Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

bzucinka2
1. sep 2009

ahojte, mirka vita, jasne ze sa pridaj, budeme len rady 🙂 si priamo z lv? 🙂
adul, to bude parada, ked zalomis v praci a pride sef a ked ta bude budit, zahlasis, cit, este spime 😀 😀 😀
desszi, a neskusala si mu dat dudku, lebo mam pocit, ze dadko nechce papat, kedze potom grcka, on sa chce len tulkat a dudkat bez mliecka a to sa z didiky neda 😉 skusila by som dudku 😉

desszi
1. sep 2009

bzuci skusame dudku, ale betar maly stale ju vypluva, nechuti mu. kym ju ma v puske tak je tisko, za minutku ju vypluje a potom zase place. ale niekedy sa nam ho dudkou podari oklamat. ja mam tiez taky pocit, ze sa len rad hra na mamine a to zas nechcem velmi dopustit, lebo potom to bude velmi narocne. teraz napriklad zalomil po polhodinke intentivneho papania s dudkou v puske. dufam ze ked ju vypluje tak sa nezobudi.

mirip
1. sep 2009

Ahojte, bzuči nie nebola to ma ešte len čaká, v piatok som bola na diabetologii, teraz zajtra gynda popoludní a vo štvrtok hematologia, to som bola len tak s mužom sme boli kúpiť stol do jedálne aj stoličky, mamenka moja že stol aj 8 stoličiek 932eur 🙄 som skoro odpadla ked nám to povedali, ale všade v santale a aj v drevone majú len drevotriesku a to je to masív..........ale tá cena proti bohu 😕

bzucinka2
1. sep 2009

miri, ja som kupovala masivny stol rozkladaci obdlznik so zaoblenymi rohmi v asku za super ccenu myslim okolo 1200 sk, tak ta ich suma skoro ticic eur je trosku na hlavu, najprv som poslednu 2 nevidela a vravim si ze ved co sa stazujes sper ceny a az ked sm kuk lepsie, tak som uvidela 3 cisla 😝

deni a skusila si rozne tvary dudiek? my sme tiezz niektore nechceli 🙂

etnicka
1. sep 2009

ahoj desszi, skus ho nosit v satke. Zoranko ked bol taky malinky tiez stale papal, aj v spanku, to vlastne az doteraz. Ak nechce spinkat v postielke, nechaj ho spinkat vedla seba a ked chce cuckat, mozes ho kojit poleziacky. Dudlik by som neodporucala.

desszi
1. sep 2009

bzucko to ma ani nenapadlo 😕 diky, uvidime ako sa to vyvinie a prestriedame dudky
etni , na to som aj ja myslela, hovorila som s kamoskou, a tiez mali rovnaky problem (hura chyba nie je vo mne 🙂 ), nosili malu v satke, lebo v podstate jej nic nebolo, len chcela byt pri rodicoch. On nam v postielke spinka, nastastie a do nasej postele ho nechcem naucit a s dudlikom je to tak ako som pisala vyssie, vlastne ho ani velmi nechce. Ale ked viem ze je so vsetkym v poriadku a stale narieka, hoci ho mame pri sebe, davam dudku. Snad to nie je take hrozne. Kojenie mi to zatial nastastie neovlyvnuje, pekne saje drobec.
Idem spinkat, dobru noc vam vsetkym.

desszi
2. sep 2009

bre ranko,
noc bola nekonecna, spali sme dokopy asi 4 hodinky a strajk pretrvava az doteraz ☹ maly sa napapal, potom polku vygrckal.....kruhy po ocami mam take tmave, ze ani vsetky reklamne makeupy by to nedokazali zakryt, tak dam aspon smajlika so slnecnymi okuliarmi, nech ich tak nevidite 😎 teraz mi dadko lezi na rukach a ja netujem, lebo ine velmi nemozem, kym nezaspi.
ako skolkari a jaslickari? adul tusim ty mas domka jaslickara....tak ako dnesny den?

bzucinka2
2. sep 2009

ahoj desszi, tak to ti nezavidim, ale neboj nauci sa aj on, ja som zastanca dudiek, my sme mali vacsinou len na zaspatie a pekne bez problemov sa oducil, ale nedavala som mu ho na cele dni, len kym zaspal a potom ho vyplul, ja by som urcite dudku dala na ukludnenie a kojila som vyse roka a bez problemov a napriklad flasku nechcel a dudku ano 🙂 ja by som ho zase neucila na nosenie sa cele dni v satke alebo uspavanie v satke, ale tot len moj nazor, kazda si urobte po svojom, pravdaze, ved nazory aj odbornikov su rozne 😉

a jaslickarom a skolkarom ci skolakom prajeme uspesne vykrocenie medzi kamaratov 🙂

eviiik
2. sep 2009

ahojte, veru zacal sa skolsky rok a adulka zacina pracovat, neviem ci dnes?
Denka mali ste tazku noc, moja, ja sa musim vyspat do sytosti, keby sa to dalo aj do rezervy, lebo ja budem ko.
Bzuci mas pravdu kazda z nas si bude musiet zvazit co je pre nu dobre, a co viac vyhovuje, ani ja niesom za dudlik za kazdu cenu, ale ked pomoze fakt aspon na zaspavanie nie som proti. Satka ma tiez urcite nieco do seba, ale zase v kuse sa mi to zda moc. Desszi vela sil a trpezlivosti, Petko uz siel do prace?
A zabudla som privitat Mirku 🙂
vcera som ani nemala cas sem kuknut, prezliekala som periny, prala, zehlila a podobne domace aktivity, poobede som si schrupla, a potom trochu pomahala manzelovi robit veci do prace.
dnes tu budem viac, lebo idem nieco porobit do prace, a o stvrtej na cvicenie, aj ked uz sa to cvicenim velmi nazvat neda

mirka1986
2. sep 2009

Dakujem vam vsetkym za privitanie 🙂
deszi, my sme na tom podobne, nasa mala je sice starsia ako tvoj drobcek, no aj tak, dnesna noc... 😖

desszi
2. sep 2009

tak mirka zdielame rovnaky osud, aspon co sa minulej noci tyka 🙂
konecne zaspal, dufam ze to vydrzi aspon tri hodiny, lebo aj pred hodinkou som si povedala ze konecne zaspal a za 15 minut zacal hlasat....
Evik ani nehovor! Taka som nasr..a 😠 Peto ma od minuleho stvrtku dovolenku, ktora vyzera asi tak, ze v piatok, v pondelok aj dnes musel ist do prace. Kurnik sopa, ked boli ostatni na dovolenke tak bol vycerpany lebo za kazdeho zaskakoval a teraz za neho nema kto. Aj teraz mi volal ze musi ist do Blavy. Tak som mu povedala nech si zrusi dovolenku, naco ju ma, aj tak je kazdy den v praci a to ze pride o hodinu skor domov mi velmi nepomoze. Strasne som nahnevana, az by som vybuchla 😠

mirka1986
2. sep 2009

moja mala ma 8 mesiacov, ale v noci mi strasne zle spinka... doteraz prespala iba raz celu noc... a to tiez poznam, ze aaa, konecne zaspala a o chvilu sa uz smeje v postielke...

desszi
2. sep 2009

och to je velmi vycerpavajuce, nas Dadko zatial zvykol buntosit len cez den, ale teraz si to rozmyslel a dal nam zabrat aj v noci (teda hlavne mne, lebo Petka som nechala spat, ledze dnes opat isiel do prace)
idem sa osprchovat kym maly spi.....

eviiik
2. sep 2009

desszi ani sa Ti necudujem, ze si nasr..., no aj moj mal v pondelok dovolenku, hlavne, ze cely den uradoval, nastastie nemusel odist, ale na telefone, bol cely den, no uzasna dovolenka, veru nech si ju zrusi. ale mohli by byt tolerantnejsi, ved sa mu narodil syn, mohli by to respektovat, ked mu teraz nedaju pokoj, tak kedy, otras ta robota
veru chod sa osprskat, kym maly spinka, nech to potiahne co najdlhsie.
o par tyzdnou Vam tu aj ja budem pisat o prebdenych nociach 😖

aadula
2. sep 2009

ahojte 😵 náš prvý jasličkový deň dopadol dobre, malý celý natešený vbehol do triedy a keď som prišla po neho po hodinke, tak ho chválili, že bol zlatučký, vôbec neplakal...za to ja som si ráno poplakala trošku...uvidíme ďalšie dni aké budú ... zajtra ideme na dve hodinky

evi, nastupujem až od 16.teho 🙂 a ťa obdivujem, že toľko vládzeš pratať, však ideš rodiť už v podstate o mesiac

deszi, drobčekovi sa nechce spinkať, on si chce stále maminku ovoniavať že? 😉 ja by som tiež ten dudlík skúsila...náš ho mal len mesiac...potom to vyzeralo tak, že keď sme mu ho dali o chvíľku leteeel 😀 a aj fľašku chcel až potom ako som ho prestala kojiť..., ono sa to utrasie, len keby si si vedela pospať, a ešte ked musel drahý do práce, máš to ťažké..., držím palce aby si to zvládla 🙂

bzučinka a vy od budúceho týždňa zas plávate?

mirka ahoj 🙂

eviiik
2. sep 2009

adulka tesim sa, ze prvy den dopadol tak dobre, hadam to takto pojde aj dalej, to je super ze ma Samko rad kolektiv, lahsie si zvykne, a aj Tebe bude lahsie na srdiecku, aj ked Ti nieje jedno ho tam nechavat.
tak Ty este budes par dni domka, ale naozaj len par, a neboj ja to neprehanam, a celkom vladzem, len uz zohynat sa nie, zatial som pribrala 8 kil, som zvedava na dalsiu poradnu, co mam na buduci tyzden.
a este musim poprat vecicky pre Lucku a vsetko pekne nechystat, ja musim byt akcna, inac sa ide nuda zozrat, ved mi manzel vravi, ze dlho to tak nebude 😀

aadula
2. sep 2009

evi, ale budeš..ked to máš v povahe, tak akčná budeš aj pri malej, trošku unavená z počiatku, ale do toho sa maminky rýchle dostanú .. mne ked sa malý narodil, som ráno ešte aj k dcére vstávala jej desiatu urobiť a obed som musela chystať pre ňu lebo nechodila na obedy...na krúžky sme pre ňu ešte pred 2r. chodili ..myslím, že jedna žena musí zvládnuť veľa... 🙂

eviiik
2. sep 2009

adulka mas pravdu, zeny toho musia zvladat vela, jasne ze akcna budem, to je moja povahova crta, ale asi od niektorych mojich puntickarskych veci upustim, ked budem vycerpana, alebo sa naucim fungovat aj unavena, ved uvidime. Som zvedava aka bude nasa mala, ale je mi jasne, ze sa nam obrati zivot na ruby 🙂

desszi
2. sep 2009

adulik, no super ze Samko to tak krasne zvladal, len nech mu to ostane 🙂
evik aj ja som bola taka ze som stale nieco robila, este aj v den terminu som behala po meste a vybavovala aj sa ma jedna predavacka pytala, ze kedy cakam babatko a ja ze uz dnes mam rodit, naco skoro zabudla blokovat 🙂 to je dobre ze si len tak pribrala, ono este nejake kilecka sa nalepia, ja som vam dievcence celkovo pribrala 11 kg a dnes uz nikto nepovie ze pred dvomi tyzdnami som rodila. krasne to zislo, sa normalne cudujem 😕
trosku som si pospala, ale aj tak som otapena a hnevam sa na cely svet. aj Petko mi volal, ale vobec som nemala naladu sa s nim rozpravat. co by mi aj pomohol, ked je v BA, len by sa zbytocne znervoznoval.

bzucinka2
2. sep 2009

tak sme boli peso na poste a spat, to nam trvalo 2 hodiny 🙂 potom sa doma trosku pohral a isiel spinkat a ja som zalahla tiez zobudila som sa na plac kym som sa zorientovala co sa deje , kukam, ze ved som spala iba 10 minut, to uz je hore, chudatko, ale ma sopliky, tak sa zobudil, ale teraz este zaspal, tak snad potiahne aspon hodinku 🙂
desszi ty si sikulka, ked si uz stuhlucka ako pre tehu 🙂

desszi
2. sep 2009

bzuci diky, nerobim to vedome, kila idu akosi same dolu. drz mi palce, hovorila som s kamoskou, mala s malym ten isty problem co ja a riesila to tvrdym rezimom - 10-15 minut kojit, odgrnut, este 5 minut dokrmit ak hlada a polozit, vydrzat 3 hodinky, ked place dat duduku, alebo sa s nim hrat, mojkat, zabavat a potom zase. Vraj treba vydrzat 5 az 7 dni a bude to ok. Pocas toho sa musime pripravit na plac, narek, nestastny vyraz, ale ze ked to vydrzime, tak bude dobre. Ma to overene aj u inych kamosiek. Tak dufam. O pol tretej sa zobudil, robila som to podla toho, samozrejme zacal plakat, tak som sa s nim 15 min prechadzala po byte a zaspal. Zatial spinka, odklopem. Uz len verit ze sa to podari.

bzucinka2
2. sep 2009

drzim palce, my sme sa takto podobne ucili zaspavat 🙂 tak nech vam to vyjde, dnes si nahodou nebola sama bez dadka v obchode, zdalo sa mi, ze si to ty, ale nebola som si ista 😉

luckai
2. sep 2009

Ahojte kočky,
no vdim Desszi, že sa trápite a zvykate si na seba. Ale si to všetko stihni aj trošku užívať, veď takéto to už nikdy nebude. Super že mliečko máš a ostatné sa upraví. Držíme palce. Ja tiež malú neučím na našu posteľ, aj keď niekedy keď sa zobudí už dosť nad ránom, tak ju kojím po ležiačky v posteli a už ju neprekladám do postieľky aby som ju nezobudila. Ale už býva dlhšie tma, tak si myslím že pekne bude spinkávať...
Aj večer je už skôr unavená. Práve som začala byť prísnejšia mama 😅 a idem ju trošku učiť zaspávať v postieľke, ale pekne postupne. Do teraz mi vždy zaspala pri kojení a potom som ju dala do postieľky. Niekedy sa už ale tak rýchlo naje, že nestihne zaspinkať. Takže ju vždy dávam na niekoľko minút do postieľky, aj keď si tam poplače a krúi sa ako taká vretenica, aj zúri, ale som pri nej, aby ma nevidela a sem-tam ju kontrolujem, potom trošku vyberiem, utíšim a znovu. Pri tom sa už tak unaví, že potom keď jej dám prsník tak väčšinou už okamžite zaspinká. Ale zvyká si...no uvidíme, ešte len 3 večery to takto robievam. Ozaj, nám včera vyšiel prvý zúbok!
No a už sa chystáme aj na to, že nebudeme spávať v kočíku, už býva väčšinou v športovom, lebo aj z hlbokého vykúka a nechce tam byť keď sa zobudí. Čaká nás teda aj cez deň postieľka, uf teraz sa to všetko tak rázne mení, neviem či to zvládnem a ako, veď už od toho pol roka dieťa vraj riadne vnímy a učí sa na zlé a dobré návyky...
Prajem všetkým školákom a škôlkárom dobrý štart do nového roka.
Dobrú noc!

bzucinka2
2. sep 2009

lucka, ale v kociku ju este vonku mozes nechat spinkat, ja som potom robila tak, ze cez den spinkal raz vonku a raz vnutri 🙂 a nacvik spinkania sme absolvovali aj my, ale nevyberala som ho z postielky, len som prisla utisila, pohladila a odisla, aby si ju nezmiatla tym, ze ju vyberies a ona sa potesi, je ide von z postielky 🙂 u nas fungovala metoda podla knizky-kazde dieta sa vie naucit spat 🙂

mirip
2. sep 2009

ahojte tak ja som dnes bola na poradni, všetko je ok, budúci týždeň prietoky a o dva kontrola a vraj je malé otočené ako má, pozeral do teh. knižky a tam mám napísané pri poslednom uzv že poloha plodu - predl. hlav. I a na nate som našla že poloha I je hlavou dolu a II nohami dolu

desszi
3. sep 2009

dobre ranko,
lucka gratulujem k zubku 🙂 a drzim vsetkych desat aby ste to spinkanie zvladli
bzuci ale ano, bola som to ja (bezove nohavice a modrobiele pasikave tricko) Petko prisiel domov z prace, tak som sa vybrala na postu a nakupit, kym maly spal
noc sme mali dobru, ale teraz rano je to velmi tazke, uz hodinku sa trapime - o pol siedmej sa napapal, tak este musim dve hodinky vydrzat, je to velmi tazke, lebo na chvilu zaspinkal ale teraz zase placka v postielke. musim to vydrzat. aj vcera vecer sme sa s Petom povzbudzovali, ze este chvilu vydrzat, nakoniec stichol, ale potom znovu zacal, ja som mala slzicky, lebo mi je ho velmi luto, ale musi si zvyknut, ze nemoze byt stale na mamine. potom by som nic ine nerobila.
o tej knihe (kazde dieta sa vie naucit spat) som pocula, asi si ju precitam, do buducna to bude urcite uzitocne
bzuci aj ty si nechavala Alexika plakavat, ked ste si zvykali na takyto rezim? ja neviem kolko mam vydrzat, ci prestane alebo nie, ako dlho vydrzi?

desszi
3. sep 2009

mirip tak uz sa vsetko pomaly pripravuje na den D 🙂

aadula
3. sep 2009

ahojte,

lucka, tak už máte zúbok? gratulujeme k prvému zúbočku 🙂

desszi, ja som kojila malého aj každú hodinu, podľa toho ako bol hladný...ale väčšinou vydržal tie prvé mesiace tie 2 hodinky, že vraj kojené deti nemusia dodržať 3 hod. rozdiel 😕 a tiež bol dosť naučený na ruky..tak zaspával...teraz cez obed pekne zaspáva sám, akurát večer musíme byť pri ňom, ale už keď je tak v polospánku, kľudne môžem odísť... a keď bol menší a nechala som ho, že nech sa učí sám zaspávať...tak dokázal plakať aj hodinu...raz som to skúsila a potom už nie ...nemalo to význam...bol hrozne vytrvalý 😉 ale tak to je moja skúsenosť..iné dieťa môže byť zas iné

eviiik
3. sep 2009

ahojte babule 🙂
vcera som sa sem uz nedostala, nejako mam vyplneny den.
Lucka gratulujem k zubky, a nech to prebehne bez problemov a aj vsetky ostatne 🙂
Desszi moja Ty sa natrapis, musia Ti poradit skusene maminy, mne uz mozno aj Ty budes radit 🙂 Ty si ku ktorej dr. prihlasila maleho, ja ssom prave teraz volala Kovacovej, a mi povedal, ze neberu, ze maju plno, ze mam skusit koncom septembra, som sklamana, inu v zalohe nemam, ked ja som sa rozhodla pre tuto ☹
Mirip super, ze sa mala otocila, uz ma spravnu polohu 😵 tak si rada, a super ze ste v poriadku, Tebe este prietoky nemeral? Ja idem na poradnu na buduci utorok, a bude merat malu tak som zvedava.
Adulka ako? Uz si brala Samka do jasliciek, ako to zvladol?
Idem nieco porobit na PC a poobede ma caka trochu zehlenia.Zatial sa majte 🙂

desszi
3. sep 2009

adulka ani ja som nevydrzala teraz rano, po dvoch hodinkach som ho uz nakojila a pekne zaspinkal, tak velmi mi ho je luto, ale povedala som si, ze aj ked kazde dve hodinky budem kojit,mne to nevadi, len nech sa nauci ze papat ma 15 minut a potom dostane az po dlhsej dobe.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre