Októbrové bábätká 2006 - 2.časť

eliska7
25. apr 2008

ahojte ,nebol tu nik,tak som to otvorila ja ,dufam že neva.sara spi tak som rychle nabehla.Poobede sme sa vyteperili do zahrady,lenčo sme tam došli,ako druhy svet,uragan"dážd-sare bolo ťažko vysvetliť že sa neda robiť kojače 😀chuda ako sa jedovala,ešte dostala aj hnačku,tak nam zamorila našu chatku3*4m 😀take krče mala-svitlo mi z čoho,jedla cely pribinak a ja dva a ona nesmie mlieko-skušali sme až doskušali 😖myslela som že už vyrastla z toho.samko tie malby su užasne-zase si ma navnadila malovať 😉

dannynka
2. mar 2009

dobre ranko prajeme a pekny zaciatok tyzdna 🙂

u nas veru uvidime ci bude,lebo sa mi v sobotu pokazila pracka a navyse mame auto v oprave ☹

zuzu13
2. mar 2009

ahojte,
danny tak radost, co? 😅
my sme boli na zapise do skolky... 😀

dannynka
2. mar 2009

zuzu no veru ked sa to "serie" tak vsetko a poriadne som zvedava co ma caka najblizsie 😅

danona
2. mar 2009

ahojte
dannynka-to nezavidim.. 😝
samuelko-tiez okna okukavam, no este pockam... tak koncom marca asi az budeme umyvat...
zuzu-tiez sme boli dnes v skolke 🙂 potom sme isli plavat, potom som k dr utekala potvrdit tu prihlasku, no toolko ludi tam bolo, som s otocia a isla prec.. 🙄

samuelko
2. mar 2009

Ahojte
No včera slniečko dnes pod mrakom.... takže okná musia počkať. my sme dnes celý deň len leňošili varila som ale len bez masité zeleninovú polievku a rezance s kapustou a zajtra už nejaké masko.

Joj danny tak neni dobre... 😨

zuzu13
2. mar 2009

danona, ja som nebola u dr. potvrdit...ale pojdem asi len sama...lebo u nas bude tiez asi vela ludi...tak nech nieco Lucia nechyti...
samuelko, ja som nevarila, mali sme este od vcera...ale musim nieco ukuchtit aby mali na zajtra...

dannynka
2. mar 2009

samko no veru neni,uz tu bol opravar, a povedal ze je tam pokazeny programovac a nahradny diel stoji 3500-sk 😝 ,tak teraz riesime dilemu ze ci sa oplati dat korunky na opravu,lebo inak zatial tej pracke nic neni.....alebo radsej kupit novu,ved kde mas zaruku ze sa ti po nejakom case na nej nepokazi nieco ine ☹ ☹

samuelko
2. mar 2009

no dannynka je to na rozmyslenie. Inak už sa ti to kráti, ešte stále neviete pohlavie???

dannynka
2. mar 2009

samko no veru je.Ale uz sme sa rozhodli,zajtra ideme kupit novu... 😉

veru krati a stale nevieme co cakame,ale hlavne ze je zdravunke 😵 a dava o sebe stale vediet 😀

samuelko
2. mar 2009

🙂 no super danny tak daj vediet akú ste kúpili. A za bábo tak ako hovoríš 😉 (píšeš) hlavne že je zdravučké 🙂

samuelko
3. mar 2009

Dobré ránko
🙂 Ideme dnes k našim na dva dni , zajtra bude u našich zabíjačka 😅 Len dúfam že bude pekné počasie... 🙂

ikulka
3. mar 2009

ahojky no veru dievčatá jar citiť vo vzduchu možno sa nad nami konečne to počasie zlutuje........ 😉
no okná aj ja už obzerám, aj záclony už by sa zišlo prať, ale len čo ja umyjem okno tka pršííí tak ešte čakám.....

eliska7
autor
3. mar 2009

ahojte,aj my sme boli na zapise,mali aj den otvorených dverí,tak som si celu školku pozrela,sara bola s učitelkami,nechcela isť domov dve hodiny sa hrala v telocvični,na šmykalke a tak,ked bude čas vložim foto.tak sa tešila.ešte rano sme boli na krv-taka bola statočna ani sa nepohla,len troška plačkala a cez slyz hovorila sestričke,že ide do školky na zapis 🙂
Iku kašli na okna,konečne vykukne slnko a ty mysliš na robotu?treba isť vooon 😉

bettina
3. mar 2009

ahojte. no keď čítam, že každý o škôlke, a ešte nedávno sme sa nevedeli dočkať, kedy tie drobce uvidíme 😎 🙂
okná...veru, zsvieti slno a vidno každý fliačik 😝 treba zatiahnuť žalúzie 😅
ja síce mám skoro všetky umyté, veď sme sa sťahovali 😉 ešte pár mi ostalo. je tu dosť veeeľa okien, a nemáme všetko ešte naporiadku. ideme vyhodiť celú linku a dohodli sme si na mieru. roboty a roboty. ale máme z každého kúska odvedenej práce radosť 🙂

dannynka
3. mar 2009

ahojte 🙂

huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa uz mame stavebne povolenie takze cez vikend prerabame 😵 😵 😵 😵 a dnes sme zohnali aj novu pracku vo stvrtok nam ju dovezu a star zoberu prec 😉 .Ze by zacalo svitat na lepsie casy 😅 😅 😅

dannynka
3. mar 2009
mirka
4. mar 2009

ahojky 🙂

danny, betti, som rada, že sa s bytíkmi darí 😉 len tak dalej

nám lauru do škôlky nevezmú, ešte nebude mať 3 roky a je taký nával detí, že sme cca 30 pod čiarou, upradnostňujú predškolákov, súrodencov a deti, čo majú vek a dakde na dediny ju voziť nebudeme, mamina už bude doma, tak mi povedala, že mi ju bude opatrovať, teraz mám ale veľký problém, se.e ma to, ČO idem robiť?!?!?! do roboty sa nemám kde vrátiť, potrebujem si dokončiť školu, aspoň ten posledný rok a z jedného platu nevyžijeme 😔 tak ma napadlo, že si dám žiadosť o predĺženú rodičovskú, samozrejme neplatenú (ale aspoň odvody platia) na jeden rok hádam bude stačiť, skúsim si zohnať brigádu, aspoň kôli nejakým peniazom a dokončím si školu, iné ma nenapadá 😒

eliska7
autor
4. mar 2009

aj to je riešenie Mirka,školu dokonči,určite sa lahšie potom zamestnaš,nedaj sa. 😉 a stou školkou?hrozne,toto sa volakedy nerobilo,aj u nas je to tak,skor mi ju nezoberu,až v septembri,aj to na adaptačny proces,lebo lebo 3 ma až v oktobri-a to sa budem modliť aby nebol naval detí a nevyradili ma ,zatial ich je zapisaných 20 na jednu triedu 😖
dany,super,ja milujem prerabať byty 😀 včera bola u nas kamoška po dlhej dobe a povedala,že ešte nikdy nenašla nas byt rovnako 😀 neznašam stereotyp 😉

ikulka
4. mar 2009

ahojky bože s tými školkami je to strach...dufm, že unás také problémy nebudu ked bývame na dedine,a le aj tu je teraz vela detí bol to velmi silný ročník......tak uvidíme......ale nemal by byť problém nakolko mám robotu tka hádam mi ju zoberu....

eliska7
autor
4. mar 2009

no prave som sa vratila z pohotovosti,danko berie už druhe antibiotika od piatka,ma skoro 39,neskutočne nevieme sa dostať od januara s tych chorob,mama má zapal pluc,otec to chytil tiež,muž začal tiež kašlať a lekari nevedia čo nam dať,vytery su ok,krvne testy ešte nemame,sare sa stratili velmi doležite vysledky na tie chloridy,bože tu v Lv je taky bordel,ked mala 7 mes stratili jej tiež vysledky-dodnes ich nenašli 🙄 mam naladu pod psa,len sa dopujeme a nič kašleme jako besny 😠

danona
4. mar 2009

ahojte
no mne dnes prevzala prihlasku len kucharka 🙄 nik iny tam nebol,no sila..a to som bola o 9.15, takze vysledok sa dozviem az v aprili... dala som nastup 5.10, do roboty chcem ist 15.10-ak dovtedy nezrusia moje miesto, no uvidime..v skolke postup detto ako pisala mirka, tak som zvedava kolko deti sa prihlasi, ci zostane miesto aj pre nasu... 😒
dnes sme boli doobeda na babyplavani, poobede mala spala u svokry, ja som sa bola saunovat a masirovat-svagor otvoril penzionik s wellnesom, tak bolo doobre, no som unavenaa ako pes 😝
vcera som bola v gyori, zase som nejake handry domov podonasla.. 😀 ninusi len kitty klobuk z HaM a slnecne okuliariky z CaA, skor sebe som pokupila.. chystam sa prave pretriedit moj satnik... 😀

danona
4. mar 2009

eliska- 😕 chuuda male /synator/ tato zima je co sa chorob tyka-hnusna... 😒
dannynka-ste rychlovky!!! to stihnete asi aj prerobit kym sa bejbinko narodi, ze.. 🙂

eliska7
autor
4. mar 2009

vložila som foto zo školky.muž nas prihlasil na wellnes pobyt koncom marca,len ja neviem mala vživote nespala odo mna,stale je chorá,večer jej treba šušu natierať,odsavať a kadečo-babka bude akurat hysačiť že kolko veci a liekov treba tej malej urobiť a to nehovorim,že stale je hrozba tych nočnych zachvatou-tak by som šla,len už teraz nespavam od stracu čo ked....neviem či nakoniec nepošlem maleho snim 🙄

ikulka
5. mar 2009

ahojky no eli malej to v školke sekne medzi deťmi chuda prajem jej nech vám to vijde a aj vy budete školkári.....
no a čo sa týka chorob už aj my sme chorí celá rodina od pondelka začal muž je na atb a od minulej noci aj saška chytila 39-tyk horučky aj dnes v noci mala ale doobeda nič tak sme nešli až zajtra ideme....tak uvidíme ako a ja teiž nemožem ani rozprávať čo am tak bolí hrdlo až do uší a nosa mi to ide tak aj ja zajtra idem k dr... ☹
eli no veru sa tinedivím že s ati nechce keby bola malá zdravá ....ale ja by som tiež od chorého dieťaťa neodišla....aj tak by som z toho nič nemala lebo by osm len na nu myslela ako jej je..... 😒

zuzu13
5. mar 2009

no vidim, ze choroby zase utocia....
so skolkou je to aj u nas dtto...povinny nastup od septembra...deti od 3 r., rodicia zamestnani....no neviem...
my sme zatial zdravi...dufam, ze sa to nezmeni....dnes som bola so synom na kontrole v nemocnici...no a hned nam dali termin na operaciu... 😢 tak ideme behat na predoperacne...joj...mam normalne strach ☹

chorobkam, prajem skore vyliecenie 😉

eliska7
autor
5. mar 2009

a čo mu budu operovať 😕 zuzu?spominam,ked si pisala,že ste mali nejake problemy,ale nič konkretne,prepač že vyzvedam 😅 tak Iku aj vy sa liečkajte,to je hrozne,už tie choroby dlho trvaju,ked sa celkom zamyslim,jeto strašne na ludí sa vali hospod.kríza a a ešte aj choroby,kde budu brať tí nezamestnaní na lieky-lutujem ich dopredu,rutime sa do doby ako za marie terezie,ludia kapali lebo nemali na lekárov 😠

zuzu13
5. mar 2009

eli kuk IP

samuelko
5. mar 2009

Ahojte už sme domka 🙂 Boli sme o jeden deň dlhšie ako sme plánovali ale bolo dobre 😀

No Samka zoberú do škôlky hneď v septembri a to ešte nebude mať tri roky a ja som ho bola prihlasiť do škôlky už v januári takže bol medzi prvými.Tiež sa otvára jedna trieda s počtom 20 detí v jednej triede ,zdá sa mi to veľa ,ale nič nenarobíme. 🙄

Samko je zdravučký ja som akokeby soplavá,ale nič vážne zatial 😅

Ženušky popíšte mi otom Wellnese niečo viac prosím,aj prostredie aj ceny,všetko ak môžem poprosiť eliska aj Danona 😉 😎

Danny supiš tak sa vytešuješ aj z pračky aj prerábania, ani my sme sa ešte stále nedali dokopy ako sme sa presťahovali teraz znižujeme strop na chodbe a kuchyni ale je to hrozné robiť v zime,ťažko schne 😒

Jaj tie chorobky choručkím prajem skoré uzdravenie,unás prší už druhý deň.

a danona ty si bola teraz v Maďarsku,tu unás nič iné nepočujem,len že sa oplatí ísť nakupovať do Maďarska či na oblečenie..... Je to pravda? 😲 My sme tu veľmi blízko od hraníc cca 12km a bolo by mi kúpiť nejaké šaty na oslavy (svadba,svokra 50......) 🙂

eliska7
autor
6. mar 2009

ahoj,joj samuelko byvať tak blízko hranic-oplati sa tam všetko,aj potraviny,samo že aj drahšie najdeš,aleteba ani benzin vela nevide,tak by som tam pravidelne nakupovala,my sa tam pojdeme na jar obliecť,z mužovej roboty chodia na mega nakupy 😉 ty sa diviš že v triede ich bude 20 a zda sa ti vela,u nas byva bežne 28 😅 aj učitelky sa sťažuju,ale ked chce riaditelka všetkym vyhovieť inač to nejde,kopec školiek zrušili a teraz je to takto 😖 no ideme zas k dr. 🙄 tak sa tešim,dnes bola prišerna noc,snad celu ju prerevala,tak som total nevyspata 🙄 včera som robila bryndzove halušky,ostalo aj dnes k obedu,takže aspon variť nemusim
wellnes pobyt ja mám isť prvý krat,je to od muža z roboty-piatok,sobota,nedela do tren.teplíc,su tam kadejake procedury,vírivé vane,večer disco,jedlo 5krat denne,taky oddychovy relaxačny vikend 😉

samuelko
6. mar 2009

Dobré ránko
joj eliska máš toho dosť stými chorobami,už aby ste sa vyliečili 😒
a za nejaký link za ten Wellnes neviete? ja viem jedine ten kaštiel pri Nitre

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre