Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

mirip
31. okt 2009

ahojte, eviik celkom dobre, my stále nemáme dosť mlieka aj ked je ho ovela viac apetítu mojej malej nestačí a musíme doktmovať, espumisan už neberieme je najslabší na koliku a vobec sa jej prdko nepustil, tak sme dávali silnejšie seb simplex a síce prdká ale aj tak z krčami tak skúsime infacol, je najsilnejší a dáva sa len jedna kvapka na jazk pred jedením tak dúfam že nám tie krče ustúpia konečne a bude jej lepšie 😵

bzucinka2
1. nov 2009

ahojte, tak sa hlasim z domu, vcera ma pustili, ze ak mi uz bollo jeden den dobre, tak nemam vylihovat a ist domov, tak super a vecer som hned aj grcala, ale som doma a to je hlavne, je to trosku lepsie, tak snad sa to uz nezhorsi a le sa bude zlepsovat 🙂

aadula
1. nov 2009

ahojte

bzučinka, tak vitaj doma 🙂 Ono príde iste aj priberanie....len drobček robí maminke šarapatu v brušku..sa mu nepáči čo papá 😉

evka, ty to iste zvládneš, si šikulka 😵

janadureckova
1. nov 2009

Vitaj Bzuci doma 🙂 tvoji chlapi sa isto potešili, že si už pri nich 🙂 asi to bude dievka keď maminu takto hnevá tak skoro v brušku 🙂 a k doktorovi kedy ideš? a foto ešte nemáš?
my sme boli zapáliť sviečky, ale vonku je taká zima brrrrrr, ale vraj cez týždeň sa má ešte trošku otepliť tak uvidíme 🙂

mirip
2. nov 2009

ahojte, kde ste všetky od včera tu nikto nebol, som pridala pár fotiek malej 😎

janadureckova
2. nov 2009

Ahojte 🙂
Miri krásne fotky malej 🙂 riadna slečna to je 🙂 fešanda 🙂

A neviem kde sú všetky babizne, haloooooooo 🙂

mirip
2. nov 2009

dík jani ved aj tá tvoja je fešná kočka 😵 😵 😵 😵

ejusaaa
2. nov 2009

Ja som tuuuuuuuuuuuu,nic nestiham dakooooooooooo,ale citam vas ale vzdy ked idem odpisat maly ma nepusti,kraaaaaaaaaaaaaaasna je malaaaaaaaaa 🙂

desszi
2. nov 2009

ahojte,
posielam pozdrav z novych zamkov, dnes som absolvovala zenskeho,mame to za sebou, uf 😝 zajtra ma caka zubar, to je o nieco lepsie 😀 vecer uz ideme domkov, do levic a v stredu s Dadusom na poradnu.
bzuci, tak si opakovane pokrstila vau toaletu? nevadi, snad sa karta coskoro obrati a zacnes pekne priberat.
mirip zaberaju vam tie nove kvapky? nam pomohol babycalm, ale ten sa dava az od ukonceneho prveho mesiaca, ale musim odklopat, odvtedy sme mali mensiu koliku asi trikrat.
adulka a tebe sa uz ako chodi do prace? vstavanie nerobi problemy? a poobedia? nemas take krizy?
ejus ahoj 🙂 ako sa mate s Tobinkom? nezacina vam uz chodit?
idem kuk tv, pekny vecer, papa....

mirip
2. nov 2009

desszi ešte nie, minulý týždeň mala od pondelka do stredy espumisan a ten ju zapekal ešte viac, ani z ťažkosťami nevedela prdkať a mala bolesti pri kakaní ako keby ju zapekalo a pri tom ked išlo tak riedke... potom sme mali od štvrtku sab symplex a od toho mi grcala mlieko tak som sa na to vybodla a dnes som dostala infacol, to sa dáva jedna kvapka pred jedlom na jazyk, má takú pomarančovú chuť sa vyprdela aj vykakala aj poplakala tak uvidíme či aspon toto zaberie.....lebo ešte len 2x dostala a čo sa týka babycalmu tak ho nemajú v LV v 6lekárňach a infacol som dostala až v tej šiestej tiež, ja pijem feniklový čaj a ešte jeden sypaný, ktorý je aj na tvorbu mlieka a aj na nadúva nie u bábatiek aby aspon v mateskom mala ked samotný čaj ked si aj párkrát cucla tiež grckala a kúpili sme aj gel na bruško flugalin a sme prvýkrát natreli po kúpaní tak uvidíme, teraz konečne zaspala a to sa kúpala o pol osmej a do osmej jedla a potom plač ☹
je to aj smiešne ked sme aj z postielky minulú noc počúvali vzdychy ako starý človek lebo zo sna tlačila ale na druhej strane je to hrozné ked sa takto trápi a radšej by sme mali tie problémy my ako ona 😔

eviiik
3. nov 2009

ahojte 🙂
pisem s malou na rukach, sme od 6:30 hore, a nie a nie zaspat, vacsinou zaspi a az ked ideme von.
kocky neviete poradit, co zabera aby som mala viac mliecka, uz mam prsia v poriadku, ale bodlo by viac mliecka, lebo malej nesraci, pijeme kazde 2-3 hod, v noci vdrzi aj viac, ja pijem cajik na tvorbu mliecka 2krat denne, snazim sa vela pit a jest, pijem vineou, jem rascovku, a to mlieko nevie nabehnut tak ako to bolo pred zapalom.
Desszi super, ze si zvladla zenskeho, my ideme na poradnu tyzden po vas, skoda, ze sa nestretneme.
Mirip prajem aby malej kvapky zabrali.
Bzuci vitaj doma, nech sa Vam dari 😵
Janku aj Adulku s detmi tiez pozdravujem, a samozrejme Lucku s Romankou+ Ejusku s malym, hadam som na nikoho nezabudla, hadam sa coskoro ozvem, a MM musi stiahnut foto z fotaka, aby som mohla pridat.
pa pa

luckai
3. nov 2009

ahojte kočky!
Evik, no hlavne veeeeľa pi vody, alebo inych tekutn a oddychuj. No a môžeš skúsiť homeopatiká Ricinus Communis 5 ch (objednaj si v lekárni), na začiatku 5 granuliek 5x denne, keď sa to zlepší, tak 2x denne a potom už nemusíš.
no a keď si malá pospí, tak vás budem zatedy čítať 😒

luckai
3. nov 2009

Miri, krásna je malá - tie líčiská!!! 😀 juj chúďatko Bianka, tak to nozaj neviem čo je horšie. Romanka prdkala a kakala úpplne v pohode od narodenia a predsa také mala hnusné koliky! Chúdence detičky, také starosti si musia preskákať na tomto svete hneď na začiatku 😒

Romča sa už konečne naučila zo stoja si sadnúť. Ten minulý týždeň bol hrozný - naučila sa stáť, tak skoro v kuse sa stavala kde sa len dalo - unavená z toho je taká, že z toho padá na nos, ale teraz sa už naučila sadať, tak je taká zlatá, lebo si aj sadne a tak sa hrá, tak si aspoň oddýchne! no a tie kvetináče sú najlákavejšie!!! 😝

Bzuči, ako sa máš?

Deni, užite si to u maminy, aj keď aj lekárov vybavuješ... 😉

janadureckova
3. nov 2009

Ahojte 🙂
Eviik neviem čo iné by som ti poradila ako skúšaš aj ty... snáď len vydržať a mliečko určite príde, a často malú prikladať, ale to ty dobre vieš 🙂 a ako luckai hovorila, veľa veľa veľa piť!!! Jedna kamoška mi zas hovorila, že jej dobre robil jablkový džúš, že mala od neho veľa mliečka, tak neviem skús.
Miri hádam vám už tie nešťastné koliky prejdu a bude dobre...Naša malá klop klop prdká 🙂 jedna radosť, niekedy sa aj jeden na druhého pozrieme, a až potom zistíme, že to vlastne malá 😀 ale fakt ešte raz zaklopem!
Desszi hádam si vybavila dnes aj druhého doktora 🙂 ja som dnes bola tiež u zubára, brúsil mi zuby ide mi robiť mostík, tak som si tam tiež posedela hodinu.

eviiik
3. nov 2009

Dakujem za rady, najprv skusim dzusik a uvidime, dnes sme spali aj doobeda a v kociku tiez, vonku sa jej velmi paci, cerstvy vzduch jej robi dobre 🙂
teraz ju mam na rukach a pomaly sa jej zatvaraju ocka, hadam si zdriemne 😵
no babule tych zubarov Vam nezavidim, brrr, ale treba sa starat o zubky

bzucinka2
3. nov 2009

ahojte, tak vcera som vam pisala a prispevok nikde 😠
dakujem za spolucitiace 🙂 posledne dni boli hotova katastrofa, nic mi nezapasovalo, citila som sa ako vygrcany rezanec 😝 dnes je to celkom ok, sice zaludok v krku, ale aspon nieco sa mi dalo zjest, mala som sice nahodenu dietu, cize ranajky suchar, desiata suchy rohlik 1/2, obed zemiakova kasa, desiata tiez kasa a vecera rohlik s maslom a to mi uz nesadlo 😝
evik, len vydrzat, mozno jej aj staci, len ty mas pocit menej plnych prs 😉 hlavne vydrzat
mirip, prve tri mesiace su najhorsie, potom koliky ustupia a rektalnu trubicku si obcas neskusila? nam pomohla ta 😉 ale len obcas nie zakazdym davat!
desszi ako u dokiho dnes ? 🙂
vsetkym prajem krasny vecer 🙂

desszi
4. nov 2009

cavik,
mame po nocnom kojeni, tak rychlo pisem
bzuci lutujem ta, viac si na zachode ako v kuchyni, len dufat ze coskoro to pominie. inak u dokiho na prd, nevedel mi spravit zubok, mal pokazene rtg a nechcel sa rypat (asi mam medzizubny kaz, takze nevidel kde je diera 😀) a ze ked ma to neboli, nech vydrzim tri tyzdne, zatial mu dodaju nove rtg.
evik aj mne zabralo to ricinus communis ale az za nejake dva dni a potom sa mliecko lialo.... 🙂 ale samozrejme to nebolo samostatne len to, mne jedna porodna asistentka vravela, ze ked som smadna, nech si parkrat namiesto vody si dam len cisty vyvar, ze to je tiez velmi dobre, inak ja mam ten pocit, ze ked jem vyvar, mam tie prsia plnsie.
mirip babycalm som dostala v lekarni na rohu oproti druzbe (resp. oproti boku druzby),tusim aeskulap lekaren
je to, ale uz o tych kvapka vedia aj v kauflande a tescu, objednaju ti ich a na druhy den ich mas.
idem chrniet, zatim ciao
mirip malinka je naaaaadherna, velmi zlata 🙂

luckai
4. nov 2009

ahojte kočky! tak ako? kde ste kto?

Bože Deni, takto pop nociach ešte máš chuť koníkovať???

Dnes sme sa stretli s Ejkou. maly Tobi je zlaty! Dokonale zladeny do jedneho odtieňa modrej - dokonale! Takto to mám aj ja rada, len sa nejako nedarí, možno keby som bola v Lv, ak mám možnosť viac behať po obchodoch.

Dnes mi v meste malá spikala po obede 2 hodiny, čo je super, nebola taká unavená pred večernými procedúrami 😒 Zháňamli sme čiapku a nič, no maminu som zajtra poslala do Sníčka, niečo tam mám vykukané, tak snáď kúpi, lebo tam musí tak či tak ísť!

Idem vyložiť nohy a jesť! som hladná ako vlk a tieto večery sú moje. 😝

mirip
4. nov 2009

ja som tu luci 😔
ja som sa dnes stretla s evkou na sone nožičiek

ejusaaa
5. nov 2009

Ahojte,ano stretli sme sa vcera s luckou,malicka Romanka ke uz velkaaa a krasna ako babika,tie licka,spinkala,podarena,ako z casopisu 🙂 a luci kupila si tie teplaciky?Boli krasne,aj my take mame modro zlte 🙂 Ako sa inak mavate?na mna nieco lezie,zatial len nadcha,no dufam ze to prejde 😔 Bzucka Ty ako?A vam amminky mirip evik ako sa dari a Deni ako dadusko a ako vsetky skratka?Dako sem nestihame chodit,Tobimu idu naraz styri zubky tak je taky vseliaky..

desszi
5. nov 2009

ahojteeeee 🙂 ,
lucka v noci som na koniku len vynimocne, minulu noc som zase zakotvila v kuchyni (po kojeni vzdy nurim v chladnicke, co by sa dalo zjest 😀 ) a som sa prebrala, tak som natukala par slov.
mirip, evka, ako dopadlo sono?
ejuska dufam ze ziaden virus ta nezdola 🙂 ja som si uz preventivne kupila homeopatika proti chripke, uz sa dopujem...
Vcera sme boli s Dadusom v poradni, pribrali sme dalsich 400 g, co ma velmi tesi, hlavicka narastla, svaly su silne, hlavicku pekne drzi, takze vse ok. do nosteka mame striekat morsku vodu, aby nemal suche sliznice a tot vsjo.

janadureckova
5. nov 2009

Ahojte 🙂
tak vy sa takto aj stretnete? Ja som ešte nemala šťastie ani na jednu z vás ☹ a dúfam, že keď vás aj stretnem tak sa spoznáme 🙂 práve som maličkú uspala, neviem zaspí nejako poslednú dobu len na prsníku... no ale počujem že už je zas hore 😒 tak utekám, Opatrujte sa všetky pa.

eviiik
5. nov 2009

ahojte, veru stretli sme sa s Mirkou a malou Biankou a aj s tatinom, velky symposi, a mala ja zlatucka, take ma licka baculate. a dopadli sme mame IIa na oboch nozickach a kazdemu vraveli balit na siroko.
Lucka mam taky pocit, ze Ty si nebalila, ak si dobre spominam, ja nie som nadsena tym balenim, ale asi mi to neda.
a mame sa omnoho lepsie uz spime aj cez den, aj ked proces uspavania je dlhsi, momentalne ju mam na rukach, asi spat nebude,lebo dnes sme potiahli do 9:00
Bzuci, myslim na Teba, na Vas, nech to co najskor prejde, a zazivala si to iste aj pri Alexovi?
Denka mrzi ma, ze Tinedali zubky do poriadku, zuby su taka ostara, niekedy.
Asi sme kazda zaneprazdnena, deticky nam daju zabrat.
Janka hadam ked bude lepsie pocasia, niekedy na jar dame take riadne stretko 😵
a co sa tyka kojenia, je to lepsie, asi to malej naozaj staci, lebo uz len malokedy hlada, po papani, a vcera si prvy krat aj grcla. Sice kojim stale z oboch, ale asi sme sa tak nastavili a mame presne kolko potrebujeme.
Denka ako ste dopadli v stredu na poradni?
mojeje princeznej pomaly klipkaju oci, pri PC sa jej lubi, to bude jej izbicka, ked bude vacsia 🙂

luckai
5. nov 2009

ahojte, no konečne, už som vypínala PC a že pozriem ešte na koňa!

Evik, no my sme nebalalli na široko vôbec 😅 a bolo všetko oki, myslím že to bolo práve tým že mohla malá voľne pohybovať nôžkami, veď pred 100 a ani 50 rokmi sa nebalilo na široko. No ale mala som riadne stiahnutu riťku pred kontrolou či osm malej neubližila, ale keď som sa priznala detskej doktorke, tak povedala že by sme mali aspoň na noc baliť. To je taký kompromis (ale aj tak sme nie 😀 ) Nuž kočky, je to na Vás!!!

Ejka, tie tepláčiky sme kúpili, už nebude môcť tie hrubé pančuchy na zem keď bude mať topánočky, tak musí tenké - klasické a tepláky. Aj čiapku nakoniec tú čo som mala v Sníčku vyhliadnutú dnes ráno mamina 🙂 .

Aj my sme boli nachcipani cela rodina (aj širšia) asi pred 2 tyždňami, ale homepatika zabrali a aj malej som pre istotu 3 dni dala 2x denne 1/2 tubičky Osciloccocinum rozpustene vo vode (po porade s Hemeopatkou) a našťastie je OKI, nič jej nebolo.

Pá a pekný deň, dúfam že nebude pršať po obede,
idem variť zajačika Romanke na obed (ale voláme to mäsko) - už 3. deň dávame a chutí jej (ako všetko) len sa pri tom prstami prehrabuje v ústach, nejakú to má inú konzistenciu, lebo pri inom papaní sa tak nehrabe 😀

mirip
5. nov 2009

ahojte, evi aj my máme IIa a je to vraj dobré tak isto balíme naširoko som myslela že malá bude kopcovať že sa jej nepáči také balenie a zvláda to celkom dobre, ale dávam len 1plienku do ortopedických a nie dve lebo by už bola ozaj rozčapená ako žaba na chodníku 😀
evii aj tvoja malá je zlatá síce menšia a nie taký macko ako naša ale taká bola zlatučká v tom vajíčku zababušená 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a aj macko z nej bude uvidíš ked trochu podrastie, ja som si to ked bolo dieťa malilinké ani neužila ked je Bianka taký maco 😀 😀 a aj Tatina máš sympoša tiež 😵 😵
my máme stále problém so mnlu ten čo som ti včera spomínala ale k Dr. sa bojím ísť aby to nerezal, hádam sa to zozbiera samé,a potom praskne počkám do budúceho týždňa a ak nie budem musieť ísť 😔
inak máme strašné problémy s krstinami, my chceme len krst po omši a farár nie a nie o tom počuť nám chce urobiť aj omšu a cez omšu krstiť pred celým kostolom 😠 😠 😠 že si mám malú nastaviť tak aby spala a že vydrží ale ked má krče alebo ju to chytí čo ju mám začarovať alebo je dať sedatíva aby nerevala 😢 normálne uvažujem ísť krstiť do Levíc 😕
inak včera som bola ešte potom kúpiť papuče pre návštevu lebo nás bude vela a ešte aj mužovi košelu, muž bol z malou v aute, som púpila papuče a sme chceli ísť domov lebo revaláááááááááá ako pavian takže košele nič som si pomyslela že ju zanesieme domov nakrmime a potom sa vrátime spať do LV a muž od VUB prešiel autom po hypernovu a malá spala ako maco v polke zimy tak sme to otočili a šli kúpiť aj košele 😀 😀 😀 😀 no sranda

eviiik
5. nov 2009

Lucka este spinka, aj ked urcite uz nie dlho, lebo ju hlad zobudi, vratili sme sa z prechadzky a spinka v kociku.
Ja som sa docitala, ze tie klbiky maju volu do 6tyzdnou, cize balenie nasiroko po tomto case nema velmi opodstatnenie, tak do vtedy ju budem balit tak, a potom len na noc, dufam, ze na 3mesacnej kontrole to bude ok.
aj ked najradsej by som nebalila, ale neda mi to.
Lucka ja viem, ze volakedy to nebolo, a ani inde vo svete to nieje, si odvazna, ze si nebalila, aj ja som proti, ale svedomie mi neda, tak spravim kompromis.
Mirka to mate riadne problemy, ja neviem ako budeme mat krst my, ale aj ja by som chcela po bohosluzbach, my krstime v evanjelickom kostole, dufam, ze fararko bude ustretovy, ked miminka su nevyspitatelne, a nechcela by som aby Lucka krst cely prerevala, ja planujem tak za 2-3 tyzdne, uvidim, co nam povie.
Mirka tak nakoniec ste nakupili 😵
tak strucne Vam opisem moj porod, aj ked s odstupom casu, sa mi zda uplne v pohode, a viac menej aj bol.
V piatok som sla na vysetrenie k mojej dr. ktora sluzila, po vysetreni, nevedela, ze co lebo som bola otvorena len na 2 prsty, a krcok spotrbovany, poslala ma na ctg, tam ziadne kontrakcie, ale po vysetreni som zacala krvacat, a neustupovalo to, tak sa rozhodla, ze domov uz nepojdem, okolo pol piatej ma prijali, potom som absolvovala klystir, aj to sa dalo zvladnut, okolo pol siestej mi pustila vodu, aj sestricka sluzila ta, ktora pred tym robila u mojej dr. cize sme sa poznali, bolo to super, na sale boli len oni dve a manzel, prve dve hodinky sa ma pytali ci vobec mam kontrakcie, ze sa usmievam, jasne ze som mala tak po dvoch min, ale to sa dalo vydrzat v pohode, bolest mi sice dost vyrazala do krizov. Najhorsie bolo to, ze som lezala, lebo mi tiekla infuzka, slo to v celku rychlo do 8cm, to bolo super, az posledna hodinka, bola neprijemna, aj ma nadrapovalo na zvracanie, ale neslo nic, kedze som jedla niekedy do obeda, a uz bolo pomaly desat hodin, ked som mohla zacat tlacit, to bola ulava, isla som bez epi, comu som rada, lebo ked uz bolo treba tlacit, kontrakcie slabli, az som sa musela sustredit kedy sa zacala, malu som vytlacila, asi na treti ci stvrty krat. Nastrih som mala, aj ked som prosila, ze ked nebude treba, nech nerobi, lebo som si robila masaz hradze, aj som citila kedy ma nastrihla, ale ked bola mala na svete, bol to uzasny pocit, ktory Vy uz poznate, je to nieco nadherne, manzel bol celu dobu pri mne, daval mi pit a podporoval ma, ja som mu stiskala ruku, stale silnejsie a silnejsie. Placenta sa mi odlupila dost neskoro, a sitie bolo neprijemne, vlastne prvy steh, a potom tam kde ma mala natrhla, nastastie to boli len dva stehy. Este to, ze malu som si pytala hned na seba, co mi v pohode povolili, bola krasna, do dnes sa neviem na nu vinadivat.
Dakujem Bohu, ze som tento krasny pocit mohla zazit, dufam, ze si to este zopakujem, aspon raz 😵
riadne som sa rozpisala, ale slubila som to, a zatial nebol cas.
dufam, ze sa ozvem co najskor, hadam aj zajtra

janadureckova
5. nov 2009

Ahojte 🙂
Eviiik pekne si sa rozpísala, tak pozitívne si aj ty pôrod opísala 🙂 máš pravdu je to jedinečný pocit 🙂 nádherný 🙂
maličká mi teraz spinká, prišla neter a tiež zaspala pri nej, hrozne sú chutnučké 🙂 neter má 11 rokov a je to moja veľká pomocníčka, chodieva skoro každý deň ku nám, kedže bývajú neďaleko.
Miri avšak skús farára nejako ukecať na ten krst. My sme mali krst v sobotu, a celé to trvalo celkom krátko a krstili sme tiež v evanjelickom kostole, pani farárka nám vyšla v ústrety a okrstila v sobotu o 11.00.
Ináč tak rýchlo to uteká pozerám, že aj najmladšie členky koníka Lucka a Bianka už budú mať o chvíľku 4 týždne 🙂
Ozaj a kde je Bzucinka? Už je lepšie?

bzucinka2
5. nov 2009

ahojtze maminky aj nemaminky, nemam sem teraz velku chut chodit, lebo mi je stale zle, ale tak co uz, musim to nejako pretrpiet, takto mi bolo aj pri alexkovi, ale tak snad sa to uz aspon trosku upravi, vsetkym vam posielam cmuky nech ste vy aj drobci ok 😉

mirip
5. nov 2009

evi aj mna nadrapovalo na grc a aj ľlo von lebo som jedla v deň D ráno doma púotom obed aj ked mi dali som nezjedla a na večeru bol nejaký guláš neurčitého povodu a na ten ma ukecala porodná asistentka a šiel von, vraj aj ked je to hnusný pocit aj v ústach ale ked vraj nadrapuje na grc tak žalúdok sa sťahuje a rozťahuje a núti maternicu na tiež akciu 😀 😀 😀 mala si to zaujímavé ako aj ja, ja sa z odstupom času len na jednom smejem, že ked prišli tie hnusné kontrakcie tie posledné čo sa ešte nemalo tlačiť ale do tlačenia to nútilo sa mi dalo strane spať, teda medzi kontrakciami tak neskutočne som bola unavená

už je to vybavené povedal farárovi otec dnes, že ako sa to dá naprogramovať dieťa aby neplakalo a nemalo krče, aj dnes, včera bola dobručká a aj statočná vobec neplakala ked sme boli na sone, len sa pocikala ked som ju vyzliekla, darmo bola jej zima tam a potom len pomrnkávala v aute inak doma stále len spala a spala a dnes opak, sa zobudila o 7mej to ešte spapala mlieko a spali sme do 9,30 potom to začalo nespala vobec až okolo pol dvanástej zaspala a potom sa o jednej zobudila a od vtedy neslala vobec do 18,30 bola hore s tým že medzi tým spala hodinu od 15 do 16tej teda takmer celý deň bola hore, takže omšu mať budeme ale krst bude až po omši a v súkromí nie pred všetkými, ak bude dobrá tak pojdeme do sakrestii a tam budeme cez omšu a ak nie tak prídeme na konci omši na krst

mirip
5. nov 2009

evi a dmes mi to prasklo čo som spomínala včera, tak asi nebudem musieť ísť na gyndu, mi vyšla odtial taká malá tmavá bodka teda koniec šitia ten uzlík to bolo zapálené a muž mi vytlačil všetko hnis odtial a vyšlo aj toto 🙄tak dúfam že už sa to zhojí ako má a bude pokoj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre