Októbrové bábätká 2006 - 2.časť

eliska7
25. apr 2008

ahojte ,nebol tu nik,tak som to otvorila ja ,dufam že neva.sara spi tak som rychle nabehla.Poobede sme sa vyteperili do zahrady,lenčo sme tam došli,ako druhy svet,uragan"dážd-sare bolo ťažko vysvetliť že sa neda robiť kojače 😀chuda ako sa jedovala,ešte dostala aj hnačku,tak nam zamorila našu chatku3*4m 😀take krče mala-svitlo mi z čoho,jedla cely pribinak a ja dva a ona nesmie mlieko-skušali sme až doskušali 😖myslela som že už vyrastla z toho.samko tie malby su užasne-zase si ma navnadila malovať 😉

ikulka
6. máj 2008

ahojkajte, saška len pred chvílou zaspala... ☹ no dnes už jej soplíky z nošteka tak nevalili ako včera, kvapkám jej nasivin, tak jej to trošku asi zastavil, má ich už také leplavé husté tie hlieny...snažím sa dávať aj sinupret, ale vždy mi ho vypľuje, nechutí jej, tak denne užije asi 10 kvapiek... ☹
nera ani ja neviem nič o tom chlapčekovi, ale už len to čo si ty napísalal je strašné, a dúfam, že sa tak nestane... 😢

danona
7. máj 2008

ahojte
nera - co?? 😕 chuda malinky, ja som len v spravach zachytila ked ho hospitalizovali.. vted som hned bola dat malej tu vakcinu predpisat, vcera ninu ockovali a pohoda, ziadne teploty.. chudy chlapcek, tiez mu drziim palce ☹
ikulka - my sme s nadchou vyse tyzdna zapasili, este trocha je aj nina soplava, dr mi poradila len morsku vodu striekat do nosa - mar.. zelam nech cim skor donadchujete 😉
eliska - na laktozu?? potom sarka ziadne mlieko nemoze pit, alebo je nejake speci co ano?? 😕
bettina - ako kocky, uz su lepsie?? mozno den-dva dietku a prejde to.. 🙄

danona
7. máj 2008

oprava chuda chlpacek ☹

ikulka
7. máj 2008

ahojky, no unás je krásne, tak sa vytešujem. sme dnes boli aj von, ale hneď začala saška znova fufňať, tak sme prášili domov...no sop.llíky sa jej zastavili, len ich počuť ako jej tam frfocú a na hlase počuť, ale nechcú ísť von. odsávať už moc nechcem lebo má sliznicu nošteka už poškodenú, má hocelý červený...dnes som volala dr. tak mi kázala dávať fenistil a vibrocil...tak neviem, doteraz som jej dávala nasivin...
ale tan mar skúsim...

nera
7. máj 2008

o tom chlapčekovi dávali raz v správach, že má pneumokoka, najprv rodičia nevedeli čo mu je len mal horúčky a až upadal do bezvedomia a až potom v nemocnici zistili, že má pneumokoka.Stále je tuším v umelom spánku a hrozí mu amputácia....človek by si pomyslel, že v dnešnom svete "pokroku" už také čosi nehrozí a žiaľ. Toľká bezmocnosť.
Ikulka - tiež prajem skoré vyliečenie
My sme po očkovaní trošku horúčkovali, ale maličká si to vôbec nevšímala a vystrájala akoby nič... 😵

dannynka
7. máj 2008

ahojte... 🙂
tak narocny tyzden za nami..... 😝
mmame teraz vybavovacky kvoli autu lebo pred tyzdnom som mala autonehodu a odnieslo si to nase auto mojou vinou najviac....a co je este horsie tento rok sme si ani havarijnu neplatili... 😒 ☹ 😝
ale co je najhlavnejsie vsetci sme ok... 😉 a ani Gabike sa nic nestalo,este dobre ze bola v sedacke... 😉

ikulka Saske prajeme skore uzdravenie 😉

ikulka
7. máj 2008

ďakujeme pekne, snáď už bude lepšie....

dannynka
8. máj 2008

dobre ranko vsetkym prajem 😉

eliska7
autor
8. máj 2008

ahojte,chorych fukame už nech skonči toto ubolene obdobie 😖 masaž supeeer,sarka dlho vydžala,o tyžden zas,dostali sme taku ružovu vodu,tiež k masažam,vraj super aj na pleť-tak mamička sa natiera 😀 vonku krasne,už som si objednala buginu,možno v piatok dojde jaj či sa tešim 🙂 konečne odložim šporťak,alebo možno ho dam reklamovať,nedaju sa mi zaretušovať kolesa,neviem čo sa stalo,muž nema čas kukenzi 😠 sara dnes zopakovala prvu nadavku uplne čisto 10min vkuse,ani sa nedala prerušiť a to zato že muž zahrešil ked ju skoro doska zabla v pivnici,že aky k...to sem dal a mila herečka chodila a len k.....dookola 😅 samo že mi sme sa smiechom valali,nedalo sa inač 😵 a vie spievať.kava,kava,kava,doba kavova 😀 strašne sa jej to pači 😉

elissa
8. máj 2008

Ahojte ženičky.Tak sa vám ozývam po dlhom čase.Naša Sarah(malý čertík)mi nedá ani vydýchnuť a do večera som už dobytá,tak si pomaličky čítam vaše príspevky a ako tak vidím tiež vás trápia pneumokoky.U našej dr.som sa o nich info. a mi povedala že ak dieťa nebýva často a vážne choré(nemá oslabenú imunitu)nie je potrebné dieťa očkovať.Som ztoho zmetená,neviem čo mám robiť.Aj dospelí sa pobláznili kvôli chrípke a zaočkovali sa a potom sa ťažko z nej dostali.Asi počkám do 2rokov a potom uvidím.Možno aj skôr kdovie.Inak sa držíme,pekne priberáme a energie máme na rozdávanie,no a samozrejme robíme pokroky.Snažíme sa opakovať slovíčka,no ešte nám to nejde a o nočníčku ani počuť nechceme ☹ Tak pekný dníček a držkajte sa.Ozaj a gratulujem tehulkám 😀

eliska7
autor
8. máj 2008

danona,ked varim,albo sa pokušam dať jej z flaše,tak kupujem sojove bez laktozy,no a mame skušať kefiry a jogurty,no ked skusime,tak vždy to konči krčami a hnačkou 😢 ked zje po1/3 pribinačika,ešte je dobre ale ked viac je zle 😖

nera
8. máj 2008

elissa - ja neviem, ale moja tiež nebýva chorá, okrem toho čo jej šli zúbky a pritom bola chorá ešte ani choručká nebola(klop-klop) no aj tak som ju dala zaočkovať proti tým pneumokokom, práve kvôli tomu čo sa stalo tomu chlapčekovi, vieš aké to bolo šidlo predtým a chorý tiež nebol bohvie ako a predsa ochorel. Neviem ja radši teraz to s ňou pretrpím(myslím tie horúčky) ako potom to prežívať....
ináč naša maličká už tak vystrája, stará sa o bábiky, dáva im papať, pijkať, pusinkuje ich...no je zlatučká 😵

samuelko
8. máj 2008

Ahojte
Hlásim sa zroboty,som s deťmi na počítačoch.
Notebok síce máme ešte sme hned sobotu kúpili,ale nejak nám internet nechce ísť a sami nechápeme,že prečo.
Samko náš je tiež choručký má soplíky a zvýšenú teplotku,tak berie antibiot. a dnes veľmi spadol podkol sa a spadol rovno na zárubnu a na na čelo sa udrel a má obrovskú hrču a modrinu,veľmi plakal.Aj my sme sa boli očkovať proti pneumokokom zvládol to super a žiadne nežiadúce účinky neboli,chvala Bohu.Druhú mu pichnú začiatkom júla.
Sťahovať sa budeme.mája už sa veľmi teším,pomaličky balím,ale sa veľmi neponáhľam,lebo aj robotu stíhať a Samko je chorý....
veľa na Vás myslím a poviem Vám ten internet mi veľmi chýba,hlavne po večeroch sa hrozne nudím.No čo už musím vydržať.
Tak sa pekne majte,ak sa mi bude dať ešte sa ozvem.Posielame pusinky. 🙂

samuelko
8. máj 2008

A ešte som zabudla napísať,že nám náš pán Dr.robil so samkom také malé testíky na zručnosti a povedal nám že bude patriť medzi talentované deti 😲 😀 vieme pekne narátať do 5,vymenovať časti ludského tela pozná všetky farby ,zvieratká a aj ovocie a najnovšie ho bavia značky aut,ked ideme v aute kričí mercedes,fiat pežot,no sradna...uvidíme čo bude dalej. 🙂

eliska7
autor
8. máj 2008

tak to gratulujem 🙂 asj my sme šikovny,ale už to ani nepišem,lebo vela ludi si mysli(aj moja mama)že ju ja nutim čitať pismenka-akobysom zato mohla že ju to bavi 😉 a samko,aj nam prestal z ničoho nič isť na notebuku internet,ked zistite zavadu daj vedieť,lebo až pozajtra sa pride nato kuknuť chalan a nechem aby sa vtom rypala,ked ešte ani zaručny sme neorazili,nam išiel tak 3 dni a potom nič a na starom počitači ide 😅

dannynka
8. máj 2008

ahojte kto tu 😀 😀

dannynka
9. máj 2008

dobre ranko vsetkym... 🙂

eliska7
autor
9. máj 2008

čauko,dany ty si stale prva 😉 samko,treba nahodiť kod zo stareho PC kde bol internet do notebuku,a internet ide,bol večer u nas jeden a za 5 min to bolo 😉 no kto to ma vedieť.sarka už spi,boli sme na piesku a pytala sa domov,didinky a yalomila 😕 nedivim sa ked je od 5 hore,ale je to na figu,lebo vždy potom poobede ma krizu od 16-17:30lebo chce spať.raz sme ju aj uspali,no potom bola ešte urevanejšia a vlastne revala až kym nezaspala 😖

famfrla
9. máj 2008

ahojte dievcatka hlasime sa na skok. mame sa celkom faj mala chodi do skolky na 4 hodky a naramne sa jej tam paci a ja studujem ako drak 4.7 mam statnice.... mame tu veli teplucko uz cely tyzden tak chodime sa opalovat

ikulka
9. máj 2008

ahojky, tak my sme doma, sme bol 2 dni u našich...potom vás prečítam, čo ste popísali...

biccy
9. máj 2008

Ahojte 🙂
Aj ja tu len na skok,lebo k nam prisla sestra so svagrom z Prahy,tak sa jej venujem. 🙂 Aj Zoinka 🙂 ,vobec sa ich nebala,ked prisli,hned ich vystiskala a vybozkavala. 🙂 🙂
Vcera vecer,ked uz spala,sa velmi rozplakala a nedala sa utisit.Ja som bola prave vo vani,tak som musela predcasne skoncit kupanie,lebo volala len "mamicka,mamicka". 😅 🙂 Ale ide jej novy zubok po dlhsom case,tak mozno preto.Alebo sa jej mozno nieco snivalo.Neviem..
Aj my sa ideme ockovat proti pneumokokom na buduci tyzden.Nera,a toho chlapceka aj osobne poznas?
Inac Zoinka je zlatucka,vie uz skoro vsetko pekne povedat. 🙂 Najnovsie sa jej najviac paci v pieskovisku s formickami. 🙂 🙂
Prajem vam pekny vikend. 😉 😉 😉

samuelko
9. máj 2008

Dobrý večer
My sme u našich tak si vás čítam.
eliska no vidíš vyskúšame zajtra ked prídeme domov či to bude fungovať,lebo sa idem zblázniť že to nejde 😀
Samko má ešte stále soplíky,zaspal s manželom na velkej posteli prvý krát 😲
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ikulka
10. máj 2008

ahojky,saška zaspala a ja som povešala prádlo a dala ďalšie prať
dnes chceme ísť na míľu pre mamu, len neviem či pojdeme, keď saška má tie soplíky...len sa bojím, aby sa jej to nezastavilo, lebo jej už nejdú odsávať, má ich len vo vnútri

danona
10. máj 2008

ahojte
u nas je 😎
chystame sa na oslavu - dada mala vcera narodky - 12-te 🙂
ikulka - aj u nas je ta mila, no nejdeme...no pocasie im vyslo, minuly rok viem ze tu hroozne prsalo.. 😅
famfrla - pevne nervy zelam, uz len vydrzat 😉

bettina
10. máj 2008

ahojte. no míľa prebehla úspešne?
danona všetko najlepšie tvojej kočke 😉
nevládzem sa učiť 😎 😝

ikulka
10. máj 2008

ahojky, áno miľa dopadla dobre, stretli sme sa aj so zuzu13a absolvovali ju spolu 🙂

eliska7
autor
10. máj 2008

čaute,aj my sme boli na mile,bolo super,s kamoškou sme si dali vermutík a hybaj domov 😀 tak bolo veselo,sarka sa každemu pačila,bola v oranžovom a rif.šatky,aj okuliare mala oranžove,cely čas ich nosila,buginu sme otestovali,jaj ta pohodička,a tento rok aj počasko vyšlo

danona
11. máj 2008

nikto tu?? 😅
u nas bolo 😎 😎 😎 😎 😎 , boli sme vonku, aj zajtra ma byt 😎 😎 😎
bettina - len vydrz!! stoji to za to, potom budes mat naadherne leto 😎

dannynka
11. máj 2008

ahojte.. 🙂
ja som tu az dnes lebo cely tyzden sme mali behacky kvoli autu,a vcera sme boli od rana u nasich lebo sme sa boli svadbit a bolo super.....Gabiku som okolo 20-30 zasiesla k mame dat spat a ja som sa isla bavit dalej.... 😀

dannynka
12. máj 2008

dobre ranko vsetkym,vcera posledna a dnes prva 😅 😅 😅 😝 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre