Októbrové bábätká 2006 - 2.časť

eliska7
25. apr 2008

ahojte ,nebol tu nik,tak som to otvorila ja ,dufam že neva.sara spi tak som rychle nabehla.Poobede sme sa vyteperili do zahrady,lenčo sme tam došli,ako druhy svet,uragan"dážd-sare bolo ťažko vysvetliť že sa neda robiť kojače 😀chuda ako sa jedovala,ešte dostala aj hnačku,tak nam zamorila našu chatku3*4m 😀take krče mala-svitlo mi z čoho,jedla cely pribinak a ja dva a ona nesmie mlieko-skušali sme až doskušali 😖myslela som že už vyrastla z toho.samko tie malby su užasne-zase si ma navnadila malovať 😉

samuelko
15. jan 2009

Dobré ránko prajeme 🙂

dannynka
15. jan 2009

samko napodobne 🙂

zuzu13
15. jan 2009

ahojky...eliska no veru...máme 5 r. plas. okná a tak sa nám rosia, že každé ráno umývam celé okná...celodenne musím mať osušky na parapete aby to netieklo dolu, okolo okien mám mokré fľaky...no hrôza...
tak sme to boli nahlásiť...nie som taká bohatá aby som si menila okná každých 5 r....

dannynka
15. jan 2009

zuzu-nedaj sa drzime palce aby to dopadlo v tvoj prospech,a klasicka otazka na Teba co dnes varis?daj tip 😅 😀

eliska7
autor
15. jan 2009

ahojte,zuzu aj nam tak sa rosia,že voda tečie dole,ale sme si robili sami tak možem isť na lamparen,preto som povedala mužovi,že na druhu stranu dam len firme,nech každý mudruje doma,raz poradili a takto to vyzerá 😠
dnes je vonku trocha lepšie,boli sme sa opytať v školke,aj nas zapisala,dala prihlašku,v marci mame dojsť na ofic zapis,a poznačila si že v septembri bude len na adaptačný proces aby mi ostala ten mesiac materska 😉 ,velmi bola mila,sarke sa pačilo,no očkom ma stale stražila či som tam 😖

zuzu13
15. jan 2009

nedame sa...veď záruku máme 7 rokov... 😀
no a dnesné menu: fazuľova pol na kyslo(od včera). franc. zemiaky
včera som bola doma, tak sme mali slovenský obed...fazuľa a pirohy so slivkovým lekvárom pre mangela a pre deti šúľance s makom 😀 😀 😀
a na zajtra asi urobím halušky s kyslou kapustou a slaninkou 😀

zuzu13
15. jan 2009

a na neďelu bude asi sviečková s knedlíkom 😀 😀 😀 ak my to rodinná rada odsúhlasí 😀

eliska7
autor
15. jan 2009

jej zuzu,pirohy,tušim na sobotu urobim,ja take jedla zbožnujem,sarke to nič nehovorí,tá radšej mäsko 😀 ,my sme mali dnes hustu kelovu s parkom,nič ine,chlapi maju obedy a nam to stači 😉 večer len rychlovka,asi mužiček urobi vyprazaný syr 😀

dannynka
15. jan 2009

jeeej zuzu,recepis do konca tyzdna 😀

take sulance by som mozno aj vyskusala,hod recept 😉

eliska aj my by sme mali ist v marci na zapis uvidime,ako to vsetko dopadne 😅

zuzu13
15. jan 2009

no baby, neuveríte...volali kvôli tým oknám...že si mám kúpiť prípravok na vstrebávanie vlhkosti, lebo máme asi moc vysokú vlhkosť v byte a preto sa mi rosia okná... 😠

danny, ja robím zemiakové cesto. uvarim zemiaky (cca 4-5 väčších), prelisujem, pridám vajce, hl. muku a vypracujem jemné cesto... 😉

danona
15. jan 2009

ahojte
zuzu-aj u nas su dnes francuzske 😀 poobede chcem upiect chlebik-recept mam z mmb, predvcerom som uz robila, je perfektnyyy...-cesto si dam vymiesit do pekarnicky /teda tam len nahadzem suroviny/, potom to vykysnute dam na plech do truby a o 45min mi vyvoniava klasika chlebik a tepluckyy.. 😎
na tu vlhkost skus kupit meteostanicu,meria aj vlhkost.. ja som MM kupovala na vianoce taku kraasnu farebnu, no daju sa kupit uz od 500Sk /tusim aj v kauflande som videla/.. no a potom sa u tych oknarov nenechaj odbit.. 😒 inak aj nasim sa rosia plastove okna teraz, no ozaj myju vyssiu vlhkost v byte.. ☹

este sme sa v skolke neboli zahlasit, neviem sa stale nevim rozhodnut do ktorej malu supnut.. no od oktobra ju urcite dam.. 🙂

zuzu13
15. jan 2009

my sme mali včera domáci chlebík...mňááám...
padám domkov...pá

mirka
15. jan 2009

ahojček, mám po ďalšej skúške, včera som sa učila do polnoci a potom som ešte do 0,40 písala prácu, fuj, ešte mám 4 skúšky 🙄

Zuzu, my sme mali v prvom podnájme v garzonke tento istý problém s oknami, ráno sme mali totálne mláky po zemi, zatekalo to pod koberec, ale je fakt, že bola zima, v jednej izbe sme varili, spali a všetko sa to tam zrážalo. Teraz sa nám rosia okná iba v spálni, lebo vnoci kúrime riadne, kôli malej, keďže sa odkopáva, ale fľaky to robí iba tak trošku v rohoch, a iba keď boli tieto vysoké mrazy.

danona
15. jan 2009

mirka-gratulko!!! to bola ta ustna? 🙂

mirka
15. jan 2009

danona, ešte neni k čomu 😅 mala byť ústna, "našťastie" bola písomná, ale dal nám 11 otázok 🙄 som myslela, že mi odpadne ruka

dannynka
15. jan 2009

zuzudik za tip,urcite vyskusam 😉

samuelko
15. jan 2009

ahojky
my máme zas opačný problem ,máme neskutočne suchý vzduch v byte,cz den to nebadat,ale v noci to je hroza aj ked už máme tie zvlhčovače...

joj ja šúlance zbožnujem, a aj kelový prívarok mnam - mnam .Ja budem zajtra robiť vyprážané ryby s kašou a ešte upečiem lekvarové buchta už sa neviem dočkat,kedy do nej zahryziem 😵

mirka určite na A -čko 🙂

unás riadne husto sneží

samuelko
16. jan 2009

🙂 dobré ránko 🙂

mirka
16. jan 2009

ahojte 🙂

dnes ideme ku svokrovcom spať, svokor má narodky, tak ideme oslavovať, no mám to škrt cez učebné plány, ale kakať na to, aj horšie som zvládla 😅

mirka
16. jan 2009

večer som si išla k lalke ľahnú a vošla som do izby, ovalila ma zima, pozerám, že čo mi šibe, a radiátor totálne studený, pritom ,keď som ju šla uspať, ešte hrial, ani jedna rúrka nehriala, ale našťastie ráno už zase hrial, tak nechápem 😕

dannynka
16. jan 2009

ahojte 🙂

Kristinkam vsetko naj naj naj k ich dnesnim a tusim aj prvym meninkam 😵 😵 😵 😵 😵

samuelko
16. jan 2009

ahojte,
no Mirka ani unás už nie sú radiatory horúce,ale len vlažné..

Kristínke všetko naj k meninkám 🙂

eliska7
autor
16. jan 2009

pridavame sa k blahoželaniam,všetko najlepšie 🙂
dnes som bola u kamaratiek,po dlhej bode sama autom,bolo super,jednej muž bol u nas v meste tak doniel mijho muža aby nas odšoferoval domov a ja som si dala štamprlik 😀 no hlavna zamienka aby som nemusela po tme v hmle šoferovať 😉 no a sarka nam zaspala v aute o 18.30 bez umytia,liekov som zvedava dokedy vydrži spať 😖 nespala na obed,tak sa desim nech neni o pol noci hore 😅 ,pekny vikend,ja budem sama muž ma pansku jazdu oslavuje povyšenie a narodky 🙂 ,možno aj ja niekam vyrazim 😉
mirka gratulko,vy školačky ste super,neviem,neviem či by niečo naliezlo do hlavy 😖 odkedy začala sarka lepšie spavať,ja nespim cele noci,som ztoho zničena,neviem čo už robiť a cez den mam normalne mikrospanky 😠

biccy
16. jan 2009

Ahojte 🙂
Pozeram,ze uz skolky rozoberate.To sa ma nahlasit uz teraz?Musim si zistit,ako je to u nas. 🙂

Danona,my ideme na Donovaly od 15.2. do 20.2.Takze nie tak ako vy. 😒

Eliska,aj ja som zajtra bez manzela,ide sa snowbordovat do Polska. 😎 Ja si budem uzivat spolocne chvile so Zoinkou,kedze cez tyzden chodim do roboty. 🙂

Inac,ako ste na tom s plienkami?Uz ste vsetky bez? 🙂 Zoinka ma plienku na denne a nocne spanie. 😅 🙂
Idem este mrknut nejake fotky,dali ste nieco nove?Potom dam Zoinku spat a idem citat knihu,mam teraz taku napinavu:
http://www.martinus.sk/?uItem=50532

eliska7
autor
16. jan 2009

ja jej davam plienku ked ideme von,lebo niekedy sa pyta cikať aj vonku,no nevyzlečiem ju a poviem že može do plienky,lebo inač by jej šuša zamrzla-jeto blba vychova no neviem to inač riešiť 😖 a na spanok jej davam preistotu 😉 niekedy sa stane ,že je počurana,no ale neberem to tragicky,ved to prejde 🙂

zuzu13
16. jan 2009

ahojky....biccy.,...tak mangelikovi bude suprovo...
co sa tyka plienok....doma nemam jednej plienky od aprila....ale netreba to urychlovat....vsetko je tak ako ma byt 😉

biccy
16. jan 2009

Zuzu,Lucinka je sikulka. 😉 😉 😉

Eliska,no vonku jej tiez davam plienku. 😅 Potom sa len pyta,ci ma plienku a ci moze do nej pišať. 🙂

samuelko
16. jan 2009

Aj Samko je už bez plienky od júla,ani v noci nemá,všetko má svoj čas 😵

danona
16. jan 2009

ahojte
ninusa je bez plienok uplne, na horach som jej chcela tiez von dat, no kricala ze nie, tak sme boli bez a ok.. 😎
dnes sme boli na veceri s mangelikom, no bola to rychlovka... mali sme cez tyzden vyrocie svadby a nebol cas nikde ist..svokra maluje, no slubila ze nam ju dnes na dve hodinky postrazi, tak aj bolo.. 😀
aj moj mangelik ide zajtra no lyzovat sa-aj s dadou - do simmeringu /rakusko/..ide este kamarat so synom.. ja sa chystam ku kamoske pozriet novonarodene babo-chlapceka.. 🙂
biccy-tiez po veceroch citam-cez vianoce som jednu dobru knihu precitala, teraz citam od Olesovej-Baby spojme sa, no nejako sa mi to nepaci... 😝
aj od nas kristinkam vsetko naj!!! 😵

dannynka
16. jan 2009

ahojte 🙂

biccy aj my mame este plienku na denne a nocne spanie 😉 ,veru chce to svoj cas a tiez to nejak nesilim 😉 ale na von nedavam plienku a je to ok,Gabika bud vydrzi domkov,zatial sme nehodu von nemali ani v takejto zime 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre