Októbrové bábätká 2006 - 2.časť

eliska7
25. apr 2008

ahojte ,nebol tu nik,tak som to otvorila ja ,dufam že neva.sara spi tak som rychle nabehla.Poobede sme sa vyteperili do zahrady,lenčo sme tam došli,ako druhy svet,uragan"dážd-sare bolo ťažko vysvetliť že sa neda robiť kojače 😀chuda ako sa jedovala,ešte dostala aj hnačku,tak nam zamorila našu chatku3*4m 😀take krče mala-svitlo mi z čoho,jedla cely pribinak a ja dva a ona nesmie mlieko-skušali sme až doskušali 😖myslela som že už vyrastla z toho.samko tie malby su užasne-zase si ma navnadila malovať 😉

nera
11. jún 2008

Dianke sa na svadbe veeeeeľmi páčilo a ešte doteraz stále pri hudbe tancuje(schytí ma za ruky a už tancujeme 😉 )
No keďže skoro ráno vstala už o 6 hod skoro aj zaspala potom (už o 9:15 spinkala) preto aj skoro večer ju už zmáhalo, už o 8:30 mi zaspávala(dovtedy len tancovala a vystrájala. Preto sme ju išli odniesť domov, tam si uvedomila, že sme ju odnieslo zo svadby a trošku aj plačkala, ale skoro nato aj zaspinkala.Ostala s ňou moja mamka a síce sa ešte neskôr zobudila a hľadala mamku, no mamka pohotovo povedala, že mamka nie je doma, lebo išla pre baló a ona už spokojne zaspinkala a nebol žiaden problém. Svadba bola blízko pri nás(mali sme to prakticky cez cestu, tak to bolo dobré.
Na svadbe bola maličká ináč maxi poslušná a zlatučká. Aj som sa bála či nebude uplakaná, lebo maličko spinkala, ale bola totál v pohode a spokojná, lebo v kuse sa spievalo, alebo tancovalo.....a jej nič iné nebolo treba. 😵
A Tvoja ako? Tiež v pohode?

dannynka
11. jún 2008

aj Gabike sa pacilo... 😉 vecer vydrzala asi do 20-30 potom som ju isla zaniest k mamine....tam sa napapala a dala som ju spinkat s babinou kedze ja som sa este vracala spet na svadbu.....Gabika krasne zaspala a spinkala az do rana...ja som domov prisla okolo1-nej a mangel asi o 3-30 😀 😀 😀

nera
11. jún 2008

My sme tiež okolo 1- 1:30 šli domov(po redovom), no mali sme mamku telefóne, takže ak by niečo za 5-10 min by sme boli doma.
Ešte, aby som upresnila 8: 30 cháp ako večer, tj. bolo 20:30 keď zaspávala

dannynka
11. jún 2008

nera som pochopila 😀 😀 😀
inak aj ja som mala mamu na drat keby daco..a svadba bola asi 10-min cesty autom od miesta kde byva Gabika 😉

idem si ja haji za Gabikou lebo som nejaka unavena 😅 😉

vecer sa tu ukazem 😉

danona
11. jún 2008

ahojte
nera-mala bola riadna kocica na svadbe!! 😵
bettina-ninusa mala to do 9 kg, bolo v pohode, no vydrzalo jej tak do 6-7 mes., potom zacala liezt von, teraz sme kupovali znamym take do 13 kg- tiez vibrovacie, no neskor sa z neho da stolicka spravit, to bolo o nieco drahsie.../tusim nera ho mala-ma pre dianku/.. znami su s darcekom spokojni.. 🙂 dufam ze na to iste myslime- z tych lehatok su aj 3 ci 4 druhy... ozaj este aj v Alltoys hrackarstve ich mavaju - neviem ci je u vas.. je v Ba-Avion, v Centro-Nitra, tiez v Kosiciach, neviem ci aj niekde vo vasom okoli.. 🙄

bettina
11. jún 2008

ďakujem danona. áno myslím, že presne to ste kupovali ktoré som si vyhliadla. 🙂
nera pekné fotky 🙂
samuelko ahoj po dlhšej dobe 🙂

ikulka
11. jún 2008

veru dianka bola na svadbe riadna kočica...určite sa dobre zabávala..
my sme dnes akosi skoro zaspali, tak idem hodiť sprchu ...
stále nás soplíky hnevajú akosi sa zastavili mne aj malej, tak len fufňajúc chodíme a nič...akurát vtedy jej idú von keď plače...

dannynka
11. jún 2008

ikulka dnes akosi skoro 😉

zuzu13
12. jún 2008

ahojte
ikulka, dajte si sinupret...malej to pomohlo a aj mne, keď sme mali tzv. zadnú nádchu...na druhý deň sme už mali tečuce nosy 😉

ikulka
12. jún 2008

ahojky, zuzi no nám sinupret moc nepomáha, mám ho doma a som jej ho aj dávala pri nádche ale nič to nepomáhalo, iba sa jej riťka z neho vyhodila...teraz jej dávam fenistil kázala mi to dr, ešte keď mala nedávno nádchu vraj aj to trošku rozpúšťa hlieny...

zuzu13
12. jún 2008

fenistil dávam aj ja...zmierni opuch sliznice, tak sa len pekne liečte 😉

samuelko
12. jún 2008

tak som si vás prečítala.
Famfrla dodatočne gratulujeme 🙂
choručkím skoré uzdravenie...
ANI samko nechce nočníkovať,vyk...ť sa mu nerobí problém,ale cikať sa nepýta musím ho ja volať a aj to musí mať náladu.

eliska ten pád musel byť hrozný ☹ a tie stresy no hroza. 😒
Začíname kukať na rozprávočky,ale len zvieracie vačšinou a to Pán Včielka a Ratatua otom potkanovy.Veľa papá Samko a veľa rozpráva a veľmi rád sa hrá vonku na piesku.

biccy
12. jún 2008

Ahojte 🙂
Som tu len na skok. 😉 Stale vyberam fotky do fotoknihy. 😉
Nasa Zoinka rano kaka,aj piska do nocnika a cez den,ide na nocnik,ked ju prebalujem. 🙂 A ma oblubenu rozpravku "Masinka Tomas".
Ked sa minule Zoinke zacinala nadcha,zacala som jej davat homeopatika Coryzalia a pekne sa jej nadcha ani nerozvinula. 🙂

Nera,Dianka bola velka paradnica na svadbe. 🙂 Aj mamicka. 😉 A odkial mala Dianka take krasne satky?Kupila si jej,ci pozicala?Sondujem,lebo aj mi ideme na svadbu. 😅 😀

Samko,cakame na fotky noveho bytika. 😉 😉 😉

mirka
13. jún 2008

ahoj kočky, tak ja už mám za sebou prvý ročník 🙂 z tej najťažšej skúšky mám C 😀 akurát dnes ráno som to tam našla, tak som happy.

Neviete aké sú tie plienky na učenie na nočník? moja malá tam nechce sedieť. A keď kaká tak sa schová a tlačí do plienky a keď ju nájdem, tak sa bojí, neviem prečo, veď ani do nej nekričím ani nič 😕

danona
13. jún 2008

mirka-tak pekne prazdniny, studentka.. 🙂 😉 plienky neviem - v dm som ich obzerala, no zatial nekupila.. 😅

samuelko
13. jún 2008

mirka to je super,heh uži prázdniny 😉 😎

eliska7
autor
13. jún 2008

ahojte,jejžiš vobec nemam čas na vas ☹ ,ale aspon myslim 🙂 .sara je ako sto čertov,cez den spava len 30 min,najnajvyš hodinku 😖 aj dnes sme boli z nej všetci na nervy,danko chudak aj schytal odomna facku,hadam po roku 😅 uplne spontane mi vyletela ruka 😢 ale potom sa hned ukludnil,a už rozpraval normalne,žiadna agresia-zrejme šokova terapia-nečakal 😀 didinkovanie?ked jej nechcem dať,reve ,aj dnes v kauflande:maminka,troška didinky,maličko,len troška 😀 na celý obchod a ruku držala na cecku.-vystrih natiahnutý,strašne 😠 snažime sa čo najmenej,ale to mi musia všetci pomahať,zabavať ju potom to ide,ked začne pýtať,stale musime rychle odputavať pozornosť-jeto take ťažke 😅 inač je zlata,ma novu buginu,všade ju musime teperiť,tak sa vie krasne zahrať s babikami,rozprava sa s nimi(neplač,papaj,bud ticho 😀 )radosť sledovať.zajtra ideme na hody kamoške ,tak som zvedava ako zvladneme didi v cudzom prostredi,budeme tam celý den,tak sa majte a držte sa 😉

ikulka
13. jún 2008

dobrý večer, včera som tu nebola,nešiel nám net 😠
eli vy sa zajtra držte nech vám den dobre dopadne
mirka gratulujem, si šikulka pekné prázdniny prajem 😀 😉 to sú také plienky na odúčanie na ničník? to prvý raz počujem... 😲

ikulka
14. jún 2008

tu nikoho 😲 no tak príjemný zvyšok víkednu želám

dannynka
14. jún 2008

ikulka len moja malickost 😀

zuzanko
15. jún 2008

Ahojte, Mirka to som ani nevedela ze take plienky existuju tak ak ich odskusate napis_ skusenosti,kde sa daju kupit? Nasa Veve je vo vsetkom sikovna no na nocniku nechce vobec sediet pritom som ju nikdy nenutila-a ked ze v decembri cakame II. babo veru by sa nam zislo ju toto leto odnaucit. Prijemny dnik

mirka
15. jún 2008

ahojky kočky, zuzanko, gratulujem k druhej fazulke, nech všetko dobre dopadne 😉 tie plienky sa volajú Pull Ups, vraj je to na spôsob nohavičiek, aj sa tak obliekajú, takže asi budú cítiť, že sa pocikali, pokakali, asi to nebude absorbovať bohviečo.

Bóže Eli, pevné nervy, takéto prestávanie kojenia u nás moc nezaberalo. Asi je fakt najlepšie prestať naraz, ale v tomto drastickom spôsobe ti neporadím, skús si tie bradavky potrieť tou fialovou vodičkou. Ak aj skúsi, bude jej to trpké, takže asi nebude chcieť 😒 sa mi strašne ráta, ako vyjednáva, len toška 😀 😀 😀

dannynka
15. jún 2008

ahojte,my sme sa asi pred hodkou vratili od nasich,bolo super.....boli sme od rana,mala sa stale rozrečnieva taka je podarena 😀 😀 😀 😀

zuzanko-Gratulujem k druhemu babenku 🙂

ikulka
15. jún 2008

ahojky, zuzanko aj ja gratulujem k babenku, a prajem všetko dobré až do konca tehu...

dannynka
16. jún 2008

ahojte babulky kde ste kto?
ja som nakukla lebo Gabiku som prave ulozila spinkat a rozmyslam ze sa poberiem za nou.... 😅
doobedu som robila kremes kedze mame v stredu vyrocie sobasa tak aby sme si ho aj z mangelom osladili 😀 😀

mirka
16. jún 2008

Danny, gratulujem ku výročiu sobáša, koľké máte? my máme v septembri. 🙂

Ja som teraz u našich 🙂

meggi
16. jún 2008

ahojky,
aj my mame výročie v septembri, ale už to akosi ani nesledujem...
Moja sa na nočník akosi nechce pýtat a ani tam moc dlho neobsedí, ale tiež čakám na leto, že ju odnaučím od plienok...
Inak som už zbalená do nemocnice, ale ved mam ešte čas 5 týždnov, ale akosi to rýchlo uteká, že si to nestíham ani uvedomovat... Zhanam teraz nejaký surodenecký kočík, lebo si neviem predstavit, že bude cupkat za mnou - ona mi ani ruku nedá a ked ju vyberiem z kočíka, tak mi uteká na druhu stranu a ja ju s tým mojim bruškom musím nahánat... Večer ju už začína uspávat tato - lebo bude asi spávat s nim v jednej izbe a ja budem s babom v druhej... No, ved to ešte uvidíme... A ešte chcem postielku kupit - len ešte zvažujem, či malu postielku, alebo velku postel so zábranou - poradte...
Danny, pekne to oslávte 🙂

eliska7
autor
16. jún 2008

dany gratulko k vyročiu,my mame v juli 🙂 a zuzanke k tehu,aj u nas v Lv sa roztrhlo vrece z tehotnými 🙂 ,tak sa tešim,budeme chodiť na navštevy 😉
vikend super,boli sme celý den na hodoch u kamošky,sara zaspala od vyčerpania až o 14 a bez didi 🙂 ,tolko sa kolotočovala až mi prišlo zle čo sme ju sledovali 😀 ,jaj Mirka dnes sme prvý den po prvy raz bez didi-zalepila som si ich,lebo vnoci som dostala hysak a už som nevladala dalej,povedala somže su chore a doktor zalepil-nechce sa ani pozrieť-skovaj preč 😅 a plače a plače stale ju musim zabavať,neviem ako to vyriešim večer,nemam sil ju uplne odstaviť ☹

dannynka
16. jún 2008

ahojte. 🙂
babulky dakujem,budeme mat este len 3-tie...ale aj to je daco 😉

eliska-prajem silne nervy 😅 😉

eliska7
autor
16. jún 2008

jaj už zaspala po prvy raz bez didinky,len sa bojim čo vnoci ked sa zobudi 😖 inač u nas lialo dnes ako z krhly,sedela som na zahrade a sledovala-balzam na nervy 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre