Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

eviiik
15. nov 2009

Jani bodaj by si mala pravdu s tym mlieckom, bola by som velmi stastna 😵
a dakujem za pochvalu fotiek 🙂
aj Vam peknu nedelu babule, aj ked ja rozlisujem len prac. tyzden ked nieje doma tatino, a vikend, casto krat ani neviem aky je den

desszi
15. nov 2009

ahojky, som tu len na skok,ako ste travili dnik?
ja som dnes spala spolu s Dadkom - vzdy ked mal oddych on, zdriemla som si aj ja, ale asi som sa prespala, lebo stale som akasi ospala 🙄
evka, lucinka je velmi krasna, vyzera taka kludna, pokojna, ma krasne oci aj pery 🙂 , neboj s mlieckom to bude za chvilku vse ok 😉
idem kuk tv
jaaaj skoro som zabudla, vcera som stretla adulku v dmku, isla do nemocnice za Samkom, je tam od stredy, ma nejaku virozu, chudatko, tak nech su skoro doma a v poriadku, adulik drzim palce a som rada ze si ma oslovila. 🙂
no a teraz uz fakt idem, pekny vecer vam....pa zajtra

mirip
15. nov 2009

Ahojte tak som tu aj ja konečne malá bola dnes len trošku mrzutá a inak super, včera večer som začala dávať sama nutrilon comfort a grcla len raz odvtedy aj to len preto že hned po papaní a grganí sme sa obliekali von samožzrejme zajtra Dr. nepoviem že už sme sami prešli na nutrilon len jej poviem že po UM bebe grciame a som zvedavá čo povie, kamarátka pediater / škoda že je z považškej bystrice/ mi tiež poradila tú truvbičku do zadku čo sa dáva, som sa au bála to použiť lebo to sa používa vraj ako posledná možnosť ked kvapky nepomáhajú ale ked včera tlačila od 4tej rána a sa vykakala až o 8mej a odvtedy do dnes obeda nič a len plakala a tlačila a nič tak muž zbehol a kúpil v lekárni tam chceli vedieť len kolko má týždňov a doma???? som namočila do oleja a ani nevopchala dnu tolko kolko sa má som vopchala len cca 0,5-1cm dnu a sa super vyprdkala a vykakala bez problémov a večer tiež pred kúpaním to síce nekakala ale prdela ostošesť a to mi včera nespala cez deň skoro vobec len cca 2hodiny čo sme boli vonku a aj večer po kúpaní čo bolo okolo 19tej až o štvrť na jednásť zaspala a dnes?????? ako sa s pomocou vykakala stiahla mlieko síce bola hore ale len sa vrtela kukala okolo seba ako sova ale sa škerila a NEPLAKALA a popoludní vonku zaspala okolo tretej a spala do siedmej ako sa išla kúpať aj to som ju musela rozviazať zo zavinovačky aby sa prebrala a sme sa vyprdkali a po kúpaní zjedla 140ml mlieka, samozrejme už na pohlad je nutrilon hustejší a potom muž kúpil ešte aj špeciálny čaj na koliku nie feniklový aby sa nevyhádzala a z toho si odpila tak 5glgov a spí, aj o problémoch s prdkaním a kakaním poviem Dr. že čo ona na to ale o tomto tejto trubičke že sme jej pomohli jej nepoviem, som práveže zvedavá čo mi povie na to grcanie beby / lebo ked aj málo ale ked si dá materské tak negrcia/ a tiež čo nám povie na to kakanie že sa jej nedá a tlačí akoby ju zapekalo a potom ide riedke......inak ak sa mám priznať som sa tej trubičky bála že sa jej to tam može podráždiť ale na druhej strane radšej jej takto pomocť ako vidieť ako sa trápi aj niekolko hodín a plače a tlačí a tiež sa može stať že pri tlačení je vybehne časť črevka ako pri zlatej žile a to je ešte horšie ale určite viem že ked sa aspon ráno a večer nevykaká tak je pomožem určite ved stačí tak 1cm a už sa tvári spokojne akoby vyhrala milión 😅

eviiik
15. nov 2009

Denka, dakujeme za pochvalu, ano ma riadne okadla, a naozaj krasne krojene pery, ale narodila sa s vlaskami skoro ciernymi a uz ich ma pomaly svetlo hnede.
My sme boli na prvej riadnej prechadzke ako rodinka, lebo MM bol vzdy len na skok, ke velmi precovne vytazene, ale tieto styry dni si uzivame 😵
Samkovi prajeme skore uzdravenie, a skory navrat domkov, chuda Adulka, musi byt hrozny pocit nechat dieta v nemocnici 😒
ja by som asi Adulku nespoznala, ale v sobotu som stretla Emku, volakedy, kym bola tehu sem chodila, super sme sa pokocikovali a pokecali 🙂
bzucka ako sa nam mas, dufam, ze nevolnosti je uz pomenej

eviiik
16. nov 2009

Ahojte 🙂
Denka Dadusko je krasny, a uz riadne narastol 🙂 , a Ty si kocka riadne chuducka 🙂 , urcite si pod svojou povodnou hmotnostou
My sme mali dnes cudnu noc, po kupani vydrzala spinkat 5 hod. to je super, potom som nakojila, a napriek tomu, ze bolo dost mliecka bola o 2hod, od zac. kojenie hore, mna tak bolela jedna bradavka, ze som jej dala UM, aby si bradavka trochu oddychla, zase bola potom za dve hod. hore, potom som znovu nakojila, a to sa jej uz nechcelo spat, a teraz mi trosku drieme na rukach

janadureckova
16. nov 2009

Ahojte 🙂
chválim ešte raz fotky bábätiek, Daduško je už tiež poriadny šibal 🙂 kráááásny chlapisko 😀
Evi aj naša malá sa ráno o piatej zobudila na druhé kojenie, a oči ako trnky, nespala potom do šiestej, som ju dala k sebe do postele, sme sa hladkali, ocko išiel totiž na rannú do roboty a potom sme zaspali do 8.30 🙂 Neviem včera sme boli na návšteve a ja akosi som si odvykla od veľa ľudí naraz pokope 😖 , obe sme z toho boli rozhádzané .... tak asi aj za to....
Mirka trápenie máte s tým bruškom.... som aj ja zvedavá čo ti povie dokina, a kedy idete do poradne?
No utekám ja žehliť. Papa

aadula
16. nov 2009

ahojte, tak mám už doma mojich chlapov... 🙂 Saminka mi chmatla nejaká viróza..mal vysoké teploty..tie ho zmordovali a dehydrovali ho ...tak musel do nemocnice..bol tam s ním mm ..ja som po práci chodila za nimi a cez víkend som tam bola ja s ním ...bol hrozne vyšťavený z tých teplôt...ale infúzky ho postavili na nohy..aj ked zas z toho ležania..má také ...boľavé nožičky a ručičky a krk..takže ťažšie chodí ...ale treba len cvičiť a bude to iste lepšie...

evka malá je aká okaňa 🙂

desszi...aj ja som rada, že sme sa stretli..ja som si ťa predstavovala nejak nižšiu 😀 🙂 🙂

desszi
16. nov 2009

adulka super ze ste uz doma, doma sa kazdy rychlejsie zotavi 🙂 tu vysku robili asi opatky 😀
evka, janka, dakujeme za pochvalu 🙂
evka s tymi bradavkami, nezavidim, davas si na to nieco? aj ja som mala ale uplne krvave ☹ bolelo to ako fras
aj nas Dadko tak spava ako tvoja a Jankyna mala - po vecernom papani potiahne 5-6 hodin a potom 2-3 a potom uz kazde dve hodiny papame.
nie som pod svojou povodnou hmotnostou, mam o 2,5 kg viac 😀, ale na tych spravnych miestach 😀 a vobec mi to nevadi, ja som aj rada, je to take zenskejsie 🙂 a veru vlaskov mate tiez na rozdavanie 🙂 nasho Dada uz vlasky opustili, ostalo len take paperie a ked mu davam pusinky na hlavu, vzdy mi jeden - dva vlasky ostanu na perach 🙂
janka aj ja som dnes zehlila, uf, mala som tri varky 😝
mirip no ako ste dopadli u dokiny?

janadureckova
16. nov 2009

Aadulka, booože si ani neviem predstaviť tak choručké bábo ☹ chúďatko, ale mamina ho pekne rozcvičí a bude fajn 🙂 hlavnem že už teploty pominuli. Držte sa 🙂
Desszi na mňa tiež pôsobíš na fotkách taká chudulinká 🙂 Na mne zostalo ešte 3 kilo, tie sa nejako držia ako kliešťa, a hlavne bruško neni čo bývalo. Zatiaľ ma to nejako netrápi, nechcem sa hneď mordovať, prvoradé mi je kojenie. Síce som už tak pomaličky začala cvičiť, ale to len pár minút 🙂 Však leto je ďaleko 😀
Evi ináč tie bradavky aj mňa niekedy aj teraz bolia, malá nám ani za svet nechce cumlík, a tak má moje prsia miesto cumlíka niekedy. Ja mám na ne mastičku Multi Mam a tá je dobrá.
No idem ešte obliecť vankúše, som dnes aj periny prezliekala, tak papa.
A Mirka napíš ako poradňa.

eviiik
16. nov 2009

Adulka super, ze ste doma, tak prajem rychle zotavenie.
aj ja mam 2-3 kila v pluse, ale rada by som sa dostala, este aj pod vahu, ktoru som mala pred tehu, ale zatial ani ja neriesim.
Dnes som si kupila, aj tie homeo na kojenie, a zajtra, resp. pozajtra pride za nami laktacna poradkyna, hadam na nieco prideme ako zvysit tvorbu mliecka, alebo, co robim zle.
Na tie bradavky mam kremik z DM, celkom zabera.
Jani ani nasa nechcela dlho cumlik, ale nakoniec si zobrala taky obycajny, dostali sme ho v dovere.
Ja som zehlila vcera, ale dnes som prala dalsiu davku.
Denky neboj vlasky dorastu. Ja by som nedbala keby Lucke nevypadali, ja ku stale hladkam po vlaskoch 🙂

mirip
16. nov 2009

Ahoj, tak sme boli v poradni, Dr. nás pochválila že sme pribrali a že máme o kilo za tri týždne viac zmenila nám mlieko z beby na nutrilon a že ked nezapasuje tak nám dá iné zase o 10dní kontrola a aj naušničky nám dajú ideme sa prevážiť a aj prepichnúť ušká. INAK BABY CO STE U KOVACOVEJ DO KEDY STE VIAZALI DO ZAVINOVACKY? mna dnes prekvapila ked povedala že ju nemáme stresovať a nezavazovať, matke sa to nepáči ale Dr. nám povedala že ju len zbytočne nerváčime ked nemá pozyb a je zviazaná ako vrece aj ked má ruky vonku že ju len máme jemne zavinúý do osušky aby sa nebúchala po tváričke rukami alebo že tak polohovať na boku a tú ruku čo je hore vždy nechať vonku a druhú prehodiť osuškou ale že v zavinovačke aj ked má ruky vonku sa len nerváči

mirip
16. nov 2009

naši mi hovorila že aby sa nelámala ale ked aj zavinovačku rozviažem ked spí a ju chcem aby sa sama zobudila ako aj dnes na kúpanie tak je v zavinovačke taká skrčená a stočená ešte viac ako teraz ked je na rovnom, inak aj mne sa to nezdalo lebo sa v zavinovačke napapala začala driemať aby sa vygrgala som ju rozviazala a oprela o plece zadriemala zas a ked som ju vygrganú zavazovala zase do zavinovačky predtým tak ostala čulá ako ryba a kukala ako sova aj do 11tej na mna akoby sa ani nekúpala
a takto teraz spí už bez dek na rovnom a má podloženú len plienku ak by náhodou grcla ale po nutrilone negrcia, sme začali dnes oficálne ale inak potichu už v sobotu a sme dali aj trochu zhusťovadla do toho to v nutrilone je také a nás trochu dosť zapieklo a sme museli kúpiť tú hadičku čo sa zavádza aby sa pri kakaní netrápila čo sa predáva podla toho kolko má týždňov velkosť a som ani nezaviedla dnu toko kolko treba ráno a večer pred kúpaním ale len tak 0,5-1cm a hned sa vykakala a aj si poprdkala aj dnes celý deň si prdká akoby sa nič nedialo občas ked je taký "silnejší" prd tak pritlačí ale trubička nám trochu napomohla 🤐
dúfam že už bude dobre

janadureckova
17. nov 2009

Ahojte 🙂
Mirka ja nie som veľký zástanca zavinovačiek, my sme ju požívali max. 6 týždňov, ale ja som malú do nej veľmi málinko zväzovala, nám slúžila len ako podložka. Kŕmila som ju vždy len rozviazanú, a mne aj na rukách bola bez zavinovačky, to len keď ju niekto iný bral na ruky, som ju zaviazala. A keď sme niekam išli aj do poradne, tak bez zavinovačky. A už som rada, že sme sa ich zbavili 😀
A teda pekne priberáte aj vy 🙂
Evi a dúfam, že poradkyňa dobre poradí 🙂

janadureckova
19. nov 2009

Halooooo babay, kde ste????
Nejako nám toto fórum stojí.... my ideme na prechádzku krásne je vonku 🙂))
Mirka zlatá je malinká na fotkách 🙂))

eviiik
19. nov 2009

Ahojte 🙂
my sme tu, ale nejako sme nemali cas, minulu noc sme mali horsiu, tak sme cez den dospavali, potom tu bola ta poradkyna. Vraj robime vsetko dobre, podla nej aj mliecka je dost, ale malej nie vzdy staci, tak mi odporucila nech si od dr. dam predpisat lieky, ktorych vedlajsi ucinok je tvorba oxitocinu, co zvysi potom tvorbu mliecka. Uz som vola dr. a zajtra pojde MM po recept, UM sa snazim dat co najmenej, tato noc bola lepsia, aj my pojdeme von, ale az poobede. Ja sa musim vychystat a malu, to su take procedury, keby som bola u nasich na dedine, tak vyjdem aj v teplakoch. v tomto Vam zavidim, co ste na dedinach, (ale v dobrom) dufam, ze aj my budeme, raz.
Mirka co si mi vcera pisala sms, o takych peniazoch nic neviem, mne prisla na ucet len materska, ale nehnevala by som sa keby mi poslali 🙂
a ostatne babule su kde?
ktovie ako sa ma Bzuci? Denka nemas o nej info?
idem pozriet Bianku 🙂

mirip
19. nov 2009

dík jani 😵 aj my sme s ne hotví s mužom a ja po dnešnej noci tiež, v noci ted presne o pol noci ked sme jedli sa rozhodla že ide jesť aj kakať, no horza 😀 jedla a tlačila 😀 😀 😀 😀 a potom oči ako sova a nie a nie zaspať a samozrejme bez zavinovačky sa nevedela unaviť a zaspať, 2x ma oblafla že zavrela oči, cmúlala cumel a ja som sa vybrala do postele a ona vzápatí oči ako sova a začala sa hmíriť už som sa naštvala a jej povedala že všetci spila len ona nie a ešte raz ma oklame že spí tak pojde do zavinovačky a žiadna volnosť nebude a zaspala, 😀 😀 😀 😀človek by si pomyslel že mi rozumela a sa zlakla zavinovačky 😀 😀 😀 😀 😀
tak sa spýtam ostatných eviik, dievčatá neviete aké peniaze chodila na äúčet dodatočne? Lebo ako sme vybavili všetky papiere nasociálne a úrade práce /už nám ostáva len orazenie papierov od gynekologa a pediatra na ten príspevok pri narodení dieťaťa/ ale skrátka ako muž odnieol všetky tlačivá na urad práce a sociálku nám tento mesiac okrem materskej mojej čo je chabých 251eur/ ked si pomyslím že mám vysokú školu a všetko čo sa týka materskej a zamestnania pred splnam a pri plate učitelky a s tým že Pnku som mala omnoho vyššiu / prišli nám aj s ÚP oc. vecí a rodiny ešte nejaké prachy je to do 300eur ale nie je to ten príspevok pri narodení dieťaťa neviete o aké peniaze ide? čo je to za príspevok? lebo mužovi aj tam na úrade povedala že kedže to priniesol dostaneme na účet peniaze a sa pýtala či je to prvé alebo druhé že keby to bolo druhé tak dostaneme viac a že máme " pracovať na druhom" aby sme ešte dostali a mali nárok na dalšie peniaze......... tak fakt netuším čo to sú za prachy

janadureckova
19. nov 2009

No ahojte maminky 🙂
Mirka neviem aké peniaze by ti to prišli, mne na dvakrát prišlo len prvýkrát "kočíkové" nejakých 4800,- Sk a po mesiaci tých 21000,- Sk. Neviem čo by si to mohla mať, ale zas lepšie, keď dávajú ako keby pýtali 😀
Evka hádam ti tie lieky pomôžu a mliečka bude dosť.
My sme boli včera v LV, ja u dokiho a drahý sa kočíkoval s malou, bola úžasná, potom sme aj spolu boli v meste a celý čas spinkala, aj Tesco sme obehli, to sa už zobudila ale dobrá bola.
Zato keď sme prišli domov to vynahradila 😖 , neplakala ale kričala!!! Bola evidentne hladná, ale nechcela papať a tak skúšala naše uši.... Normálne som nevládala... Cucla si, otočila sa a krik, zas cucla a tak dokola...
Len keď sme ju kúpali stíchla, a kopkala veselo a potom znova... Asi sa jej mesto viac páčilo 😀
Ináč Evka to máš pravdu, na dedine je to iné, ale mne sa zas niekedy zažiada mesta, tak si tam urobiť výlet a poprechádzať sa. Hádam už teraz ako malá rastie, už sa s ňou viac bude dať pobehať 🙂
Ozaj a vy máte teraz krstiny že?

eviiik
19. nov 2009

Jani mas pravdu, aj mne sa ziada uz vypadnut, lebo od kedy je mala na svete sme nikde neboli. Vsetko ma svoje pre a proti, ale ja som pred tym zila na dedine tak ma to tam taha.
Super, ze mala tak skvele zvladla vylet, no a zaver dna nebol ktovie aky, ale raz za cas vydrzite, aj my
ja som sa vprvom rade ukludnila, ze kojime spravne, asi to pomohlo, lebo dnes som dala 30ml UM len doobeda raz, dufam, ze uz nebudem musiet, a po kazdom kojeni mi aspon trochu spala, a jasnacka vonku v kociku 😵
ale zacnem aj tie lieky brat, manzel ich zajtra vyberie
Jani,ano krst mame teraz v nedelu, ale po nohosluzbach, a potom obed v restike, dufam, ze to mala zvladne 😉
Jani v priebuhu akej doby Ti prisli tie peniazky, ja to idem vybavit az po kontrole u zenskej, pediatra uz mam potvrdeneho, nechcela som ist na urad prace viac krat staci raz
a s krstom nerobime nejake ceremonie, svokrovci malej kupili taky pekny biely strikovany overal, a asi si poziciam od kamosky perinku, lebo ja mam len jednu oranzovu zavinovacku, dufam, ze mala zvladne krst bez velkeho placu
Inac Mirka dnes som si dala manzelovi v NR kupit take nohavicky volaju sa "sendy" ktore, zabezpecuju spravne drzanie klbikov, a netreba davat latkovu plienku+postolky, lebo ja sa priznam na siroko som davala len kazdy druhy den, aj to ked sme sli kocikovat, a vedela som, ze bude spinkat

janadureckova
19. nov 2009

Eviik prvé mi prišli v októbri spolu s prídavkami a druhé teraz v novembri tiež spolu s prídavkami. Prišli tak okolo 14-teho. Však dáš potvrdiť ty svoju doktorku a keď to stihneš zaniesť do konca novembra dostaneš ich v decembri. Ináč vy nejako rozmýšľate ako sporiť drobcom? Ja uvažujem kde jej tie peniažky dať, či na stavebné alebo ako.

mirip
19. nov 2009

jani možno to je to kočíkové je to nejakých 280 euro

desszi
19. nov 2009

ahojky,
mirip ani ja neviem ake by si to mohla mat peniazky 😕, ale ked dostanes vypis z banky, tam budes mat odkial ti ich poukazali a tak vies zistit co by to mohlo byt.
dievcence o bzuci neviem zatial nic, mozno ma dost vsetkeho a ked ma chvilu tak oddychuje.
evka vyborne ze mliecka je viacej. a ake lieky ti predpisali? mne tiez totiz odporucili jedny, aj ich mam doma, ale som ich potom nebrala.
janka aj moj Dado mava take chvile ako tvoja Kika, strasne je hladny a vrieska, chyti cecik a potom ho pusti a zase vrieska, kym mu drobcekovi dojde, ze to je jeho tetrapak, tak pusti potok slziciek... 🙂 tiez chceme malemu sporit, ale na knizku - kazdy mesiac nieco,a ked bude Daduso nieco mat a dostane peniazky, tak ich tam dame. A okrem toho ja mam poistenie so sporenim, a keby sa mne nieco stalo tak maly bude mat peniazky. My sme to vyriesili radsej takto ako uzatvarat pre neho poistenie, platis platis a ked sa nieco udeje, vyplatia minimum.
dnes sme boli na poradni, uz mame 5800 g (jani tvoju kristinku nestihame dobehnut 😉 ), mame drobne vyrazky na tvaricke, tak sme dostali holtov krem, o tyzden idem odcitat reakciu na tbc a na kontrolu klbikov a potom o dalsi tyzden ockovanie. uf 😝

mirip
19. nov 2009

desszi je to z úradu práce soc. vecí a rodiny

desszi
19. nov 2009

tak to bude asi ten prispevok pri narodeni dietata, ale ak dobre viem ten je okolo 150 eur a ten priplatok k prispevku je nejakych 670 eur, je to akesi zahadne, ale bud rada 🙂

luckai
19. nov 2009

Aholjte kočky,
hlásim návrat - minulý štvrtok nám odišiel internet a pátrali sme po príčine, medzitým víkend a sviatok a prestavte si, kuna nám prehryzla na povale kábel!!! Vedeli sme že tam z času na čas chodieva, najmä na jeseň - loviť myši, ale toto sme nečakali! Máme teraz obavy že ak prehryzie elektrické rozvody, izolácia sa ľahko chytí - aby sme nevyhoreli! Uf. Inak oki, zuby sú už vonku, ale asi nie ešte všetky, lebo sa ešte vždy budíme v noci s plačom.
Prečítam vás a potom ešte popíšem, ale neviem kedy, budeme mať teraz rušné dni, potom poviem prečo!
Pá a pekný večer a víkend všetkým!

mirip
19. nov 2009

nie nie desszi to nebude to, lebo ešte som nedala papiere a ani nebola potvrdiť u ženského ani u pediatra papiere aby som ten príspevok dostala

janadureckova
20. nov 2009

Ahojte baby 🙂
Desszi tak peknú váhu máte aj vy 🙂 a neboj dobehnete, aj tak bábätká v istom veku sa všetky vyrovnajú 🙂 začnú behať a je to. A vy už idete na kontrolu TBC a kĺbikov? Booože ako rýchlo to utekaá. My pôjdeme začiatkom decembra, a 10.12. nás budú očkovať ☹ toho sa dosť bojím...
Mirka tak to naozaj neviem čo ti mohlo prísť, ale možno to máš nejaké doplatenie s tým, že si išla na materskú z PN. No ale fakt neviem, najlepšie vziať výpis z účtu a ísť sa tam opýtať.
A Luska aké záhady ty máš???? Budeme zvedavé. Ináč s tou kunou to je fakt sila.

maartinkaa
20. nov 2009

ahoj miri, tak to budes mat prispevok na starostlivost o dieta, ma vraj na to narok kazda mamicka, ktora pred materskou pracovala 😉 mne ho zamietli z nejakeho cudneho dovodu aj ked mi baby na urade povedali, ze na to mam narok 😝 tak nech sa poseru..... 😝 😝 😝 je to novinka a dostavas ho do veku 6tyzdnov dietatka, alebo tak nejak........

fodorka33
20. nov 2009

ahojte mozem sa pridat.prestahovali sme sa sice iba do prenajmu ale tak v okrese levice🙂ozaj baby je tu niektora priamo z LV konkretne byva na ul.Ludovita Stura?mozte mi napi.aj do IP dakujem🙂
no mi uz budeme mat teraz 25 9mesiacikov,ale to rychlo ubehlo 🙂

mirip
20. nov 2009

hej može byť maťa a ako sa máte vy´? č chalani poslúchajú ked icj je tolko? dávon si tu nebola

eviiik
20. nov 2009

Ahojte babule 🙂
nejako som nemala cas sa sem dostat, dnes aj vcera bolo krasne tak sme to patricne vyuzili na prechadzku, vlastne ja idem von skoro za kazdeho pocasia, az na hmlu, to mi vravela dr. nech vtedy nejdem, a za velkeho dazda, ale inac ano, lebo mala zakazdym vonku spinka 🙂
ale uz sa nam dari spat aj cez den viac, v prvom rade som sa po navsteve laktacnej poradkyne ukludnila, a vyzera to tak, ze aj mliecka je viacej, uz som 36 hod nedala ani kvapku UM, co je pre mna uspech, nechcem to zarieknut, ale dufam, ze tak to bude aj nadalej, a mala skoro po kazdom kojeni spinka, niekedy sice len 20-30min, ale niekedy 2hod, a najnovsie cez den ju davam spinkat do kocika, lubi sa jej tam 😵
a Denka Ty si sa pytala na tie lieky volaju sa costi, ale zatial som ich nezacala brat, uvidime ako to pojde dalej
a o ten prispevok si mozem aj ja ziadat, o takom som ani nevedela 😕
Fodorka vitaj, a kludne sa pridaj 🙂
dobru nocku Vam a aj babetkam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre