
mne sa uz vynimocne nedalo spat, po tom ako som sla na wc-ko
Denka maly je zlatucky, tak si sa postarala o program, spravit si prechadzku k dr. no co narobis.
ja sa dnes chystam ku sestre, nech mi spravi obocie, a odepiluje ruky, nohy, tak mozno niektoru z Vas aj stretnem.
veru dnes vonku nevyzera najlepsie, take pochmurne pocasie, ale hadam sa trochu vycasi.
co mate dnes na plane, ja som uz dala piect hurku, a ked pridem z mesta uvarim nejaku polievocku, inac nic, este den mi ako tak ubehne, ale vecery sa mi potom vleci, manzel robi na PC, v telke nic, a mna zeru mrle 😒

ejusaaa
1. okt 2009

Dobre ranko,Deni dadusko je taky zlaty,tie ocka ma krasne,tak dnes sa zasa prejdete,ja tu mam dnes sestru,tak budeme cely den spolu 🙂 Evik co uz si robite jarmocnu naladu s hurkami? 🙂 Je fakt na spanie,vsak maly sa uz chysta hajat tak pojdem aj ja,Mojsi sa dako neozyva,uz sme zvedavi na fotky,tak zatial pekny den a vela oddychujte 🙂

eviiik
1. okt 2009

ejus no Vam budem robit predjarmocne chute, ale ja budem na jarmok mozno v porodnici, a ked aj nie, nebudem moct hoci co papat, tak si to dam v predstihu 😀
mas pravdu mojsi sa uz davno neozvala, ale hadam sa dockame

janadureckova
1. okt 2009

Dobré ránko 🙂
veru je na spanie, aj naša Kristínka pekne zalomila 🙂 včera sme mali dosť ťažký večer, chúďa nevedela zaspať, bola skoro v kuse hore od 16.00 do 22.00, teda len s malými prestávkami čo si na pár minút zdriemla... ja som už bola dosť vyšťavená.... a aj v noci sa často budila...
Gratulujem novej mamine, nech ste zdravučkí 🙂 Desszi fotky sú krásne, malý je riadny okánisko 🙂
Tak si teda tie čo sa Vám dá pospite ja idem umyť hlavu a poobede ešte zubár a s malou do poradne.

bzucinka2
1. okt 2009

ahojte, desszi, kresne fotecky, maly pekne rastie 🙂 s kremikom ako uznas za vhodne, ja som mu tym hlavku natierala, lebo sa to moze rozsirit aj po tele, teda ak je to to ista, co sme mali my 🙂
ja som hore od 6.00, takze parada, stihla som upiect kolac, uvarit polievku, ist do obchodu, a s malym k dokine, teraz maly spi a ja by som mala tiez, ale mam este vela na praci, pozehlit a dorobit pre kamosku 2 plechovky 😝

mirip
1. okt 2009

Ahojte, tak my sme sa dnes stretli v bzučinkou a malým 😵 😵 😵a tiež máme lieky, som bolqa dnes predpísať, dg. zalálené hrdlo a hlasivky + nádcha a začína kašel tak sme na ATB až mám strach čo bude dalej, síce gynekolog mi povedal že ATB ktoré sú na základe obyčajného penicilínu možeme a dostali sme duomox ale nie 1500ku ale 750ku pre istotu a hedelix sirup od kašla aj tak sa trochu bojím, dúfam že to nijako neublíži 😕 😕
inak aj malá je zlatá už druhý deň, asi cíti že som machcípaná tak sa hmýri a naťahuje a kope len ked sme obe hore a ked spím tak spí aj ona

eviiik
1. okt 2009

tak som spat z mesta, ja som nikoho nestretla ☹
ale uz som napapana hned mi je lepsie
mirip prajem skore uzdravenie, tak Ta ta hnusoba premohla, neboj lieky Ti dali take aby si ich mohla aj pocas tehotenstva, tak sa poponahlaj vyliecit, aby si nebola nachcipana pocas porodu, nech ma malinka uz zdravu maminu 🙂
a super, ze sa dala na taky rezim, ako mas Ty, chce aby si bola co najskor fit, a aby si pekne oddychovala 🙂

mirip
1. okt 2009

ja viem eviiik presne to mi povedal včera doktor na gynde, nech sa čím skor z toho dostanem aby som nerodila nachcípan, lebo potom by tuším aj s kojením bol problém aspon svagriná tak mala, nemohla kojiť lebo bola chorá a mlieko nerobilo dobre malému ☹ Dúfam že mi to prejde, aj kašel mi len začína aj to len ked mám plný nos, toho sa bojím najviac, lebo ja ked začnem kašlať tak všetko potom odíde a kašla sa neviem aj dva mesiace zbaviť 😖

ejusaaa
1. okt 2009

Mirip a som rodila nachscipana...takze cim skor sa z toho dostan,lebo clovek je aj bez toho tam vystaveny,ale Ty mas este cas to Ti este prejde 🙂

eviiik
1. okt 2009

neboj kojit mozes aj ked si chora, aj ked mas teploty, a je mozne, ze mliecko mala od liekov inu chut, tak preto nechutilo, tak sa skus dat do poriadku, aby si uz lieky nemusela.
tak hadam to dr. zachytila na zaciatku, a choroba ssa nerzsiri

bzucinka2
1. okt 2009

mirip, tak nech si co najskor fit, ale napriklad mne doki zakazal kojit, ked som mala nad 38 teplotu, ale mozno kolko ludi tolko nazorov, ale ja som vtedxy radsej nekojila 😉

desszi
1. okt 2009

my sme papaiere vybavili, nakupili, akurat pre lieky do lekarne som este nestihla, lebo Dadusko bol hladny a liek mal byt hotovy az po druhej a teraz mi spinka, tak dufam ze to vse stihnem a nezatvoria mi pred nosom
bzuci, teda ja cumim co si vse doobeda postihala!!! ja ten kremik dam ked mi nezostane nic ine, nechcem chudacik aby to mal este aj po tele,ale chcela by som najprv vyskusat ci nezaberie nieco prirodnejsie 😅
mirip rychlo rychlo nech sa uzdravis 🙂
dakujeme za pochvalu aj v daduskovom mene 🙂 ale Daduso sa nam uz krasne smeje a gagoce tie svoje grrrr a ehhh 🙂 len sme to este nestihli zachytit fotakom 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre