Októbrové bábätká 2006 - 2.časť

eliska7
25. apr 2008

ahojte ,nebol tu nik,tak som to otvorila ja ,dufam že neva.sara spi tak som rychle nabehla.Poobede sme sa vyteperili do zahrady,lenčo sme tam došli,ako druhy svet,uragan"dážd-sare bolo ťažko vysvetliť že sa neda robiť kojače 😀chuda ako sa jedovala,ešte dostala aj hnačku,tak nam zamorila našu chatku3*4m 😀take krče mala-svitlo mi z čoho,jedla cely pribinak a ja dva a ona nesmie mlieko-skušali sme až doskušali 😖myslela som že už vyrastla z toho.samko tie malby su užasne-zase si ma navnadila malovať 😉

samuelko
27. nov 2008

Dobré ránko
eliska máte to za sebou, hlavne že výsledky sú dobré 🙂 treba vydržať 🙂

No idem rýchlo navariť, lebo skoro začínam v robote, a prídem len pozde domov,večer po osmej 🙂

dannynka
27. nov 2008

dobre ranko 🙂

eliska veru najdolezitejsie je ze ze Sárinka v poriadku 😉 ,na to ostatne to chce asi len cas a pevnu volu 🙂

samko porad co varit,mne akosi v poslednych dnoch dochadza inspiracia 😒

danona
27. nov 2008

dannynka-tiez uz nemam fantaziu - mam nalozene kuracie prsia v rozslahanom vajicku+solamyl+korenie vselijake..potom len hodis na olej kolko ks potrebujes..inak to vydrzi v chladnicke dlhsie 😉 a ktomu ryzu..aj zemiaky mozu byt 😉
hodila som 1 foto..je tam aspon kusok ninkinej detskej.. 😎
eliska-aspon to uz mate za sebou.. 🙂

ikulka
27. nov 2008

ahojkyjte, no tak u nás po očkovaní nič moc... jane dala som jej nurofen včera 3x, ale v noci sa zobudila z horučkou vyše 49, tak zas nurofen a obklady, len ona si mi ich nechce dať tak bolo revu moc... a dnes žiadne zlepšenie od rána zas horučky na nožičku ani nestupí len ju vláči za sebou....tka som zvedavá kedy sa to vstrebe. my inak každé očkovanie horšie znášama ale toto je zatial najhoršiednes osm jej dal do vody trochu liehu tak hádam bude trošku lepšie....
eli super že je malá ok, osm na vás myslela, len sa držte...

eliska7
autor
27. nov 2008

jaj iku,chuda,ntri jej nožku octanovou mastou,to jej pomože,zajtra by mala byť bez teploty,inač chod k dr.
danona ja takto nakladam kuracie prsia,dam tam aj bazalku,vegetku,mlieko,horčicu a dam to bez oleja do rury,jeto zdravšie 😉
my mame dnes nastuhanu zeleninovu polievku,karelabovu omačku a domaci chlieb,ktomu parok-ocko si želel,včera zapečený karfiol a na nedelu chce vysmažaný zeler,kareleb a karfiol-asi sa zmenil na zajaca 😀 😀 😀 vraj chce oddych od mäsa 😕
kočky čo mate dievky,ak mate čas prečitajte si na batolatach temu:zrastene pysky ........neverilibyste kolko žien mi piše,že to zistili až po prečitani temy,ktoru som otvorila,radšej vas upozornim nech nedopadnete ako ja 😢 v utorok ideme na detsku gynekologiu a rev už teraz,lebo zaplatili by sme aj cely majetok,len aby ju uspali....

ikulka
27. nov 2008

eli aj my tam pojdeme ☹ 😢

danona
27. nov 2008

eliska- 😕 teraz som si tu temu precitala, ninu skontrolovala.. ma tam tiez taku blanku-smerom od zadocka, no ma tam aj volne miesto - vpredu to nie je zrastene.. 😨 to je zle alebo dobre? - doteraz som nieco take nekontrolovala, o nicom takom som nepocula, malej pisulu umyvam, no extra nevytieram.. 😕
ikulka-vy ste na tom ako? 😕

dannynka
27. nov 2008

eliska-no veru vecer t budem musiet aj ja malej skontrolovat ste ma nastrasili 😕 😕

mirka
27. nov 2008

no ja som skontrolovala, ale nechcela mi ukázať 😅 , a keď som dokontrolovala, tak sa rehotala, ež ešte 😅 našťastie to vyzerá ok.

dannynka
27. nov 2008

tak babulky aj ja som kontrolovala,tiez mi nechcela ukazat...ale aj u mojej to vyzera ok 😅 chvalabohu..

mirka
27. nov 2008

danny 🙂 dobré fotky 🙂 hehe, gabika mala vody kráľovsky, odkedy som raz Lauru posadila do lavóra s vodou a dala jej penu, už sa chce umývať len tam 😀 a v sobotu, keď jej chcem napustiť vodu do vane, lebo umývame vlásky a chcem, nech si zapláva 😅 , tak sa s ňou musím naťahovať 😝

dannynka
27. nov 2008

mirka dakujem 🙂
to som sa povodne isla kupat ja a GAbika sa ku mne pridala 😀 ,ja som sedela naprti jej ale na fotto ma chvalabohu neni vidiet 😉 ,a este nieco ako tak sedela naproti mne tak zrazu mi zacala liat vodu z misky na brucho a vravela ze "aby babetku nebolo zimka" 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 taka bola podarena 😀 😀

mirka
27. nov 2008

🙂 no zlatá, no mňa by veľmi zaujímalo, ako by sa Lalka správala k brušku a potom k bábätku, keď sme boli pozrieť švagrinku, tak som bola totálne prekvapená, ako dospelácky mi chcela malého vziať z rúk, normálne som zírala, ešte aj tie ruky si tak nejak dobre vytočila 😲 😅 ale mám pocit, že by bola prehnane starostlivá

mne odchádza hlas, tak som sa dnes už normálne unavila, čo som musela pri uspávaní do nej húkať, kua, večer čo večer to isté, vyjednávačky, vyhrážanie a nervy v kýbli 🙄

dannynka
27. nov 2008

mirka kupodivu dnes to bolo aj u nas tak...sa jej njechcelo spat...a to cez obed spala iba 40-min 😠 som na nu vecer tak zvrieskla...ze som az v bruchu krc dostala veru musim si teraz davat vacsi pozor.... 😅 ale da sa to pri tych nasich certoch s anjelskímy ocami????

samuelko
28. nov 2008

Dobré ránko
juj ako čítam treba dávať pozor aj na šušulky nie len na pipíka 😲 😒

danona to isté som varila ja včera,jéééj aká náhoda 😉
dannynka dnes budeme mať bryndzové halušky 🙂

dannynka
28. nov 2008

dobre ranko,my sme sa asi pred 15-min zobudili 😀

samko ja chcem robit zase smotanove 🙂 😉

zuzu13
28. nov 2008

ahojte, vidím že varíte jedna radosť...my máme hrachovú po. s párkom a vyprážaný karfiol, zemiačky...
pišulku máme ok...ale tiež som prekvapená z takej info...my sa kupkáme každý deň a malá si vždy pri utieraní ľahne na chrbát, roztiahne nôžky ako... 😅 a ja jej riadne povytieram, lebo sa bojím zápalov...a toto by ma ani vo sne nenapadlo, že zrastené...
ikulka vy idete tiež na gyndu??? 😨
zo spaním nemáme problém...dúfam, že ani nebude...malá vstáva ráno okolo 6,30-7,00 spinkať ide o 12,00 a spinká 1,5-3 hod. no a večer je 20,00 a ide spať...bez slova...pekne popraje dobrú noc a hotovo...
pridala som foto raňajok našich detí...pre inšpiráciu 😉

mirka
28. nov 2008

ahojček, jé zuzu, to je pekné 🙂

mne kraťúch spí, poslednú dobu ju chodím uspávať vonku, je to bez nervov a v dobrom čase 🙂 už spí hodinu

mirka
28. nov 2008

ja dnes skúšam novú polievku - Lafeta, no už je skoro hotová, vyzerá, že bude super 🙂

danona
28. nov 2008

ahojte
mirka- 😕 to je aka polievka?? to znie ako nazov firmy.. 😀 prepac, este som to nepocula.. 😀 popis o som to je.. 😉
aj ninusa spi..8.12 idem na preventivku ku svojej gyn., tak sa jej aj ja opytam ako maju kocky tu pisulu mat.. 🙂
zuzu-peknee, to bola omeleta? 🙂
vcera som hodila jedno foto-ninusa s copikmi.. kazdemu teraz hovori /ako v tom filme/, ze "ja niesom dievcatko, ja som Bambulka" 😀
my dnes obedujeme cestoviny s vajickom /nemala som nejak fantaziu 😅 /

mirka
28. nov 2008

danona, to som odkukala z receptov zo života - babičkine recepty - je to zemiaková polievka s vajcom, so zemiakovými haluškami a slaninkou 🙂

eliska7
autor
28. nov 2008

my dojedame zvyšky 😀 ,dnes som objavila detsku gyn.aj u nas,už som na pondelok objednana,mala konečne aspon zaspava dva dni bez didiniek,tak uvidime kam pokročime-zase vrtaju,ked mi ju zobudia som dosurfovala 😠

danona
28. nov 2008

mirka-hmm, zbiehaju sa mi slinky, urcite to bude dobre 🙂 idem to kuk, mam tie knihy doma, no nejako z nich nevarim 😅 radsej kuknem na mmb a nieco vyberiem.. 🤐

mirka
28. nov 2008

eli, no to je super pokrok 🙂 aj u nás je detská gynda, teraz neviem, kde je, lebo sa sťahovali, ale všimla som si to, keď sme boli v pôrodnici a išli sme na sono nožičiek. Dúfam, že ju nebudeme nikdy potrebovať

mirka
28. nov 2008

a ešte tá polievka je super 🙂 a moja vyzerá lepšie ako v knihe 😅

danona
28. nov 2008

eliska,ikulka-kuk do "eliskinej" temy.. 😎 - o tych zrastoch..
kocky na zajtra sa tesiim, ideme nakupit detom darceky, rano o 8h padame smer Wien aby sme vsetko postihali... budem urcite unavena ako kon 😀 , no ideme na cely den bez deti, tak som happy, dufam ze aj pokupime..este aj mikulasa musim nakupit/zatial mam len pre mangelika hrajucu mikulassku kravatu 😀 /. samuelko, len tebe som tisko zavidela ked si pisala ze uz mikulasske balis.. 😉

biccy
28. nov 2008

Ahojte 🙂
Aj mna ste vystrasili s tymi pisulkami. 😅 Hned som isla kontrolovat a myslim,ze je to O.K. 🙂 Zoinka sa smiala a potom povedala-este. 😀 😀
Dnes bola bez plienky,mala len na spinkanie.Tak dufam,ze sa to uz aj nam podari-vylucit plienky. 🙂

Danona,super vylet 😉 😉 😉 ,aj ja by som isla. 😎 😎 Tak len dobre nakupte. 😉 😉 😉

Prajem vam pekny vikendik. 😎 😎 😎

samuelko
29. nov 2008

Ahojky
unás od rána sneží,Samko sa už bol aj sánkovať,teraz pozerajú narniu 2,celkom ho to baví,ja si lakujem nechtíky,večer ideme plesať,joj sa teším,len mám strach ako to zvládne Samko u mojej maminy bezomňa 😕 ale už to potrebujeme,trošku hlavy vyventilovať.
ešte predtým pojdeme krstnému s. zablahoželať k meninám...

eliska aj ty si spomínala,že pojdete, 😉
danona super nákupík vám prajeme a potom sa pochvál čo všetko si kúpila 😎
prajem krásny víkend.

ikulka
29. nov 2008

ahojky u nás padá dážd so snehom a postupne sa to mení na sneh.... idem porečítať čo ste popísali akosi nestíham
prajem krásny víkend

sykorka
29. nov 2008

ahooooooooojte v tomto upršanom podcečeri ☹ ☹ ☹
chcela som vas aspon pozdravit 🙂
mame sa fajn,kristinka rastie strašne rychlo...nestiham si to ani vychutnávať ☹ ved v stredu už ma tri mesiace 🙂
katka je zlata...len by ju hladkala a bozkavala... tak som rada...že zatial nežiarli...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre