Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

desszi
9. júl 2009

rado sa stalo mirka, uz som ti poslala druhy, ved porovnaj, ja si myslim, ze niektore veci netreba, ale otazka znie ktore? 🙂 co ked mi mliecko nepojde? co ked drobec nebude chciet papat? co ked sa zapalia prsniky? atd a teraz bud mudra ci kupit flasky, nekupit? kupit odsavacku, nekupit?

desszi
9. júl 2009

tinka asi je to fakt ten stres pred porodom, tiez som si dnes riadne poplakala, Petko ma ukludnoval, ze to bude ok, vsetko stihame, vsetko kupime....no ale aj tak som si musela poplakat

mojsejovka
9. júl 2009

ahojte, babenky, ja len na skok, nejak nemám na koníka čas, Emka má prázdniny, tak sa jej snažíme vymýšľať program, aby sa nenudila.. 😉

máme sa dobre, všetci sme OK, žijeme.. 😀

a čítam akurát posledný príspevok len, potom možno dočítam, idem uspávať princeznú.. 😉

DESSZI.. nebooooooooooooooooooooooj... všetko zvládneš, ak chceš, napíšem ti potom IP, čo som využila v pôrodnici ja.. 🙂 fľašku stačí kúpiť len jednu pre istotu a odsávačku som ja využila na 200%, kebyže ju nemám, tak by som už dáááááááááááávno nekojila a zas na druhej strane, keď budeš mať veľmi veľa mliečka a bábenko to nebude stíhať papať, tak nadbytočné mliečko si môžeš odsávať do mrazničky.. 😉 a veľa vecí stačí riešiť potom priebežne, netráp sa, však nás tu je dosť, aby sme ti poradili.. 😵

a judith mi dnes bola ukázať švagrinkine dvojičky, sú náááááááááááádherné, také drobučké, chutnučké na vybozkávanie.. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

a judith.. jasnééééééé, že si daj foto s Tamarkou do albumu, aspoň na obrázku bude pri kočíkoch.. 😀

desszi
9. júl 2009

jaj mojsi dakujem, a vidis ja som kupila taku startovaciu sadu pre novorodencov avent, su tam dve male flasky, dve velke a cumlik, tak asi zbytocne ☹ , ale tie flasky sa daju vyuzit aj na uskladnenie mliecka a mozno budem mat dve v Zamkoch u mamy a dve v Leviciach (to sa uz len utesujem 😅 ) posli mi prosim IP, ako to bolo u teba

ejusaaa
9. júl 2009

Ahojtw,aj ja som videla tie krasne dvojicky princeznicky na fotke 🙂 Deszi,ja som bola na tom ako Ty,zrazu sa citis pod tlakom,myslis ze dokopy nic nemas,ze nestihnes,obavas sa porodu,toho co bude po tom...neboj,to naozaj prejde 🙂 Vidis,mas Petka,ten Ta podpori 🙂

desszi
9. júl 2009

ejus 🙂 dik

ejusaaa
9. júl 2009

A mas teda zoznam nejaky,ci Ti napisem co som ja potrebovala? 🙂

desszi
9. júl 2009

ejuska zoznam mam, dakujem, uz asi ani nechcem, lebo ich mam tri a cim viac, tym menej som si ista. ale velmi pekne dakujem ejka.

ejusaaa
9. júl 2009

Dobre 🙂

luckai
9. júl 2009

Ahojte!
No tak to my grckáme tak stále po papaní Ejuš, doktorka nám hovorila aby sme dávali malú na bruška, však hovorím že aj dávame, ale nie je veľmi kedy, lebo ke%d sa napapaáme, tak grskáme a keď už konečne negrckáme, už treba zase jesť. Dnes komopletne pregrcala 5 podbradníkov a mne 3 tričká. A to sa nosíme pekne na rukách po papaní a niekedy sa asi nevrtí tak ako inokedy a aj tak grcká...tak to je naša grckacia story! 😀 😀 😀

Mojsi! rada o tebe počujem - pekné prázdniny Emke!

Deszi! neboj, ja som mal tiež dilemu, hlavne s odsávačkou, ale som si povedala že ešte neviem či budem kojiť a keď aj budem že chcem hlavne kojiť normálne a tak aj je. Tak som si kúpila asi 2 týždne po pôrode tú komunistickú odsávačku za nejaké 3€, ktorú som používala len keď som mala plné prsia potrebovala som trochu odstiekať. A vydíš, niekoré baby len odsávajú a tak koja. nechaj to na potom...veď odsávačku kúpiš v každej lekárni a bude ti tam po pôrode chodiť mužík pravidelne! A v podstate všetko dnes zoženieš bez problémov!

luckai
9. júl 2009

Zatra sa chystáme do Nitry, prvý dlhší "výlet" Braňo ide na nejakú kontrolu k dokimu a potom trošku po meste alebo nákupných centrách - záleží od počasia. Nič ani nepotrebujeme, len využijeme jednu cestu aby sme Romanku vyskúšali na dlhšie v aute. 😀 Už sa teším, budem vyvenčená! 😉

desszi
9. júl 2009

lucka aj ja budem najradsej ked budem kojit, aj chcem kojit a verim ze to pojde....takze este s odsavackou pockame

ejusaaa
9. júl 2009

No ja som nekojila,odsavala len troska,chvilu,ale posluzila mi odsavacka za ten cas dobre 🙂

desszi
9. júl 2009

no ano, je to velmi individualne, uvidime ako na tom budeme my, idem sa na to vyspat, rano uz budem mat veselsie myslienky 🙂 pekny vecer maminky, dakujem vam moc a moc 🙂

ejusaaa
9. júl 2009

Deszi,a zajtra sa nam pekne usmievaj 🙂 ,joj,uz sa tesime ked bude Davidko s namiiiiii,ked pride jeho cas 🙂

sss204
9. júl 2009

Ahoj Desszi,kupila si dobre avent je dobra odsavacka aj ja ju mam a plne vyuzivam lebo stale mam zapal prsnikov.Kojenie je na jednej strane dobra vec,setri to cas aj peniaze,vytiahnes ked potrebuje,nepozname koliky,ale co som sa aj ja natrapila kym som toho mojho valibuka naucila sat,no na nervy som mala pocit ze 2tyzdne len vkuse kojim od rana do vecera a on nie a nie sa napapat,schudol a doktorka ho chcela dat na umelu vyzivu,aj v nemocnici mi opakovali ze on je velky a nebude mi stacit mlieko a chceli mu dat flasu ale ja som nedovolila,vypytala som si ho k sebe lebo po cisarskom nebol pri mne,mala som nadstandartnu izbu takze klud a len som kojila a kojila,ale asi az to 2tyzdnoch sa poriadne prisal a napapal,taka som bola stastna a potom briberal zavratne rychlo.
Neboj vsetko dobre dopadne,asi sme si to vsetky prezili ten predporodny stres.

sss204
9. júl 2009

ešte k tomu zoznamu,ja som nakupila asi vsetko zo vsetkých zoznamov a potom som bola prekvapana kolko malo staci babatku.vyuzila som z toho 3 zavinovacky,3kosielky a 3 dupacky ,jeden kabatik a asi 3ciapocky a to bolo vsetko co som potrebovala na zaciatok

bzucinka2
9. júl 2009

mirip, tebe nedali zoznam, mne doki v pohode dal 😒

deszi, nestresuj sa, ved vela ti viem pozicat aj ti poviem , co som potrebovala a ako vravia baby co bude treba postupne dokupis, ziadny stres, aj izbicka ma cas, ved zatial bude aj tak s vami v spalni a nebude sa este s nicim hrat, tee nikto nepovedal, ze sa narodi babo a nie 3-rocny chlapec 😀 tak klud a oddychuj este kym sa da 😉

odsavacku pozicqju aj v nemocke a flasky ti tiez daju ich, sterilizator som nekupovala, prevarala som vo vode co bolotreba 🙂

luci, tak nech vam vyletik vyjde a romanka to urcite v pohode zvladne, vsak je nejaka baba 🙂

luckai
9. júl 2009

jasne, Romanka nákupy zbožňuje!

Desszi, a navyše niekoľko cumľov a fľašiek a vzoriek čajikov a kou letakov dostaneš aj v baby bagu a ostatnych darčekoch od poisťovne a tak. A potom dokúpiš čo nebudeš mať a podľa toho ako a čím budeš kŕmiť Davidka!

luckai
9. júl 2009

Brú noc, frčím, včera som so sestrou do pol dvanastej kecala, tak dnes musím ísť spinuškať!!!

hriesnicalv
9. júl 2009

dobrý večer, som tu po prvýkrát. chcela som sa ku vám pridať, ale vidím, že niektoré tu majú zvláštne názory, až na výnimky ( mojsejovka, ejusaaa, bzucinka2, ditka1.. )
vidím,že niektoré ste tu príliš múdre. 5mesačné dieťa môže kľudne jesť riedku polievku, to po prvé. po druhé, plátené plienky sú veľmi dobrá vec, keďže sa dieťa skôr naučí chodiť na nočník. po tretie, nie je éčko ako éčko, mnohé nie sú zdraviu škodlivé. a ešte sa niekto ide chváliť, že 6 mesačné dieťa váži 11 kg. prepáč, ale to je trošku moc, vzhľadom na to, že to neuveriteľne zaťažuje srdce, pľúca, obličky, pečeň.
niektoré sa tu hráte na detské doktorky.. majte sa, dámy

mojsejovka
9. júl 2009

deszi.. IP

baby, neviem spať, to už je hrozné so mnou, ale už musím ísť, lebo za chvíľku bude chcieť krpček cicka.. 😀

hriesnica.. nebuď taká negatívna, kľudne si sa mohla pridať a nie hneď odsudzovať, veď tu nikto nič zle nemyslí, každý si môže povedať svoj názor, a keď má niekto iný názor, neznamená to, že je zlý.. 😖

a napríklad aj moja Tamarka je veľké dieťatko - má 5 mesiacov a cca 8,5 kg, možno aj viac, uvidíme o týždeň na poradni.. a nijako ju neprekrmujem, raz denne spapá asi 120 ml mixovanej zeleninky a s druhým príkrmom sa len babre, tak asi 60-90 ml kašičky alebo výživky a inak len mliečko.. každé dieťatko je iné.. tinke zas malá saška spapá veeeeeeľmi veľa mliečka a nepriberá tak rýchlo.. a každá mamina sa snaží pre dieťatko spraviť to najlepšie a určite aj ty, tak nechápem tvoj postoj.. 😲 a keď sa teda nechceš pridať, tak nechápem načo provokuješ.. 😠 😝 🙄

judith
10. júl 2009

hriesnicalv... to fakt??? No stačí si prečítať tvoj príspevok a už ti k menu chýba iba titul MUDr. 😝 😝 😝

judith
10. júl 2009

Ahojte babenky!
Tamto podivne stvorenie ma dost napalilo tak som vas nestihla na rano ani pozdraviť... 😀
Mojsi... dakujem, pridam si foto do albumiku.... 😀 potom natiahnem foto aj s babulkami a pridam si aj takú...

ale ten čas letí už je zas piatok... 😝

ejusaaa
10. júl 2009

Ahojte,tak ja som nachystana na liecitela..maly krasne hajal,uz aj liecik vypil,dali sme mu ho striekackou,ale to je este horsie,lyzickou bolo predsa lepsie,dnes je taky bez nalady zatial,mozno pocasim.Vy ake noci ste mali?Hriesnica ahoj,mmm Ty si ale uprimna 😀 ,pridaj sa k nam,my sme tu vsetky dobreeeeeee 😀 ,ze baby? 😉

ejusaaa
10. júl 2009

Luci,ja som napriklad ten baby bag nedostala vobec 😲

alzbetabenkova
autor
10. júl 2009

dobre ranko
k tym veciam, je uuuplne zbytocne a maarne kupovat plno veci, fakt ti staci po dve veci s tych prvych cisiel, odsavacku ja som mala tu najlacnejsiu z lekarne, a bola super, naco tisice zato, kedze odsavacka ti nezaruci ze mliecko bude, odsaje kazda rovnako, a sterilizator??to co je??akoze nestaci prevarit v hrnci s vodou???uuplne staci, ved toby sme potrebovali tisice na vybavu a ten cas tak rychle bezi, te je to marnost nad marnost, ja to viem, my mame dva plne perinace veci, pol s toho ani nemal nasebe

alzbetabenkova
autor
10. júl 2009

tinka, mas pravdu 😀 😅 😕 🤐

jarula25
10. júl 2009

bre ranko.......radit co kupit a co nie...hej je dobre poradit ale aj tak si kazdy spravi po svojom.... 😖
Hriesnica...nebudem ju komentovat kazdy robi a cini tak ako uzna za vhodne a spravne ci uz pre seba alebo svoje okolie.....

tak dneska je hnusny den.......a nesvieti slnko a to ma deprimuje...

bzucinka2
10. júl 2009

ahojte, ja som dnes este poriadne nevyliezla z postele, ale uz sa na to chystam 🙂 pojdem pozriet ako si sesternica zariadila krajcirstvo a potom by som mala aj pozehlit 😝 juuuj a tak sa mi nic nechce, este stastie ze mam navarene zo vcera 🙂 pondellok bude kruty, to uzu budem mat maleho doma 🙂 vcera som pozakladala do vecera vsetky fotky, umyla podlahy, zacvicila som si osprsila a isla k telke a zaspala 🙂
hriesnica, ale my sa tu mame vsetky radi aj ked si kludne povie svoj nazor, tak k nam kludne prispievaj aj nadalej, nebudeme sa hnevat, ze baby, ved kazdy si moze povedat svoj nazor, bez toho, aby sme sa tu urazali a kazdy si urobi aj tak podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre