Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

etnicka
24. aug 2009

ahoj mirinka, my sme odmalicka Zorankovi hovorili "piii piii", ked cikal mimo plienku a chvalili sme ho za to (nechali sme ho vzdy vycikat na prebalovacej podlozke), no a teraz, ked ho posadim na nocnik, uz vie, co ma robit 😉 cim skor zacnete, tym to ide lahsie. Dnes urobil do nocnika aj hovienko 😀

etnicka
24. aug 2009

eviiik, jaj, to je skoda, ze uz tu nebyvas. Inak by som ten kurz kludne urobila v LV, keby mi preplatili naftu.

eviiik
25. aug 2009

ahojte
vcera to tu riadne viazlo
som v praci z poradne, vsetko ok, prietoky su dobre, trochu ma scedili z krvy, ale tento krat to bolo na prvy sup, tak som rada.
na materskej som od 30.8.
co mate dnes na plane?
etnicka ale vzdialenost sazdice-sahy, a sazdice-levice, je skoro rovnaka, a v LV by sa urcite naslo viac mamin ako v sahach, ale za pokus nic nedas

aadula
25. aug 2009

ahojte

evi, tak malá bambulka je v poriadku a aj maminka 🙂 tak už len tri dni a ste doma 😵

my máme dnes stretko z koníka v NR, tak sa celkom teším, len dúfam, že nám auto vydrží...niečo nám zas klepalo na ňom 😠 😀

bzucinka2
25. aug 2009

ahojte, tak dnes mam ubehany den, maly vstal rano o 5,45 😝 ale este hodinu bol v postielke, potom sme sa najedli a isli von, lebo som musela skocit na polikliniku, teraz spinkame a ja idem zatial urobit kysnuty kolacik 🙂

ono s tym cikanim, je to rozne, kamoskin maly chodil v pohode na nocnik, ked bol mensi a teraz ani za svet 🙂

adul, tak nech stretko dobre dopadne 🙂

eviiik, to uz mas len 3 dni prace super, a hlavne ze ste ok 🙂

eviiik
25. aug 2009

adul, to Ti verim, ze sa tesis, tak aby stretko vyslo, a auto zvladlo cestu tam aj spat, dobre sa zabavte 🙂
bzuci to si mala skory budicek 😒 , ale ze si aspon este polebedil v postielke
Ty si ina gazdinka v kuse nieco vypekas a vyvaras, ale kysnuty kolac je mnam 🙂
veru este dnes, to sa uz skoro nerata, a tri dni
babule mali ste epi pri porode, neviem sa rozhodnut

bzucinka2
25. aug 2009

eviik, ja nie, nezdalo sa mi spravne pichat sa do chrbtice a povedala som si, ze ked to ine zvladli, ked este epi nebola, musim aj ja 😅
tak maly spal 2 hodky, tak super, ale zase nechce nc jest ☹ uz som z toho zufala, tak krasne vsetko papal a teraz nechce nic 🙄
no a kolacik je hotovy , uvidime aky bude, lebo som skusala novy 🙂 ale vonia dobre 🙂

bzucinka2
25. aug 2009

aj desszi by uz mali pustit zajtra domov, aspon tu v lv pustaju po 5 dnoch s porodom po 6 ak je vsetko oki, tak sa uz tesime na podrobne infosky 🙂

eviiik
25. aug 2009

a aky novy recept si skusala? ale ked dobre vonia tak bude fajny 🙂
tak maly celkom pekne potiahil, to kompenzoval to rano, mozno trosku neskor sa napapa, aspon dufam
aj ja na desszi uz myslim, ze kazdu chvilu by mala byt doma 🙂

bzucinka2
25. aug 2009

klasika kysnuty so slivkami, 20minut piest, potom rozslahat 2 vajcia, 1 kyslu smotanu, cukor a skoricu, natriet na vrch a este 20 minut piect 🙂 a je mnamkovy 🙂

eviiik
25. aug 2009

bzuci to znie super, ja som cez vikend robila slivkovy, ale nie kysnuty, tento trval kratsie, a to je teraz pre mna dolezite, ale ja som mala s posypkou
ten Tvoj musi byt fajny, hod mi pls recept, dakujem 🙂

bzucinka2
25. aug 2009

evik receptik poslany 😉

eviiik
25. aug 2009

bzuci dakujem 🙂

mirinka23
25. aug 2009

ahojte dnes sme boli s malou v poradni chvalabohu všetko v poriadku.A o mesiac ideme zasa na to hrozné očkovanie.Už teraz sa bojím.
čo máte nové?
Desszi sa ešte neozvala ešte nie sú doma? 🙂

mirinka23
25. aug 2009

evik prosím ťa napíš mi ten tvoj recept na slivkový koláč.Svokra mi doniesla za košík sliviek a neviem čo s tým.
Kysnutý kolač robím nerada, lebo sa mi nikdy nepodarí a nenakysne.
Ak niektorá viete nejaké dobré koláče so slivkami tak mi napíšte, ale také jednoduché.ďakujem

mirip
25. aug 2009

ahojte dievčatá, tak som dnes fotila brucho, už som ako vačší slon, a aj sa tak začínam cítiť

mirinka23
25. aug 2009

ahoj mirip, ale máš už poriadne bruško, ale ani sa nenazdáš a Bianka bude vonku.A ako sa inak cítiš?

mirip
25. aug 2009

aako slon a dnes sa mie chcelo všeličo robiť ale akosi nevládzem tak som len poprala a ostatné nič

mirinka23
25. aug 2009

ale treba si aj oddýchnuť a vyložiť nohy nie?

mirip
25. aug 2009

ani nie, ja som len dnes taká akoby ma vyfackal niekto inak som čulá a ešte zvládam robiť kadečo

mirinka23
25. aug 2009

tak to je dobre.Zasa keby si stále len ležala tak ani to by nebolo ktoviečo.Už máš pre malú všetko nachystané?

bzucinka2
25. aug 2009

mirip, krasne brusenko, pekne rastiete 🙂

mirip
25. aug 2009

hej mirinka mám teda aspon myslím že mám, a čo nemám to je neposkladané /postielka a kočík/ a tie poskladá muž ked sa narodí a bude všetko ok

hej bzuči rastieme a dnes som prvýkrát cítila ako nič nevládzem, dúfam že to bol len prechdný stav 😅
inak ako som tak pozerala pár porodov na videu a aj z nastrihnutím ten smech ma prešiel 😕

etnicka
25. aug 2009

ahojte, tak dnes sme mali brusne tance, bolo to fajn 🙂
eviik - od nas je to do Siah 8 km a do Levic 24, to je dost rozdiel 😉 ale kludne by som do toho sla, len treba najst priestory a par mamin, co by sa na to dali a pozbierali sa mi na naftu 🙂
epidural by som si nedala ani za svet. My sme mali krasny prirodzeny porod a pojdem do toho rada znovu 🙂
kocky, co cakate babatko, pozrite si urcite film Orgasmic Birth, da sa stiahnut z netu.

bzucinka2
25. aug 2009

mirip, naco take vobec pozeras 😨

aadula
26. aug 2009

ahojte, stretko bolo fajn, mám aj nejaké fotečky, tak môžete kuk 🙂 len detičky utekali každé inou stranou, tak niektoré ani pofotené nemám 😅 , ja som mala výhodu, že sme tam boli všetci, tak mal kto za Samkom behať, ale ked niektoré mamičky prišli samé...tak to len po parku behali za detičkami, oni majú toľko energie teraz !

dnes mi už malý stihol šuflíky povyhadzovať..a zas mi zmizol do spálne, tak utekám za ním

krásny deň vám prajem

bzucinka2
26. aug 2009

dobre ranko, my sme dnes spali vynimocne do 7,15 a teraz si ho bol zobrat este ocino na posledne prazdniny tento rok 🙂 muzik v praci, tak sa mozem doma realizovat a idem komplet vydrhnut bytik 🙂

eviiik
26. aug 2009

dobre ranko
ste sa vcera rozpisali, ale treba, ja som sa vcera po praci na net vobec nedostala, drahy dlho do vecera okupoval PC, a ja som uz bola odrovnana v posteli.
mirip aj ja sa citim uz niekedy ako slon,hlavne ked sa mam obut, dat si ponozky a pod. veci, idem pozriet foto.
My sa ideme fotit v sobotu, uz sa tesim.
mirinka poslala som Ti ten receptik, potom daj vediet ako chutil
etnicka mne sa zdalo, ze ta vzdialenost je tak na rovnako, ved sazdice su kusok od demandic, a demandice su tak v strede cesty.
no ja sa nechystam pozerat porody na videu,staci potom realita.

eviiik
26. aug 2009

bzuci, ale prehanat to nemusis 🙂

luckai
26. aug 2009

Ahojte kočky,
tak sa zase hlásim po čase. Musím si poklopať, malá je posledné dni ukážkové dieťa, pekne spinká, v športovom kočíku sa jej páči, takže môžeme chodiť aj na dlhšie prechádzky lebo v ňom neplače keď sa zobudí, aj večer pekne zaspinká a už sa aj čas posúva tak okolo 20:00-20:30. 😀

Som zvedavá na Desszi ako sa jej (im) darí!!!! 😵

Eviiik, no ja som mala EPI, asi som zbabelá, ale aj ma odovárali na začiatku, že nemám veľmi silné kontrakcie, ale keď už mal prísť anesteziológ, tak sa tie bolesti taaak, zintenzívnili a riadne rozboleli, že som už so slzami v očiach ledva čakala kým zaberie EPI. No a záver pôrodu som si samozrejme užila naplno, keďže už potom dávku nedávajú, aby si vedela precítiť kontrakcie a vedela kedy tlačiť. Takže presne viem o čom je pôrod, až na to že na tú najdôležitejšiu časť som nebola vyčerpaná - a hneď na 2. deň som mužíkovi oznámila že ešte toto budem chcieť zažiť (nehrozili také reči že už nikdy viac, alebo že len keď zabudnem). Toto bola moja skúsenosť, ale je na tebe ako sa rozhodneš. Tiež som pred pôrodom odmietala akékoľvek videá alebo počúvať "hrozivé skúsenosti" niektorých mamičiek. Vraj má každá žena tendenciu zážitky z pôrodu "prikrášliť". Tajže to netreba počúvať! 😉

Som rada že už sú trochu príjemnejšie dni a nie až také horúce. Ani tehulky ani malinké bábätká nemali toho leto jednoduché! Zato prázdninujúce deti si mohli vodu užiť do sýtosti! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre