Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

rosannar
2. mar 2010

devlin...ahoooooj....tak vy rastiete ako z vody...tak gratulujem...a tú krv poznám, mne ked brala sestrička tak som myslela že už mi viacej ani zobrať nemôže, ale to asi len preto, lebo straaašne pomaličky tiekla von 😀 a fotečku nepridáš?

janadureckova
2. mar 2010

Ahojte 🙂
super devlin gatulujem k úspešnej poradni 😉 krásny pocit vidieť svoje bábo, že?
My sa od piatku trápime s teplotami ☹ najskôr mala len v piatok večer, tak som dala čípok, lebo bola dosť vysoká, a myslela som, že do dvoch dní bude zas vonku ďalší zúbok, tak ako bolo predtým. Ale zuby ništa... a večer dosť vysoká teplota, a dnes od rána stále zvýšená... tie zuby ju tak trápia...dosť je z toho umrnkaná... ach jaj ☹ ani neviem, či aj vonku pôjdeme dneska.
Rosi tak ste už ofi levičania 😉

rosannar
2. mar 2010

jana...no ja som bola stále ofi levičanka ale už aj drahý je ofi levičan a už aj naše auto je ofi levičanom 😀 😀

janadureckova
2. mar 2010

veď tak som to myslela, že ste už VY všetci 😉

rosannar
2. mar 2010

jana...no už my všetci, sme radi, ale máme ešte plno iných problémov, čo sme ešte nevyriešili a čakajú nás 😀

devlin
2. mar 2010

rosannar, bolo to do 5 skumaviek 😝 vselijake testy... mozno pridam, ale mne sa strasne nechce fotit a davat to do PC 😅 a teraz som riadne nachladnuta, takze som vonkoncom lenivaa

jani, dakujem 🙂 ano, je to super pocit 😵 😵 chuda male, nech vam to rychlo prejde

rosannar
2. mar 2010

devlin...no dobre, ale ked už budeš fit tak popridávaj fotky, aby sme si mohli tvojho drobca pokukať 😉

nada1326
2. mar 2010

Ahojte, tak sme boli vcera s malou na zapise do skolky, na okruznej. Skolka je tam super, pacilo sa mi tam aj zariadenie, aj hracky, len sa hlasi dost deticiek tak nam drzte palce nech mi ju zoberu 🙂

bzucinka2
2. mar 2010

ahojte
devlin super, ze je vsetko oki 😉
rosi aj s vami sa tesim, ze sa vam pekne dari vsetko vybavovat 🙂
ami niet za co 😉

luckai
2. mar 2010

Ahojte kocky,
tak som sa konecne dostala k pridaniu fotiek z oslavy (dodatocne dakujem za grtulacu Miri - ze si spomenula na
Romankine meninky) Moja nocna mora - torta sa celkom podarila - pokukajte!

Ozaj, v stredu na 16:30 ideme plavat do Moraviec - nepridate sa niekto (vcera bolo este volne pre 1 dietatko Eviik, Matka, alebo hocikto? rada sa tam s niekym stretnem, pripadne aj niekto kto tam este nebol a mozno by aj chcel vystusat.

Aj vas priebezne citam, ale ked pisem uz ani neviem co som pred tym citala...tak papa, ked ma nieco napadne, tak sa ozvem, pripadne piste vy!

Matka, aky kocik ste nakoniec kupili? Posli link, som zvedava!

mirka1986
2. mar 2010

luckai, cim si potahovala torticku? je peknucka a paci sa mi tvoj napad 😉 musela sa pacit aj oslavencovi 🙂

ejusaaa
2. mar 2010

Ahojteeeeeeeeeeee,ja nic nestiiiiham len behat za malym a ked pisem tak mi nedovoli,no strasne 🙂 Ale citam vas to vzdy 🙂 Len teraz sme prisli,maly dve hodiny bol peso,nam je kocik uz na nic 😀

luckai
2. mar 2010

Mirka, to bola robena hmota zo sušeného mlieka a dala som vanilkovú príchuť - môžem poslať recept. Nie je toten klasický marcipán...
Ejka, tak vy už takto po vlastných? Ja ešte musím zohnať Romči topánky a už nechcem zimné, tak ešte chcem trošku počkať kým sa trošku oteplí. Ale doma ju už po štyroch ani nenapadne! 😉

eviiik
2. mar 2010

ahojte kocky
my uz spinkame 🙂
lucka idem popozerat fotky, a na plavani sme este neboli, hodis mi prosim cislo do IP, alebo niekto kto ma do ZM.
a ake plienky davate detickam na kupanie, kde kupujete?
vcera som stretla v meste matku, matko je riadny fesak a kocik je pekny casualplay S4, neviem ci som to napisala spravne
devlin tesime sa s Tebou 😵
denka uz si domka?
jani co mate noveho?
ejus Ty ale machodis kilometre, ako si v nedelu strielala?
idem kukat ordinaciu a brazdit po nete, vcera som si navarila aj pozehlila
dobru nocku

mirka1986
2. mar 2010

luckai, ak by si bola taka zlata 😉 ja som raz robila zo suseneho mlieka, ale nerobilo sa mi dobre ☹ my sme chodili s diankou plavat do zm, ale cislo uz bohuzial nemam...

luckai
2. mar 2010

Ja som už Eviik poslala kontakt na Moravce: 0944363222.

Mirka recept na tú hmotu je: http://www.aldoska.estranky.cz/clanky/recepty/h...
robila som s tým 1. krát mala som aj trému riadnu, ale vyšlo to perfektne, spravila som si ju vopred, ale nie je to potrebné, netrvá to tak dlho a lepšie sa s tým robí hneď, lebo potom z chladničky som to mala ako kameň a dlho mi trvalo rozrobenie a musela som to dosť ohrievať v mirkovlnke., našťastie sa tomu nič nestalo. Len musíš dávať dostatočne hrubú vrstvu aby tito krém v torte neroztopil...veď keby niečo tak mi napíš IP, ale na tej stránke je to dosť podrobne rozpísané... 😵

mirka1986
2. mar 2010

dakujem pekne, idem to hned pozriet 🙂

desszi
2. mar 2010

ahojte,
hlasim ze sme doma, prisli sme o siestej a kym som vsetko vybalila a pospratala, bol cas kupat a papat a spinkat a panelak som si nenechala ujst.
u maminy bolo perfektne!!! 🙂 , sme si aj oddychli a nasmiali sa a zavrhujem vsetky moderne postupy zavadzania prikrmov - drzim sa starych, ktore platili za nasich cias - zacali sme jablckom a veeeelmi chuti a az potom bude zeleninka a aj co sa tyka kasiciek ostanem pri klasickej krupicy - nebudem tryznit a pchat do Dadusa nieco co mu vobec nechuti (ani mne by nechutilo 😝 )

desszi
2. mar 2010

ach dievcence rychlo som vas precitala -
fodorka my chodime dr.krizkovej a som s nou spokojna, zatial
rosi tak vitaj v lv uz aj mobilne😀
devlin len tak dalej - pekne rastiete
bzuci tesim sa na sacky
ejka kolko si nastrielala?
evka neprides aj k nam poprat a pozehlit? - po vikende sa toho nazbieralooooo 😉
janka, matka kde ste?
jaaaaj musim ist, Daduso sa zobudkal....

janadureckova
3. mar 2010

Ahojte
tak my sme včera boli nakoniec na pohotovosti ☹ paralen malej nezaberal, dávala som aj zábal, a to bolo plaču.... aj ja som skoro slzy už ronila... na pohotovosti malej dali injekciu, potom konečne po 5 hodinách zaspinkala. Keď sa teraz zobudí ideme k našej dokine, že čo jej vlastne je, lebo doktor na pohotovosti tvrdí, že tak vysoká teplota nemôže byť zo zúbkov. Chúďa v noci sa len raz prebrala....
Deni to som rada, že vám bolo super 😉 ale veru si nám tu už chýbala 😉 a Daduško keď mu chutí ovocie, daj mu to. Ono aj my sme boli chovaní najskôr na ovocných šťavách od 3 mesiaca a tu sme 🙂 ja skúsim vydržať ešte na zelenine, ale Kristínka ju teraz tvrdohlavo bojkotuje, možno je to aj tými teplotami, ale chce len prsko.
Eviik tak by si chcela ísť plávať do ZM? My máme plavky od Huggies a sú super. Síce 12 ks stojí 8 €, a kupovali sme ich v Tescu.
Tak sa majte babule zatiaľ, potom napíšem ako sme dopadli.
Papa.

rosannar
3. mar 2010

desszi....dakujem za privítanie nášho autíčka.... 😀

desszi
3. mar 2010

dobre rano,
janka a aku ste mali teplotu? lebo ja som sa minule rozpravala s jednou detskou sestrou a ta pri oboch detoch mala vysoke teploty (takmer 40) az kym nevysli zubky a potom akoby utalo. ale urcite chodte dokine, pre istotu.
s tym jedlom, tiez si myslim ze nase babky a mamy neboli blbe a nic nam nie je a teraz zavadzaju hypermoderne postupy a deti grckaju a maju kadejake alergie. nakoniec niekto vitazoslavne objavi uz davno objavene. aj ja som dada len kojila, len sem tam sme museli um a aha, aj tak mal ekzemik. ked nieco ma dostat, tak to dostane. no idem lebo dado ma trha - uz je hladny. 🙂

luckai
3. mar 2010

Ahojte, no Denka, keď som bola u alergologičky, tiež mi radila aby som sa držala klasických postupov zavádzania príkrmov ako kedysi, vraj je to proste pre naše deti najprirodzenejšie... A krupicu chceš robiť z akého mlieka? A lepku v krupici sa nebojíš?

ejusaaa
3. mar 2010

Ahojte tak Deni uz si nam domkaaaaa? 🙂 Ako bolo?Tak neuverite ake trafila som panaka priamo do srdca,lepsim sa 😀 len zevraj neviem drzat zbran 😖 ,pche,uz len chlapi sa vyznaju 😀 Veru Luci,my uz po vlastnych,ani za ruku ho nemozme drzat,vcera po pesej zone nahanal kocura 🙂

desszi
3. mar 2010

lucka s krupicou zacneme az koncom siedmeho mesiaca, vtedy sa uz tusim lepok moze, zatial mame este tri tyzdne, nech si zvykne na jablcko, mrkvicku a mozno este aj bana. pomalicky.
mlieko pouzijem asi capovane kravske - mozno ma budete povazovat za nezodpovednu, ale ja som vyrastala na mlieku priamo od susedovie kravicky - mama ho prevarila a riedila detskym cajom v urcitom pomere podla veku (a na zaklade odporucania detskeho lekara) tak to skusim aj ja. A ked to nebude ok, tak potom vyskusam umele mlieka. nemliecne kase mozem robit aj z materskeho.

eji ty si iny kaliber!!! nevadi ze nevies drzat, hlavne ze trafis 🙂
u mamy bolo velmi dobre, akurat mi volala, ze sa jej vyhodili kutiky a vyzera ako vrabciak dodo 😅

devlin
3. mar 2010

Ahojte 🙂

Dakujem vsetkym 😉

Dnes som vytocena, nachcipana som strasne, ale musela som behat po meste kvoli daniam a fakturam za mobil, neskutocne veci sa deju v tomto state!!! 😝 🙄 😠 Potrebujem to predychat, nemala by som sa rozculovat, ale ked musis, tak musis 😝 🤐

Naordinovala som si homeopatika, dufam, ze mi pomozu... Dufam, ze mate lepsi den ako ja...

luckai
3. mar 2010

Desszi, jedna zdravotná sestra tu v kľačanoch dáva od narodenia malej domáce kravské mlieko lebo nekojila a je v pohode. Ja si myslím, že každá mamička spraví to čo si myslí že je pre jej dieťa najlepšie - no nie? Tak sprav tak aby mal Dadko spokojné bruško a tak to bude dobre! 😉

bzucinka2
3. mar 2010

ahojte
lucka krasna torticka sa ti podarila, uzasna, si sikulka a hlavne ze sa oslavencovi pacila 😉
denka tak si si oddychla to je parada, je uz ani neviem co to je, my mame hrozitanske noci a dnesna bola priam katastrofa 2 hodiny v noci sa len krutil a nie a nie zaspat, az nakoniec zlomil mamu a dali sme si ho medzi seba a to som sa uz velmi nevyyspala ☹ neviem co sa mu tak pokazilo spinkaniem, ale snad ho to co najskor prejde 😔 sacky ta uz cakaju a su ucinne 😅 a mne chutili aj mliecne kase, tie nemliecne som ani neskusala, ale tie mliecne boli dobre 🙂
ja na plavanie kupujem v DM-ku plienky stoja cca 4 eura 12 kusov tie najmensie a potom je v baleni 11 a 10 kusov tusim za tu istu cenu podla kg deti 😉 som s nimi spokojna 🙂
ozaj nepotrebujete niekto Hami mliecnu kasu tusim malinovu pre drobcov, jedna mi ostala a nas ju uz nechce, zaruku pozriem, ked maly vstane ak by niektora chcela, pripadne kasu Sunarku mam doma mliecnu, tam je zaruka do 10/2011 sa mi mari a le vsetko pozriem ak budete mat niekto zaujem 😉

janadureckova
3. mar 2010

Ahojte
tak sme boli u dokiny a Kristínka má v tele zápal ☹ ☹ ☹ tak papáme antibiotiká, paralen čípky, a kvapky do uška.
Doktorka hovorí, že tie teploty boli najskôr zo zúbkov, ale nakoniec oslabili organizmus, a vznikol zápal...
brala malej aj krv a robila vyšetrenie CRP, lebo nechcela hneď dať antibiotiká....
tak je chúďa umrnkaná, len by bola na prsníku...
devlin nerozčuľuj sa, aj keď viem, že niekedy sa človek tak vytočí, ale pomysli si, že bábo ti je prednejšie než nejakí birokrati! a lieč sa.
Deni synovec bol od 2 mesiacov chovaný na kravskom mlieku domácom, a klop klop, žiadna alergia ani nič 🙂
Takže teraz teda dávaš jabĺčko?
Bzuci máte to teraz aj vy ťažké, možno aj spln vplýval na Alexa, nech vám to rýchlo pominie, a dobre sa spinká ďalej.

bzucinka2
3. mar 2010

jani, Kristinke posielame velky cmuuuuuuk, nech je co najskor zdravucka, babika malinka ☹
alexka tiez asi aj zubky trapia, lebo dnes uz 2x tak fajn nalozil, ze musel ist nie do umyvadla, ale priamo do vane 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre