Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

desszi
17. aug 2009

ahojte babule,
tak vas poprosim pokracovat v skupinovej terapii, pretoze zatial nic 🙂 hoci podla terminu ma drobec este den narok - ale viete ako je to u chlapcov - v zenskom lone sa im paci, ci su maly, ci su velky 😀
veru mirip, oddychuj, lebo budes napacana po zadku 😉 a drobec sa este ma cas otocit neboj.
Evik, puchnes na nozkach? A vedro s vodou zabera? Mne zabralo len ochladenie, ale zda sa ze tento tyzden bude zase horuci.
Ja som o tej pupocnikovej krvi tiez rozmyslala, aj hladala a citala nazory beznych ludi aj odbornikov v brozurach aj na nete a nakoniec som sa rozhodla, ze to nedam uchovat resp. ak, tak nie do sukromnych baniek, ale do narodnej banky, aby to bolo pristupne vsetkym. Je urcite tazke dopredu vediet, ci som sa rozhodla spravne, ale faktom je, ze kmenove bunky sa daju ziskat aj z inych zdrojov, daju sa vyuzit len na liecbu istych typov ochoreni, zatial je to v stadiu vyskumov a nikto mi nezaruci, ci ta ktora sukromna banka tu bude o pat-desat-patnast rokov. Zatial v tom vidim viac biznis ako osoh. Inak mna najviac presvedcil nazor jedneho uznavaneho bratislavskeho hematologa.

bzucinka2
17. aug 2009

eviiik neuhadla si, nebola som na vinici, ale boli sme sa kupat vo vyhniach, maly sa potapal ako taky potapnik, normalne sa sam hadzal do vody a cestou spat zaspal 🙂 normalne mi chytil ruku a zakryl si ocka a zaspal 🙂 , ale teraz jeuz tiez v postielke a spinak a mna boli hlava ako slak, najradsej by som si ju odmontovala ☹
mas pravdu, ja som si dala brat pupocnika, mas super pamat 😉 povedali sme si, ze ked dame, nebude ju nikdy potrebovat a ak by sme ju nedali, tak ako na just by sa zisla a veda ide stale dopredu, takze je mozne, ze sa bude dat vyuzit aj inak ako doteraz 😉

mojsi a ake mas nakoniec saty , tie zelene co si chcela? a dievcata budu mat rovnake ci ine, tak pripravy su v plnom prude, mne sa osvedcil kosik z paleneho cukru a v nom krasne broskyne z piskotoveho cesta, ten mi robili v loku a este som mala na polnoci take rozne hribiky a babatka, ak najdem foto, hodim do albumu, len ak by si mala zaujem musim zistit kontakt, kde boli robene u maminy 😉

bzucinka2
17. aug 2009

a desszi aby si verila, ze dadka necakam, do vyhni som si ani mobil nebrala 😀

mojsejovka
17. aug 2009

desszi.. ja mám na pupočníkovú krv rovnaký názor.. 😉

bzuci.. nemám síce tie šaty, ale mám aj tak také zelenkavé, ja tú farbu jednoducho môžem.. 😀 bála som sa ich objednať, momentálne totiž nemám veľmi konfekčnú veľkosť, vrch mám väčší ako spodok.. 😝
ten košík by aj mohol byť, celkom si to viem predstaviť.. 🙂 len ja už po polnoci nebudem mať nič, to už budem chrnieť pri krpcovi.. 😀 😀 😀 my len sobáš a potom večeru, tak len taká mini svadbička a aj to mám trošku strach ako to dopadne, lebo asi nám idú zúbky..
myslím, že ty si spomínala tú chamomillu, ako sa to dávkuje? zajtra to malej idem kúpiť a mohlo by jej to pomôcť aj na to strašneeeeee zaspávanie.. 😝

eviiik
17. aug 2009

ahojte na chvilu som sem nazrela
bzuci ja som nemyslela, ze uz dnes ste na vinici, ale ze urcite cez tyzden pojdete ked hlasia cely tyzden teplo, ale mozno som sa zle vyjadrila
a mali ste super vylet, Alex si to riadne uzil
a tu krv aj ja tak beriem, ze vyvoj ide dopredu, a verim, ze ju nikdy nikdo nebude potrebovat, ale pre kludny spanok sme sa tak rozhodli, aj ked to nieje malo penazi
jej mojsi tak pekne napredujes so svadbou, a kedy to presne bude? si sikula ved uz mas vybavene to najdolezitejsie
a kde si zohnala tu bizu?
mojsi ani sa necudujem, ze nestihas zavarat, mozno na rok Ti bude "pomahat" uz aj mala Tami
veru aj nam s mirip naskakuju tyzdne jedna radost 🙂 ani sa nenazdame a bude o dve kocky viac
desszi tak Ty stale po starom , cize zajtra mas oficialny termin?
no veru pomaha mi bud studena sprcha, alebo to vedro so studenou vodou, ale to si tak mozem robit doma na dedine, doma v LV praktizujem sprchu
a zabudla som adulke pochvalit foto

aadula
17. aug 2009

jeej ako ste sa krásne rozpísali 😵

my sme pupočníkovú ani pri jednom nedávali uschovať.

evi ďakujem 😀 to je dočasne ..chcem sa dať s malým odfotiť a potom vymením 🙂

mojsi, tak tebe sa blíži deň sobáša, skúsim sa mami opýtať..jedna jej kamoška zvykla piecť ..ale bolo to skôr také drobné pečivo... to by sa ti iste páčilo, sú tam aj rôzne nepečené kúsky a sú to v podstate skoro všetko také jednohubky 🙂

bzučinka, tak ste si to dnes užili 🙂

aadula
17. aug 2009

deszi u nás to bolo opačne..Paťka si dala načas a ležala som s ňou po termíne v nemocnici a Samko sa narodil o týždeň skôr 😉

desszi
17. aug 2009

ahojte,
bzuci verim ti 😀 😉 jak vam bolo dobre pri vode....mmmmm.....ja som tento rok pri vode ani nebola, ale na buduci urcite pojdeme aj s drobcom
adulik akosi si nam ozelenela 😕 na tej foto.....hras sa na zelenaca 😀? ale si frajerska 😉 sekne ti to
evik zajtra je termin, neviem ci z toho nie co bude, v kazdom pripade Dadko si veselo kopka, brucho mam riadne tvrde, hlavne dole a mam taky pocit divny dole, tazko sa to opisuje, taky pocit akoby som bola riadne roztiahnuta 😅

aadula
17. aug 2009

deszi, padla hruška zelená, obila si kolená, teraz plače na zemi, dobré lieky dajte mi 😀 😀 😀 ale hrušky už dozrievajú..tak možno o chvíľku chytím nejakú farbu 😀 😀 😉 😉 Myslím, že ani tvoja doktorka ťa nenechá dlho čakať...kedy ideš na poradňu?

eviiik
18. aug 2009

dobre ranko
desszi verim, ze Ti chybala voda toho roku, mne chyba more,my sme planovali ist, ale Lucka nase plany zmenila, ved nalblizsie pojdeme aj snou.
a aj Vy si vychutnate vodu s Dadkom 🙂 desszi tak vsetko nasvedcuje tomu, ze uz to bude kazdu chvilu, chlapci vraj zvyknu byt prenasany, ale nemusel by to byt Tvoj pripad, tak sa Dadko poponahlaj uz Ta cakaju 😵
adulka veru vyzeras ako proficka 🙂

luckai
18. aug 2009

Ahojte,
Mojsi - kedy to presne máte?
Keď sa teraz vydávala moja švagriná, tak sme mali niekoľko druhov zákuskov a veľmi sa nám páčili zo Zlatých Moraviec z takej tej cukrárne čo je tam odjakžive (okrem nej je tam ešte jedna). ajú tam veeeľa druhov aj tradičných aj netradičných zákuskov, ale veľa je na výber takých menčích, rôznych marcipánových a tak. Teraz budeme Romanku krstiť, tak asi tiež z tade objednáme...
A tiež mávate s Tamarkou večer ródeo? Aj my si užívame...aj keď si musím poklopať, včera sme zaspali bez vysávača 😝 a pekne spinkala aj v noci...
My sme sa s ppočníkoívou krvou rozhodli tak, že tarz sme dali odobrať a pri druhom dieťatku už nedáme, lebo to býva použiteľné pre súrodenca - niekedy...no neviem, je to ťažká téma, lebo tiež si myslím že je to biznis, ale predsa - aby sme si to raz nevyčítali!
My sme boli toto leto vtiež bez vody, i keď doma bazén máme, ale už plánujeme zimnú dovolenku na Orave, kde určite bude sniežik, aby sme sa už mohli na niečo tešiť - len na nejaké 4 dni, ale aby sme si ho riadne užili - a maminka sa snáď aspoň raz dostane na lyže - lebo minulý rok bola abstinencia 🙄
Bzuci - ako je to vo vyhniach? Sestra je tu teraz na dovolenke a chodievajú sa kúpať po okolí, hlásia už ale ochladenie - tam je teplá voda?

bzucinka2
18. aug 2009

mojsi, ved ten kosik nemusis davat o polnoci, ale na stole to bude pekne vyzerat 😉 mam chmomillu 30 a davam kedy potrebujem 5 guliciek, ale vy ste mensi, tak vam staci aj chamomilla 15 CH a 5 guliciek 🙂

eviik, ved nic sa nedeje, uvidime ako bude a co budeme robit, my sa rozhodujeme z minuty na minutu 🙂

adul si sa na foto vlastne zy, ja by som ta na nej nespoznala 😀

nie dadko, necakame ta, kludne sa este hraj na schovavacku 😀

lucka, je tam tepla voda a ked je zima, tak je vnutri vyplavovy bazen a tam je az okolo 36 stupnova voda, da sa tam ist aj cez leto a vonku je voda okolo 29 stupnov a v pohode , ani som nemala problem vliezt si do nej, co napriklad na margite problem mavam 🙂

eviiik
18. aug 2009

ved jasne bzuci Vy si mozete zmysliet hoci kedy 🙂
ale inac je dost teplo, aj noc bola tepla, ani spat sa mi nedalo, aj zaha palila, proste noc onicom, a teraz som ako zbity pes 😖

aadula
18. aug 2009

ahojte, som sa akurát vrátila..bola som malého dať poistiť, pre istotu, ked je taký šinter ..Paťku sme mali od narodenia a malého som odkladala..., ale tak od polnoci je poistený 🙂

evi, tak si sa moc nevyspinkala 🙄 ..neboj nastúpiš na MD a budeš oddychovať, aj ti dlho bude 😉

bzuči, ale som to ja 😀

aadula
18. aug 2009

lucka ja by som im ešte Dudince odporučila...tam je celkom fajn 😉

luckai
18. aug 2009

no, vidíš adul - aj to je dobrý nápad - díky

eviiik
18. aug 2009

ved to teraz pocitam kazdy den, a doma sa aj nudit budem
hadam tato noc bude lepsia 🙂
ja som v dudinciach nebola uz par rokov, ale aj kolegyna si ich vychvaluje ako su prerobene a aj na santovku som pocula chvali, ale neviem aka tepla tam je voda

luckai
18. aug 2009

Na Santovkeš je sakra studená voda a nič tam poriadne nekúpiš na jedenie. Inak je to prerobené dobre. O Dudinciach som tiež nevedela, ale teraz som volala s maminou a tiež jej to tam nejaký známy odporučil, že tam cesta trvá len okolo 20 minút, sú tam aj 2 tobogany a teplá voda...!

aadula
18. aug 2009

luci, áno je to blízko a skoro prázdne cesty keď sme my šli tam ... a máš tam kopec lehátok, nemáš problém nájsť si miesto...okrem tých toboganov tam je aj taký akoby kruh, taký vír...ťa to berie ...super to je... jediná nevýhoda je, že vstup je na 3 hodiny a potom každú načatú hodinu doplácaš 80centov

eviiik
18. aug 2009

mirip kde si cakam, ze podas spravy z poradne a Teba nikde

mirip
18. aug 2009

Ahojtem eviiik už som tu,strašne vela mal Dr. dnes, akurát ked som vošla mi hovoril že minule som nečakala a ma vzal hned a dnes som čakala /od 9tej do 12,30 kým ma vzal ale nevadí/ a vraj sa to tak vykompenzovalo 😀 , k porodu mi pojde povedal že 2.9. kedy mám ísť zase sa dohodneme čo a ako a PN ku končím 30.8. na materskú idem od 31.8. 😀 malá je stále hlavičkou hore, už ani dohovárnie jej nepomáha 🙄 toho 2ho idem qaj na prietoky aj ked neviem čo to je, baby čo to máte za sebou čo sú prietoky??????????

aadula
18. aug 2009

mirip, ona sa v pohode môže aj na poslednú chvíľku otočiť 😉 a ak nie, tak urobia CR, ani to nie je také hrozné...ja som zvládla dva 🙂 a prietoky...tuším to cez ultrazvuk pozerajú ako ide výživa bábatku, ale nie som si úplne istá... 😅

desszi
18. aug 2009

ahojte babulky,
tak sa hlasim, stale vse po starom, bzuci len tak dalej pokracuj, mozno to na Dadula zaberie 😀
dnes ste sa celkom pekne rozpisali.... 🙂
evik myslim ze aj Dadko bude typicky chalan, sa tam este zdrzi....
adul poradnu mam vo stvrtok, ked dovtedy nic tak sa s dr dohodneme o nastupe do nemocnice, ale podla mna to bude hned v piatok, lebo v pondelok dokina ide na dovolenku a hoci ona nebude pri porode, ale asi bude chciet vediet vysledok 🙂
mirip prietoky ti sleduju ultrazvukom, je to vlastne prietok krvi pupocnikom, ci je dostatocny a ci teda drobec dostava dostatocnu vyzivu 🙂

eviiik
18. aug 2009

miip tak dnes si sa veru nacakala, ja sa nastastasie objednavam na cas, a super ze ste sa uz predbezne dohodli s lekarom, a hadam sa mala este stihne otocit.
baby Ti vysvetlili, co su to prietoky, mne ich tusim bude robit toho 25-ho
Desszi tak az vo stvrtok ides ku svojej dr. potom Dadko, ci chce ci nie bude musiet ist von
ti chlapi su riadne lenivi 😀
mne sa uz pecie zajtrajsi obed, zapeceny baklazan, experimentovala som tak som zvedava ake to bude

bzucinka2
18. aug 2009

evik, fajny obedik budete mat, ja som navarila ten spenat, uz som sa nan chystala tyzden a stale nam niekto nieco poslal doniesol, tak uz som ho konecne dnes uvarila a zajtra mam zase pokoj 🙂
maly spal doobeda 2,5 hodky, poobede sme sa s kamoskou rozhodli, ze uz ich spat nedame a o 18,15 zalomil ako stolvertka 😀 takze takyto pokus viac nerobime, lbo sme ich ledva udrzali s ocami otvorenymi 🙂
dadko, neopovaz sa vyliezt este von, pockaj kym ta budem cakat, teraz ta necakam 😀
adul, no riadne som si tu foto pozrela a mohla by si to byt ty 😀
my sa chystame zajtra do tych dudiniec, ak nam chalani neskrizia plany 😅

aadula
18. aug 2009

deszi, dokina ho pokuká ako a čo..a určite mu dvierka uvoľní viac 😀 😉

bzučinka, mne malý spinká len 1x už veľmi dávno..ale potiahne aj dve tri hodinky ... dnes spal od 11.30 do 14.50... som už vbehla do spálne či dýcha a on si sladko odfukoval chrobáčik moj

bzucinka2
19. aug 2009

eviiik kdde si akoze si tu dnes este nebola, postradam ta tu 😉
a inak ahojte, ja nevychovanec 🙂
adul, to mas dobre, my este musime 2x nevydrzi mi cele doobedie, ale ja si aspon oddychnem 🙂
co mate dnes v plane? my sa asi ideme kupat do dudiniec, ked sa maly zobudi, dufam, ze nebude spat 3 hodiny, lebo kamoska nas uz caka a ppotom zas bude mrchavy ich drobec, nejak sa dnes nezladili 😀

eviiik
19. aug 2009

bzuci si zlata, ze ma postradas 🙂
rano som len rychlo nakukla a nejako som sa zahryzla do roboty, asi by som sa mala odhryznut 😀
a prepacte aj ja som sa zabudla pozdravit
ahojte kocky a deticky 🙂
no veru zbehla by som s Vami na kupko, este aj k nasim by som to mala na skok
a bud rada bzuci aspon si dvakrat oddychnes, alebo stihnes daco porobit
adulka tak teda Samko riadne potiahol
ja dnes idem na cvicenie tak sa tesim 🙂

bzucinka2
19. aug 2009

evik, jasne ved ty si nase ranne vtaca, co zacina den a teraz sme zas boli az na druhej strane 😒 kde ste vsetky, desszi netvar sa, aj tak vieme, ze ste este s dadkom doma 😀 a som rada, to mas pravdu, aj ja si trosku vzdy oddychnem 🙂
no v dudinciach bolo super prijemne, maly si zaplaval, zopakoval potapanie, pohral sa cestou v aute hned zalomil a teraz este stale spinka po prelozeni do postielky , lebo sa vobec nezobudil, no musel byt riadne vystaveny 🙂

desszi
19. aug 2009

velke ahoj vsetkym vam,
nic nove pod slnkom, boleli krize,ale potom zase nic, tak ako klasicky sa prekladam z jednej fotely do druhej, potom na gauc, potom sa prejdem do izby a tak dokola - ako papagaj v klietke, ale chystame sa na prechadzku 😀 to bude mala zmena
bzuci ako si vedela ze som este s Dadkom? 🙂ty si nejaka predpovednicka 😀 ale myslim, ze uz nie dlho, dokina mu zajtra mozno trosku pomoze 🙂 veru bzuci, ty mas toho Alexika ukazkoveho, spinka doobeda aj poobede, stihnes aj porobit, aj oddychnut
evik, ty si dnes az tak poctivo pracovala? to mas asi z toho pocasia 😀
Adulik tvoj Samko po takych upratovacich akciach musi mat riadny oddych, vies si predstavit kolko to je roboty a ty mu to stale prekazis, lebo to upraces inak 🙂 😉
idem nieco schrumat....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre