Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

desszi
21. okt 2009

ejus ved ozaj nasi drobci su narodeni v rovnaky den, ja som si to ani neuvedomila ze mame 2 mesiace 🙂 tak aj my gratulujeme aj vam aj sebe 😀
Daduso mal vcera blby vecer, po papani plakal, chcel byt u mna na rukach, potom som ho dala do postielky, neplackal ale bol nekludny a zaspal az o desiatej ☹
dnes ideme do poradne, som zvedava kolko drobec vazi
a ja si musim nieco kupit na kosti a klby, lebo sa uz pomaly neviem riadne hybat, neskutocne ma bolia

ejusaaa
21. okt 2009

Deszi tak potom daj vdiet ako priberate,my pojdeme na buduci tyzden,teraz ideme troska von 🙂

desszi
21. okt 2009

kokso, o jednej som zalomila ako poleno, cela som vzorkovana na jednej polovici tvare od vankusa 😀 dadulik spinka v kociku, prisli sme domov o pol jednej, najedla sa a alen tak na chvilu si lahla a dopadlo to takto 😔
pribrali sme - mame 4940g, ja som tipovala uz 5 kg, tak mi chybal nejaky ten gramik 😀
objednala som si klbovu vyzivu, lebo ma boli cely clovek.
janka ty tiez kojis, nemas taketo bolave problemy? mna tak bolia napr. zapastia, ze si len s namahou davam gumicku do vlasov, nehovoriac o tom ze ked dviham dada, zatinam zuby. vcera som skoro ostala v drepe v kauflande - ukladala som tasku dole pod kocik a nevedela som sa postavit - kolena zacali strajkovat. zeby som mala take straty vapnika? no kojit preto urcite neprestanem, nejako to vydrzime 🙂

janadureckova
21. okt 2009

Dessszi aj mňa tak neskutočne bolia kĺby ☹ akurát som sa doktora dnes na kontrole na to pýtala a povedal, že mám jesť veľa vápnika, mlieko, syry, lebo že bábo je ako malý parazit 🙂 vyciciava 🙂 všetko dobré. Ale že keď to bude pretrvávať tak ma pošle na vyšetrenie... mňa tak začali bolieť ku koncu tehotenstva, no ale teraz to sakra bolí....
Ty si ideš dávať nejaké vitamíny? a aké?

desszi
21. okt 2009

janka u mna to bolo presne rovnako, uz ku koncu tehotenstva som to citila 😖 ja mlieko nemozem, syry moc nemusim, ale denne tlacim do seba milaciky, termix, jogurty....nastastie s tym nemam problem 🙂 objednala som si na nete jeden napoj na klby gelo-3-komplet (obsahuje klbovu vyzivu, vapnik, horcik, vitaminy skupiny B a vitamin E). Bol dost drahy (15 eur), ale v tekutej forme su tieto pripravky najlepsie, z tabliet sa toho moc nevstrebe. Tak vyskusam 🙂

janadureckova
21. okt 2009

Desszi a môže sa to užívať aj keď žena kojí? Aj ja by som ho teda vyskúšala. Ja tiež do seba tlačím najmä miláčiky 🙂 ale začnem asi aj mlieko piť aj keď tak ako ty, veľmi mi to nejde.... A ty kojíš naplno alebo aj dokrmuješ?

luckai
21. okt 2009

Ahojte kočky, no dávno som tu nebola, ale mala som tu včera neter, muž na služobke, príde len vo štvrtok večer...uf.
Moja zlatá Miri! Trápiš sa. Kamoška mala podobné problémy, tiež jej to malý robil čo spomínaš. ale potom prišla na to, že si najprv trošku mliečka odstriekala, a potomkeď sa uvolnili bradavky, tak si už dokázal vytiahnuť aj viac...a postupne sa to rozbehlo. Ale neváhaj ohlásiť laktačnú poradkyňu ak ti poslal Etnička kontakt, to je najlepšie, nech kukne aký je v skutočnosti problém...už vstávame, musím frčať...

ejusaaa
21. okt 2009

Baby Tobinko kaka take riedke zelene,to co znamena? 😲

mirip
21. okt 2009

jani dobrá malá bola hore len 2x a ja bez horúčky asi ATB od dr. začínajú zaberať

janadureckova
21. okt 2009

Takže super Mirip 🙂 a som rada, že aj antibiotiká zaberajú 🙂 ja dnes na kontrole všetko OK, v polke novembra mám prísť ešte a urobí mi stery a citológiu. Malá nám zaspinkala, ocko ju uspal 🙂 tak ideme kuknúť telku.
Dobrú nocku všetkým 🙂
Ozaj a Bzuci ako si dneska dopadla????

mirip
21. okt 2009

ozaj baby kedy sa potom po porode ide na kontrolu k Dr. ? ja mu mám zajtra zavolať že či je lepšie alebo nie

janadureckova
21. okt 2009

Miri ideš po skončení šestonedelia. Mne skončilo v piatok a išla som dnes, lebo som išla aj k zubárovi, tak jednou cestou 🙂 a my aj potvrdil ten papier na príspevok pri narodení. Zajtra ideme do poradne s malou, som zvedavá ako nám malá pribrala a narástla. A dám to potvrdiť aj tam. Ozaj baby a prídavky Vám chodia na účet spolu s materskou, alebo zvlášť?

desszi
21. okt 2009

janka, kojim naplno, sem tam, ked mam krizu tak doplnim nutrilonom, ale to je zriedka, nastastie a vacsinou dve vecerne dokrmenia stacia a uz je vsetko ok.
nepozerala som ci je tem pripravok vhodny aj pocas dojcenia, ale neobsahuje ziadne konzervacne latky ani synteticke farbiva a aromy a ziadny vitamin v nich neprekracuje odporucany denny prijem, tak si myslim ze sa to moze. pozri si to na nete, tu je link http://www.protein.sk/gelo3-complex-kompava-p-1...

mirip
21. okt 2009

to tlačivo čo si vypisovala alebo dal nejaké iné?

janadureckova
22. okt 2009

Vďaka Desszi kuknem to 🙂 a myslím aj ja, že vlastne vitamínové doplnky sa môžu 🙂
Mirip to mi potvrdil to tlačivo čo mi dali na úrade práce na tých 21000,- Sk či tak nejako. A čo ako sa ináč cítiš?

ejusaaa
22. okt 2009

Ahojte,Bzuci ozvi sa ze ako si dopadla 😲 Mirip dobre ze je troska lepsie...Jani Ty ku komu chodis?ja si to prehodim gyndosa zo zajtra na pondelok,ajtak ideme na poradnu,tak naco dvakrat,ale bojim sa ist s malym,on skoro cele dni neje a mlieko uz vobec nechce,ja neviem co s tym,dnes zasa skusame sunar,ale ani ten nechce,ani chlebik,este ako tak polievku a pribinacik ale inak nic,urcita zas schudol..inak ake ste mali noci?My trikrat hore 😝 Ale uz sa uklada,tak ideme aj my a potom troska von,papa zatial.Jani Ty si priamo z Lv?

mirip
22. okt 2009

Ahojte, ejus janka chodí tomu čo ja na gyndu 😵 😵
Inak my sme mali včera strašný deň a ešte strašnejšiu noc, 😕 ráno ked som malú nakrmila a prebalila som ju obliekla a šli sme na očkovanie, cestou auto m zaspala, tam som ju vyzliekla, revala ako divá 😢 lebo ju pichali a som ju vyzliekaním zobudila, potom ked som ju obliekla a čakali sme na muža v aute kým šiel pre kartičku poistenca zase zaspala a potom sme šli kdetskej, kde som ju musela samozrejme vyzliecť a zase sa zobudila a revala revala revala nijako sa nedala utíšiť, ešte sa jej sestrička aj s doktorkou prihovárili, nech si zvyká že tam bude chodiť, potom som ju zase obliekla a cestou domov zaspala, doma som ju samozrejme ovyzliekala aby jej nebolo teplo lebo bola naobliekaná a sa zase zobudila a revala, ked som ju precikanú prebalila a sa najedla tak nie a nie zaspať navela zaspala a my sme šli spať do Lv lebo ja na sociálku s papiermi a muž zase niečo vybaviť z autom mu prišlo predvoalnie z poisťovne, do večera spala ako zabitá, a ked sa nevedela po 4hodinách zobudiť /mi cez deň kázali ked spí viac ako 4hodiny ju zobudiť na jedenie a len cez noc že ju mám nechať nech spí ako dlho chce/ tak som ju len rozviazala zo zavinovačky a sa prebrala aj sama, po kúpaní a najedení som myslela že sa ukludní ako vždy, lebo po kúpaní sa jej lepšie zaspáva, ale houbi, pri kúpaní revala na ratu až som revala s nou a potom dalej, aj ked sa najedla a k tomu sa tak pos............ že som jej musala umývať zase zadok a revala dalej, navela navela po dvoch hodinách čo sa striedal pokoj ked sa hmýrila a obzerala a rev konečne zaspala, tak sme šli na porad z mužom do sprchy ja som lahla do postele a muž si len vyzul papuče a už bola zase hore, tak odznova, prebaliť, napapať, grgnúť a zase sa strhávala ked zaspávala tak sme sa dostali do poslele až o druhej v noci.............a o siedmej už bola hore a robila cikrus do teraz ked zase zaspala dúfam že to bolo len po včerajšku také kruté cez noc a dnes to bude už lepšie 🤐

janadureckova
22. okt 2009

Mirip veselo ste teda mali... ale neboj to sme tým prešli asi všetky. My sme tiež mali také dni a aj noci na začiatku. A to muž práve vtedy ťahal v robote 5 týždňov nočné... ešteže bývame s našimi, lebo by som to ťažko zvládala... Neboj tebe zostane lepšie, maličká podrastie, niekedy stačí pár dní a nájdete si svoj systém 🙂 Bola možno nepkojná aj s tým očkovaním.... a to obliekanie a vyzliekanie, chúďa mala dosť...
A ako hovorí Mirip obe chodíme k Braunovi 🙂 a ty ku komu ejusaaa?
A ejus nie som priamo levičanka, bývame na dedine 🙂 a malý možno má svoje obdobie a nechutí mu... sesternica má 4 ročnú dcérku a tá doteraz veľmi nechce jesť a skúšali už všeličo.... od malinka jednoducho nechce jesť...

desszi
22. okt 2009

ahojky,
mirip to ste mali velmi tazky den aj noc, drzim palce nech tato je lepsia.
nas daduso je dnes akysi podrazdeny - napapany je, prebaleny tiez, uz sme sa aj hrali s hrkalkami, chodili po byte...a stale si mrnka tak smutne, asi sa nudi 😲 mal by aj spinkat, ocka si pretiera, ale nedari sa mu.

mirip
22. okt 2009

Baby dnes sme mali zaujímavé popoludnie, ako som spomínala malá nevládze ťahať, tak som už dnes 2x odsala, raz jedla najskor moje a potom dokrmeá bebou lebo je to nestačilo a teraz popoludní tiež odsaté ale teplé a stačilo jej a ked dojedala tak u mna sa ozývali zvuky z perinky potom u muža ked grgala tak zase a páni, taká plná plienka som jej musela zadok pod vodou umyť to sa nedalo utrieť 😀 😀 😀 😀 😀 kúpelňu máme dva kroky od izby tak som ju z holým zadkom preniesla k umývadlu a pred kúpelkou ocikala dlážku a muž utieral 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 teraz spí ako zarezaná,ozaj asi platí ked je plienka prázdna a bruško plné nič deťom nechýba ku šťastiu 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ozaj dnes sme bolali detskej ohladom toho očka, tak je ten hnis mám umývať harmačekom čo má okolo a do oka dávať ophtalmi septonex kvapky to sa zase naplačeme večer 😕 včera mi jej bolo tak lúto som revala s nou akoby ju drali z kože a predvčerom ked som ju kúpala sa už rehotala, ale kým ju poutieram, liehom po pupku prejdem ošúpané naolejujem a ešte teda teraz aj nakvapkám do očí sa nareve až až 🙄

mirip
22. okt 2009

ozaj a aký máte názor na cumlík u takýchto malých detí? ja som mala už aj v porodnici a si mysleli že aby decko čušalo tak mu ho dávam, ale oni mi malú polohovali a ked bola pri mne tak aj ja raz na jeden bok raz na druhý a malá sa mi na lavom boku jedošila radšej spí na pravom boku a ked som jej dala dedlík taký pre malé detičky ešte aj tvarovaný tak sa mi dokonca lepšie aj na prsník chytí od vtedy a aj zaspí na lavom boku, ale ked zaspí na lavom boku jej cimel vytiahnem z úst nech ho tam nemá celý čas

desszi
22. okt 2009

mirip kludne pouzivaj dudlik, aj my pouzivame od narodenia 🙂

luckai
22. okt 2009

ahojte Miri, je ale možné aj to že ste mali KLOLIKY! ak sa to bude opakovať aj dnes večer aj zajtra, tak je to isté. čo-to si o tom prečítajte aby ste mali predtavu, lebo tie prvé večery bývajú hrozné,keď ani vy ešte neviete že čo je tem krik a plač...

mirip
22. okt 2009

luckai, ono dnes je to podstatne lepšie, síce nám ide do plienky nie také tvrdé že ho nevedela vykakať ale ide trochu redšie,stačí párkrát prdnúť a je to tam ale dnes je to skor kludným dnom, ked je scuhá plienka a nie je hladná tak je kludná, to len včera, lebo aj pupček jej natrhla chrastičku u dr. a vyčistila liehom a zasypala septonexom že nech sa to lepšie hojí a malá tam tak plakala určite ju to bolelo a večer pri kúpaní ked som jej to liehovala ja sa tiež netvárila nadšene a po tom čo jej tam vrtala sestrička tam mala aj krvavú bodku zase 🤐
a ešte k tomu aj to očko zapálené no som zvedavá ako dnes zvládne ked jej nakvapkám do očka, inak sa v podstate kúpa už rada, už zareve len ked ju dám do vaničky ked sa "člapkáme" si len pomrnkáva ale tá procedúra potom sa jej nepáči od ošetrovania pupku až po prebalenie a ked ju dávam do zavinovačky pred jedením a zvazujem aj ruky to sa jej duplom nepáči hlavne tie ruky, ked ich má volné tak sa chychúňa aj jej ich povolím ale len ked spí skor nie aby si ich nepchala do úst

janadureckova
22. okt 2009

Aj ja sa pridávam k dudlíkom. My používame tiež od narodenia, síce ho naša malá veľmi nechce, máme od AVENTU, asi je jej tvrdý, ale keď sme v meste tak ho cmúľka 🙂 takže Mirka kľudne používaj.

mirip
22. okt 2009

My máme od aventu flaš, jednu sme dostali v tom balíšku čo sa dostáva v porodnici a druhý kúpil muž, do jedného je zarábam umelé a do druhého dávam odsaté, z toho sa jej ťahá najlepšie a ani sa nenalapá vzduchu pri satí a potom sa jej nečká, asi budeme používať len od aventu flaše, z tých ani tak pahltne neje, a všetko ostane dnu a ked pila z druhého tak aj grcla, čo pahltne jedla. Ked sajeme z prsníka tak asi nie dobre, lebo mna to jednak bolí a ona sa jeduje pri tom, tak skúšam aspon odsávať a tak jej dávať, inak dnes ju prehnalo ale to mi gynekolog povedal, že ked ja beriem toto na prechpladnutie tak nebude ani mna zapekať a aj malá bude mať redšie trochu, tak hádam nám to neublíži, aj tak chcem len do soboty ATB brať, to by malo stačiť, viac aj tak nemám, a Dr. mi povedal že dnes ak bude lepšie tak mám volať dnes ale som si spomenula až o tretej že som nevolala a to som už nechcela otravovať určite už bol mimo a mimo prácu nerada otravujem aj ked sa nenahnevá ale predsa radšej mu volám ked niečo tak ked je v robote, a že ked nebude dobre mám dnes rovno prísť, inak teploty už našťastie nemá a dúfam že odišli nadobro

janadureckova
22. okt 2009

Tak to je super Mirka, že ti je už lepšie 🙂 ináč my máme od AVENTU tiež fľašky, a malá z toho pila, keď som bola u kaderníčky, som odsala a doma jej dali. Najskôr fľašku nechcela, ale potom spapkala. Som sa bála jej dať fľašku, aby sa neodnaučila od prsníka, ale vraj teraz by som ju už nemala pokaziť.. Ináč sa pochválim boli sme na poradni, všetko OK a vážime 5 640 gramov 🙂 a aj hlavičku u doktorky zdvihla 🙂
Cestou sme boli ešte v Dráčiku a kúpili sme jej kresielko, to má ako krstinové od nás 🙂 hodila som aj foto do albumu 🙂

desszi
23. okt 2009

dobre ranko,
mirip som rada ze ti je lepsie 🙂 my tiez pouzivame avent flase, som s nimi spokojna 🙂 dudlik sme mali tiez avent a potom este neviem aky iny (turim canpol), ale nechcel ani jeden, bzuci mi vravela, ze aj jej alexko odmietal tieto znackove dudle, tak sme na jej odporucanie kupili v drogerii obycajne par centove dudliky, u Daduska maju velky uspech, ine ani neche 🙂
janka tak nas Dado ma co dobiehat 🙂 on ma "len" 4940 g, ale aj to staci ked ho musi clovek nosit na rukach 🙂 inak uz som zacala pit tu gebuzina na klby, vcera mi to prislo dobierkou, je to prasok, ktory sa musi rozpustit vo vode a vypit, celkom sa to da, chuti to ako dzus, len trosku citit tu pachut prasku. dufam ze mi to aspon trosku pomoze 🙂

janadureckova
23. okt 2009

Dobré ránko 🙂
ale Desszi neboj veď Daduško ju dobehne 🙂 aj ja som bola buchta keď som bola malá tak asi to má po mne 🙂 a Kristínka sa aj buchtička narodila, ale však to je úúúúplne jedno len nech sú zdraví 🙂
Ináč aj ja som počula, že detičky chcú skôr také obyčajné cumlíky, možno taký aj kúpim, ale kým sa to dá vydržať bez cumlíka tak budeme raz za čas používať tieto čo máme 🙂
No ja dnes už kuknem tie vitamíny, lebo už som si aj myslela, že je lepšie, včera mi bolo celkom fajn, ale dnes ráno zas bolesť...
Doobeda ideme ešte do Levíc, idem zaniesť tie papiere na úrad práce a ešte niečo pokúpiť 🙂
Desszi a balíš Daduška na široko? A ja som zabudla na kontrolu sa ide až po troch mesiacoch? Papier totiž zostal u obvodnej a teraz neviem, či po dvoch alebo po troch...

desszi
23. okt 2009

ano janka, balim ho nasiroko, ale cez den mu na par hodin davam tie postolky dole, nech si pokopka a aj vetriky sa mu lepsie uvolnia. na kontrolu sa ide po ukonceni tretieho mesiaca. aspon mne tak povedali. ja som bola tiez riadna buchta, moja mam spomina, ze ma nevedeli u fotografa natlacit do takej ratanovej stolicky na fotenie. aj sa tvarim namosurene v tej stolicke 🙂
ozaj neviete nieco o tom, ze ci si preventivne nemam nieco odvadzat, ak mi hrozi ze po MD ostanem nezamestnana? pretoze minule bolo v tv, ze mamicky, ktore po MD chceli nastupit do prace ale ich prepustili, nedostali podporu v nezamestnanosti, len socialne davky. A to vraj preto, ze pocas MD nieco neodvadzali, len neviem co? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre