Októbrové bábätká 2006 - 2.časť

eliska7
25. apr 2008

ahojte ,nebol tu nik,tak som to otvorila ja ,dufam že neva.sara spi tak som rychle nabehla.Poobede sme sa vyteperili do zahrady,lenčo sme tam došli,ako druhy svet,uragan"dážd-sare bolo ťažko vysvetliť že sa neda robiť kojače 😀chuda ako sa jedovala,ešte dostala aj hnačku,tak nam zamorila našu chatku3*4m 😀take krče mala-svitlo mi z čoho,jedla cely pribinak a ja dva a ona nesmie mlieko-skušali sme až doskušali 😖myslela som že už vyrastla z toho.samko tie malby su užasne-zase si ma navnadila malovať 😉

eliska7
autor
5. jan 2009

super foto 🙂 ,no umna bola dnes kamoška a jednoznačne povedala,že je zvedava jak malu dostanem doškolky,kedže mi bola zaklinena v pase 😅 aj tu sneží,boli sme aspon na dvacať min vonku,aby sa začala postupne otužovať na tento ostrý vzduch

eliska7
autor
5. jan 2009

pardon-dvadsať 😀 min,konečne zaspala,krasne nam nasnežilo,zajtra vybereme sanky a troška si užijeme 😉

samuelko
5. jan 2009

Ahojky,konečne sme sa boli aj my sánkovat po dlhej dobe čo Samko nemohol íst von.
danny supiš foto 😉 strašne sa mi nechce učit,v sobotu mám dve skúšky- posledné 😠

biccy
5. jan 2009

Ahojte 🙂
Konecne som sa odputala od mojej "spiacej princeznej" 😀 .S manzelom nechce zaspavat,iba so mnou.A teraz v poslednom case jej to akosi dlho trva,kym zaspi,tak pri nej casto zaspim aj ja. 😝 Takze vecer ziadna telka a ani internet. 😖 Ale dnes sa mi podarilo nezaspat. 🙂
Aj my uz mame konecne sneh,Zoinka sa vytesuje. 🙂 🙂 Chodi po snehu a potom sa spyta-mozem sa povajat?(akoze povalat) 😀 .Je zlata. 🙂
A skolka?Ja sa spolieham na to,ze to bude az o 9 mesiacov a ze uz budu starsie,tak tam dufam,budu chciet chodit. 😅 Teraz ked idem do prace,tak nie vzdy,ale vacsinou za mnou place,tak si neviem predstavit ako bude,ked bude musiet ostat v skolke a to s cudzimi ludmi. 😖 Este riesim dilemu,ci ju dat do lepsej skolky (rozne kruzky,detske vystupenia,bazen),ktora je dalej od nasho bytu,alebo do "horsej" ,ktora je po ceste z bytu do mojej prace. 😅 Skor som rozhodnuta pre tu lepsiu,ale niekto ma nahovara aj na tu,co mam pri robote. 😅 Povedzte vas nazor. 🙂
Este neviete nejaku dobru stranku,kde by som pre Zoinku nasla nejaku dobru (termo) kombinezu na zimu?

mirka
6. jan 2009

ahojček

Biccy, zisti si u mamičiek, ako je to v tej "lepšej" škôlke, kamarátka mala syna v "lepšej", ale učiteľky úplne kašlali na deti, málo im dávali jesť, čaj tam dostali len raz a on chudáčik papkáčik tam trpel 😅 chodili tam deti právnikov, doktorov a neviem ešte koho, proste tých, kto si to mohol zaplatiť

IKULKA, ty si písala, že Saške niečo dávaš na zmäkčenie stolice, prosím ťa napíš mi čo to je, Lalka už netrpí len vtedy, keď kaká po dlhej dobe, ale aj keď kaká po dvoch dňoch. Potrebujem niečo ako "vitamíny" čo sa môže dávať každý deň, ďakujem

samuelko
6. jan 2009

Ahojky ženuška
No ja tiež uvažujem,za školky akurát som včera ešte obvolala tu unás jednu školku,no neviem sa rozhodnúť...
biccy pozri si na mimibazár.sk tam sú aj nové kombinézy 😉

ikulka
6. jan 2009

ahojkajte prajem vám krásny sviatočný den...
no aj ja rozmýšlam ako so skolkou, tu u nás nieje problém vraj je tu dobrá školka učitelky poznám aj deti saška pozná, ale zvažujem či ju nedať do školky do mesta ked obaja robíme v meste, a neveim si predstaviť ked som v zime chodila neskoro domov, čo meškali vlaky busy, do kedy by som ju tam chuda malé nechávala...

mirka ja som malej dávala bio gaiu, je to probiotikum a velmi jej to pomohlo, každý den treba dať 5kvapiek...ja ešte ti poradím ako vždy harmančekový čaj, slivky a ak sa ti bude dať do nej dostať na lačno vlažnej vody alebo ešt super je trošičku oleja, normálneho alebo olivového keby na lyžičke trošku naráno zjedla to našej velmi pomohlo....ale aj my sa stále trápime pri kakaní, ale už nie tak ako bolo to bolo o život,čo prežívala.....prajem nech sa vám to rýchlo upravi chuda malé viem asko musi trpieť ☹

eliska7
autor
6. jan 2009

jaj sankovanie supeeer,aspon vypotím kilečka navyše 😀 sara tak prehnala hore dole kopcom,bolo krasne,ked vstane idem si užiť ešte kým je sneh,danko chodi korčulovať,ocko je v službe,tak sami 😖

danona
6. jan 2009

ahojte
biccy-skolku - opytaj sa na nazory mamin co tam maju deticky /ak nejake poznas /.. ak si mobilna-mas auto, tak by ti asi nebola problemom ani vzdialenejsia skolka..teda ak by bola lepsia.. 😉 overal mame nextacky, som spokojna.. skus kuk vypredaje ak mas nablizko nejake obch. centrum..inak neviem poradit..
ninusa sa vcera bobovala, sa jej pacilo 🙂
ja sa rozhodujem medzi tromi skolkami co su na okoli-vsetky su statne, sukr. tu nemame 😀 /mangelik ma nahovaral ci si nechcem otvorit take nieco, no ja potrebujem uz od deti preec 😝 -to nemyslim v zlom.. 😅 /tiez neviem do ktorej malu supnut.. musim ich obehat, zistit ake kruzky su tam. ucitelky voobec nepoznam.. 😝
dnes som bola s mangelikom v Brne-segra mala narodky, sme ju boli kuknut, pozvat na obed a plus obchodiky pozriet 😅

samuelko
6. jan 2009

ahojte ženičky,zachvílu koniec prázdnin,ja už idem štvrtok do roboty 😝

Dnes sme mali super den,boli sme sa lyžovat na Polane,joj konečne som sa tam dostala,samko sa vysánkoval do sýtosti. A pojdeme aj sobotu a nedelu budú tam psie záprahy,ale až po mojich dvoch skúškach, 😒
teraz som unavená ako pes ,ale musím sa ešte učkať 😠

Čo budete zajtra varit,poradte 😲

biccy
6. jan 2009

Dievcata,dakujem 🙂
Danona,mobilna by som mala byt,podla vodicaku,co mam v penazenke. 😀 Nechodim na aute,ale chcela by som ist opat do autoskoly na skusobne jazdy,takze dufam,ze sa mi to podari zrealizovat. 🙂 Ale inac by ju rano vozil manzel a poobede by sme po nu chodili spolocne.A mamicky ziadne nepoznam. 😖 Len viem z odporucania jednej znamej,ktora robila ucitelku aj tam,aj tam.Ze v tej "lepsej" sa detom viac venuju-tie rozne kruzky a tak. 🙂 Takze som uz asi rozhodnuta. 🙂

zuzu13
6. jan 2009

ahojky, skolku mame cca zaistenu...asi 200m od domu...takze som spokojna...planujeme aj tak az od novembra...eliska aj my sa chodime same sankovat....mangel je PN a mlademu sa nechce...resp. v tom case este spi... 😀
samuelko tusim si sa pytala na nosnu mandlu...tu je ten homeoliek...lymphomyosot...mandla odpuchne a priznaky chorob vymyznu...
co varit???no rano o 7,00 prasim do prace...takze som navarila dnes...zeleninovu pol. s pismenkami a hov. na prirodno s tarhonou...
vcera sme mali brokolicovu kremovu pol. a spagety...no a syn si naplanoval halusky s kyslou kapustou...a mangel by rad pirohy so slivkovym lekvarom...

samuelko
6. jan 2009

zuzu dakujem určite vyskúšame tie homeo... halušky nie je zlý nápad,ale kto by to unás jedol??? iba ak asi ja 😅

dannynka
6. jan 2009

zuzu-no normalne Ti zavidim,ked ti daju aspon is¨nspiraciu co mas varit...aspon nemusis hlavu namahat co uvarit 😅 😝 😀

dannynka
6. jan 2009

mirka-tema pre Teba o tych probiotikach 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

danona
7. jan 2009

ahojte
nikto tu? 😕
boli sme dnes u detskej - boli sme uz 23.12-ninusa sa zase vyhadzala, skrabala sa, detska jej dala kalciovu mast a fenistil, no nezabralo jej to doteraz, tak som tam dnes zase nabehla.. kozna este dovolenkuje, tak zajtra ideme zase k nej, ta zase da mast s kortikoidmi..no dokola to iste.. aspon som ukecala nasu dr nech nas posle konecne k alergologicke..ozaj neviem z coho ma mala taku citlivu pokozku.. 🙄
inak je tu zimaa 🙂

zuzu13
7. jan 2009

danona, ja som tu...ale pracujem ako "fčelička" po takej dlhej dobe...a máme toho táááák veľa....
malej skoré vyliečenie 😉

danona
7. jan 2009

zuzu-zelam nech ti to v robote ryyychlo ubehne!! 😉
a dik za ninusu.. 😉

bettina
7. jan 2009

ahojte 🙂
my sme sa ešte tohto roku neohlásili, akosi sme to mali nahusto. takže prajem všetko dobré do Nového roku 😵 😵 😵
a samozrejme Nere a jej rodinke blahoželáme 😵 😵 😵

aj my sme sa chodili lyžovať, sánkovať a včera sme ešte navštívili Domicu, tak sme sa aj tam vyšantili. Ale poviem vám, že už som mala ceľkom dosť sviatkov 😎 😀

eliska7
autor
7. jan 2009

samuelko ja davam tie homeo od obeda po dvadsať kvapiek,na krčne ideme v utorok tak som zvedava či to zbere dovtedy,inak kto pozera na našu saru po minute je taký nervozny,lebo ona si šucha nos á š sekundy ☹ strašne,alergolog už zmenil 4 spreje a každe zaberu len chvilu 😠 .
danona a vy ste ešte neboli u alergo.,ked ma od narodenia ten exzem??ved určite niečo draždi tu pokožku,možno aj nejaka strava,chudatko už davno ju mali otestovať 😢 ,určite ju to aj svrbí 😖

samuelko
8. jan 2009

Dobré ránko
Už som vychystaná do roboty idem na deviatu po skoro troch týždnoch 😒 ešte maléo musím zobudiť,včera už bol Samko v škôlke a oboznámila ma pani riaditelka s novými cenami,tak som bola prekvapená na hodinu na naše už prerátané 40.k 😕 Inak bol šťastný majú nové hračky aj to pomenili trošku...

eliska čítam,že malá si škrabe nos ako to myslíš ,alebo lepšie povedané ako to robí,pýtam sa preto,lebo Samko si večne šuchá nos,až má niekedy podráždenú ,červenú kožu pod nosom.Či nemá aj on náhodou alergiu a preto má aj sople stále....no ja už ochoriem ztýchto chorob 😠

zuzu včera som varila aj bryndzové halušky a na večeru si zmysleli francúzske zemiaky 😉 a dnes budeme mať len buchty na pare ale kupenské len... 😅
prajem pekný den,inak aj unás je riadna zima,deti sa sánkujú a vytešujú zo snehu 🙂

zuzu13
8. jan 2009

dobrééé rááánko
tak ja som už v práci...aj kafčo som všetkým spravila, aj prach poutierala, vyvetrala...a teraz už idem konečne niečo robiť 😀
samuelko 40,- Sk na hodinu????wow 😖
naši dojedli včera na obed hovadzinku s tarhoňou a dnes ide ocko variť perkelt s kolienkami...keďže je PN, tak nevaríííííím 😀 😀 😀 na večeru sme si spravili kapustový šalát/teda ja/ a deti mali suchú večeru...chlebík s maslom a šunkou 😀 😀 😀

danona
8. jan 2009

eliska- no vidis, a to som sa musela sama opytat ci by sme to nemali vyskusat.. 😒 no ano skrabe ju to, davame fenistil, len neviem ako dlho ho mozem davat.. 😒
samuelko-nech sa dari..prvy den je asi najhorsi..tu predlzili na zs v celom meste prazdniny, tak dada ide az v pondelok do skoly.. 🙂

zuzu13
8. jan 2009

tu je dnes ticho...kdeže ste??? 😀 😀 😀
my dnes oslavujeme krištáľovú svatbu s mangelom... 😀 😀 😀

zuzanko
8. jan 2009

Ahojt tak sme konecne doma s porodnice. Michal sa narodil 2.1 o 17 06 (54 cm, 4150gr.) Mame sa fajn.

mirka
8. jan 2009

Zuzanko vitajte doma a gratulujemeeeeeeeeeee!!!! riadny chlapček 🙂

rodila si v ten istý deň ako Nera 🙂

mirka
8. jan 2009

zuzanko, až teraz som si pozrela fotky, krásny je 🙂 všetko dobré prajeme

dnes sme lale v kaufíku kúpili prvé šľapky, je z nich hotová 😀 úplne sa do nich zaľúbila 🙂

dannynka
8. jan 2009

jeeej zuzanko mooooc Gratulujeme 😵 😵 😵 😵 Misko mal teda krasne miery 🙂 😉

zuzu13
8. jan 2009

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej....zuzanko gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem....a posielam malenu vela pusiniek pre zdravicko....

samuelko
8. jan 2009

no ahojte
danona aj unás majú deti predlžené prázdniny do pondelku,ale nás už volali na prednášky ....

zuzanko zo srdiečka gratulko a prajeme zdravíčko,teda malý Miško mal krásne miery 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre