Okres Levice 2. Pridajte sa!

alzbetabenkova
13. jún 2009

zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉

desszi
10. máj 2010

Ejka velmi pekne dakujem za pomoc, ja som to este diskutovala s babami z konika, ktorych deticky trpia na ekzem, presne ako vravis, je to haklive, jednej babe dietatko po tom cele spuchlo, malo na to reakciu 😕 nerisknem to.
Dnes sme sa objednali na biorezonanciu, tam zistia na co je Dadko alergicky a nemusim to chudacik na nom testovat. Aspon budem vediet na co dat pozor.
Viem ze existuje kozmetika s kozim mliekom, ale zial pre deti toho maju velmi malo, teda na nete som objavila len jeden pripravok - sampon.
Eji co sa tyka E.coli tak vsade pisu vlastne to iste o com sme sa aj bavili.
Ideme cez vikend k liecitelke s Dadkom, opytam sa jej, co ona na tu E.coli. Ci nie je nejaky cajik, ktory by pomohol. Ja viem o tom, ze urcite bylinky zabijaju tieto bacilky, len zial tie sa detom do 3 rokov nemozu davat. 😒

fodorka
10. máj 2010

ahojte deni pocuj a ten kremik co si vtedy aj mne objednala uz nepouzivAS?ozaj a ked hej nechces ho odkupit mi sme ho pouzili dv akrat no malemu sa vyhadzal pol chrbatika kopec malinkych cervenych pupacikov az som sa zlakla tak mu ho uz nedavam...

eviiik
10. máj 2010

ahojte kocky
velmi sa ospravdlnujem, ale nejako nezostava casu na kona ☹ moja mala si vyzaduje nonstop pozornost, ale nestazujem sa
este do toho ma sestra o necely mesiac svadbu, tak stale nieco riesime
matka na plavani bolo fajn, bola som spokojna, lucke sa hadam pacilo, nastastie neplakala, v kuse sledovala tu babu, hadam pojdeme aj cez tyzden, potom dakedy mozeme zbehnut aj spolu 🙂
velmi nemam prehlad, co sa tu deje, len aby ste vsetci boli zdravi
s Denkou som v spojeni, bud v telefonickom,alebo aj osobnom
na milu som chcela ist aj ja, ale boli sme nr na nakupoch a prisle sme domov totalne unaveny
pozdravujem Vas vsetkych a hadam sa coskoro ozvem

trdielko149
11. máj 2010

ahojte baby,nebola som tu lebo sme nutne museli ist svokre 😒 a radsej nekomentujem dovod lebo by som pukla od zlosti 😠 ale nevadi,aspon ze sme boli v NZ na nakupoch a kupili sme malej krasne letne vecicky a upokojila som sa tam 🙂
deni maleho mi je moc luto,taky je zlatucky... a s tym kozim mliekom no moja teta to davala bratrancoci ked mal len par tyzdnov lebo tiez sa jej vyhadzoval na tele a zistili ze mu vadi jej mlieko,materske,podla mna totalna blbost lebo ako moze dietatku vadit materske mliecko,jedine ak nieco co zjedla a to mu tam vadilo tak musela prestat kojit (samozrejme ze ani nutrilon,sunar,vsetko mu vadilo) ... dnes ma 6 rockov a je to zdravy chalanisko ... nasa Emmka je ako tisic certikov .... ☹ cely den nespi,v noci uz tretiu noc presne o 1.30 je hore ale takym stylom ze mrnci,aj plakat zacne ale cely cas ma zavrete oci a spinka...ale hlavne ze je zdrava 🙂

bzucinka2
11. máj 2010

deni, ejka, hej boli sme sa trosku poprechadzat s malym nech vecer lepsie zaspinka, lebo mu asi ide posledny zubok a dost ho trapi a nevie potom zaspinkat, ale moc asi nepomohlo 😉
deni drzim palceky, nech sa uz nieco najde co Dadulkovi pomoze 😒
trdielko no aj vy to mate teda vesele 😉

janadureckova
11. máj 2010

Ahojte,
eviiik super, že si sa ozvala, a chápem, že nestíhaš, ale však Lucka podrastie a bude lepšie 😉 alebo potom nebudeme stíhať ešte viac? 😨 Ja som rada, že nás je doma viac, lebo aj Kristínka dáva riadne zabrať.....
Teraz Kristínku najviac zaujímajú momentálne naše sliepočky, vydržala by sa na ne pozerať aj hodinu 🙂
bzuci chcem sa ťa opýtať, myslím, že ty si niekde v LV kupovala marcipánovú hmotu, že kde si to kupovala a čo to stojí. Ozaj a ako sa cítiš? Veď ty už o chvíľku budeš rodiť? Už je doma nachystané a poprané? A taška do pôrodnice zbalená?
Trdielko hlavne, že nákupy na ukľudnenie pomohli 😉 A Emka vôbec nespí cez deň? Tak to máte teda náročné teraz...
Deni hádam liečiteľ pomôže, budeme držať palce.

ejusaaa
11. máj 2010

AhojtemDeni diky ak sa jej popytas...Dbneska sme sa s Deszi stretli,dadulko bol zlatucky ako vzdy,mal taku zlatu siltovku 🙂 My sme dneska presne 3 hodiny brali moc,maly bol uz taky vynervaceny,aj my....vysledky az o tyzden..Tak Emka sa rozhodla strajkovat?My mame 8 zubok,aj pomenej papa...

bzucinka2
11. máj 2010

jani ja som to kupovala priamo u pana Stanu, ale cenu ti uz nepoviem, ale bola lacnejsia ako na nete, este by som u neho chcela nieco nakupit, len akosi nemam silu mu zavolat a stretnut sa s nim 🙂 taska je pravdaze zbalena, citim sa ako velryba, hlavne ked sa mam otocit v posteli 😀 chrbat zacinam tiez citit, ked dlho sedim alebo chodim, ale nejako to uz dobojujeme 🙂 dakujem za opytanie 🙂
ejus gratulujeme k zubku 🙂
veru Dadko je krasavec 🙂

mirka1986
11. máj 2010

janka, ja som tiez kupovala u pana Stana, ibaze nie marcipan, ale white icing... ale vrelo odporucam, ak mozem poradit, podla mna sa s nou lepsie pracuje ako s marcipanom... aj lepsie chuti, tato ma taku citronovu prichut... ak by si chcela, poslem ti kontakt do ip na jeho stranku, kde si pozries, ake hmoty ma v ponuke a takisto v akej cene... a ak sa rozhodnes, ze chces od neho kupit, radsej mu zavolaj a kup dopredu, lebo viem, ze nie vzdy ma take male balenia "na sklade"... z white icing som robila tuto tortu

desszi
11. máj 2010

Eji, Bzuci dakujeme za pochvalu 🙂
Dadko chudacik dnes vecer velmi plakal, po kupani sme ho natreli kremom a strasne kopkal a plakal, tak sme ten krem sli zmyt, naco sa zlakol sa sprchy a plakal az ho zadusalo. Nechapem preco mi tak plakal, ved ten kremik som mu dnes natierala na telicko a bol v pohode, urcite ho to nestipalo. A vcera vecer som mu natierala na rucicku, ci nema reakciu a bolo to ok. 😕 Uz vobec neviem co robit. Skusim mu zajtra cez den zase natriet, mozno to bolo na neho vela - bol unaveny, hladny, usvrbeny a este sme ho natreli (on v podstate stale protestuje, ked ho natierame)

Eji gratulujem k zubku 🙂

Matka mam este ten konopny krem, ale zial uz mu nezabera ☹ preto sme zmenili na biodermu. Len vidis ake mame problemy. Musim ho asi na nejaku dobu vynechat, a potom to pouzit znovu.

bzucinka2
12. máj 2010

desszi a nemohol to mat za cely den podrazdene, ked sa obcas aj poskrabka a preto ho to vecer uz mohlo stipat? skus mu to natriet hned rano, kym to nema rozskrabane 😒 posielame vela pusiniek
mirka mozes aj sem hodit ten link 🙂

desszi
12. máj 2010

bzuci mas pravdu, mohlo to tak byt. dnes rano som ho natierala a bol uplne happy, usmieval sa, dzavotal si, vobec ho to nestipalo. niekedy uz prestavam logicky rozmyslat a pritom je to take jednoduche.... 😅

millada
12. máj 2010

ahojte, nechcete niekto zlavove kupony z DM-ky na Bebu 2, 3, HAMI 3 a HIPP 2? Mam po 2 z kazdeho. Ja davam nutrilon. Vymenila by som sa za nejake zlavy na nutrilon alebo na rôzne kašičky. Alebo aj len darujem. Skoda vyhodit, ak niekto davate tieto mliečka 😉 Mozeme sa niekde stretnut a odovzdam 😵

ejusaaa
12. máj 2010

Si zlata Miladka,my tiez papame Sunar takze my niiic...no boli sme na prechadzke,zachytil nas dazd,tak sme domka.Juuj Deni tesim sa ze Dadko sa ma o trosku lepsie 🙂 Bzuci videla som dnes tu Tvoju kamosku aaj ona caka babo?co ste sa dohodli? 😀

mirip
12. máj 2010

millada skús ponúknuť na výmenu v DM- kupony je to v téme bábatká

trdielko149
12. máj 2010

mirip ja mam presne tie iste kupony dakujem za tip 🙂 Emmka ..vycerpanaaa som mooc,vobec nechce spinkat,ani v sedatku nechce byt chcela som uvarit a vzdy ju dam do sedatka,tam ma hracky a spievam jej alebo tancujem a ona sa smejka,tesi ale dnes plac strasnyyyyy 🙂 tak idem varit teraz ked sa drahy vratil 😉

bzucinka2
12. máj 2010

ejus, jasne dohodli sme sa nech sa aj toto druhe ma s kym hrat, len ona ma predbehla, caka dvojicky 😀

ejusaaa
12. máj 2010

Teeeeeeeda ona dvojicky caka,uz aj vie pohlvie,kedy ma ona termin,ma uz pekne brusko,juj a tri deti,to by som asi nezvladla 🙂 Inak klobuk dole ako Ty zvladas tehotenstvo popri Alexkovi 🙂

fodorka
12. máj 2010

ahojta baby.dobre deni nic s anedeje len drzim palceky aby sa mal uz dado lepsie...ja som teraz vpyustila vsetko uvidim co to spravi zatial sa mu to pekne upravuje...uvidim ...
inak maly je zlatucky len cez den ma trosku hneva furt nechce so mnou spat doma musim ho uspat v kociku hroza...ale sak vecer pekne zaspi uz ma z thoo porazi....inak cez vikend ideme zasa k nasim do surian trosku pozriet tak sa tesim....
no uz by sa mohlo pocasie zlepsit... ☹

desszi
12. máj 2010

Tak som tu, neviem ako bude zajtra, mame toho dost, ideme k starej mame na predlzeny vikend a teraz sa mi nechce spat, tak pisem ako sme pochodili:
1. Davidko ma velmi prekysleny organizmus a trosku menej mu pracuju oblicky, z toho vyplyva, ze odpad sa tazsie vylucuje. Musim dbat na to, aby viac pil vody (nestaci zriedeny nutrilon, ako to teraz robim).
2. Nesmie ziadny cukor - sladit mozeme len javorovym alebo ryzovym sirupom.
3. Musime sa vyhybat chloru, ovcej vlne, konskej srsti.
4. Silna reakcia na akekolvek cudzorode latky v potravinach - najma emulgatory.
5. Nesmieme ziadnu obchodnu detsku vyzivu - len doma pripravovanu, cerstvu a bez cukru.
6. Alergiu mame na - mrkva, petrzlen, paradajky, kapusta - hrusky, slivky, ananas, nektarinky - vajecny bielok, morka, morske ryby, kozie mlieko - zelatina, drozdie (chlebik len opeceny, tam uz drozdie nepracuje), caje cierne a ovocne, laktoza - psenica, kukurica.
7. Vseobecne musim davat pozor na vsetky potraviny, ktore su aj prirodzene prilis sladke alebo mozu obsahovat plesne (orechy, banany). Vsetko pripravovat cerstve, aby sa netvorili plesne.
8. Do vody na kupanie mame pridavat sodu bikarbonu.

Nastastie HA Nutrilon je ok. Aj ked je tam laktoza, pri dodrzani ostatnych, to organizmus zvladne. Takze idem vymenit zasoby v spajzi. Podstata celeho problemu je, ze jeho traviaci system nie je dozrety, neprodukuje este dostatok enzymov, potrava ostava nestravena a to sposobuje vsetky problemy. A len sa to nabaluje a nabaluje. Ked sa bude dbat na spravnu dietu, bude to ok a ked mu travenie dozreje, tak zo vsetkeho moze ako sa hovori vyrast.
Dostali sme jedny kvapky, ktore mozeme kombinovat s homeopatikami a o tri tyzdne ideme na kontrolu.

Strucne tolko.

Fodor asi sklamem, aj na vikend hlasia dazd 😠

ejusaaa
13. máj 2010

Deni a to val lekar povedal ze na to vsetko je Dadusik alergicky?Dobre ranko babiky 🙂

janadureckova
13. máj 2010

Ahojte baby,
Mirka, Bzuci vďaka za info, a teba Mirka poprosím ak môžeš pošli mi ten kontakt na pána Stana do IP. Ináč torta je úžasná 😉 , ako to prosím ťa robíš? Myslím, ako dávaš tú polevu na vrch? Najskôr dáš len na vrch a potom pás na boky, alebo ako?
Deni máte to teraz veľmi ťažké ☹ chúďa Dadko, a aj pre teba to musí byť hrozne náročné, ale my mamy zvládneme všetko.
Oddýchnite si u maminy a naberte sily, posielame Dadkovi pusinky 😉
Bzuci a fakt klobúk dolu, že to tak zvládaš, tehotko a aj Alexa 😉 Tak už len pár týždňov ako kinderko a šup budeš dvojnásobná mamina 😵
Nám dnes idú dávať nové rádiatory, tak to u nás vyzerá ako po bombe 😒 no začína to u nás byť veselé 🙂

mirip
13. máj 2010

ahojte dievčatá, my dmes máme 7. mesiacov 😵 ako ten čas letí, a zba ani jedného..............no ako hovorím mm aspon sa neskor pokazia 😀

desszi
13. máj 2010

mirip gratulujeme.
dakujem vsetkym ze nam fandite, velmi dufam, ze tentokrat sme prisli problemu na klb.

mam toho vela, dnes odchadzame k mojej mame, navrat az v pondelok vecer, moj Peto zajtra leti do Ukajiny na sluzobky, vrati sa v sobotu, tak balim, zehlim, chystam....leje zo mna ako z mysi.....nestiham ani jest poriadne.....tak zatial, neviem ci sa mi podari ozvat sa tieto dni, bo mame toho vela na plane....

bzucinka2
13. máj 2010

desszi fuha, to ste boli u nejakeho ludoveho liecitela? ako zistil tie alergie, lebo toho vam teda ponakazoval fakt dost, az sa to zle cita, nie este praktizuje 😝 ale hlavne aby vam to pomohlo
mirip, gratulka k vymesaciu 🙂
janka, ejuska, no co ine mi ostava ako zvladat to 🙂 ale ide to celkom fajn, najhorsi bol ten zaciatok, ked mi bolo strasne zle 😉

mirka1986
13. máj 2010

bzuci, ja presne viem, ake to doma mas, nebolo to tak davno, co som aj ja bola s jednym drobcom na materskej a druhe sme cakali... ja som druhe mala este aj rizikove, posledne 3 mesiace boli tazke, ale zvladli sme to 🙂
janka, nam coskoro budu menit okna, takze u nas to bude este horsie, este ani neviem, co bude s detmi, kedze sa tu bude velmi prasit...
desszi, drzim palce, nech uz ste cim skor v poriadku
trdielko, malinka je uz dost velka, uz jej asi to sedatko nevyhovuje... kolko ma mesiacov? ja som male davala do ohradky, tam mali hracky a vedeli sa tam pekne zahrat... pokial sa nenaucili lozit a chodit... potom uz ohradku brali ako za trest... ale mame ju do teraz a to uz ma mala takmer 17 mesiacov, ale je naucena, ze kazde rano ide do ohradky, tam sa hra, pokial sa ja staram o dianku a spravim im mlieko, ked vypije mlieko, uz tam nechce byt, ale taku pol hodinu, hodinu tam vydrzi
a este mirip, pani, ale to leti, nedavno ste prisli z porodnice a ze uz 7 mesiacov... mojim malym tiez vysli zubky neskoro, obidve mali vyse 8 mesiacov... ale aspon nehryzli pri kojeni 😀

fodorka
14. máj 2010

deni ty kokso no to je teda fakt sila...a to co ste boli u kozneho alebo kto vam to povedal?no je toho hodne no za chvilku sa do toho dostanes a uz budes to mat v malicku co moze a nemoze...to chce len zvyk a ja verim tomu ze dadusko z toho vyrastie..moc drzim palce 😉

nada1326
14. máj 2010

ahojte, mirip, gratulujem k 7 mesiacom, a ako pokracujete s cvicenim?
desszi, drzim palce, dobre bude, neboj
mirka, veru aj ja si to pamätam, tie stresy, ci budem stihat s dvoma drobcami...a nabuduci mesiac ma davidko uz rok 🙂 leti ten cas 🙂
my sa nemame najlepsie 😒 vcera sme mali super den, boli sme cely den u kamosky na dedine a prisli sme domov a maly bol strasne umrncany. uz som nevedela, co s nim, tak som mu zmerala teplotu a mal 38,5 ☹ tak som dala sirup, celu noc sme nespali, a hned rano som utekala k dr. myslela som, ze len zubky, idu mu 4 naraz, ale nie ma zapalene hrdielko, tak uziva prvy krat v zivote antibiotika ☹ no cu uz, len sa modlim, nech mu hned zaberu, aby v noci spinkal, ved som ako matoha ☹ a bojim sa nech mi nie je chora aj natalka. co je dobre papat proti chorobe? lebo ovocie do deti nedostanem, tak som im navarila silnu kuraciu polievku so zeleninou a davam im vela pit. tak nam drzte palce nech to zvladneme 😉
pekny dnik 🙂

mirka1986
14. máj 2010

simonka, ja zvyknem detom nakrajat jablcko na pasiky, dam im to do misticky a popri hre ho zjedia 🙂 alebo este velmi lubia struhanu mrkvu a do toho jablcko a trochu cukru a citronu... ale kuracia polievka, to je vyborna vec 🙂 aj vela tekutin... drzim palce, nech sa bacily rychlo dostanu z tela von

bzucinka2
14. máj 2010

nadi, mirka dakujem, snad to nejako zvladne m aj ja, len kym sa zabehneme a ja si opat zvyknem na nocne vstavanie 😉
nadi , drzim palceky nech je davidko co najrychlejsie zdravucky, u nas frci aj struhane jablcko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre