Októbrové bábätká 2006 - 2.časť

eliska7
25. apr 2008

ahojte ,nebol tu nik,tak som to otvorila ja ,dufam že neva.sara spi tak som rychle nabehla.Poobede sme sa vyteperili do zahrady,lenčo sme tam došli,ako druhy svet,uragan"dážd-sare bolo ťažko vysvetliť že sa neda robiť kojače 😀chuda ako sa jedovala,ešte dostala aj hnačku,tak nam zamorila našu chatku3*4m 😀take krče mala-svitlo mi z čoho,jedla cely pribinak a ja dva a ona nesmie mlieko-skušali sme až doskušali 😖myslela som že už vyrastla z toho.samko tie malby su užasne-zase si ma navnadila malovať 😉

nera
20. okt 2008

mirka - držím palce, aby sa to pohlo a skúsili ste aj kašičku na zápchu?
hodila som aj nejaké foto.... 😉

ikulka
20. okt 2008

nery krásne fotky malá je užasná a tei jej okále, to ani nevravím....tato nech gulovnicu chystá, tá ked nimi na chlapov mrkne..... 😉 😀 😵

danona
20. okt 2008

nera - peknuckee fotky!! 🙂 dianka je naadherne ostrihana.. bola si s nou u kadernicky?? ak ano, vydrzala v pohode?? - pytam sa , lebo ninusa ma vlasy á la dlhe paperie 😀 , striham ju zatial len doma, aj to len ofinku.. 😉

samuelko
21. okt 2008

ahojte, dobré ránko.
Oslávencom dodatočne všetko naj.
mirka,už je lepšie?
bettina no viem,čo prežívaš,Samko už chodí od septembra a ešte stále plače,nevie si zvyknuť.Tak plačem sním 😖
nera krásne fotky 🙂

nera
21. okt 2008

Dievčatá vďaka 😵 to sú fotky len z príprav, zo samotnej oslavy ani nie sú, lebo sa nestíhalo....ale hádam ešte budú
danona - to ja som ju strihala a nie je až tak dobre(len nevidno)lebo sa stále krútila a my sa striháme aj na 3x lebo stále ešte niečo nájdem....no neviem strihať, ale hádam sa naučím alebo ma to omrzí a dám ju kaderníčke, len tiež sa bojím či nebude plakať ☹
samozrejme aj ja sa pripájam ku gratulácií ďalším oslávencom...
ozaj tuším aj bellasandra oslavovala 19.10.tak všetko naj 😵

eliska7
autor
21. okt 2008

dodatočne všetko najlepšie oslavecom,hlavne to zdravičko a lasku rodičov.My sme uplne na dne,naš havinko včera rano zomrel,došlo k ochrnutiu chrbtice a stav sa rapidne zhoršil,operacia sa robi len v čechach a do 24 hod takže už bolo neskoro-pre nas je to strašne ťažke,bolo to moje druhé babätko-sarka je až tretia 😀 mame hrozne výčitky,žeto takto skončilo,nemali sme jej dovoliť skakať na sedačku,poschodoch-to nesmu jazvečici a my sme jej dovolili všetko,je to pre niekoho len pes,ale mne vydychla na rukach a poviem vam toto neprajem nikomu 😢 pochovali sme si ju do zahrady ako som jej slubila vedla hrušky,ma tam hrobček,fotku a sviečky,dali sme jej do jamy všetky hračky,jej perinky postel,proste všetko.danko to velmi zle znaša,ja ani nehovorim a pri každej sarkinej otazke kde je džinka sa rozrevem,potom sa zas pýta čo reveš mama?a akoby nestačilo,sarka mala večer silný zachvat,mysleli sme že už už volame zachranku,ked to odrazu prešlo,takže musim isť neurologičke,že čo dalej,sice zachvaty su už len malo,ale silnejšie-sme vyprahnutý,znechutený zo života,nanas sa lepi len smola...a to ma byť konečne v sobotu oslava sarkiných a mojich narodiek-no bude skor kar,lebo sme všetci strašne smutný a ja nenavidim oktober,par rokov dozadu sa presne na moje narodky zabila naj.kamoška v 8 mes tehotenstva,normalne prekliaty datum ☹

ikulka
21. okt 2008

eli ☹ 😖 to je mi naozaj luto, viem čo cítiš...áno mnohí to berú, že len pes ale ja viem o čom hovoríš mysme tiež takého mali a dodnes za ním smutime... teiž je pochovaný na záhrade.....

bettina
21. okt 2008

danona - ja v podstate aj chodím do roboty už dosť dlho, ale len dva dni do 12h. a teraz by som už aj viac. takže podľa toho ako sa adaptujeme. dnes plakala, len pokiaľ sme zavreli dvere na triede, a prešli sme do šatničky, už bol kľud. a páči sa jej. samozrejme treba ešte trošku času, a potom to bude v pohode. viem, že je to pre ňu pozitívne a to ma posilňuje.
samuelko veru bolí taký čas srdiečko. ale pomaly sa samko už určite ukľudní, a rána už budú kľudnejšie. ja dúfam, že skoro k tomu tiež dospejeme 😉
eliska, to mi je ľúto 😔
danona prepáč, zabudla som Ti poďakovať za IP. ďakujem

mirka
21. okt 2008

babky ahojte

eli, je mi to strašne ľúto, čo sa stalo Havinovi ☹ ja si smrť nášho neviem ani predstaviť, síce ma vie pekne dožrať občas, ale aj tak ho zbožňujeme
dúfam, že Sárinke už dačo zaberie na tie záchvaty, dúfam už bude len dobre

ja som sa dnes zas dozvedela o mojej dobrej kamoške (z netu), aké má zdravotné problémy, tak je mi z toho až zle, ako môže mať jeden človek tak strašnú smolu v živote, aj keď sa im v tej smole zjaví kúsok šťastia, hneď ho vystrieda niečo, čo to úúúúplne otočí ☹ strašne mi je to ľúto a nedá sa ani pomôcť, je to taký dobrý človek ☹

laurinka sa dnes 2x vykakala, chúďatko, plakala, celú ju triaslo, stála na tých špilkách, červená v tvári, tvár skrivená od bolesti, nedala sa ani chytiť, nič, nakoniec si pýtala, že ide na šerblík, hovnisko na pol ceste, úplne to mala opuchnuté, tak som jej musela pomôcť, lebo som sa na to nemohla už dívať, tak už bolo dobre, poobede to isté, asi zabrala tá slivková šťavička, kúpila som jej džús s vlákninou, tak to ideme spravidelniť. Ak bude mať v budúcnosti takéto problémy, čakám max. týždeň a potom idem k dr. po preháňadlo, radšej nech ide riedke ako skala, moje zlatko ☹

no idem het, začala som chodiť do školy, tak ráno vstávam, dobrú noc kočky, papááá

ikulka
22. okt 2008

mirka no dobre že už je to von, chuda sa muselo natrápiť...no také isté problémy sme aj my mali u nás ani slivky nezaberali nič. ale kup jej bio gaya kvapky je to probiotikuma je super, našej sme ich vyskúšali vela ale toto najviac pomohlo. a stolica sa jej upravila. aj teraz jej to idem kúpiť zas jej to začalo haprovať

mirka
22. okt 2008

ahojček, no akurát zase tlačí, a mrnká 😒 tak neviem, čo sa to deje. Skúsim ich pozrieť v lekárni, díky za tip. 🙂 Hodila som nové fotky do albumu, z výletu- Zakopaného 🙂

danona
22. okt 2008

mirka - pekneeeee foto, akurat tu netujem.. 😀 hned mi fotky do koa padli.. 🙂 mas dobry strih vlasov!! 😎
ninusa bola od rana od7h hore, cez obed nespala, o 18h posediacky zaspala 😀 , normalne odkvecla.. 😅
som zvedava co budeme robit v noci.. 😅

danona
22. okt 2008

to malo byt do oka padli.. 😅

eliska7
autor
23. okt 2008

mirka pekne foto,nie ste niektora zo žiliny?idem tam so sarkou v novembri na magneticku rezonanciu,budeme na detskom oddeleni.no počasko znova pochmurne,v byte mame miliony vinných mušiek-lezu všade,neznašam toto obdobie 😠 možeme robiť čokolvek,všetko je v ladničke aj tak su jak supy,lezu nam rovno do ust

danona
23. okt 2008

eliska 😕 to kolko tam budete musiet byt?? no len nech to malej pomoze diagnostikovat v com je problem...v nitre ta magn. rezonancia nie je? 🙄

mirka
23. okt 2008

ahojky 🙂 hlásim, že malá dnes 2x kakala, 1x ešte trošku problém, ale druhý krát už pohoda 🙂 chvalabohu, doobedu sme boli na nákupe a v meste, ale už budeme len doma, leje ako šibnuté, laura spí už 3 hodiny a ešte nemá dosť 😅

danona ďakujem 😉 ozaj, akú si nakoniec robila tortu? ak máš dobrý recept na cesto a plnku, pošli mi ho prosím do IP, ďakujem 🙂

eli, držím palce, nech zistia, čo majú, nech sárinke pomôžu

dnes nemá nik narodky?

mirka
23. okt 2008

😅 danona, pozrela som si fotky, kde je Ninka v domčeku, to keby bola u vás laura, ani ju tam nepustí 😀 hneď by vrieskala MOJEEEEEEEEEEE 😀 😀 😀

danona
23. okt 2008

mirka-ninusa mala narodky 20., to bolo teraz v pondelok, oslavujeme teraz v sobotu.. mam nakupene marshmallow cukriky, no nevieem sa k tomu odhodlat... svokrusa tortu pecie na 100%/asi by sa urazila, keby nemohla napiect 😅 /, takze je to len na mne ci upeciem este jednu... no najviac sa mi paci recept z mmb na mramorovy korpus, k tomu krem z ladovych gastanov/z tej cokolady/..zajtra dam vediet, ci som to zmakla alebo nie.. 🙄
spm rada, ze malinkej sa uz brusko upravilo.. 🙂

meggi
23. okt 2008

ahojky, dlho som tu nebola, akosi nestíham... Všetko naj oslávencom, kto je na rade, už to akosi nestíham sledovat... My sa máme celkom fain, už aj Kristínka je lepšia a dá sa to už celkom zvládat, len ja som v poslednej dobe taká nervozna a prenáša sa to potom aj na moje babulky... Zajtra ideme na preváženie, tak som zvedavá, kolko priprala za mesiac... Včera som mala narodky, ale ani som ich neoslávila, až cez víkendík...
Peknú oslavu, danona
Mirka, už sa vám to zlepšilo, chudatenko Laurinka, dufam, že už je lepšie...

mirka
24. okt 2008

Ahojček 🙂

Meggi, tak všetko najlepšie k narodeninám, nech si zdravá, šťastná a spokojná a nech ťa bambulky poslúchajú (aj manžel samozrejme) 😉

a s kakaním je už dobre, už naložila aj dnes ráno 😝 nič nerobí len kandí 😀 ale chvalabohu 🙂

eliska7
autor
24. okt 2008

ahojky,no danona,je aj v nitre MR,ale tam nemam znamosti a v žiline mam cez kamošku,tak preto tam ideme,nebudeme tam dlho,mali by ju rano uspať a večer domov,len som chcela vedieť ake pomery sutam na detskom.baby ja už od pondelka robim z falošneho marcipanu ozdoby na torty,v stredu som korpusy napiekla,včera plnky,teraz išla sara k babke a ja idem finišovať.no poviem vam že serkam satu s tým vytešujem a ked som herečke ukazala figurky na tortu-zmeravela strach v očiach a len :skovaj do ladničky bakane 😅 skoro ma tresklo o zem 😠 takže každy den ich vyťahujem a pripravujem ju aby nehysačila 😀 dnes už ich pohladkala takže uspech 😀 jej ked preškoči,tak konec.minule sa hrala so susedou dve hod a o dva dni zato že si dala trvalu,ju nechcela ani vidieť 😅 no ale torta bude 3 poschodova a ešte jedna husenica,alebo červik to bude 😀 take amaterske,ale bavimato.tie figurky su ale fakt hrozne,muž išiel pri pohlade do kolien 😀 😀 😀 ved vložim foto po oslave,inač tiež Megi teraz cez vikend a aj moje sa maju narzy oslaviť 😉 ja som 13,ty kedy?tak idem nato,jaj a vrchný obal bude z penových cukrikov-marcipan,všetko z mmb receptiky.
Mirka tešim sa že babulka kaka 🙂 aj sara je občas zapečena a potom ma hrozne trhlinky až do fialova na riťke 😢 a plače že ju bolka

danona
24. okt 2008

meggi-vsetko najlepsie 🙂 a s tou nervozitou.. skus do "strazenia" deti aspon raz tyzdenne zapojit niekoho /mama, svokra../ a bez deticiek ist na 2-3 hodinky von/s kamoskami alebo manzelom/.. urcite ti to pomoze 🙂
mirka-laura asi len dobieha to co zanedbala.. 😀 ale ako pises, chvalabohu, nech sa jej aj nadalej dari.. 😉
eliska - tak to ano, uz chapem tu zilinu, tiez by som to tak riesila.. 🙂 si sikula s tymi tortami, ja len teraz idem do obchodu nakupit veci na plnku.. svokra je prechladnuta, malu nemam komu odlozit 😝 tak neviem ako tu jednu torticku zvladnem.. 😒 no moje predstavy su ruzova, s kittinkou, no tiez som zvedava na real, ci sa aspon trocha vydari.. 😀
meggi,eliska- vsetko najlepsie k narodeninam!!! a tiez pekne oslavy!!

nera
24. okt 2008

meggi - dodatočne všetko naj k narodeninám....hlavne zdravíčka, šťastíčka, radosti z detičiek a pohody, ktorej ako píšeš nie je dosť.
No už sa teším ako to bude u nás..... ☹ ☹ ☹
mirka - nečudo, že toľko kaká, veď za toľko dní sa musel toho dosť nazhromaždiť 😉 ...ja stresujem už keď jeden deň nekaká, lebo viem, že to nie je dobré....ináč teraz ma napadlo, že glycerínové čípky som používala, aby to dupou lepšie prešlo, teda aby ju to tak nebolelo.
oslávencom krásnu oslavu, nech Vám všetko vyjde(aj tortičky...)

mirka
24. okt 2008

jéj eli, si šikulka, ja rozmýšľam, že kedy, čo začnem robiť na oslavu, chcem robiť vegetky, tortu a ešte drahý chce nejaké tiramisky (z piškót), no my ozdoby ako také na tortu mať nebudeme, bude mať tortu medvedíka, tak ho chcem potiahnuť marcipánom a z toho len potom oči a neviem čo ešte. Možno sa na takéto detailíky vyprdnem a pokreslím ho topingom 😅

idem si spraviť kafčo, malá je nalepená na teletabís, inak, bola som dnes na gynde a drahý s malou šli so mnou, stráááášne dlho sme tam čakali a to nemal ani veľa žien 🙄 cestou domov Laura chytila taký hysák, že des, ešte doma ju to držalo, až nakoniec mi zaspala tak, že som sedela pri nej a ona bola schúlená hlavou na mojom bruchu 🙄 to fakt človek má vtedy stavy, že zúri, smeje sa, nadáva a všetko dookola, nedalo sa nijako nijakovsky ju utíšiť, zabaviť, proste nič 😖

ikulka
24. okt 2008

ahojky oslávencom gratulujem, malým aj veľkým......a krásne oslavy prajem
mirka no aj naša máva také stavy, vtedy by som vraždila...... 😒 aj aj sa chystám na gyndu len neveim kedy lebo sa tam tiež strašne čaká a to musím bez malej ísť......

dannynka
24. okt 2008

ahojte 🙂

oslavencom dodatocne vsetko naj 🙂 😉

mirka-tak uz je dobre Laurinke,hlavne ze sa polepsilo 😉

ikulka-ja na gyndu teraz musim chodit pravidelne,ci chcem alebo ee 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

samuelko
25. okt 2008

Ahojte dievčence.Ako čítam,tak každý je na behu nikto nestíha... Ja som mala dnes tri skúšky a poviem vám som totálne na dne.Samko grckal celú noc prúdom a dotoho dnes začal hnačkovať.Nerobia mu dobre jogurty,večne hnačuje po jogurte ja to nechápem.Teraz spinká už asi druhú hodinu ja som prezliekala periny....atd

Oslávencom dodatočne všetko naj,ja som ešte nestihla vložiť fotky,posnažím sa večer,tak zatial pa

danona
25. okt 2008

ahojte
oslava sa podarila, kittinková torticka tiez, vsetkym chutila viac ako svokriná.. 😀 sa vytesujem.. 😎 skusim hodit par foto.. 🙂 mali sme aj jedneho VIP gratulanta...aj tomu sa pacilo, tak som rada, no som hotovaa.. 😝
samuelko-to stiihas, za den tri skusky 😕 a ako, ok?? 😕 😉 jogurty malemu nedavaj ked mu nerobia dobre..mozno neznasa dobre laktozu.. skus syry.. mlieko mu nerobi problem?? 😕

samuelko
25. okt 2008

danona no musím stíhať,máme to dosť nahustené,ale vpohode jednotky aj sa vytešujem.
Samko mlieko nechce piť a ani syr veľmi nie,z mliečnych má rád jedine jogurt,ale už asi ani to nie...

No super,že sa oslava vydarila a tortička tiež,tešíme sa na fotky 🙂

danona
25. okt 2008

fotky nahodenee, v albicku c.2 😉
samuelko-skus mu nacas mliecne vyrobky vynechat a porad sa s dr. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre