Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

etnicka
28. sep 2009

ahojte, som tu po dlhom case na skok 🙂 rozmyslame s kamoskou, ze by sme v Sahach otvorili anglicku montessori skolku, myslite, ze by o to bol zaujem?

eviiik
28. sep 2009

ahojte, kde ste babule, ci si uzivate este pekne pocasie,
ved tu cely den nikto nebol, ja som si poobede riadne schrupla 🙂
etnicka a a aka je to montessori skolka? ja neviem ci v Sahach bude zaujem, ale v Leviciach pri tomto pocte porodov bude asi problem so skolkou.

ejusaaa
28. sep 2009

ahojte ja na skok,etnicka to je aka skolka?Mono by aj zaujem bol ale v leviciach skor myslim,ako sa mavate,nemam dako cas sem chodit...asi ste vonku vsetky 🙂 Etnicka neurobis si daky albumcek?

bzucinka2
28. sep 2009

baby, boli sme s malym u kamosky a ked sme isli od nej este von sa hrat, maly mal ruzove licka, ale cielko v pohode, po kupani, ze mu pre istotu zmeriam a 39, ☹ po oratani uz , tak sme hodili sirupcek a to bolo asi aj vysvetlenie mrncania aj vonku, co on nezvykne ☹

jani, jasne tu na plavaren, len ma dost obsadene, tak je dobre ozvat sa jej co najskor a ona ta oslovi, ked sa jej uvolni miesto 🙂

etni , ksuhlasim s ejuskou, neviem ako je to v sahach, ale v lv skor a zalezalo by aj od cien 😉

etnicka
28. sep 2009

ahojte 🙂 Levice su moc daleko, to by sa mi nechcelo kazdy den cestovat, okrem toho to tam nepoznam a museli by sme zhanat priestory atd... montessori je specialny sposob vyuky a vychovy, viac na www.montessori.sk v skratke - dieta je v centre zaujmu, ucitel/ka mu nic neprikazuje, len pomaha, nesutazi sa, deti su vedene k samostatnosti a ucte k druhym. Majte sa 😉

eviiik
29. sep 2009

dobre ranko
dnes sa nam trochu zatiahlo, ale prsat by nemusela, dnes mam poradnu a este poslednu prednasku o dojceni, a v dazdi sa mi veru nechce ist.
etnicka sice som si necitala tu stranku na ktoru si hodila odkaz, ale viem co je to pracovat s detmi, len v rodine mam 3 ucitelky z toho 2 MŠ, a ja sama si neviem predstavit, pri niektorych detoch nerozkazovat im. Mozno by sa ten sposob dal aplikovat keby na jednu ucitelku boli max 4 deti
bzuci to z coho mohla malemu tak nahle vyskocit teplota, dufam, ze dnes je lepsie, a sirupcek zabral. skore uzdravenie

bzucinka2
29. sep 2009

dobre ranko
tak noc sme prezili, raz som ho prezliekla, co bol spoteny, este som ho takeho mokreho nevidela ☹ rano teplota opat ☹ , tak davame sirupcek, vonku je hnusne, tak ani tam dnes asi nepojdeme, takze to bude o hubu, lebo uz od rana chodi v ciapke, ze chce ist von
evik, dakujeme, snad to budu len zubky, pockame este2 dni a uvidime 😒

ejusaaa
29. sep 2009

Ahojte,tak chudak Alexik je chory 😔 a k doktorke nepojdete?A kde je nasa Deszi,vcera sa neozvala?Etni to by bola dobra ta skolka,len to by chcela fakt jednu ucitelku na tri deti aspon 🙂 a keby to bolo tu,tak tam dam Tobiho 🙂

etnicka
29. sep 2009

eviik na 1 ucitelku je max 6 deti a funguje to, precitaj si tu stranku 😉 kamoskina dcera v Brne chodi do takej skolky, vlastne teraz uz do skoly. Porozmyslame, mozno nakoniec pojdeme do tych Levic, ale najskor o 3 roky.

janadureckova
29. sep 2009

Ahojte 🙂
tak mne sa konečne podarilo uspať malú, nejako nevedela zaspať. Ráno sa zobudila o 7.30 a len teraz zaspala...
bzucinka a od kedy si začala s mlaičkým plávať? a ako prebiehajú tie kurzy?
baby a ktoré ste už porodili, chcem sa vás tak intímne opýtať, dokedy po pôrode ste krvácali? lebo mne to nie a nie skončiť....

mirip
29. sep 2009

Ahojte, prajem pekný deň, ja idem oslavovať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Jani to ti nepomožem ale asi to trvá dlhšie to krvácanie, preto sa tomu obdobiu "nadáva" šestonedelie 😵

luckai
29. sep 2009

Ahojte kočky,
no víkend ubehol ako voda. malá si už celkm pekne zvykla na spinkanie,už len troška mrnčieva, niekedy vôbec nie, len sa tam krúti v postieľke a potom pekne zahajká. Len tie noci, v kuse je hore! Keď cez deň poriadne nespávala ,tak mala tvrdý spánok v noci. Teraz sa zobudí, len trošku pocucká a spí ďalej. Potrebuje ma len kontrolovať či som pri nej - potvorka! No uvidíme čo spravia kaše na večeru keď s nimi začneme - ak ich teda bude chcieť 😅 . Dnes ideme už papať varenú rozmixovanú mrkvičku, 3 dni mrkvovej šťavičky máme úspešne za sebou, veľmi jej chutila, tak otvárala pusinu, ako vtáčatko!
Dnes je na nič čas, hlásia už veterné dni, to je horšie ako dážď! ☹
Inak pekný dník,Alexíkovi a choručký detičkám skoré uzdravenie, aspoň Vás nemusí mzzieť že nepôjdete von...

luckai
29. sep 2009

Ahoj Jani, to je fakt individuálne, ako dĺžka, aňtak aj intenzita krvácania, Ja som napr, 4 týždne a na 8. týždeň po pôode som znovu, právekeď som chcela ísť na kontrolu. Taká naštvaná som bola že už mám krámy, že to som čakala že dlhšie potrvá 😒 a doki že to som sa ešte čistila, že krámy ešt v nedohľadne...

Ozaj, neviem či ste niektorá chodili plávať s bábätkami do Moraviec, ale znovu začínajú tento týždeň!

janadureckova
29. sep 2009

no asi je to fakt individuálne.... no ale však ešte dva týždne do konca šestonedelia 🙂 tak si to ešte užijem 🙂
Mirka a všetko najlepšie 🙂) dobre si pamätám, že máš narodeniny? alebo si to pletiem?
A ako sa ináč cítiš? A čo Eviiik, nech sa už ozve ako dopadla poradňa 🙂

bzucinka2
29. sep 2009

jani, ja som zacala s polrocnym, akurat nam to vyslo na september, ked otvarala novy rok, takze sme sa v pohode dostali, cez rok je to horsie, lebo nema volne miesta. je to v pondelok a v stredu 30minut, najprv sa len oboznamuju s vodou, potom sa zacinaju polievat na signal, ponarat, plavat popod dosku, skakat do vody, lovit kvietky, robit kotrmelce, piruety a rozne hry pomedzi to, ale vsetko sa uci postupne 🙂 vela zalezi od deti ako to zvladaju a ci sa im to paci, lebo niektore deti preplacu celu hodinu, spociatku je to ok, ak mrncia, ale ak placu stale a aj po roku, tak ja by som to uz vzdala, ked sa to raz dietatu nepaci, netreba ho nutit 😉
a vsetkym dakujem za podporu, tlaci sa nam posledny ocny zubok, tak to bude z toho ☹

mirip
29. sep 2009

nepletieš jani, dík 😵 😵 😵 😵 😵 tento rok budú dúfam veselšie ako tie minulé, malé kopcuje tak je hádam všetko ako má byť 😵

ejusaaa
29. sep 2009

Mirip vsetko najlepsie,nech si v zivote uz len stastna 😀 ,aj pojdes na termin,tak budes v nemocke na jarmok 😀 Chudak Alexko,aj tobimu asi ide dalsi,ale to musi ist tak ze spodne dbva a potom vrchne dva?Lebo nas sa zda ze vzadu stale hryze ama take biele ale to ai nie ze? 😉 Fuka vietor,ale na chvilu asi pojde maly von..mirip aj si daky darcek dostala?viem ze najvecsi mas v brusku ale aj tak 😉

mirip
29. sep 2009

hej ejus dostala muž i daroval krásnu kyticu a už tuším že mi kúpil jeden nádherný prsteň čo sa mi strašne páčil a som ho chodila okukávať do zlatníctva ale ak ho naozaj kúpil tak asi až ked malá pride dostanem nevadí aj tak sa viac teším na nu 😵

mirip
29. sep 2009

to jarmok je 9, 10, 11ho oktobra?

eviiik
29. sep 2009

som spat
v prvom rade chcem Mirke zazelat vsetko najlepsie, a zle spomienky treba hodit prec, teraz Ta cakaju krajsie narodky, a narodenie zazraku, ktory nosis pod srdcom 😵
mirip jarmok je 16, 17 a 18 to budeme uz hadam doma z porodnice 😉
no u mna babule ziadna zmena Lucka sa zatial nechysta von, len tolko povedala dr., ze krcok je skrateny na 1cm, ale otvorena na spicku prsta, tak ako min. tyzden a ze je klesnuta, ze citi hlavicku, ale to mi povedala uz aj pred dvoma tyzdnami , inac vsetko ok, aj tlak aj prietoky, vraj jej je tam dobre, ale dufam, ze na buduci tyzden uz bude zmena.
uz som napapana a pojdem sa trochu vyvalit, nejako ma zmohla cesta tam aj spat peso
bzuci tak hadam to budu naozaj len zubky, nech sa rychlo prederu, nech sa Alexovi ulavi, a Ty si budes moct na chvilu vydychnut
veru vonku je riadne veterno, keby nefukalo tak je prijemne, ale vietor dava pocit chladu

mirip
29. sep 2009

Ahojte, eviik dík 😵
no asi sa jej u teba fakt páči ale niekedy to aj u prvorodičiek príde nečakane a rýchlo, možno aj u teba to tak bude 😵
ja som zvedavá čo mne povie moj zajtra, či sa to od minulej stredy niekam posunulo alebo nie

eviiik
29. sep 2009

veru asi sa jej paci, ale ked sa skracuje krcok tak to je dobre, hadam sa aj otvarat pomaly zacnem, a pomaly jej zacnem dohovarat 🙂
tak sa potom zajtra ozvi, budeme cakat na spravy

mirip
29. sep 2009

Baby kolko ste mali tašiek do porodnica ja som akurát dobalila dve také cestovné menšie 50x25x2O /dlžka, šírka, výška/ a som zistila že vložky a hygienické potreby v takej malej kozmetickej taške bude musieť brať v nejakej príručnej bo sa mi to nezmestí 🙄

janadureckova
29. sep 2009

No ahojte baby 🙂
evi super, neboj ono maličkej tam bude tesno a raz dva bude pri tebe vonku 🙂
Mirip ja som mala jednu veľkú tašku, jednu "kozmetickú" ale bol to skôr taký kufrík. No ale dobre je mať jednu takú na pôrodnú sálu. Mať tam minerálku nejaké keksy a nejaký cukrík. Ja som mala so sebou aj hroznový cukor, vraj je dobrý ale nestihla som ho zjesť 🙂

mirip
29. sep 2009

no ja som pobalila do jednej tažky pre malú a do jednej pre seba akurát tie vložky a kozmetická malá sa mi tam nezmestí 🤐

bzucinka2
29. sep 2009

mirip tak happy birthday, nech sa malinka narodi rychlo a nech je zdravucka, to je teraz najdolezitejsie asi 🙂
ja som mala jednu tasku a pre maleho mi veci doniesol mm pri odchode, ja som si brala len kozmetiku pre drobca, dudle a lyzicku+pampersky 😉

mirip
29. sep 2009

dík bzuči ved aj ja mám pre malé len to čo je v zozname, na kúpanie mydlo po mám olej z lekárne to vraj berú mamičky, dalej dve plienky látkové,pampersky, lyžičku a kefku na česanie a ešte deku keby náhodou, tá bola napísaná že ked je chladnejšie...inak pre malé nemám nič, ešte cumel ale mne sa skrátka do takej malej tašky vložky nevmestia 🤐

bzucinka2
29. sep 2009

mirip, nerob z toho vedu a kludne vezmi dalsiu tasku na vlozky a toaletak, lebo na porodnej sale ti nedaju 😠 aspon ja ked som bola, nemali 😖

mirip
29. sep 2009

a taká blbá otázka načo je toaleták k porodu?

etnicka
29. sep 2009

mirip 😀 asi ked pojdes na zachod, aby si sa mala cim utriet 😉 ma ale prekvapuje, ze v porodnici nemaju vlastny papier 😕
skusim si spomenut, co som mala ja... dzusy na pitie, mineralku bez bublin, muesli tycinky (neodporucam jest pocas porodu, hned som ich vyvratila), uteraky, zupan, slapky, CDcka, vlozky... z kozmetiky som nebrala nic, maleho sme kupkali az doma (na to staci detske mydlo, samponiky a podobne hovadinky dermatologovia neodporucaju takym malym babatkam). Ej, ale som sa rozpisala 😀 drzim Ti palce, nech mas nadherny porod 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre