Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

mojsejovka
5. feb 2010

ahojte... vidím, že nám tu niekto pribudol, rosannar vitaaaaaaaaaaj... 😵

dakujeme ešte raz za priania k 1 rôčiku.. 😉 tu sú nejaké foto z oslavy, len mi to pridalo k tým starým fotkám na koniec, blbo som to nastavila a už sa mi to nechce prehadzovať.. 🤐
http://picasaweb.google.com/mojsejovka/DropBox?...

rosi... my sme mali tiež pre chlapčeka Adamko, ale chlapček sa nekonal.. 😀

mirip... no tak šup-šup pracovať na bračekovi, kým máš všetky testy v poriadku.. 😀

janka.. jeeeeeeej, no aspoň nemám len ja takého macka doma.. pekne rastie princeznička malá.. 🙂

deszi... tak drobček sa už má lepšie? 😵 bodlo by, keby častejšie nechal maminku vyspať, nie? 😅 my sme boli minulú noc hore 2 hodiny.. 😠

ejus.. dneska bol asi spací den, mne malá poobede buvala od 12.15 do 15.00, normálne som už chodila pozerať, či dýcha, lebo to sa ešte nestalo.. ale to asi preto, že v noci buntošila.. 😅 inak ja dávam prevarenú vodu z vodovodu malej..

fodor.. držím palce, nech sa hypotéka podarí.. kedy má fešák oslavu? 😎

mirka1986
5. feb 2010

ejka, aj my davame uz obycajnu vodu, uz nemusis kupovat 🙂

mirip
5. feb 2010

aké testy mojsi? ja som hovorila o ehotenskom som robila predvčerom a boli dve tá druhá slabšia ale bola tam a vidieť ju bolo aj ked som odfotila a dnes krámy jak svina a taký krátky cyklus som nemala nikdy v živote ako tento😕

mojsejovka
5. feb 2010

mirip.. myslela som tie krvné testy, zrážanlivosť a tak... 😉 ty si mala 2 čiarky na teste??? 😲 inak to som niekde čítala, že môžeš mať pozitívny test, ale keď sa vajíčko dobre neuhniezdi v maternici, tak normálne dostaneš krámy a vyplaví sa von..

mojsejovka
5. feb 2010

jaaaaaaaj, teraz pozerám, že som dala link len na jednu fotku... takto to má byť - http://picasaweb.google.com/mojsejovka/DropBox?... 😀

rosannar
6. feb 2010

mojsejovka....no to meno zatial mám vybraté len ja, no ale nakoniec sa to môže uplne zmeniť... 😀

fodorka
6. feb 2010

ahojte no mojsejovka maly bude mat oslavu 27 a 28eho lebo nasi su rovedeni takze to delim na dva dni a clenov rodiny je veeeelaaa...no ale tak hadam to nejak zvladnem...a vy ako prebehla oslava????mala bola hotova princeznicka....

janadureckova
6. feb 2010

Ahojte 🙂
vy ste tu toho toľko popísali, že nestíham ani čítať 🙂
Kristínka mala ešte teplotu, tak som musela dať ešte jeden čípok, ale vyzerá, že to chvalabohu už prešlo, klop klop.
Mirip držím palčeky, nech je druhý drobec čím skôr v brušku 🙂
Desszi ty už prikrmuješ? Začínaš mrkvičkou? A len ju uvaríš, roztlačíš, a tak? Ja som dnes malej dala trošilinku rožteka namočené v mojom mlieku, doktorka mi tak poradila, vraj bola na jednom seminári, a tam vraveli, že dieťa by sa mala medzi 5 a 6 mesiacom "zoznámiť" s pečivom, to vraj kvôli tomu, aby sa neorzvinula v neskoršom veku celiakia. Nie ho dať pravidelne a veľa, ale len dať "ochutnať". Ale malá sa pri tom taaak kyslo tvárila 😀.
Rosi pekné testíky. Ináč ja som dostala foto v 10 týždni, ale v siedmom týždni mi robil sono tiež a bola tam už fazuľka vidieť, ale nie tak veľmi 🙂
Mojsi fotky som nestihla ešte kuknúť, ale idem na to.
Všetkým peknú sobotu 🙂 papa.

janadureckova
6. feb 2010

Fodorka Marko je fešááááák 🙂

aadula
6. feb 2010

ahojte, tak tu sa pekne priberá ..začína papkať 🙂 tie prvé lyžičky sú veru pre detičky nové chute a nie vždy sa im to páči 😀 Napríklad mne samino pred tým zjedol aj špenátik, aj brokolicu a teraz to nechce...jemu chutí iba mäsi 😀 a ryža..ani zemiaky moc nechce...a polievky...to je jeho 🙂

mojsi, Taminka je taká rozkošná, že keby bola vyberateľná z obrazu, tak ju hneď vymačkám 😵 a chúďa Emka, riadne má ten nos narazený...musela sa poriadne štrajchnúť ☹

mojsejovka
6. feb 2010

dobrýýýý deň... 🙂
malá hajká, huraaaaaaa, dneska len s maminkou stále, aj ked sa s tatom zavreli do izby, tak že škrabkala na dvere a mrnčala, tak ju musel zobrať ku mne aj keď som varila.. 😀 tak teraz mám troku pauzu od nej.. 😉

adulka... mne zas malá hlavne zemiaky, takže keď jej niečo nechutí samotné, stačí, keď to primiešam k zemiakom a vtedy spapá všetko.. 😀 ryžu vyplúva, nejak jej nechutí.. a polievočka musí byť hustá, aby tam lyžička stála.. 🙂 Saminko je ako Emka, tá by stále len mäso s ryžou jedla.. 😉

no mala by si čo mačkať, tie šunčičky, čo má všade.. 😀 Emke sa to našťastie už hojí, zostane jej asi malá jazvička, lebo na kúsku to mala riadne rozrazené, ale keď som jej vravela, že ideme na pohotovosť zašívať, tak hneď bola hrdinka, že načo, veď to nič nie je.. 😎 😀

Samko ako v jasličkách? už má frajerku? 😅 😵

janka.. aj my sme tak dávali, po troške chlebík alebo rožtek ochutnávať, mne to síce doktorka nevravela, ale čítala som článok o tom, že tráviaci systém detičiek je dobré zvykať na lepok už od bábätka..

mirip
6. feb 2010

no schválne hodím fotku testu na chvílu do albumu či ju vidíte aj vy 😀 to je klam 😀 😀 😀 😀 😀 lebo si veseli krámujem 😀 😀 😀 😀 😀

desszi
6. feb 2010

ahojte, dnes den za dvoch blbcov, neviem co je drobinkovi, ale vkuse mrnci a place a uz nevieme co s nim, teraz zaspinkal konecne, tiez s mrncanim, ale aspon ze spi.
janka skusam, podla mna uz pomaly moze, ved krmim cca 10 krat denne vratane noci, asi mu je malo, zacali sme s mrkvickou, len som ju uvarila v dojcenskej vode, rozmixovala a dala trochu materskeho mlieka, ale ani to nepomohlo. Vcera ho doslova naplo, aj cosi vyplul, nebudem ho trapit, dnes skusime zemiacik, mozno mu bude viac chutit. No s tym rozkom uz som rozmyslala aj ja, ale akosi som sa bala, ci to nie je skoro, ale po tom co hovoris, vyskusam.

ejusaaa
6. feb 2010

Ahpjte,jaaaaaaaaaaj,my dnes oslavujeme,krstny syn bol na zapise do skoly,tak mame oslavu,maly je vonku,nemam cas na pc,respektive ma sem deti nepustia 🙂 Dufam ze sa vseeeeeeeeetky mate dobre,potom poprecitujem 🙂

mirka1986
6. feb 2010

ahojte, moje male maju sopliky :(

mirka1986
6. feb 2010

dala som do albumu fotku mojich drobcov, ak chcete, pozrite 😉

janadureckova
6. feb 2010

Ahojte 🙂
a Mirip no niečo tam je 😉 , podľa mňa test zopakuj a ak bude pozitívny tak utekaj k dokimu, niekedy totiž môže byť, že žena má normálne menzes a je tehotná. Držím palce 🙂
Ináč pridávam sa ku dňu blbcov, total rozbitú sobotu dnes máme... malá nechce spať, chceli sme ísť k svokre.. a nič z toho, pekne len doma budeme, lebo nechcem malú prenášať bude ešte viac umrnkaná.
Desszi ja ešte s mrkvičkou chcem trošku počkať, také dva týždne a začnem aj ja. A vyskúšaj ten rožtek, presne ako mojsi hovorí, vraj sa musia zoznámiť s lepkom.

mirip
6. feb 2010

jani ťažko také krámy jak mám o tom nehovorila a jedn ukázal // ten čo je v albume aj ked po viac ako 3minútach a druhé dva / a další deň krámy 😅 😅 😅 😅 😅 takže vtipálek test zi urobil vtip s // a muž už mená vyberal 😀 😀 😀 😀 😀

janadureckova
6. feb 2010

Jááááj tak takto to je 🙂 nevadí, však nabudúce 😉

ejusaaa
6. feb 2010

Mirip Ty si tehotnaaaaaaaaaaaaa? 🙂

luckai
6. feb 2010

Ahojte kočky,
tak sa ozývam po dlllhej dobe. Pozravujem všetky, hlavne Mojsi ktorá tu tiež dlho nebola, k narodeninám Taminke aj Ejkinmu Tobinkovi. Booože, aj nás o chvíľu čakajú narodeniny. Veď je to toť nedávno čo sme sa tu vyše pred rokom stretávali a čakali kedy prídu maše ratolesti na svet. Bzuči a Adula radili ako skúsené maminy a ľaľa 😅 Bzuči už čaká druhé! No - to bola chvíľa nostalgie 😀

My sa máme výborne, síce maximálne vyťažení, ale sa veľmi tešíme z oboch detičiek. Pridám za chvíľu aj pár fotiek, min. týždeň sme boli aj na karnevale - dopadlo to super. Bajko si s Romčou dobre rozumejú a malá robí pokroky (doslova) každým dňom. Už jej chýba málo aby sa sama rozbehla. Spávame od Vianoc už len raz za deň a evidentne jej to stačí.

Bajko je zase ukážkové dieťa, často sa s polovičkou rozprávame že keby sa nám podarilo aj Romanku takto vychovať, tak to bude super. V proste mu nie je čo vytknúť. Poslúcha, pekne papá, upratuje si po sebe aj po Romanke,sám sa oblečie aj vyzlečie, od kedy je u nás (10.12.´09) už nosí plienku len na noc - proste paráda. Je však pravda, že nám pri vhupsnutí do výchovy trojročného dieťaťa zo dňa na deň veľmi pomáha knižka "Každé dieťa sa vie naučiť pravidlá" (vrele odporúčam už pre deti od 1. roku).

Tak sa na teraz majte, idem popridávať fotky a zaktualizovať vizitku s ďalším dieťaťom 😀 😀 😀

Papa!

aadula
6. feb 2010

mojsi, samkovi sa v jasličkách páči, teda neprotestuje ráno keď tam má ostať...a tam si už zvykol aj na ich pravidlá...v utorok budú mať karneval...mali by ich dávať aj na levickom infokanály..a iste budú aj fotky na stránke mesta levice 😅 som zvedavá do akej masky ho navlečú... Dokonca tam sa im, že vraj aj vyciká pekne..doma veru nie..môže sedieť na nočníku a nič tam neurobí.... včera som mu kúpila ten detský deklík na wc-ko, tak ho skúšam aj tam dávať..ale od ďalšieho týždňa ideme odúčať od plienočky..sme sa už dohodli v jasličkách .... tak začnú perné dni sliedenia 😀

luci, to verím, že to muselo byť náročné..zrazu mať dve detičky...máš môj veľký obdiv...určite sa malý u vás cíti skvele..a máte peknú detskú...akurát vyberáme pre deti postele do izby..a Paťka hneď dobehla ako som mala tú fotku s vašou poschodovou posteľou 🙂 a radiť...často sama radu potrebujem...je to iné ako pri Paťke...iné choroby...človek veľa pozabuda za 11r. ... tak si užívame detské choroby od znova...

deni a neskúšala si mu ušká či ho nebolia? ale môže byť, že plačká len tak..náš samko bežne v noci plakával..chytil hysáčik a revááááál.... 😝 Teraz mu vyliezajú posledné mliečne stoličky..tak pevne verím, že tie plače v noci už prestanú 🙂

mirip
6. feb 2010

ale prd ejuša takto si z mna test vystrelil jeden deň // druhý / a tretí t. j dnes krámy jak svina 😀 😀 😀 😀a muž už išiel mená vyberať 😀 😀 😀 😀 😀a namiesto toho kupoval dnes vložky 😀 😀 😀 😀

bzucinka2
6. feb 2010

ahojte
lucka, krasne fotky, mala je riadna bambulka a krasne a aj Bajko je zlatulinky, krasnu izbicku ma 🙂 boze veru, ze uz budete mat rok, toje neuveritelne 😕 a velmi sa tesim, ze ste sa za tie 2 mesiace tak super zebehli a Bajko robi take krasne pokroky 🙂
mirip, co ty by si uz chcela byt tehu? mas moj obdiv, tak skoro po sebe by som to ja este nezvladala 🙂 tentokrat to nevyslo, ale mozno dalsi mesiac budu 2// na vsetkych testikoch 🙂 🙂
mojsi, dievcence su uzasne, musis z nich mat velku radost 😉
ejus ako dopadla oslava?
rosi, kr 😉 asne testiky 😉

mirip
6. feb 2010

hej chceli by sme teda ak sa podarí tak sa brániť nebdueme , pri tých problémoch čo sme mali pred prvým tehot. už plánovať nechceme nič nechále to na náhodu

mata.i
6. feb 2010

Ahojte,

tak som tu po dlhšom čase konečne. Ešte stále ma trápi kašel, za tri týždne mi to neprešlo a neviem čo ďalej.

No Luckai super, fakt krásne fotky a krásna detská izbička. Teším sa keď Vás navštívime.
Jani, ty si už zažala s príkrmami? Maťko má zajtra šesť mesiacov, takže od zajtra ideme na obed skúšať najprv mrkvičku a potom budem postupne pridávať inú zeleninu. Len mám problém, podobný ako Desszi, tiež krmim strasne casto za cely den, v noci sa budú aj 4 - 5 krát a už niekedy nevládzem, neviem či mu môžem dať neaký kašu na noc.
Aadula, tak super, pozriem potom infokanal, a drzim palce, nech sa Samko cim skor oduci od plienociek

luckai
7. feb 2010

Ahojte kočky, dakujeme...
Maťka, Desszi, ono je to v tomto veku normálne, cez deň sa to ustáli s papaním no zavedení príkrmov, ale mnohí sa mylne domnievajú že kaše na večeru pomôžu prespať deťom celú noc, alebo sa budú budiť aspoň menej. Tiež sme ledva čakali, ale tento problém mávajú väčšinou len kojené deti a málokedy kaša vyrieši prolém. Väčšinou už pol ročné dieťa nepotrebuje v noci jesť. stačí kojiť 1x niekedy nad ránom. Treba skúsiť postupne obmedzovať nočné kojenie, len dieťatko pomojkať a prípadne dať trošku vodičky. Ono sa vlastne dožaduje maminky, chce ju cítiť.Zremje vidíte, že v noci necucká veľa a hneď zaspí, čo je toho dôkazom. Good luck. 😉 Nám sa nočné budenia obmedzili až keď som prestala kojiť (pred 3 týždňami 😝)

rosannar
7. feb 2010

bzucinka...dakujem fakt som sa snažila, čo najlepšie ich ocikať 😀 ...mohla by som sa dačo spýtať? dneska ráno som si robila další test a bola tá druhá čiarka uplne rovnaká ako z testu z 5.2. čiže ako ten posledný..to nevadí...ona tak rýchlo nesilnie?

janadureckova
7. feb 2010

Ahojte 🙂
Maťka nedávam ešte príkrmy, zatiaľ len trošku toho rožteka namočeného v mojom mlieku. A dnes to Kristínka celkom spapkala 🙂 S príkrmami chcem ešte chvíľku počkať.
Ako hovoríte to nočné kojenie je fakt namáhavé. Ja som sa už nevyspala ani nepamätám. Ináč dnes v noci sa malá zas zobudila na dve hodiny!!! od 1.30 do 3.30!!! A potom spala do 8.00, a nechcela ani papať, ako Luckai píše sa prebrala, dala som jej prsník, ale len cucla, mrnkla, otočila sa a spala. Myslím, že sa len chcela uistiť, že som pri nej. POdarená 🙂
Aaudula infokanál nemáme, ale kuknem na nete 😉
Luckai a máš aj môj obdiv, ako to pekne zvládate 🙂
Peknú nedeľu všetkým 😉

mirip
7. feb 2010

rosanar hcg stúpa každý druhý deň tak ked urobíš test obdeň tak je sinejšia ked každý deň tak máš dva dni rovnaký ale niekedy závisí aj od testu aký je... 😉

pridala som fotku malej z dnes rána 😉 a nie a nie sa usmiať, ked zbadá fotkák tak sa jej možeme prihovárať kolkochceme je vážna až až, a aj nové dupky a body má, sa matka so mnou vadila prečo som nekupila ružové a také nemali tak že prečo som nevzala žlté alebo oranžové no čo nemusí byť ako cukrík furt v ružovom 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre