Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

mirip
11. feb 2010

jani možno má také obdobie teraz, aj mne jednom čase nechcela papať, len spala a spala a nechcela vobec a napr. teraz sme sa tak rozpapali že stiahneme na jedenkrát ovela viac akoby sme mali, možno ti nechce lebo ešte pojdu postupne aj dalšie zúbky...........
bzuči dúfam že teplota rýchlo ustúpi
ozaj ja som našla stránku kde sú iektoré dobré recepty od 5. mesiaca na prípravu jedla počkajte kuknem a hodím link

desszi
11. feb 2010

Ahojte,
No dnes nam tusim prsi, ci co? 😒
Bzuci, Janka nedavam kupovane vyzivy - doma uvarim mrkvicku a zmixujem s mojim mlieckom a aj tak to nezabera. Zemiacik sme uz skusili, prvy den bol celkom uspesny, druhy horsi, treti tiez neotvoril ustocka, tak som pre zmenu opakovane vyskusala mrkvicku a nic. Nechcem velmi tie kupovane skusat, lebo si zvykne a mozem si hladat sponzora 😅 betar jeden maly 🙂

mirip
11. feb 2010

hm neviem to nájsť ale pošlem vám cez IP recepty čo som stiahla odtial komu? desszi, jani a aj eviik a dalej už asi nikomu

ejusaaa
11. feb 2010

Ahojte,tak my sme na nic,noc zla,maly sa v noci zobudil ako fakla,dali sme mu sirupecek a diazepan a vela vyvracal...stale stonal celu noc..rano znova 39,tak sme sli,ma hrdlo,brali mu aj krv a nejaku bakteriu,ale vobec miu neklesa,stale ma vysoku aj po liekoch,musime asi zabaly ☹

mojsejovka
11. feb 2010

ahojte..
juuuuuuj, Alexko a Tobinko sú choručkí? 😕 posielame veľa energie maminkám, nech sa drobčekovia rýchlo vyzdravia... 😔

my sme včera trošku experimentovali, tak dávam tip pre soplavé detičky... ja mám soplavé obe baby, tak som ich včera nahnala do kúpelne do vane, teplá vodička, za hrsť morskej soli a ešte som doniesla aj vriacu vodu rozmiešanú so soľou, aby sa to odparovalo.. dneska nám zostali len zvyšky soplíkov, Tamarka kráááááásne spinkala v noci, len raz cuckala mliečko.. 🙂

Janka, neboj, ona sa rozpapá... hlavné je, že papká aspoň v noci, vtedy sa aj tak tvorí najviac mliečka..

deszi.. ja som tiež varila pre Tamarku doma, ale to preto, lebo tie kupované výživky nechcela.. 🙂

mata.i
11. feb 2010

Ahojte,

no aj my sme zacali s prikrmami a nic moc. Matkovi moc mrkvicka nechuti. Kamaratka mi vravela ze nech skusim dat
cuketu ta je vraj sladsia. No ja to idem vyskusat len zajtra, musim ju najskor kupit🙂
Jani, ja som nakoniec ten rohlik nedala, od doktorky mam papier ohladne prikrmov a je tam pisane ze pecivo sa neodporuca lebo obsahuje lepok!
Detickam prajem skore uzdravenie, Matko tiez zacina kaslat dufam ze to nebude nic vazne 😢

bzucinka2
11. feb 2010

tak teplota sa nas drzi, doki povedala, ze ak do zajtra neprejde mame sa prist ukazat, tak uvidim aka bude noc 😒
ejus, tak uz aj vy teplotujete? to asi preslo nasim balkonom k vam do okna, no ale neposielali sme umyselne, tak nech sa rychlo uzdravite aj vy 😉
desszi, neboj, on sa rozpapka, ja som ale nikdy nemixovala len pucila vidlickou a mlieko som k tomu nepridavala, tak mozno skus bez mliecka 😉
mojsi super si vyliecila baby, aj ja som to uz pocula, ze aj pod postielku dat vyparovat je super 😉

eviiik
11. feb 2010

ahojte 🙂
choruckym zelam skore uzdravenie, nech nemusite ist k dr. a nech teplota ustupi
no ja som zvedava aky uspech budu mat prikrmy u nas
my vo velkom uspavame, ja som to vzdala, teraz cicika manzel, uz spinkala ked som jej spievala, a zrazu sa precitla, ona neplace len mrnka, ale keby som ju nechala v postielke tak spusti rev
potom sa zase vystriedame
tak aby ste kazda mala lepsiu noc, ale samozrejme aby si v prvom rade deticky oddychli
dobru nocku

desszi
11. feb 2010

bzuci ja som najprv skusila bez mliecka, to bolo marne, s mlieckom zjedol tych par kuskov inak nie. Dnes som vyskusala len stavicku z mrkvy samozrejme zriedenu, ale tiez len s mlieckom spapal, ale pekne. Pri prvej lyzicke sa tvaril kyslo, ale potom som povedala ham a otvoril ustocka a spapal, teda vypil. Zvladli sme 4 lyzicky. Snad si tak zvykne na chut mrkvy. Este zajtra skusim tak a potom zase popucanu mrvku. Inak ja som to ochutnala, bolo to dobre 🙂
joj ejus, bzuci nezavidim teplotky detickam, snad sa z toho skoro dostanu. Ejus davas zabaly?
dobru nocku, idem kuk panelak....

ejusaaa
11. feb 2010

Jaj to je hrozne baby,on mal 4O 😔 😔 😔 ,bol uplne bordovy,tristvrte hodinu sme davali zabaly a klesklo teraz na 38,7,lieky mu vobec nestahuju,ja nevime preco 😔

janadureckova
12. feb 2010

Ahojte 🙂
booože baby, takto sa vaši drobci trápia s teplotami ☹ chúďatká... ejus, bzuci, posielam pusinky drobcom, nech ich už teploty toľko netrápia, a prejde im to...
Ja som včera napísala taký dlhý príspevok a zmizlo mi to... a potom som už nestihla znova, išli sme kúpať a hajať, a potom som sa zakukala do ordinácie, síce som bola veľmi unavená, ale dopozerala som.
Mati, dokina mi tak vravela, že teraz bola na seminári, a podľa nových štúdií sa vraj má dávať rožok, no jedni povedia tak a druhí tak...
Mojsi nech aj vám nádcha čoskoro prejde. Ja mám z chorôb tiež trošku obavy, sa bojím, že teraz ako sa oteplí, tak toho bude všade viac...
eviiik ešteže s uspávaním aj manžel pomáha, je to fakt velikánska pomoc, viem podľa seba 😉 sa teším keď mm nemá nočné 🙂
Desszi možno Daduško chce asi už mäsko 🙂, ja som tiež zvedavá ako Kristínka bude zeleninku papať 🙂
Dnes vstala o pol šiestej a práve som ju už zas uspala.
Pekný deň všetkým 🙂

ejusaaa
12. feb 2010

baby hrozna noc,maly mal 4O 😔 ,dali sme mu liek a trikrat ho vyvracal,vsetko sme museli v noci prat,na stvrty krat ho vypil a potom dve hodiny plakal,vobec mu neklesa,aj teraz sa zobudil a ma 39,5 😔 ,my sme uz hotovi ☹

mirip
12. feb 2010

ejuš a čo Dr boli ste? som nejk nepstrehla 😖 , a nesúšali ste číky na klesnutie teploty ked lieky vyvracal

mirka1986
12. feb 2010

ejus, aj my sme vcera mali teploty, 38... dnes uz nastastie nema... aj ked rano este mala zvysenu, ale zabral nam sirup... myslim, ze je to zo zubkov, sa jej tlacia stolicky, chuda male, zatial ma jednu vonku... ale aj dianka mi mala horucky, ked jej isli stolicky... jaj, uz nech ich ma vonku... co mu davas od horucky?

luckai
12. feb 2010

Ahojte kočky,
tak prajeme skore uzdravenie detičkám a veru ako hovorí Mojsi, hlavne veľa energie mamičkám na prekonanie chorôb!
Nuž, keď začínate s príkrmami, možno vyskúšajte aj trošku jabĺčka pridať, aj Keď to nie je dobré aby si detičky nezvykli na sladké...alebo ešte pár dní skúšajte, prípadne dajte 2-3 dni pauzu a znovu.

Chcela by som poradiť.
Chystáme Bajkovi narodeninky a trúfam si piect tortu. Chcela by som ale typ na nejakú fakt dobrú čokoládovú, prípadne čokoládovo - nejakú tortu. Aby nebola mastná, skôr varené alebo iné pudingové krémy. Nemáte nejaký dobrý recept?

Inak sa máme fajn, nič nové, len čakáme kedy sa už Romi tak ozajsky rozbehne. zatial len sem-tam nejaký ten krôčik a hneď ide na kolienka 🙂 no a s Bajom trénujeme spinkanie bez plienky cez deň. Raz sa podarí, raz nie. Za odmenu nalepujeme nálepky a keď sa ich viac nazbiera, pôjdeme niekam na výlet 😀 už aby to bolo...
papa a ďakujem za tipy

bzucinka2
12. feb 2010

ahojte, tak pusinky zabrali a dnes sme bez teploty, takze ani k dokine nebolo treba ist 😉 tortu sme uz ozdobili a som s nou velmi spokojna 😉 oslava zajtra moze zacat 🙂
lucka uvar sladku smotanu, nalam do nej cokoladu a nechaj cez noc v chladnicke, na dalsi den len vymiesaj so stuzovacom, je to super parizsky krem, prave som ho vcera robila do torty 🙂 na 1 slahacku 1 cokolada a 1 stuzovac. cokoladu daj aku chces, mliecnu, kinder, ladove gastany, kofila, biela, to je na tebe a medzi krem som dala aj banany ked som tortu plnila 😉

desszi
12. feb 2010

No Lucka, moja mamina robi cokoladovo visnovu tortu - oblubena nasej rodiny - je lahodna, nie prilis sladka a vobec nie maslova, hoci do kremu sa maslo pridava. Ja postup neviem, ale keby si chcela, tak ti dam recept.

desszi
12. feb 2010

jaaaaj ale vlastne nie to som chcela, ale pochvalit bzucinku za kraaaaasnu tortu, no neskutocne sikovny si 🙂

janadureckova
12. feb 2010

Bzuci kráááááááásna torta 🙂 z čoho si robila polevu? Je to marcipán? No teda fakt klobúk dolu 😉

mojsejovka
12. feb 2010

ahojte...

bzuci, tá torta je krááááááááásna... mať tak tvoju trpezlivosť.. 😅

lucka.. ja som aj minule zabudla reagovať na teba, tak vy máte "nové" dieťatko??? 😵 straaaaaaaaašne ti držím palce, musí to byť veľa radostí, ale aj starostí... a hlavne je super, že ste sa s mužíkom takto na to dali, môj by do toho nešiel... 😖 možno ho raz "zlomím"... 😉 krásny okatý chlapček je to a malá ROmanka je aká chutná... 😵

inak babenky, dnes dávam ďalší tip pre detičky, ktorým idú zúbky... na noc sme dali už 2 krát homeopatické čípky VIBURCOl a máme za sebou ďalšiu pokojnú noc, o pol deviatej večer Tamarka zaspala a potiahla až do pol druhej, vtedy cucla mliečko a potom ešte o piatej, zobudila sa o štvrť na osem usmiata ako slniečko... 🙂 sú trošku drahé, ale stojí to za to..

my stále chodiť nechceme, aj keď už ju to začína baviť, prilezie po štyroch, postaví sa, podá mi ručičky a ťahá ma... no a už som sa zmierila s tým, že prvé slovo nebude mama, už sa jej začína jazýček trošku rozväzovať, ale povie len na havka - hau-hau, mnam-mnam - keď chce papať, tata - keď chce ísť von, de je - keď sa hráme na schovávačku a tam, keď ukazuje, čo chce, alebo kde chce ísť... 😅

a dnes sme boli v škole na karnevale, aj Tamarka mala kostým, tak potom pridám nejaké foto... 🙂

ejuska... daj radšej čípky, keď Tobinko vracia, nestihnú mu zabrať liečiky, keď ich vyvráti.. chúďa moje, takto sa trápi... 😔
bzuci... ešte aj vy? čo je niečo vo vzduchu??? ☹

desszi
12. feb 2010

mojsi, my mame tiez viburcol, este som nedala, asi vyskusam, lebo posledna noc bola velmi narocna

mirip
12. feb 2010

ozaj inak chcem sa vás spýtať na príkrmy, ja som sa pýtala DR a ona že kde sa ponáhlam že o tom sa porozprávame nabudúce že stačí zatial mlieko a to už malá pomaly bude mať 29.3. ked máme ísť 6mesiacov a baby ktoré boli v porodnici soé mnou a niektoré stále plne koja už dávajú šťavy 😠ja viem že niet sa kam ponáhlať že nie je dobré začať prikrmovať velmi rýchlo aby sa nebdobabrali dábatku obličky vraj ale žase aj nekoro začať prikrmovať nie je dobre a myslím že u nás končom 6.mesiaca už je dosť neskoro

bzucinka2
12. feb 2010

baby dakujem veeeeeeeeeelmi pekne, je to normalna potahova hmota ako marcipan K2 😉 a veru pohrala som sa, ale bavilo ma to a robila som to s radostou 😉
a prave sme dokoncili malemu detsku, ja sa vytesujem ako mala, strasne sa mi to paci, zajtra za denneho svetla odfotim a hodim potom foto 😉
mojsi, my sme uz ok 😉
mirip, mas naozaj cas, ja som tiez zacala prikrmovat po dovrseni 6 mesiaca a v pohode, ak je dieta kojene to staci, ak je na umelom, tak sa zacina od skonceneho 6 mesiaca, takze si tiez myslim, ze mate este cas 😉

mojsejovka
12. feb 2010

pár foto z karnevalu.. roztlieskaváčka a tučniačik... 😵 http://picasaweb.google.sk/mojsejovka/20100212K...

luckai
12. feb 2010

Ahojte kočky,
ďakujem za tipy, ale už som našla 2 české stránky tipymi a radami na torty, ale asi pouvažujem aj nad tým šľahačkovým krémom. Ale aj višňovo čokoládovú by som skúsila, teraz ale nie, lebo sme takú mali na krst. Tak ak ťa napadne deszi, tak by so ťa poprosila o recept, budem ho mať pripravený na budúce!

Bajkovi chcem spraviť slniečko, tiež s takým marcipánovým poťahom. Bude to ale premiéra, ešte že sa to dá spraviť vopred nech viem či sa to podarí. A bude také jednoduchšie - dúfam.

Mojsi, ďakujeme - aj všetkým čo nám držia palce. Vrele odporúčam každému kto má len trochu odvahy, lebo obavy boli veľké keď k tomu už malo dôjsť, ale je to úplne super. Klop, Klop!

Mojsi, krásne kočky boli na karnevale.

Práve som kúpila cez bazár prenosnú postieľku pre malú, nech máme u maminy a keď pôjdeme v lete na dovolenku, aby si malá zvykala trochu spávať aj inde ako doma...

eviiik
12. feb 2010

ahojte kocky 🙂
bzuci krasna torta, si fakt velmi sikovna, a uzasna mamina, Alex sa urcite bude tesit 😵 a som rada, ze teplota je uz prec, tesim sa na foto izbicky
ejuska vela sil, a nech sa Tobinkovi polepsi, chudatko malinke, posielam pusinky a pozitivnu energiu 🙂
mojsi mas krasne kocky 🙂
lucka tak nech sa torticka vydari 😉 a krasne narodeniny, aj ja drzim palce nech vsetko pokracuje najlepsie ako moze, a krasnu detsku ste detickam urobili 🙂
mirip mne sa zda trochu neskoro v 6.mesiaci ked je Bianka na UM, ja by som skusila okolo 5.mesiaca, ved deticky na UM zvyknu od ukonceneho 4.mesiaca
Denka boli ste nakoniec vonku?
Jani mne manzel praveze pomenej pomaha, lebo este pracuje, to len ked mne dochadzaju nervy, tak on je cerstva posila, ale ked naozaj treba tak pomoze, nestazujem sa, a je velkou pomocou ked chlapi pomahaju, volakedy davno to tak nebolo, este, ze je ina doba
ste mi spravili chute na torty, ten parisky krem by som si aj ja dala, mnam
malu este zabavame, a za nejaku pol hodku ideme kupat
tak dobru nocku 🙂

bzucinka2
12. feb 2010

evik, dakujem, s tou hmotou sa suprovo robi, ja som najprv skusala tucukrikovu, ale s tou mi to tak neslo a teraz tuto a to je parada robit, priam uzasne 🙂 my uz kupeme a pojdeme spinkat a my zatial vyzdobime obyvacku na zajtra, nech ma rano prekvapko, akurat bude problem ho dostat z vane 😉

ejusaaa
12. feb 2010

Ahojte,tak my cely den teploty,kombinujeme ibalgin a o styri hodiny na to cipok,ale dako mu nestahuje,teraz dostal ibalgin ma 39,ak nestiahne,tak zabaly,uz ani nevidim...

desszi
12. feb 2010

ejka nezavidim a chudak Tobik,aj ten dostava zabrat. a neviete z coho?
evka boli sme vonku, isli sme von cca o 14.45 a vratili sme okolo stvrt na pat. aj som stretla svoju byvalu krajsku veducu z hygieny, tak sme sa rozpravali a Dado len kukal, ze kto je ta dalsia okuliarnata osoba, ked to nie je mama 😕 😎
bzuci prijemne zdobenie 🙂
idem si lahnut pred teli, dnes som akosi down, asi je to pocasim....pa.

mirka1986
12. feb 2010

bzuci, krasna je ta torticka, urcite bude mat uspech 😉 mozem sa spytat, odkial mas tu hmotu? kde sa to da zohnat? tiez trochu peciem a chcela by som vyskusat tu K2, ale neviem, kde ju zohnat... a zajtra aj my ideme "vylepsit" detsku, tak drzte palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre