Októbrové bábätká 2006 - 2.časť

eliska7
25. apr 2008

ahojte ,nebol tu nik,tak som to otvorila ja ,dufam že neva.sara spi tak som rychle nabehla.Poobede sme sa vyteperili do zahrady,lenčo sme tam došli,ako druhy svet,uragan"dážd-sare bolo ťažko vysvetliť že sa neda robiť kojače 😀chuda ako sa jedovala,ešte dostala aj hnačku,tak nam zamorila našu chatku3*4m 😀take krče mala-svitlo mi z čoho,jedla cely pribinak a ja dva a ona nesmie mlieko-skušali sme až doskušali 😖myslela som že už vyrastla z toho.samko tie malby su užasne-zase si ma navnadila malovať 😉

danona
13. nov 2008

eliska- 😕 teraz si ma naplasila, nie som vystudovany pediater, nad niecim takym som sa ani nezamyslala.. 😕
kocky, ani vase deticky teraz neockovali???????? 😕
este mam aj blby den dnes - dada ma 39,1 horucku /podla nasej dr je to viroza/-toci sa jej hlava, boli brucho a je jej na vracanie, len paralen odporucila.. 🙄 nina jak besna beha, doma ako po vybuchu.. 😝 som sa vyzalovala.. 😔

danona
13. nov 2008

pardon, malo byt nerozmyslala..

nera
13. nov 2008

danona - dadke posielame uzdravovacie pusinky, aby sa rýchlo vyliečila 😵
a čo sa týka ninky, tak to poznám....u nás e stále ako po výbuchu, darmo upracem, stačí pár minút aje poo poriadku 😉

danona
13. nov 2008

nera - diky, no ja asi dnes zaludocne vredy z deti chytim 😝 , nina este dnes nespala, idem ju skusit ulozit.. 😒

samuelko
13. nov 2008

Ahojky
danona dade prajeme skoré uzdravenie 🙂
nera super,že je už Dianke dobre 🙂
eliska ja neviem čo sa snimi robí,inak susedia v pohode 😉

no ako rýchlo ubehol tento týždeň,zajtra škola 😠 zas,ale už posledný piatok v tomto semestry,už budú len skúšky 3x

samuelko
13. nov 2008

Poradte čo mám zajtra variť??? chcela som halušky s bryndzou,ale to je dobré len ked je to čerstvé. Tak neviem,že by kuracie rezne...? ☹

ikulka
13. nov 2008

ahojky no danona ani našu neočkovali a ani dr nespomínala, žeby nejaké očkovanie malo byť....síce v preukaze ešte z poradne ked sme chodili máme napísané že očkovať po 2. roku ale nič nevravela iba na pneumokoky ideme len neviem kedy lebo s aminezdá ešte 10%zdravá a ideme aj na krv a z močom tak až potom chcem
samuelko no ja ti neporadím to tiež nikdy neviem čo variť. ale ja mám jednoduchšie to, že moji nič okrem masa nejedia,t ak varím každý den to.....

dannynka
13. nov 2008

ahojte 🙂

tak hlasim ze u nas ma hovoriaci psik s fischer price velky uspech,GAbika s nim uz aj spinka 😀 😀 😀 .Samozrejme este sme ho nekupili,len mi ho kamaratka na par dni pocicala aby som zistila ci sa bude Gabike pacit a samozrejme nevedela od neho oci odtrhnut a stale si pustala riekanky 😀 tak uz mame jeden vianocny darcek naiszto vybrany 🙂 😉

nera,danona-babulkam posielame velikanske pusinky aby boli cim skvor oki 🙂 😉

dannynka
13. nov 2008

a este som chcela napisat teda o tej diteperke ci ako sa to pise,my sme boli ockovat asi tyzden po Gabikinych dvoch rockoch 😉

samuelko
14. nov 2008

Dobré ránko
no máme za sebou príšernú noc,Samko sa zobudil o pol jedenástej a reval a drankal do tretej,ja neviem čo sním bolo ale bolo to na nevydržanie,katastrofa,teraz dospáva samozrejme 😠 😠

eliska7
autor
14. nov 2008

no prepčte ,že som rozvýrila hladinu očkovania 😀 ,dnes som musela isť k dr.lebo sara ochorela a musela jej dať antibiotika aby sme boli do toho vyšetrenia ok,inač by nas neuspali.No a s tým očkovanim je to tak:roky bolo zaužívane ,že deti sa pred dovršením 3.roku(pred nastupom do školky zaočkuju diteprkov.Očkovanie sa ma vykonať od ľ-do š roku(preočkovanie).A v dnešnej dobe si každa hygiena robi ako chce,čiže konkretne v Leviciach to ostalo tak,že sa očkuje stale v 3 rokoch,boli prekvapeni,že v iných krajoch je to inak,takže aký kraj také zvyky 🙂 .
Choručkým posielame pusinky,teploty su hrozne,my zatial len strašne sopliska(nemala ani nepamätam) a trocha hrdlo,samo že nespala celu noc,lebo sa dusila 😖 ,Jaj samko,asi mal zle sny 😕 napiš dokedy spal 😉

felixko
14. nov 2008

ahojte baby,potrebujem poradiť, idem s dcérou na dlhšiu cestu k lekárke a práve mi zaspala, viem, že v dobe,keď budeme u lekárky bude určie hladná, takže si odstriekavam mliečko, ale pre nedostatok času nestihnem doplniť dávku , tak by som ho rada /to svoje mliečko/ doplnila nutrilonom. neviete, či je to možné?

nera
14. nov 2008

felixko - neviem poradiť, ja som len kojila(umelé nechcela, až teraz keď som musela prestať) a bolo skoro bežné, že cestou v aute tam aj späť som kojila a keď bolo treba aj u lekárky, neviem aká je to dlhá cesta, ale ak by vydržala k lekárke tak môžeš ju potom priamo tam nakŕmiť a ísť domov.

nera
14. nov 2008

choručkým skoré uzdravenie,
samuelko- asi mal zlé sny, možno aj spln niečo urobil, ináč moja tiež nejak blbo spala a tiež sem-tam zaplakala, takže buď prišla ku mne, alebo som ju musela držať za rúčku, ráno však bola úplne v pohode

mirka
14. nov 2008

ahojček, aj nám dr. vraela, že po dovŕšení 3 rokov očkovanie

my ideme na víkend ku svokrovcom, drahý pracuje, tak aby sme neboli samé

danona, mne keď malá ešte nespí do pol tretej, už mám nervy, že neskoro ide spať a keď nespí do 21,30 tak to ma šlak triafa, ako je to neskoro 😅

dnes som bola na praxi v Centre pre osamelých rodičov, no 2,5 hod. som sa tam hrala s 3ročným dievčatkom a staršou postihnutou tetou, čo sa tam prišla hrať 🙂 no poviem vám, ež som doslova utekala odtiaľ, stále dokola dokolečka sme sa hrali to isté, s bábikami, ako ideme do parku, ku dr., na kontrolu, do obchodu a toto 2,5 hodiny vkuse 😀 😀 😀 najprv to bolo fajn, sranda, ale po hodine mi už z toho šibalo. 😝

zuzu13
14. nov 2008

ahojte,
aj nas caka ockovanie...mali sme ist v utorok, ale Lucia je chora, takze sa to odlozilo...
aj ja prajem vsetkym choruckym rychle uzdravenie
danny...doplacala si si za vakcinu?alebo si dala ockovat klasickou???ja neviem ale mne sa to zda vela doplacat... 😒

danona
14. nov 2008

ahojte
eliska-v pohode, aspon sme zistili, kde co ako funguje.. 😉
zuzu-ja som doplacala 620 Sk za tu novsiu vakcinu, teplotu nina nemala, ani ju nic nebolelo, no mas pravdu, je to dost peniazkov 😒
mirka-tak to ja mavam nervy a triafa ma slak skoro kazdy den.. 😒 ak nina spi cez obed, tak vecer zaspava okolo 22.40-23h, ak ju nedam spat cez den, tak zaspi o 19.30, niekedy spi do rana, niekedy sa okolo 21h zobudi a fici dalej../to si asi mysli, ze mala poobedny spanok/ 😝 dnes som ju ulozila o 13h,no nezaspala, takych 20-30min vykrikovala, vybrala som ju a uz nespala vobec.. 😔 teraz sme sa vratili zvonka, som zvedava, kedy vecer zaspi.. 😒 u nas je to so spankom horor. zaspi az ked je uuuplne K.O. 🙄
samuelko-ako ste?-teda samko, je ok?

samuelko
14. nov 2008

Ahojte dievčatá 🙂

Tak Samko spal do 8:25 nie dlho 😒 a neviem čím to bolo,že sa tolko budil a reval...
Cez deň nespí vôbec už asi trištvrte roka,a večer ide spať vačšinou okolo osmej-polosmej a ráno sa budí okolo siedmej-pol osmej. Ale bola som dnes u Dr.pre recept na Bromcho vaxon tabletky a tiež ten excipial krém a pozeral sa mu do pusinky,tak mu rastie stolička,tak možno aj ztoho. 😒

Zajtra po škole pojdeme ku svokrovcom ,pozvali nás na obed 😲 a nedelu zas ideme knašim 🙂

dannynka
14. nov 2008

zuzu-ja som dala ockovat klasickou,a GAbike nic nebolo....a to som ju dala naraz zaockovat aj s prevenarom 😉

ikulka
14. nov 2008

ahojky no tak nám o očkovaní dr nič nevravela, iba prevenarom chceme zaočkovať, ale iné nič....tak sa jej na to opýtam.
my sme dnes v dráčiku konečne kupili saške kuchynku tak ona už má všetky darčeky pokope...teda nie všetky ešte zhánam motorku. tu čo som vám na nu link hodila sa mi zdá malá ked som ju v obchode videla a musím zohnať nejaku inu lebo saši ju stále v katalogu obzerá, že motoka ježiko donesie, tak by bola asi sklamaná keby tam nebola. tak ak budete o nejakej vedieť ohláste sa ....

samuelko
14. nov 2008

ikulka aj ja práve zháňam detské bicie pre Samka,lebo ked sa ho opýtam čo ti má doniest Ježiško pod stromček tak mi povie "bicie maminka" tak hladám...A ked sa ho opýtam,že čo ešte by si chcel tak mi povie,že nič 😒 a tiež si myslím,že by bol velmi sklamaný,ked by nedostal tie bicie 😖

biccy
14. nov 2008

Ahojte 🙂
Prisla som vas na chvilku mrknut. 🙂
Mame sa so Zoinkou dobre,stale vymysla s nocnikovanim-raz chce nocnik,raz ma plienku,tak uvidime,kedy sa uz konecne celkom oduci. 😅 Dnes bola Zoinka cez den u svokry a cely den hovorila,ako tam dnes bude spat.Ale nakoniec sa pytala-"ku mamine".
Na ockovanie mame ist tiez az po tretom roku.Nasla som toto:
http://www.ruvzca.sk/aktualne/vkz/Ockovacikalen...

Nery,ano taky vysavac som myslela. 🙂 Myslis,ze sa s nim Zoinka nezahra,ked staci,ze len trosku zahliadne normalny vysavac a uz musi vysavat. 😅 🙂

Mirka,my sme xylofon kupili v Draciku.Je na nom,ze sa moze dat aj do vody,ze sa s nim moze hrat aj vo vani.Tak uvidime,aky bude. 🙂 A takto vyzera:
http://www.hracky.tv/teddies-penovy-xylofon-do-...

Danny,my mame tu knizku,kupili sme ju Zoinke na minule Vianoce,ale zda sa mi,ze sa s nou nejako extra nehra. 😖 Myslela som,ze ju bude viac zaujimat. 😖 Aj ten hovoriaci hrniec ma od Vianoc,ale tiez tak. 😖 🙂 A psika ma tiez od minuleho roku a s nim sa hra asi najviac.Aj vtedy ako ho dostala-ako 9-mesacna sa s nim hrala a aj teraz. 🙂 🙂 Takze podla mna je ten psik asi najlepsi-z tych hraciek. 😉 😉 😉

Prajem vam pekny predlzeny vikend,ja mam zajtra do dvanastej este pracovnu sobotu a potom uz budem tiez oddychovat. 😉 😉

dannynka
15. nov 2008

dobre ranko 🙂

biccy dik za tip,uz sme na 100-pro rozhodnuty pre toho hovoriaceho psika,totizto ked ho mame teraz pozicaneho mala s nim chodi aj spavat 😅 😝 😀

bettina
15. nov 2008

biccy pekný máš prehľad 😉
dannynka ten psík je fakt super 😉
neviete poradiť, kde by som vedela kúpiť korčule na ľad? myslím pre malé deti, nastaviteľné

eliska7
autor
15. nov 2008

ahojky,my malej kupime len tie klasicke dvojradove v športovom a mali ich aj v hypernove,to si vybrala pod stromček,lebo teraz sme si kupili s mužom my,malý dostal minulý rok a aj ona chce korčule,tak sa teši uvidime aka bude realita.tento rok sa tešim na vianoce budeto uplne ine,kedže viac chapu,stale dookola rozprava čo jej ježiško donesie,tak mame čo robiť aby nebola sklamana(pekne ju navodzujem čo ma pýtať od ježiška 😀 )a tak bude spokojnosť na obidvoch stranach,už mame aj žehliacu dosku dosku doma-bože take jeto podarne.A ten detský laptop nema chybu,my sme uplne uneseny,ani sme nečakali,že jeto tak super vec,normalne to svami komunikuje,sara sa bude určite tešiť,lebo čo napiše to bude počitač hovoriť ona musi opakovať a ju strašne bavia pismena,je tam kopec programov len neni čas vyskušať ked je stale za pätami,no a včer zaspi ako piše danona okolo 22-23,už fakt nevladzem potom ani žiť,keby aspon spala celu noc,ale kdeže 😖

ikulka
15. nov 2008

ahojky no tak máme dnes krásne, ja osm stihla okno umyť kým saška spí, tak dúfam, že ešte chvilu potiahne, nech stihnem aj posurfovať 😀
no my sme včera kupili saške v dračiku kuchynku tak sa z nej vytešujem už len tu motorku zohnať, a bude...

mirka
15. nov 2008

ahojček

my sme u svokrovcov, malá ešte spí, potom ideme pozrieť lalkinho nového bratrančeka 🙂 svokra kúpila malej krásny kočík pre bábiky, tak Lalka už bude mať vytúženú vec 🙂 len som zvedavá, či nebude odparkovaný v obývke, ale tak jeho čas určite príde 🙂 vraj aj Chou Chou bude, ale až za rok 😅

samko, zháňajte tie bicie, Samko by bol strašne sklamaný (si mslím) keby ich nedostal. Fakt nebude nič krajšie, ako ke/d sa budú strašne tešiť pod tým stromčekom, ja sa tak teším na t ieto vianoce 😵 už sú o rozumčeky 🙂

samuelko
15. nov 2008

ahojte
dnes som mala skúšku z angličtiny za jedna 😝 a potom sme išli k svokrovcom,no fajný obed nám pripravila,potom sme išli detom pokúpiť mikulášské balíčky,už aspon stým mám pokoj.

biccy dakujem za stránky,presne tieto máme obehané aj my,takže niečo ztoho mu objednám,ešte sa neviem rozhodnúť,ale dakujem 🙂

samuelko
15. nov 2008

mirka vtom máš pravdu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre