Októbrové bábätká 2006 - 2.časť

eliska7
25. apr 2008

ahojte ,nebol tu nik,tak som to otvorila ja ,dufam že neva.sara spi tak som rychle nabehla.Poobede sme sa vyteperili do zahrady,lenčo sme tam došli,ako druhy svet,uragan"dážd-sare bolo ťažko vysvetliť že sa neda robiť kojače 😀chuda ako sa jedovala,ešte dostala aj hnačku,tak nam zamorila našu chatku3*4m 😀take krče mala-svitlo mi z čoho,jedla cely pribinak a ja dva a ona nesmie mlieko-skušali sme až doskušali 😖myslela som že už vyrastla z toho.samko tie malby su užasne-zase si ma navnadila malovať 😉

nera
20. okt 2009

zuzi- vďaka
haslerka- veď ja nie v zlom...len mne sa zdá to ešte skoro riešiť, najmä keď počujem, že sem tam jej to vyjde a niekedy len tak detsky...ale ona je taká, že keď sa jej chce tak je pohoda a keď nie tak nie...ale to je v pohode...

danona
20. okt 2009

ahojte
nera-aj od nas dianke vsetko naj!!!
dakujeme za gratulacie, a... ninke tie narodky nejako nevysli.. 😒 nieco pred 14h mi volali zo skolky, ze mala tazko dycha a ma teplotu 38,5...tak som volala dr nech na nas pocka, ninus dostala hned v amb. cipok Rectodelt do ritky /na rychle uvolnenie urdielka/, Klacid atb a Claritin... 😒 a hned v amb. jej dali Panadol sirup na teplotu... 😒 zajtra s nou zostanem doma ja, potom bude u svokry... 😒 no a ja sa v robote hanbim ako pes-som tam 4 dni a uz toto 🙄 😒 ... takze take narodky mame...
haslerka- nina este nehovori ciste "r" - semo-tamo sa jej to podari, no netlacim na to... deti by to mali ovladat do nastupu do skoly..

samuelko
20. okt 2009

ahojky

oslávencom prajem všetko najlepšie 😵 😵 😵

Nera krásne fotky,babulky sú na zjedenie 🙂
danona,želáme skoré uzdravenie,mojinko maličké,také vysoké horúčky hrúza 😖 posielame cmuk.

No a čo sa týka reči, ženy netreba zanedbávať reči vašich detičiek, to neznamená, že ich máte drezúrovať , ale máte ich napravovať, za každým ked nesprávne vysloví slovko,otočiť sa k dieťatku, aby vám videlo na ústa a zopakovať správne vyslovené slovo dieťaťom. ja viem, že sa to nedá stále, podľa situácie v akej sa nachádzate. Nie je pravda, že " je to skoro riešiť" radšej skorej ako potom bude pozde, ved už majú krásne tri rôčky. verte viem očom rozprávam, pracujem s deťmi , ktoré majú oneskorený vývin reči a narušenú komunikačnú schopnosť v špeciálnej MŠ od 3 do 4 rokov a reč je katastrofálna. Logopédiu máme každý deň.

Ak chcete hodím vám tabuľku čo všetko má rečovo ovládať dieťatko v rokoch naších detí, ale najskôr štvrtok,lebo to mám v práci a zajtra idem do BB na vyšetrenie prsníkov a do práce pojdem štvrtok,len mi to ešte pripomente!

Ja som so Samkom bola u Logopedičky unás v práci,ale len zo zvedavosti,aj keď sama viem čo všetko ovláda,Vyslovuje všetky spoluhlásky aj samohlásky. A to bolo pred polrokom cca v apríli.

hasleerka
21. okt 2009

nera ja viem že si to nemyslela zle ... napr. som teraz zistila že nevie ani "L" povedať ... tak aby som niečo nezanedbala a potom si to nevyčítala ... pri staršej som sa viac stretávala s deťmi v jej veku ... ale s Miškou už nemám toľko známych , tak preto sa pýtam vás

ikulka
21. okt 2009

ahojkajte
aj my mooooc gratulujeme oslávencom 🙂 a posielame pusinky
akosi vobec nič nestíham vždy večer skoro zaspím a tak sem ani nestihnem prísť
no čo sa týka reči tak naša saška tiež nerozpráva čisto nevie povedať "v" ale iba na začiatku slova to ho zamiena za "h" v slove ho povie ani r ešte nevie a mám pocit že začína akoby trochu šušlať či čo preto by osm tiež rada šla niekde s nou lenže on aby aj tak doktorke nepovedala ani slovo tak je to jedno..... ☹
ale samko budme rada za tu tabulku budeme aspon cvičiť

hasleerka
21. okt 2009

samko až teraz kukám o tom vyšetrení, tak držím palce aby všetko dobre dopadlo 😵

nera
21. okt 2009

No ja neviem, ale ja si myslím, že všetko má svoj čas.
Jasné, že to treba sledovať a to, že sa treba venovať(opakovať správne artikulovane slová, veľa komunikovať, opisovať všetko okolos seba....) to hádam netreba ani hovoriť...ale všetko s mierou a hlavne každé dieťa je iné.
Neviem, ale nás na pedagogike učili, že NESMIEME dieťa porovnávať s tabuľkou a hlavne to, že každé dieťa je iné, teda aj iný vyžaduje prístup.Samozrejme treba sa mu venovať a riadne, ale neporovnávať, lebo deti majú rôzne tempo, jedno začne skoro čisto hovoriť, no v zručnosti je menej šikovné, iné je neskutočne vnímavé, no nie presne artikulovane sa vyjadruje....
A čo napr. s takými čo začnú neskôr rozprávať, napr. v štyroch rokoch, to sú akože zaostalí? ale s tým mala problém aj Sisa Sklouska a tá, žeby mala oneskorený vývoj reči....to sa mi ani nechce veriť 😉
OK je dobré sa poradiť, čo človek to nejaký iný názor a človek nikdy nevie čo môže pomôcť.....
ale.....

nera
21. okt 2009

a ozaj vďaka za blahoželania 😵 😵 😵

samuelko
22. okt 2009

Dobré ránko.
vyšetrenie ok.

Netreba porovnávať dieťa s tabulkou,to je pravda a je pravda aj to, že každé dieťa má svoje tempo.....
Mám známu, ktorá má zdravé dieťa,nič mu nie je, neustále sa uspokojovala s vekom,že to ešte má čas....atď. teraz je predškolák a skoro všetky spoluhlásky nevie vysloviť alebo ich zamieňa napr. nepovie gumy ale bumy, ďalej hauba- farba a veľa iných a teraz to dieťa chodí raz do týždňa k logopedičke a sú u neho viditeľné zmeny za dva mesiace, a toto všetko nemuselo byť keby to dieťa bolo stimulované včas,podľa mňa (môjho názoru) je toto trápenie pre dieťa,už keď je pozde. Ale je zas veľa vedľajších podnetov, ktoré narúšajú správnu výslovnosť napr. zuby...ale to je na dlho a na to teraz nieje čas. ak sa reč nenapraví do predškolského veku,dostane odklad, čo nie je na škodu vecí u niektorích detí.
Tú tabulku nahodím pre tie ktoré budú chcieť IP, aby ste si nemysleli že tu mudrujem 😅

Nera OVR- oneskorený vývin reči sa dá napraviť, dieťa z toho môže vyrásť.

nera
22. okt 2009

ináč to zamieňanie spoluhlások som počula, že sa objavilo u detí aj na ZŠ..teda najprv pekne rozprávali, potom si začali ich zamieňať....všetko je individuálne- relatívne....
samuelko -poslala som Ti IP na vysvetlenie...dúfam, že sa teda nehneváš.... 😵

dadulka2000
22. okt 2009

ahojte babulky

chcem vsetkym Oktobrovym oslavencom zazelat vsetko naj naj. hlavne vela zdravicka a nech su v zivote stastni. 🙂
ani sa mi verit nechce ako nam tie 3 roky rychlo usli, vsak??

ako sa inak mavate?
samuelko,...mozes mi poslat tu tabulku,... len tak pre zaujimavost (ale asi inak sa vyvyja rec dietata ak hovori dvoma jazykmi, co??) 😅

ikulka
22. okt 2009

aaaahojte
samko aj mne hod pls tu tabulku tiež len tak pre zaujímavosť ja to rada sledujem už len z toho dovodu aspon aby sme vedeli ktorým smerom cvičiť a sa rozvíjať 😉

zuzu13
22. okt 2009

ahojte
veru, treba detom opakovat spravnu verziu...aj ked u nas mame teraz velmi zaujimave obdobie...mazna sa...susle...rozprava ako rocne dieta...no jednoducho skuska trpezlivosti...xixixi
"r" vi povedat krasne...ale len v niektorych slovach...a suslanie??? no u nas je vsetko suslave...ale to ma zo skolky...maju tam nejake dievcatko, co tak maznavo-suslavo rozprava...a ma cumel zarazeny v puse od prichodu do odchodu...takze Lucka je tzv.papagaj... 😀

hasleerka
22. okt 2009

samko ja určite tú tabulku chcem ... len tak proste pre porovnanie

zuzu13
23. okt 2009

dobre ranko, u nas strasne prsi uz od vecera a hmla je ako mlieko...
samuelko, hod aj mne tu tabulku...nech vieme v akom "leveli" hrame 😀

hasleerka
23. okt 2009

ahoj zuzu ... aj u nás prší ani som nevedela, mali sme zastreté žalúzie ... len si vyjdeme von a musela som sa vracať pre dáždnik

som včera bola obehať niake firmy, obchody, som si nechala žiadosti ...no už len čakať či sa niekto ozve

zuzu13
23. okt 2009

hasleerka, tak nech to cakanie netrva dlho... 😉

danona
23. okt 2009

ahojte
dadulka-ahoooj 😵
samuelko- posli aj mne, nech postudujem, dik 😉
ninus je este chora, strazi ju svokra cez den, ja som ko - asi nezvyk-prechod do roboty, nina chora-v noci o 3 k nej vstavam /lieky/, do toho dada ide o 6h rano zajtra na sutaz, potom do nedela u nas bude jej kamoska, potom...mali sme mat v sobotu ninuskinu oslavu narodiek, no pre chorobu som to zrusila.. 🙄 uzaj mna oci stipu, hlava boli, som ko... vo stvrtok vecer mam letiet s dadou do liverpoolu, uz sa mi ani nechce ist.. 😒

danona
23. okt 2009

..ale ostatnym zelam pekny vikend 😉

mirka
23. okt 2009

ahojte babky

oslávencom prajem všetko najlepšie 😵

ninke prajeme skoré uzdravenie 🙂

dnes aj mňa trochu teplota prešla, ale už som v pohode, zato drahý bol k.o. od stredy, horúčky, kašeľ a tak, ale už je lepšie

Laure sa tiež pekne darí s R, ale tiež má dakedy takú náladu, že sa mazne a šušle 😅

Danona, lieč sa!!!! 🙂

pekný víkend 🙂

hasleerka
23. okt 2009

no u nás sme zatiaľ celkom zdraví všetci aj ked babulky pokašlievajú, každý deň im dávam cibuľkový sirup, sa bijú ktorá pôjde prvá ...

zuzi dík, dúfam že sa čoskoro pochválim ...

dannynka
24. okt 2009

ahojte 🙂

aj my dodatocne oslavencom prajeme vsetko naj naj naj... 😉
Tiez v poslednej dobe moc nestiham a to este ani v praci niesom 😝 ,boli sme vcera u dr a Dominik ma zase ATB,tym padom mi nema kto vodit Gabiku do skolky kedze mm chodi na 6-tu ale nevadi aj tak dobre budeme si gazdovat cely tyzden spolu doma.... 🙂 😉

samko ta tabulka by aj mna zaujimala,Gabika uz sem tam povie r ale nejak tomu zatial neprikladam vyznam...hadam to samo pride... 😉

eliska7
autor
24. okt 2009

ahojte mame notebuk v reklamacii,takže sme jakbez hlavy,teray pišem z moravy sme tu na oslave,tak sa držte,chorym skore zdravičko.my sme ok,sara chvalabohu od jula krasne čisto rozprava 🙂 stačilo mi pri dankovi 3roky logopedie,majte sa

hasleerka
25. okt 2009

čaute maminy čo dobré varíte?

biccy
25. okt 2009

Ahojte 🙂
Nejako vas nestiham citat.Zoinka bola po tyzdni doma v skolke celych 5 dni(u nas je to pokrok) a opat ma nadchu a kasel. ☹ Uz neviem co mam robit s tymi chorobami.Predtym inak celkom zdrave dieta a teraz je s malymi prestavkami v kuse chora. ☹ Takze zajtra opat nejde,ale dufam,ze najneskor do stredy jej to prejde.
Momentalne sa oducame od cumlika-od stvrtka vecera cumel nevidela.Povedali sme,ze vila zobrala pre svoje male deti. 😅
Samuelko,aj ja by som chcela tu tabulku. 🙂 Poslem ti adresu do IP.
A este aby som nezabudla-dalsim oslavenkyniam blahozelame ku krasnym trom rockom. 😵 😵 😵

zuzu13
25. okt 2009

hello, hlásim sa z práce...novinka...máme od včera kiahne... 😀
pekný zvyšok nedele

hasleerka
25. okt 2009

zuzi pošli aj nám, ja by som bola rada, keby to tiež mali babulky za sebou

zuzu13
25. okt 2009

novinka 2. po prichode z prace domov...mamina chora...takze nemam au pair...syn 39 teploty...a ja v hroznom stave hrdlo ...takze mm ide na OCR...

hasleerka
25. okt 2009

no veru zuzi už som inde prečítala že aj ty si chorá ... tak posielame udzravujúci cmuk všetkým 😵

zuzu13
25. okt 2009

hasleerka, dakujem...mam obavu, ze Lucka chyti aj nieco ine....a to ma desi.... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre