Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

desszi
12. apr 2010

bzuci tak nacrtnem nasu situaciu - 1. nie sme zosobaseni, 2. Petko nieje pokrsteny, 3. buduci krstni rodicia nie su zosobaseni, 4. buduci krstni nemaju sviatosti 5. jedine ja mam vsetky sviatosti - tak som zvedava co povie farar 😕

eviiik
12. apr 2010

ahojte kocky
jani gratulujem k zubkom, uz by aj nam mohli vykuknut, lucka uz zuje pomaly aj klince chudatko, a zuba nikde nic
denka uzite si pobyt u maminy, a nech Ti vybavovacky idu od ruky
fodorka tak aj Vas trapia zubale
bzuci Ty si sikulka, ze uz mas poprate ved sa to uz pomaly blizi, strasne rychlo to leti, ved pred nedavnom som bola ja tehu a lucka ma uz pol roka
my sme v sobotu zacali s prokrmami, mrkvickou lucka nebola nadsena, aj ju dva krat naplo, ale v nedelu to uz bolo lepsie, a dnes este lepsie, vcera aj dne som jej tam pridala aj trosku zemiacika a spravola to na redsiu kasu, zajtra skusim zemiacik, a postupne budem pridavat dalsiu zeleninku
noci mame take striedave, raz dobre, a potom horsie, ale da sa to zvladnut
idem oddychovat pa pa

bzucinka2
13. apr 2010

desszi, no parada, to sa asi potesi 😀 ale vsak poviete ze nebudu krstni iba svedkovia pri krste, ved to je jedno co si tam oni napisu, aj my mame krstneho tak , ze je akoze ibe svedok 😉
eviiik tak super, ze sa pomala rozpapkavate, neboj sa ona sa nauci pekne vsetko papkat, ked pride tomu na chut 😉

rosannar
13. apr 2010

desszi...krstný rodičia nemusia byť zosobášení 😉 aspon čo viem ja 🙂

mirip
13. apr 2010

a musia mať krst aspon 🙂
inak my máme dnes 6. mesiacov 😵 😵 😵 😵
a som volala s Dr kvoli tej hlavičke čo dávame doboku ☹ bud je to zlozvyk, alebo sa snaží upútať pozornosť a sa tak blázni alebo je tažká hlavička alebo problém zaostrovanie, mám si všímať či nezačneme škúliť 😢lebo v tomto veku sa zrakový problémk ťažko diagnostikuje 😢 😢 😢 alebo ak to bude robiť príliž často mám prísť
a skúšala som je zakryť jedno oko a potichu jej podať hračku hned po nej chnapla bez váhania a to ité aj s druhým okom a to isté bez váhania po hlačke chnapla a zase sme začali byť nervozny a pokyvkáva ked by spala hlavou lebo múdra sestrička ma včera k Dr nepustila po tel. a že ju mám polohovať no neviem ako sa dá už polročné dieťa polohovať ale včera sme sa riadne vyrevali a zaala kývať hlavou

devlin
13. apr 2010

Ahojte 🙂

Konecne som tu aspon na skok 😉 Evi, Lucka sa musi cudovat, co za gebuziny jej to davas 😝 😀 Urcite sa pritom aj dobre tvarila, viem si ju predstavit 😀 😀 Zlatko male 😵

Kedy vam urcili pohlavie, baby? Ja som dnes bola na poradni a zatial to vyzera na babu, tak sa s drahym vytesujeme, snad jej nic nenarastie do najblizsej poradne 😀

desszi, v takychto veciach sa ja nevyznam, ja som taky neznajboh 😎

janadureckova
13. apr 2010

Ahojte baby,
Deni tak len dobre vybavte v NZ. Ono veľa záleží aj od konkrétneho farára, tak hádam ten váš nebude robiť problémy.
Eviiik neboj Lucka len ochutnáva nové chute, aj Kristínka sa tak tvárila, a teraz takú pusinu otvára 😉 aj Lucke zachutí 😉
Devlin nám povedal doky pohlavie v 20 tt, ale presne nám povedal až v 32 tt. A teraz len kukám, že ako vám už rýchlo utekajú tie týždne, tebe aj rosanar 😉
Bzuci veru, keby aj ďalšie zúbky takto dobre vyšli bolo by super 😀 ozaj a Alexko už má všetky zúbky?
My máme teraz rozbombardovaný dom trošku, ideme meniť okná na chodbe a toto počasie do toho, bleeeee 😝
Mirip gratulujeme k pol rôčku 😵

mirip
13. apr 2010

devlin nám nepovedal moj vobec sa pred ním hambila vždy mu ukázala zadok ale ked som bola v 21tt v Blave na morfoloickom tak prvý záber roztiahnuté nohy a hned vedel dr že na milion percent baba 😀

bzucinka2
13. apr 2010

devlin, nam povedal naisto v 20tt 🙂
mirip bianke posielame k polrocku velky cmuuuuk 🙂
jani no to ti nezavidim v tomto pocasi, ale tak snad sa uz umudri 🙂

bzucinka2
13. apr 2010

jani elxkovi chybaju este dve posledne horne stolicky 🙂

ejusaaa
13. apr 2010

Ahojte,juj,ja si ani nepametam kedy mi povedali ze to bude chlapcek,vy ste si taketo veci pisali?Tobimu sme dneska brali dve hodiny moc,podarilo sa,dostal take lieky v prasku,ma ich papat rano na lacno,no to si neviem predstavit,ze vo vode,ale on mi to nevypije,myslite ze do toho mpozem aj caj dat?

luckai
13. apr 2010

Ahojte kočky,
dávno sme sa neozvali, ale voliako netíhame. S Bajkom sme sa boli vpiatok pozrieť v škôlke a v sobotu mi hovoril e aby sme išli znovu (no nech mu to vydrží) Romča je fajn, toľko vydrží hľadieť do zvieratkovských knižiek a prehadzovať strany, že sa až čudujem pri tom aká je aktívna.
Pozdravujem všetky mamičky a detičky, pridala som aj fotky už aj z Romčinej oslavy. Papa...idem tirediť oblečenie, vyhádzala som si skriňu, polovicu som zvládla včera, takže hor sa na druhú polovicu 😒
Gratulujeme k polčôčkom Bianke aj Lucke.
Desszi, u nás bol problém, aj keď krsní neboli v kostole zosobášení, inak mali všeci všetki sviatosti. Držíme palce...
L.

rosannar
14. apr 2010

devlin....ahoooj moja...neviem, či som ťa nevidela v pondelok v meste pri trhu stáť... 😀

devlin
14. apr 2010

dik za odpovede, baby... 🙂 Ani to nase (alebo ta nasa? 😵 ) sa neukazala v plnej parade zatial 😀

rosannar moze byt, cakala som na kamosku 😉 Co mas nove? Kedy mas poradnu?

rosannar
14. apr 2010

devlin...no mala som v pondelok...preto som sa aj motkala po meste 😀

devlin
14. apr 2010

ahaa 🙂 a ako? co nove?

bzucinka2
14. apr 2010

ahojte
lucka krasne fotky a obaja su nadherny ako sa vedia pekne spolu hrat 🙂 a veru ta radost zo skolky nech mu vydrzi co najdlhsie 🙂 a do ktorej ho davas? 🙂

rosannar
14. apr 2010

devlin...noo nového skoro nič...kupili sme si s drahým kameru aby sme mohli zachytiť momentky nášho malého prdliaka, ked sa narodí 😀....ale už sa aj lepšie cítim, nie som už taká unavená, takže som rada...ale zato hlava ma stále bolí, ale našťastie vždy začne až okolo deviatej večer ale našťastie vtedy už chodím spať 😀

luckai
14. apr 2010

Bzuči,
Ďakujem, ozaj sa vedia hrať, aj keď už vidím že ROmča Bajka aj obmedzuje, takže v skôlke mu bude dobre keď si zvykne - tu v Kľačanoch je výborná škôlka, tak ani nemám dôvod rozmýšľať nad inou.

fodorka
14. apr 2010

ejus kludne mu daj aj trosku cajika....nic s anestane
nam povedal na milion percnet ked som bola v 16tt...
inak ako mame hrozne pocasie uz ma to nebavi tak som sa tesila z toho slniecka dufam ze za chvilku vykukne..maly ten je furt mrchavy tie zubky ho trapia uz su na hrane tak cakam kazdy den ze sa prerezu na svetlo sveta...

bzucinka2
14. apr 2010

no my mame uz 1780g a vsetko je v poriadku, tak som spokojna 😉

desszi
14. apr 2010

bzuci to je dobre len tak dalej

no co sa tyka krstu - nasu situaciu fararko este zvladol, ale ked som povedala, ze ani krstni nie su zosobaseni, tak povedal NIE - veru co farar to iny nazor - nevadi, ideme do inych krajov skusat 🙂 snad nam niekto drobca pokrsti a ked nie, tak snaha bola, a ak je niekto, nieco tam hore, tak to vie, ze to nie je z mojej viny

bzuci to som nevedela ze mozu byt len svedkovia 😕

eji myslim ze mozes kludne do caju

eviiik
14. apr 2010

ahojte kocky
lucka naozaj krasne fotky, romanke sinterstvo srsi z oci 🙂 a bajko je tiez fesak, mate krasnu rodinku a chcela som sa podakovat za ciapku je nadherna, som velmi spokojna 🙂
bzuci pekne rastiete, ved finale sa blizi
denka mrzi ma, ze ste takto pochodili, ale snad sa niekde podari, alebo az ked bude dadko vacsi, aj ja som bola krstena ako stvrtacka na zakladke, a mamineho brata so zenou som volala krsna, krsny aj ked pi krste mi bol niekto uplne iny, cudzi, lebo nikto blizky z rodiny, nesplnal poziadavky
fodorka tak nech su zubale rychlo vonku
tehulky este pekne, ze ste sa po dlhsej dobe ukazali
mirip dodatocne zelame bianke vsetko najlepsie k polrociku
ejus ako lieciky zabrali?
ja som dnes trochu zmokla, ked sa vycasilo, rychlo som vybehla von, ale cesta domov uz bola uprsana, ale aspon sme boli po dvoch dnoch na vzduchu
majte sa krasne dobru nocku

ejusaaa
15. apr 2010

Ahojte,tak klop klop pije to zatial bezcajika,to bude dlhe mesiace brat...moc az zajtra vysledky tak uvidime...jaj zas dilema,otec ma v sobotu narodky a zas neviem darcek,zas skoncim pri tricko cigaretach a flasi ako kazdy rok....a netrafilo by vas?pobalila som behatko,styri igelitky oblecenia volam do bazaru a tam ze akuraz ho rusia 🙄 ?neviete kto by kupil behatko a tak?no asi dam inzerat...nemam to kde skladovat 😲

mirip
15. apr 2010

ejuš otec falčí? som kdesi videl originálnu kytiču pre chlapa čo fajčí, namiesto kvetov boli v kytici cygarety tolko kusov kolko má rokov my sme boli včera u Dr

po utorkovom telefonáte sme včera ráno pekne dokvitli k detskej s tým že hlavičku dáva do strany, nepovedala absolútne nič., ani pol slova dala hned výmenný k neurologovi, a hned sme k nemu šli, po tej stránke je vporiadku pozerala aj svaly na krku a torticolis to nie je ale dala aj tak rehabilitáciu, ked sme šli na rehabilitáciu tak sme sa zastavili aj u ortopeda a aj ten potvrdil že sa točíme obomi stranami, Dr na rehabilitácii tiež povedala to isté ale dala nám papiere a sme šli k sestričke fyzioterapeutke a tá ostala v škou malá sa otáča obomi smermi torticolis to nie je............akurát sa nám podarilo urobiť do tej strany čo si dáva hlavičku s telíčkom písmeno C a tak klasika cviky Vojtovou metodou, a že s uvidí, čo dalej................najhoršie je že ked jej ju naprávam tak je nervozna a začne hned pokyvkávať hlavou, teda na dnes toho bolo akurát dosť, spali sme minimum a sme sa 4x vyzliekali tak sme aj strašne plakali a inak už taký 4deň strašne zle zaspávame neviem čím to je od soboty máme síce nové cumlíky lebo tieto jej už boli malé čo sú do 6mesiacov ale sú to rovnaké ako mala doteraz ortopedické takže tým to asi nebude či už idú zuby neviem.......čo sa týka hlavičky ked ju oslovíme tak vytočí hlavu inak ju má rovno som si aj poplakala lebo sa krásne na mna usmievala ked zaspávala a takéto veci sa nám dejú...................................fakt neviem prečo tato hlavu dávame a ani Dr tiež ani jeden neviem jednoznačne, možno je to fakt zlozvyk alebo ako povedal teraz večer moj otec a možno na to čosi pravdy je že malá je na 6. mesiacov macko a možno má nejaký ten krčný sval oslabený a preto tak vytáča tak skúsim okrem cvičenia dávať aj viac na bruško.....

ozaj inak ma zarazilo ked sa ma neurologička pýtala na pretáčanie z chrbta na bruhco a z burcha na chrbát....................z chrbta na brucho nám to ide len občas a ozaj ked tak nad tým rozmýšlam už sa ani z brucha na chrbát velmi neobrátime lebo ked sme na brušku kukučkuje na hračky všetky hrabe k sebe a hned roztiahne ruky a robí lietadieko no neviem či je to ok, ja viem mož no som ako chodiaci hypochonder ale malá je taký náš velký zázrak a možno nakoniec bude len ona a viac detí mať nebudeme tak sa o nu bojím

nada1326
15. apr 2010

ahoj mirip, sem-tam sem nakuknem a chcem ta povzbudit: moja mala drzala hlavicku na jednu stranu, tiez sme pobehali vsetko mozne, nic jej nezistili, cvicili sme vojtovku a teraz je z nej uz velka sikovna kocka, za chvilu mi pojde do skolky. a vdaka tomu cviceniu ma velku silu a pekne drzanie tela

mirip
15. apr 2010

dakujem nada sa mi ulavilo, fakt, ozaj to je asi tak že sa človek celý život bojí, najskor či otehotnie, potom aby bolo v tehotenstve všetko ok a potom už celý život o dieťa 🤐

nada1326
15. apr 2010

som rada, ze som ta trosku povzbudila, zivo si pamätam ako to bolo u nas ked sme zacinali s cvicenim... inak, neviem kto vam ukazoval cviky, ale ja som s tymi sestrickami bola veeelmi spokojna 🙂 tak sa drzkaj a kludne mi napis keby nieco... 🙂)

mirip
15. apr 2010

no sestrička mám napísané na dvrách že fyzioterapeutka nejaká Viola Konácsová zatahovala sakra po madarsky a ked sa jej malá predviedla tak tiež nepotvrdila že to je so svalu čiže torticolis že pouívame všetky svaly a ked ukazovala cviky na malej tak sa malá rehotala ak jed pri vyzliekaní plakala pri cvičení sa nahlas rehnila lebo pod pazuchou a na vnútornej strane snehna je strašne šteklivá a ozaj má možno moj otec v čomsi pravdu že len máme možno síce pohyblivé všetky svaly ale jedne kdesi oslabený a preto ju tak dáva alebo blbý zlozvyk ale ked ju naprávam ako radila sestrička u detskej že podkladať a vyrovnávať tak ako hovorila fyzioterapeutka že ona urobí protiltak a vykloní ešte viac a ked som jej to často napravila tak začala byť nervozna a kyvkať hlavou zo strany na stranu od nervozity ako ked sme mali problém so zapálenou nos. sliznicou a už ked počula vyávač plakala a bolelo ju už odsávanie aj krv ku koncu šla a sestrička u detskej nás k Dr ani nepustila a že stále len odávať a nakoniec mi baby vtedy ku na koni pobedali v oktobrovkách že viacerým dr povedali že odsávať by sa malo len najviac 2x za deň a vtedy malá kývala strašne hlavou

ejusaaa
15. apr 2010

Mirip,drzim vam palce,presne ako si napisala,bojime sa tehotenstva,porodov a ked je po vsetkom do konca zivota o deticky,tak nech sme vsetci zdravucki..dakujem za typ,fajci,ale ked mal minule okruhle presne taku kyticku som dala spravit zo samych cigariet 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre