Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

luckai
11. sep 2009

Ahojte kočky!
no ja som tu straaašne dlho nebola...
V sobotu sme Romanku pokrstili, super to dopadlo až na to že sme chceli robiť after party na dvore (obed s najbližšou dodinou bol v reštike). Malá bola super, keď nám pred tým farár rozprával čo a ako tak ho počúvala s otvorenými ústami - zlatko moje! Zvládla aj potom ten nával ľudí u nás doma (pozvala som aj sesternice, tetu a mužových bratrancov s rodinami, neprišli všetci kompletne, len tak zástupcovia rodín, ale aj tak to bolo veeeľa ľudí!) a večer vôbec nebol problémzaspinkať, len asi 10 minút plakala. no a včra zaspla 1. krát ama úplne bez jediného zamrnkania. Bzuči, fakt o funguje!
Teraz skúšame podobné zaspávanie aj cez deň - práve s prestvkami ručí v postieľke - no uvidíme 😒
Deszi, vidím že si užívate - nuž nočné vstávanie to je žúžo - ale čo by sme kvôli tým sladkým papkáčom nespravili?
Pá, zatím!

desszi
11. sep 2009

bzuci dakujeme 🙂
Daduso spal asi hodinku, neviem co je tomu drobcovi, od vcera je akysi nepokojny, umrncany, nervozny.... 😕
luci gratulujeme ku krsteniu
bzuci mozes mi prosim povedat kedy ste zacali aplikovat to zaspavanie? kolko mal alexik mesiacov? a strucne aky system? mam tu knihu, ale nestiham citat tak nech som trosku v obraze. pisali ze na novorodencov sa to este velmi neda aplikovat, nerozlisuju den a noc, ale teraz ako sme riesilo to kojenie, tak si velmi zvykol ze zaspava na rukach a potom v postielke placka, takze buducnosi sa asi budeme pasovat s tymto problemom 😅

mirip
11. sep 2009

ahojte dievčatá mám jednu otázočku može sa grep tehotenstve, niekde som čítala tu na koni že obsahuje chinín čo baby popísali ale na múdrych stránkach na nete som sa dočítala že práve grep je vitamínová bomba lebo obsahuje najviac vitamíno zo všetkého ovocia vrátane vápnika atd. a že sa nemože ale ked sa kojí a v tehotenstve sa može tak neviem, mne začal teraz v poslednej dobe biely grep chutiť, nejem síce celý len odšťavujem šťavu a z jedného dávam na ranajky a z jedného na večeru, tak dúfam že baby tým netrpí, lebo stačí že zanuchám vonu ked ho rozkrojím a už aj malá kopcuje ako divoško akoby chcela povedať aj ja chcem......navyše grep je vraj dobrý aj nacukro že ho znižuje tak neviem..........len dúfam že robím dobre

desszi
11. sep 2009

ja vobec neviem o tom ze by sa grep nemohol. pri dojceni vseobecne citrusy nie, ale v tehotenstve sa moze, ked ti to chuti. a grep (lepsie povedane vitamin c) naozaj znizuje cukor. ja som napriklad v tehotenstve pojedla spustu citronov (teda stavu), velmi mi chutila.

mirip
11. sep 2009

no citrony cukor nesťahujú ale grepy áno a som zistila že ked si do 3dcl pohára odšťavím jeden grep to je tak polovica pohára a dolejem minerálkou do 3deci tak je to super a ešte aj smad utíši, lebo ked sa od smadu malijem vody samotnej tak to akoby som sa nou obliala, hned to vypotím 🙄

bzucinka2
11. sep 2009

baby, tak maly spal do 12,00, zobudil sa hladny ako cenkovej deti hadam aj na 35 strane 😀 a musel byt teda hladny, lebo zjedol chleba so syrom a on teda pecivo nemusi ale nie je vo svojej kozi, 😒 tak dufam, ze to budu len zuby alebo pocasie, ma trosku zvysenu teplotu, tak uvidim do vecera a je ako take lepidielko, chvilku sa hra uplne potichucky si skladal kocky sam v izbe a potom prisiel a tulil sa, 🙄 moje zlaticko a neuverite aj teraz uz40 minut spi a ja ze bude hore do vecera 😕

desszi
11. sep 2009

ked sa dnes nezlozim tak nikdy - my sme od rana od pol piatej hore - moj dado spal vsehovsudy dokopy asi hodinu a pol a stale len mrnci, zatvara ocka, ked ho dam do postielky tak place, ked ho mam na rukach zaspava, medzitym rumazga pre cecik a zase len zaspi a tak dokola....uz mi z toho sibe 😢 🙄 nechala som ho na gauci, obzera si obraz

bzucinka2
11. sep 2009

lucka, tak to je super, ze to tak krasne zvladla 🙂 posielame jej cmuk 🙂 a tesim sa, ze to u vasa funguje tiez ako u nas 🙂 teraz len mrnkne a akonahle zatvorim dvere je tisko 🙂

desszi nie je problem, ak chces, poslem ti tu knizku aj mailom (dufam, ze ju este mam v pc) 😀 ale my sme zacali asi tak okolo 4-5 mesiacov, dovtedy nebol nejaky velky problem, podrobnosti do ip 😉 aha docitala som sa ze ju mas 😅

mirip, podla mna sa moze, napriklad ja som mala jednu dobu pocas tehulkovania strasidelnu chut na kofolu, co som si teda razn ezamietla dat a ked som to vravela dokine, tak povedala, ze ked je ta chut neodolatelna, treba si trosku dat, lebo je horsie trapit sa chutami ako dat si trosku zo zakazaneho 😉

desszi
11. sep 2009

diky bzuci

aadula
11. sep 2009

ahojte 🙂

desszi, malý je zlatunký 😵 , fakt tie očká mu úplne vynikajú 🙂 môže byť aj to, že Dadko je smädný a preto toľko pýta papať...som sa so susedou rozprávala ona má mesačného malinkého a tiež, že ho aj každú hodinu kojí 😉 , tak buď spokojná...a na detičky veľmi vplýva aj počasie...a teraz je to všelijaké..napr. pred búrkou mi je Samino hrozne umrnčaný a nervozzny..tiež si to s ním často ešte aj teraz užívam 😝

bzučinka ..teplota ustúpila?

náš malý drobček včera spinkal už v jasličkách, ráno mi dva dni plačkal../dnes som ho nechala doma/ ale akonáhle sa zavrú dvere, tak je v pohode, dokonca, že vôbec neplakal ako ho spať uložili a za 10 min. zaspinkal. Len doma je taký akoby dezorientovaný...asi mi drobček nechápe čo sa s ním deje...kým príde ten režim jasličky a potom doma..iste potrvá nejaký ten mesiac..ale detičky sú rýchlo prispôsobivé, tak hádam bude všetko ok 🙂

bzucinka2
11. sep 2009

adul tak to je super, ze sa tak dobre adaptoval 🙂 a ty kedy nastupujes? 🙂
teplota stupla, tak som mu dala sirup a po par hodinach sa uz jasil a potom pekne zaspinkal 🙂 len ci ho nezobudi ten ohnostroj, ale zatial cuci, a krasne nepodobnuje sireny ze hu hu takym tenuckym hlaskom 🙂

aadula
11. sep 2009

bzučinka, musí byť zlatý 🙂 mne sa zas páči keď malý povie toto...ukáže si prštekom a tak to zvýrazní ToTo! 😀 ja v stredu nastupujem 😅 Ten ohňostroj riadne trieskal...sme ho počuli až sem 😝

desszi
12. sep 2009

ahojte,
tak ten ohnostroj bolo riadne pocut 😕 ze to zachranari mali nejaku akciu?
adulik dakujeme za pochvalu 🙂 Samko sa rychlo prisposobil 🙂 Ja si pamatam, ked som sa starala o drobcov a zacali chodit do skolky, tak sme ich na to velmi pripravovali, ze ako bude fajn a kamarati a hracka a bla, bla, bla, tak prvy den s radostou napochodovali do skolky a na druhy den rano sa zobudili s nechapavim pohladom, ze ved predsa uz v skolke boli, bolo fajn,tak preco musia ist aj na druhy den?
adul asi aj pocasie na Dadka vplyvalo, ale mam pocit, ze mam teraz malo mliecka, nestaci ho to tak zasytit, pyta si preto castejsie. inak teraz ked je teplo davame mu aj vodicku, dost sa nam daduso poti.

aadula
12. sep 2009

deni, no je z tých jasličiek trošku dezorientovaný a asi je to tak ako píšeš..prvé dni tam šiel s radosťou a potom zistil, že ho tam dávam stále a už sa mu to až tak nepáči a to že sa potí nevadí...detičky ešte nemajú tak dobre vyvinuté potné žľazy a potia sa viac... náš sa zvykne úplne mokrý zobudiť niekedy 😉

bzucinka2
13. sep 2009

ahojte, tak som na skok tu a potom si idem po vcerajsej akcii trosku zdriemnut kym maly spinka 🙂

desszi, neboj, mliecka je podla mna dost, alebo si skus odstriekat, dat odstat a na vrchu by sa ti mala urobit taka smotana, ak sa spravi je dobre a vyzivne, pre dadka postacujuce 😉 nie vodove

addul, neboj, on si zvykne na rezim a bude ok 🙂

http://www.cocacolalight.sk/sutaz2009/2-Sutazne...
dakujeme

desszi
13. sep 2009

bzuci este vcera vecer neboli tie prsia take plne, ale aj tak som nejake tie mili odsala, na noc sa krasne naliali, daduskovi aj stacilo. davam si aj tie homeopatika co si radila. minule som odsala, bolo asi 4-5 mm smotanky,dufam ze to je fajn mliecko 😕 teraz som ale nepozerala, maly vypil.

desszi
13. sep 2009

bzuci a dakujem ti velmi pekne, si super baba 😉

bzucinka2
13. sep 2009

desszi nemas za co dakovat na to su predsa kamosky 😉 cmuk
neboj sa si super maminka a dadusko to vie, tak sa nezatazuj pochmurnymi myslienkami, vsetko chce cas a dadusko tiez, neboj sa, on si zvykne a ty tiez 😉
a mliecko mas super, to mu staci, ale tie pocity, ze mam malo mliecka som mala aj ja, ale vydrzali sme a kojili sa dlho dlho 🙂

aadula
13. sep 2009

bzučinka..tak hlasujemeee 😵 😉

deszi, tie krízy v kojení budú.. držím palce nech mliečko vydrží čo najdlhšie 🙂 ach už máte skoro mesiac...hrozne rýchlo to beží

eviiik
13. sep 2009

ahojte diecata 🙂
sme doma po peknom vikende u nasich, bolo super, a pocasie bolo krasne, prisli sme uz dnes poobede, lebo drahy odchadza skoro rano na sluzobku do Polska, budem slamenna vdova dva dni ☹
ale nejako to zvladneme s Luckou 🙂
Denka netrap sa mliecka mas urcite dost, to si mala asi laktacnu krizu, alebo maly prudsie rastol a potreboval viac mliecka, tym ze bol viac prikladany, sa Ti bude viac tvorit, a ono sa to vyreguluje tolko kolko potrbuje.
A asi som nestihla v piatok reagovat, aky je maly krasny, a tie komentare pri fotkach ma pobavili.
tak Vy ste tu mali v piatok veselo, ze ohnostroj.
Adulka super, ze si sa ozvala, uz som sa bala, ze co sa deje, a Samko si krasne zvyka, velmi dobre to znasa, moja mamca by Ti vedela rozpravat o nastupoch do skolky, je ucitelkou MŠ
Bzuci vcera ste oslavovali Tvoje meniny? Nie som si ista ci si Maria, viem, ze niekde mas pisane Maja, ale cely den som na Teba myslela, k netu som sa nedostala, ked ano tak opozdene vsetko najlepsie k meninam 🙂
idem zahlasovat a hodim par foto z fotenia
dobru nocku zajtra sa ozvem 🙂

bzucinka2
13. sep 2009

eviiik, krasne fotky a dakujem za prianie 😉

eviiik
14. sep 2009

dobre ranko,
aj ja dakujem za pochvalu, a som rada, ze som dobre tipovala, aj ked som si nebola ista, ked z Tvojho nicku nieje zrejme aj meno, fakt by sme sa mali postupne postretavat 🙂
ja uz som sama, tak mi bolo luto, ze manzel odchadza, ale co narobim, a radsej teraz, ako pred porodom, alebo keby uz Lucka bola na svete.
idem nieco uzitocn eporobit, poliat kvety a poobede budem asi zehlit, na obed idem zase na prednasku o kojeni.
Vy sa co chystate? Dnes sa nam aj trochu ochladilo a zatiahlo

aadula
14. sep 2009

bzučinka, tiež sa pripájam a prajem k meninám všetko najlepšie...toľko som rozmýšľala či je na koníku Mária...a neťuklo mi ... 🙂

evi, tie dva dni prejdú hrozne rýchlo a zas budeš mať drahého pri sebe..aspoň si trošku oddýchneš 😉 a tie jasličky..no nie je to až také skvelé, ale ani hrozné..ráno zas plačkal, ale za dverami sa vždy utíši a máme soplíííkooov aj na rozdávanie 😝 , nejak sa ich nevieme zbaviť. Veru tie p. učiteľky si užijú pri detičkách

desszi
14. sep 2009

ahojte dievcence, maminky 🙂
evka kraaaaasne fotky mate, az umelecke, kto vas fotil? a tiez dakujeme za pochvalu 🙂 evka ved zajtra sa ti uz manzelik vrati - ani si tej samoty neuzijes 🙂 😉 aj moj Peto mal takto tri dni sluzobku ale dalej na vychod, nebola som z toho nadsena hlavne kvoli destinacii, ale ja som vtedy este robila, tak som nemala cas nad tym rozmyslat.
bzucko, ozaj, o den neskor sice, ale vsetko najlepsie!!!!
dakujem vam vstekym za povzbudenie - adulik teraz mame krizu c.2, detska sestra mi hovorila ze sa mozu vyskytnut aj 5-6 a viackrat v tych prvych mesiacoch, ale uz vieme co robit, tak som z toho neni vykolajena ako prvykrat.
dadusko spinka na velkej posteli, cely je odkopany, velmi nema rad ked je zabaleny - taky maly pasa - nozicky od seba, velky plienocka a kosielka - este ze duduku uz nema v puske 🙂

aadula
14. sep 2009

desszi, som na teba akurát myslela, kuknem späť a hop už je tu od teba príspevok 😀 drobulko malinký, musí byť zlatý 😵 som bola u susedy čo som spomínala malého drobčeka mesačného má...jooj mi to príde, že Samino bol taký malý taak dávno a to bolo len teraz ...hrozne to letí...oni sú malinkí, pekne ležkajú ..papajú, kakajú, cikajú, plačkajú a spinkajú a zrazu...to vymýšľa a špekuluje

eviiik
14. sep 2009

fotila nas fotografka Miska Vlacuhova, pomaly sa dostava do povedomia Levicanov, ale je velmi sikovna, ja som nadmieru spokojna 🙂
ja viem, ze ani sa nenazdam, a budem mat draheho doma, ale aj tak mi bude dnes tazko zaspavat.
Denka mas pravdu, teraz ta kriza moze byt castejsie, to sa potom upravi, netreba to vzdavat.
Adulka neboj ono sa to naozaj upravi, ja so myslim, ze Vas Samko to znasa este hrdinsky, a chudatko male sopliky trapia, to je nic moc, ale asi je nieco vo vzduchu, lebo aj moji svokrovci boli obaja soplavi, ale uz je to ok, tak nech aj Samkovi rychlo prejdu.

desszi
14. sep 2009

veru, ja som zvedava aky bude ten nas spekulant 🙂 este spinkame pridam nove fotky

aadula
14. sep 2009

evi jeeejdaa akí ste krááásni 🙂 a máš na tú Mišku kontakt? ak áno môžem poprosiť do IP?

deszi, zlatý drobúlik a vidím, že už fanúšik slovenských futbalistov 😀 ..tie okáliky má fakt výrazné 😵

luckai
14. sep 2009

Ahojte kočky, zase sem na chvíľu kuk!
Desszi, malý je riadny šikovníček keď tak krásne drží hlavičku!
Eviik, krásne fotečky - budete mať peknú spomienku!Adul, veru, maličký si zvykne v škôlke, veď iné detičky to oooveľa ťažšie znášajú všetko - aj 1. deň.

bzucinka2
14. sep 2009

ahojte
dakujem vsetkym za priania, ste zlate, som rada, ze vas tu mam 🙂 cmuk
desszi, dadko je sikulko ako paie baranky a pocuva trenera 🙂
adul, netrap sa soplikmi ide take usoplikovane obdobie, my sme sa ich uz ako tak zbavili, uz len obcas utrieme nufacik 😉
evik, neboj, vecer bude smutnejsi , ale sms to istia 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre