Októbrové bábätká 2006 - 2.časť

eliska7
25. apr 2008

ahojte ,nebol tu nik,tak som to otvorila ja ,dufam že neva.sara spi tak som rychle nabehla.Poobede sme sa vyteperili do zahrady,lenčo sme tam došli,ako druhy svet,uragan"dážd-sare bolo ťažko vysvetliť že sa neda robiť kojače 😀chuda ako sa jedovala,ešte dostala aj hnačku,tak nam zamorila našu chatku3*4m 😀take krče mala-svitlo mi z čoho,jedla cely pribinak a ja dva a ona nesmie mlieko-skušali sme až doskušali 😖myslela som že už vyrastla z toho.samko tie malby su užasne-zase si ma navnadila malovať 😉

samuelko
25. okt 2008

danona prekrásne fotky a super darček Ninka sa určite velmi tešila.
No určite to tak urobím.

danona
25. okt 2008

samuelko-dik 🙂 , pofotila som aj cast domu co sme prerabali - je to cela ta pristavba za ninusou, bazen, zakryta terasa a este sme dom predlzovali, no to tam nevidno.. 😀 som davno slubovala ze hodim fotky, tak aspon takto.. 😉

mirka
25. okt 2008

danona, máte úúúúúúúúúúúúúúúúžasný dom, môj sen 😅 Ninka je kočka riadna a tá torta je krásna, počuj, robila si z marcipánu, alebo tých cukríkov? pýtam sa kôli farebnosti, ak si robila marcipán

danona
25. okt 2008

mirka-dik, no robosov uz ani vidiet.. 😀 robila som z cukrikov.. hnedu hmotu som vytvorila pridanim kakaa do hmoty.. robila som to prvy krat a v pohode, nebol s tym ziadny problem.. kittinku - to som si dala v kuchyni na barovy pult ninusino bodycko a podla toho som nozom vykrojila vyvalkanu cukrikovu hmotu 😀 aj nina mi pomahala/kedze som ju nemala komu supnut/, vylizovala misky z cesta, vyslahanych bielkov s cukrom..no vyzerala hroozne, aj vo vlasoch to mala 😀 , ale zvladli sme 😎 od gratulantov dostala este velke /metrove 😀 / smetiarske auto, upratovaciu sadu s vozikom, klavirik a take Fisher price /ako velke lego/, tabulku na kreslenie.. a tesila sa.. 🙂 - babiky ju nejako nezaujimaju.ak, tak na chvilu.. 😝

nera
26. okt 2008

danona - krásne fotečky, Ninka je podarená v tých topánočkách, aj tortička dobre vyzerá...a pekne ste si upravvili aj okolie domčeka 😵 😵 😵

samuelko - fuu 3 skúšky a už o 14:44 si bola doma, to museli byť expresné, ja si pamätám, že moja najkratšia skúška bola od 7:30 do 13 hoh(vtedy som vyšla z miestnosti), najdlhšia trvala do 20:05, takže tri už časovo si neviem predstaviť a to nehovorím, že rozsahovo si nik netrúfol(až v 5.roč. som mala dve v jeden deň, lebo z jednej som robila diplomovku)aj týždeň-dva nám trvalo kým sme do toho vošli.....ale to boli asi iné časy....teraz sa oplatí chodiť na VŠ

ikulka
26. okt 2008

ahojky, no danona krásne fotky torta sa ti ozaj podarila....a ninuša je zlatá sa musela ozaj vytešovať z tolkých krásnch darčekov... aj domček máte pekne spravený, už je uplne dokončený?
no samko veru porad sa s dr, o tých jogurtoch naša napr tiež mlieko nechce pije stále nutrilon, mlieko jej tiež nesedí

nera
26. okt 2008

samko - ozaj a skúšala si rôzne druhy jogurtov? Možno mu len niektoré nesedia.No ohľadom toho sa jasné, že spýtaj doktorky.

Deanke - všeeetko najlepšie k 2.narodeninám - hlavne zdravíčka, šťastíčka, pohody, radosti a veselosti..... 😵 😵 😵

bettina
26. okt 2008

danona -pekné. ninka je zlatá 🙂
ja mám teraz tiež za úlohu, všetko v našom dome naplánovať, idú sa robiť rozvody. no nie je to jednoduché 😝
manžel z práce rovno na stavbu, a je to veľké, takže to ešte chvíľu potrvá.
samuelko blahoželám ku skúškam 🙂
všetko najlepšie oslávencom 😉

samuelko
26. okt 2008

Ahojte ženičky no museli sme utekať na pohotovosť,Samkovi je otrasne nič nechce papat a velmi málo pije ,nadalej má hnačku a grckáá,už som hotová.
Za tie skúšky no všade som sa pchala prvá od rána od šiestej a o jedenástej som bola doma 😀 inak dakujem za gratulacie.
deanke všeto naj 🙂

ikulka
26. okt 2008

ahojky, no tak si šikovná samko
joj to ma mrzí s malým a ako ste dopadli na pohotovosti? čo vám povedali?

mirka
27. okt 2008

ahojček

chúďatko samko, čo vám povedali? a gratulujem k úspešným skúškam, z čoho si mala? mňa ešte všetky čakajú 🙄

danona
27. okt 2008

ahoj,
deanke aj od nas vsetko najlepsie!!! 😵
samuelko-co dali samkovi?? nie je to potom nejaka crevna chripka? 😕 ako sa ma teraz??
ikulka-aj nina je este na sunare.. 🙂 domcek je dokonceny, v ninkinej detskej nemam nabytok, no ma tam hracky v ikeackych krabiciach, kupili sme v ikea stolik a stolicky, detska je cela zaplnena aj tak 😅 , no nabytok mam vybraty tu Cinderellu/niekedy som davala link/, no este pockam-nechcela som naraz objednat vsetko /pisaci stol som chcela az neskor doobjednat, napr. ked bude mat 4roky/, no nevedeli mi zarucit, ze ho budem z tej serie vediet doobjednat, tak som to zatial nechala tak.. 🙂 oblecko ma v skriniach u dady v detskej.. 🙂 este mi jedna firma robi zaclony co mi chybaju a jeden luster je obj., no nedodany zatial. 😉

este sme sa prihlasili na dalsie baby plavanie, budeme chodit od 3.11. 2x tyzdenne.. 🙂

dea
27. okt 2008

jeeeeej baby dakujeme 😵 😵

danona vidim ze sme robili rovnake torty 😀 😀

dannynka
27. okt 2008

dea-aj od nas dodatocne vsetko naj Deanke 😵 😵 😵

dea
27. okt 2008

dannynka dakujem 🙂 aj ja tebe blahozelam k tehulkovaniu 😵

dannynka
27. okt 2008

dea-dakujem 🙂

samuelko
27. okt 2008

ahojte no samkovi je lepšie len to prešlo na mna a manžela,dnes sme boli u Dr.tak mu urobil aj vyter aj z r.. a štvrtok budú výsledky,tak som velmi zvedavá inak berie tie prášky smecta a nutrolin B.Aj testy na tú laktozu či ako sa to píše správne.
skúšky som mala z Metodiky edukačných činností, Zo špeciálnej pedagogiky a z Dramatoterapie.Najbližie budem mať skúšky 8.novembra a to z menežmentu a neurologie,už teraz sa bojim.
ženy ja som sobotu asi 11x prala čo Samko zvrackal.
tehulky ako sa máte,začína zima a budete sa obliekať na hrubo. 🙂
Inak sa chcem spýtat ako obliekate detičky? aké topánočky nosíte a akú vetrovku?

mirka
27. okt 2008

samko no držím palce, aj aby samkove výsledky boli ok a aj na skúškach. Ja už malej dávam asi 4tý deň zimnú bundu aj zimné topánky a teplejšiu čiapočku, v prechodnej budne už mala stále stdené ručičky a na nohy už mňa dakedy oziaba, tak preto.

eliska7
autor
27. okt 2008

ahojky,nahodila som fotky z oslavy,idem kuknuž danonyne.jaj samuelko,rychle sa uzdravte a gratulko ku skuškam-sikula 😉 oslavencom všetko najlepšie.my sme tu mali sestru po 3 mesiacoch,jaj tolko radosti,boli sme si aj sadnuť v bare(iked poobede koli ceckom 😠 )ale suuuuper som sa odreagovala-po dvoch rokoch 😉

eliska7
autor
27. okt 2008

no danona,nadherny dom,asi sen viacerých....mala je rozkošna a torta sa ti podarila pekná,ja určite tak skoro žiadnu robiť nebudem,toto mi stačilo na rok 😉
ja sarku tiež obliekam už zimne,nosi aj boty s kožušinou a taky kožuštek z tesca,lebo bola ladova a dnes mala ruky ako kus ladu-pytala rukavičky,takže zajtra si berie aj tie,take latkove,nech si mysli každy čo chce,hlavne že malej je teplučko 😉 najradšej mam ked sa druhe divia ako je mala oblečena a pritom ich deti su zmrznute na kosť 😖

mirka
28. okt 2008

ahojček

eli, idem kuknúť fotky a letím do školy, no mňa absolútne netrápi, ako obliekajú svoje deti druhé, ja si svoje oblečiem tak, aby mi nezamrzla, a hotovo 😉 a ono sa zdá, že slniečko, ale tu už tak fúka keď je slnenčno, že to je pomaly aj na fusak

mirka
28. okt 2008

eli, musím ta pochváliť, tortička na 1* 😵 perfektná, ja idem dnes robiť vegetky, už na nedeľnú oslavu, hádam ich dovtedy nezjeme 😝

Sárka je krásavica a super darčeky 😉

ikulka
28. okt 2008

ahojky no veru ajnaša už chodí v zimných topánkach a bunde ale veru vačšinou stretávam rovnako naobliekané deti... u nás je sychravejšie ako u vás na dolniakoch
eli idem mrk foto

eliska7
autor
28. okt 2008

dakujem za pochvali 😵 panačiky najprv saru vydesili 😀 ale napokon sa uspokojila 😀 a darčeky-spusta všetko čo potrebuje na oblečko na zimu,v odtienoch ružovobordova,pančušky,mikiny,trička čiapky,boty,najviac sa jej pači pračka,lebo stiahne nam ponožky a pere 😀 ,kavovari vari kavu-deda už dvakrat obliala 😀 a v mixeri mi robi každe rano nesku-poviem vam taku mam penu-5cm vysoku 😉 pokladna ju bavila prve dni-už sa objedla kreditky 😀 ,aj knižky už ma obkukane,teraz magnetky pripina na radiator.ale tento rok to bolo uplne ine,tak sa vie tešiť,že až slzičky nam išli,ked zbadala hotove torty až tlieskať začala a prve slova-okoštujem a hned zobrala nohu stonožke 😀

mirka
28. okt 2008

no ja som zvedavá, ako naša s hračkami. Manželova teta je v UK, a v sobotu nám má priniesť hračku Teletubbies, je to dom s blbísmi, majú tam tú šmýkačku a môže sa s tým hrať ako chce. No veeeeeeeeeeeeeeeeeľmi ma zaujíma, ako ju to zabaví ... Mamina moja jej chce kúpiť kuchynku, ael neviem na aký sviatok (či nie už vianoce) ale ja neviem, fakt si netrúfam povedať, čo ju baví, na 100% viem, že keby mala doma šmýkačku, šmýka sa tam pol dňa každý deň 😀

danona
28. okt 2008

eliska-naadherne torticky sa ti podarili!! 😵 tu stonozkovu si ako robila? daj tip.. 😉 a mate perfektnu urodu jablk /a zasobu vitaminikov na zimu 🙂 / nas zasobuje zeleninou a jablkami svagor, ma polnohosp. firmu, tak vzdy prinesie nieco.. niekedy neviem co s karfiolom, inokedy brokolicou 😀 , teraz mam na terase igelitku sliviek 😝 a asi uz skoncia v smetiaku 😒
samuelko-vcera som dala prvy krat zimnu bundu, topanky cizmicky, no nemaju vnutri chlp, su skor take tensie.. 😉

samuelko
28. okt 2008

dobrý večer
eli super fotky,krásne tortičky a perfektné darčeky. 😉
No tak ako čítam,tak som jediná čo som nedala malému zimnú vetrovku ☹ ale sa už velmi ochladilo.

Ženy maslíte už na vianoce? 😵

samuelko
28. okt 2008

tam malo byť myslíte 😲 😀 😝

eliska7
autor
28. okt 2008

no myslim na vianoce,už rozmýšlame čo deckam,a čo budem piecť 😉 danko dostane určite oblečko,spoloč.hru,tenisky,sam povedal že tento rok dostal všetko čo chcel 😉 takže už ani neni čo vymyšlať,no snad nemecký slovnik a take prkotiny drogeria a tak.sarke fakt neviem,krstný maju na starosti mikrovlnku,naši klasik mixer,takže akože elektroniku ma komplet-vysavača sa boji,kuchynku ma,to fakt neviem,budem brať tipy od vas 😉
danona husenica je strašne jednoducha:telo obyčajna rolada plnka gaštanova,navrch potrete lekvarom a poleva zo sačku,hlava a nožky:suche kexe,alebo piškoty alebo kraje kolačov pomleť na mlynčeku,trocha masla rumova esencia pomaranč.sirup,praš.cukor,kakao pomiešať všetko dla chuti až kym sa da formovať-toto deti zbožnuju 😉 ja na vianoce robim aspon ť druhov takých malinkých guličiek,každý to ma rad.napr.jablkove,kokosove,ovocne,rumove,vanilkove,proste chuť si zvoliš sama,zaklad je maslo cukor piškoty 😉

nera
29. okt 2008

Dobré ránko,
na Vianoce verte tomu stále myslím a som zvedavá kde budem....o Silvestri ani nehovorím 😉
a darčeky....tie už máme ako tak vybraté, uvidíme koľko peniažkov ostane a podľa toho najprv chceme vyplatiť všetko okolo bábätka a napokon s manželom máme rovnaký vkus takže je naňho spoľahnutie
A čo sa týka zimy, maličkú už obliekam hrubšie a chcem jej kúpiť aj nové čižmičky len keby nejaké pekné aj mali...no uvidíme, zatiaľ chodíme v jesenných topánočkách. A mne je stále teplo takže ja som ešte ani zimné veci poriadne nevytiahla. Doma to vyzerá asi tak, že ja som v tričku s krátkym rukávom a manžel má hrubú košeľu 😵
Tortičky fakt vyzerajú super... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre