Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

desszi
21. sep 2009

uz som uplne zmatena - cim viac citam tym viac sa mi to zamotava - dochodok do 1.piliera mi pocas MD stat odvadza , ze len do 2.piliera si musim dat ziadost?

eviiik
21. sep 2009

ano Denka len do II.piliera

eviiik
21. sep 2009

ja tam pojdem dnes, alebo zajtra, spytam sa aj na Teba, ze ked si presvihla tych 30 dni, ci sa da s tym este nieco spravit

desszi
21. sep 2009

evik budes velmi zlata, dakujem, uz mi to pripada ze na vsetko musim podat ziadost,aj na veci co sa mi zdaju uplne normalne a logicke a najhorsie je ze tomu vobec nerozumiem, darmo tu ktoru vetu citam stokrat, nechapem ☹

eviiik
21. sep 2009

mas pravdu na vsetko potrebujeme dat ziadost ja sa rovno spytam, co vsetko mam urobit a vypisat ked sa mala narodi, lebo v tom mam hokej, no aj ja som na tom tak ako Ty, ze to precitam x krat, ale radila som sa s jednou milou osobou z fora, ona je zbehla a radi mnohym maminam, resp. buducim maminam

desszi
21. sep 2009

to bude asi gapa, ze?

eviiik
21. sep 2009

ako si to uhadla 😀
jasne ona, uz som sa jej na radu pytala druhy krat a vzdy ochotne poradila, ja som sa pytala cez IP

mirip
21. sep 2009

Ahojte 😔 máte sa? pozerám že celý víkedn sa tu písalo ostošesť, ja som mala blbý víkend, lebo zrážka z dvoma blbcami naraz je horšia ako sa stretnúť s úhlavným nepriatelom,eviiik ako si dopadla u detskej, dúfam že ťa vezme 😵

eviiik
21. sep 2009

mirip este sa len chystam, uz sa idem obliect a pomaly sa tam vybrat, na ktorom poschodi to je? Ja som tam v zivote nebola, budem sa tam asi motat.
to si koho stretla cez vikend, ze Ti ho tak pokazil?

desszi
21. sep 2009

evik ja som sa s nou tiez radila ohladne nemocenskeho a vypostu materskej, velmi zlata osobka 🙂

desszi
21. sep 2009

mirip, co sa stalo cez vikend?

eviiik
21. sep 2009

aj ja som sa radila, ci sa mi neda zvysit materska, ale uz bolo neskoro, ja som aj vedela o doplnkovom nemocenskom, len som necakala, ze tak rychlo otehotniem 😵 ale to je vzdy ten lepsi pripad 🙂

mirip
21. sep 2009

eviiik desszi IP

janadureckova
21. sep 2009

Evi na úrad práce ideš kvôli rodinným prídavkom a aj kvôli "kočíkovému". To je tých okolo 4800,-Sk či tak nejako.
No a dali mi tam aj tlačivo, ktoré si mám dať potvrdiť keď bude mať malá 28 dní, od detského lekára a od gynekológa, aby sme dostali tých 20000,- Sk. A potom tam zas treba ísť keď budeš na materskej pol roka, a dať si žiadosť o rodičovský príspevok. No je toho dosť. Ináč mne v pôrodnici dali taký papierik a tam bolo popísané kde treba ísť. No v prvom rade na matriku pre rodný list.
A ja neviem ja som pred pôrodom v sociálnej poisťovni nebola, a teraz po pôrode som až u nich podpísala tlačivo, aby mi odvádzali peniaze do II. piliera. Deszi tebe to už akože nebudú odvádzať?
A tie fotky ja fakt musím počkať kým s mužík po nočnej zobudí, som z toho jelen..... ten preogram u nás Deszi neviem nájsť....

eviiik
21. sep 2009

ja ani neviem kde je v LV urad prace, som ja ale levicanka 😀

janadureckova
21. sep 2009

🙂)) Evi ideš z mesta smerom na stanicu, najskôr je Lidl, potom policajti dopraváci a potom v tej veľkej budove bývalé ONV je úrad práce.
No a podarilo sa mi pridať aspoň dve fotky našej malinkej, tie som nemusela zmenšovať 🙂

desszi
21. sep 2009

janka, veru nie, nebudu mi do II. piliera odvadzat. a som nahnevana, lebo teraz som volala do svojej spravcovskej dochodkovej spolocnosti a tam mi povedali, ze tie tlaciva mi mala dat socialna poistovna a nic mi nedali, takze nech cim skor idem a vyplnim tie tlaciva a od toho dna podania by mi mali odvadzat aj do druheho piliera - lenze dva mesiace mi tym padom vypadli a spatne sa to doplatit neda 😠

janadureckova
21. sep 2009

To ma mrzí..... oni sú dobré mrchy.... dúfam, že mne odvádzali doteraz.... no radšej nejdem zosťovať, lebo sa len zbytočne naštve,.
Ináč deszi gratulujem Dadkovi k mesiačiku 🙂 booože strašne rýchlo to uteká 😉

desszi
21. sep 2009

dakujem janka v mene dadula 🙂
ja som napriklad uplne nahodou zistila, ze ma mali v SP zle evidovanu (nie ako zamestnanca ale ako pracovnika na dohodu) tak som sa nastvala a trvalo im skoro pol roka kym to racili dat do poriadku. maju tam bordel, ani oni sami sa v nom nevyznaju.

eviiik
21. sep 2009

ahojte som spat z mesta
trochu napalena lebo sestricka ma k dr. ani nepustila, len odbila, ze neberu novorodencov, tak Denka asi budem chodit ku vasej ak ma zoberie, ale este skusime nejake bocne cesticky
a na SP som sa dozvedela to co Ty od dochodcovskej spolocnosti, treba to podat co najskor a budu platit od dna podania, ani mna na to nikdo neupozornil, keby som nestudovala na nete ani neviem, otras
rovno mi dali aj tlaciva, ktore donesiem s kopioi rodneho listu,
a na urad prace skocim inokedy na jeden den stacilo

mirip
21. sep 2009

to mi je lúto eviik že ťa nevezme a aké tlačivo to spomínate a čo to treba vybaviť????

eviiik
21. sep 2009

tlacivo, aby za Teba odvadzal stat aj do II. piliera, ak ho mas, a treba to do 30 dni od dorucenia rozhodnutia o meterskej, daju Ti to tlacivo na SP 5.poschodie č.d.505, a tam mi dali aj ostatne tlaciva ktore bude treba priniest po narodeni dietatka.
a aj mna mrzi ta dr. sestricka bola dost neprijemna, a ani nahodou ma nechcela pustit za doktorkou, co uz

eviiik
21. sep 2009

Janka potom pridaj foto aj seba, aby sme Ta spoznali, ak sa nahodou stretneme

mirip
21. sep 2009

druhý pilier je tem čo si dávam sumu ja a takú istú odvádza aj zamestnávatel?

eviiik
21. sep 2009

ano mirip

mirip
21. sep 2009

tak ten ma nezaujíma, mám ho už dva roky pozastavený, lebo ja som si tam dávala po 200sk a zamestnávatel nič, tak som to pozastavila vraj ked tam zamestnávatel nedáva nič sa to neoplatí platiť každý mesiac a kedže ja stále len zastulujem jednu materskú tak mi zamestnávatel nedával tam nič

bzucinka2
21. sep 2009

ahojte, dnes ste sa nejako rozpisali, ja som bola v nr, nakupy nejake urobene 😉
mirip, snad to bol alen slovna zrazka a nic vazne 😉
eviiik a ku ktorej sai chcela ist? 🙂

mirip
21. sep 2009

hej slovná ale takáto no to som nečakala a ešte od osoby ktorú som videla prvýkrát v živote ale nevadí, si hovorila tá osoba že aj ona je učitelka, no hambím sa za také osoby v mene všetkých učitelov lebo možno jej dala pedagogická škola vela ale slušné správanie na starú vyše 50ročnú starú korčulu zjavne nie a tiež takej učiteke by som ani svojho psa do opatery nezverila tobož svoje deti

bziči chcela ku Kováčovej, mna ešte vzala, teda napísala si ma aby ma nezrušila ked jej budem volať lebo mi kázala zavolať ked budem cca 38-39tt čo všetko si mám vybaviť aj pred porodom aj po porode skor ako sa k nej prídem nahlásiť

ejusaaa
21. sep 2009

Ahojte,neviem ci ma este prijmete spat,ale myslim ved ajtak si skoro zo vsetkymi co sem pisete IPckujem,tak povedzte,ajtak som vas citala 😀

mirip
21. sep 2009

ahoj ejus vitaj späť, dúfam že sa čoskoro pridá aj tinkaa veď kvoli takej hlúposti sa pohnevať nastálo je nezmysel 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre