Októbrové bábätká 2006 - 2.časť

eliska7
25. apr 2008

ahojte ,nebol tu nik,tak som to otvorila ja ,dufam že neva.sara spi tak som rychle nabehla.Poobede sme sa vyteperili do zahrady,lenčo sme tam došli,ako druhy svet,uragan"dážd-sare bolo ťažko vysvetliť že sa neda robiť kojače 😀chuda ako sa jedovala,ešte dostala aj hnačku,tak nam zamorila našu chatku3*4m 😀take krče mala-svitlo mi z čoho,jedla cely pribinak a ja dva a ona nesmie mlieko-skušali sme až doskušali 😖myslela som že už vyrastla z toho.samko tie malby su užasne-zase si ma navnadila malovať 😉

dannynka
4. jan 2009

jeeej musi byt zlaty ked si rozkazuje co chce papat 😉

ikulka
4. jan 2009

ahojky no tak ja som robila dnes kačicu s knedlou a kapustou sme sa dožrali ako...... 🙂 teraz tu ledva fučím pri pc...

samuelko
4. jan 2009

danny on ked je zdravý tak si povie čo chce papať... asi je mu už lepšie ked si dnes rozkázal obed,inak je vyberaví dost čo sa týka jedenia ☹ kým bol menší tak zjedol všetko

ikulka fajný obedík si varila

dannynka
4. jan 2009

samko hlavne ze mu je uz lepsie 😉

samuelko
4. jan 2009

no oniečo lepšie,ešte má hnusný kašel a ja zahlienený.A čo robí Gabika?

dannynka
4. jan 2009

spinka akurat som ju ulozila 😉

samuelko
4. jan 2009

hej??? a večer potom kedy zaspí?
Samko spí cez den len ked je chorý

dannynka
4. jan 2009

noo musi spinkat,lebo to uz by som asi nezvladla a padala unavou 😅 😝 .Vecer chodi okolo 21-00 a rano byva po 7-mej hore 😉
a ked Samko chodi do skolky tam nemusi spinkat?

samuelko
4. jan 2009

on je večne výnimka,ešte tam nespal ani raz,takže učitelka sa mu musí vždy venovat a každého tam volá špekulant dokonca minule ma riaditelka zastavila a vravela mi že Samko kričal na nu,že špekulantka idem cikat

dannynka
4. jan 2009

ved toho sa bojim najviac aj ja,ze mi tam GAbika nebude chcet spinkavat,a vobec radsej nechcem na skolku ani pomysliet lebo hned mi ostane akosi smutno 😒

dannynka
4. jan 2009

ze spekulantka, 😀 😀 😀 😀 😀

eliska7
autor
4. jan 2009

nera všetko najlepšie k Olivii,vela mliečka dobreho spanku 🙂
alexandre všetko najlepšie k meninam 🙂
silvestra sme celkom zvladli dopolnoci sa razy zobudila a potom spala do rana 😉 ,zato dalšia noc bola katastrofa 😖 ešte je dosť zahlienena,zajtra pojdeme zas k dr.8 .1.jej maju robiť eeg mozgu,no vtakomto stave tam nevydrží ležať ani pol minuty,nieto dvadsať min 😖 takže sa musime preobjednať.vonku je krasne mrazivo a my len doma čišime,von nesmieme kým sa neprestane dusiť,už som hotova len doma trčať 🙄
samuelko veru na mandle ma každý iný nazor,tak ako aj pri iných diagnozach,sto lekarov sto nazorov,je len natebe ako sa rozhodneš ty matka,vypočuj si viac nazorov a posud.alergolog takmer každý odporuči vybrať nosne mandle,lebo ak su velke je uplne zbytočne striekať spreje na alergiu-nemaju kam preniknuť(to viem aj z vlastnej skusenosti)hoci použivame homeo aj my,ja niesom nazoru,že miesto vybratia davať homeo-tá kamoška mala zrejme šťastie,možno mandla bola len opuchnutá a prave homeo posobi na odpuchnutie nosnej sliznice(aj pri nadche čo sa davaju homeo su super lebo sliznica rýchlejšie odpuchne ako kvapkami)ja som pred týmto rozhodnutím tiež,ale ako som už pisala ak sa krčný vyjadrí že mandla je zväčšena,tak jej dame vybrať v narkoze.danko je tiež alergik a ked mal 3 dali sme mu von a pomohlo.vedel lepšie duchať nosom a spreje mali kam prenikať.

samuelko
4. jan 2009

no eliska ani mi velmi nechodíme von,nudíme sa a aj my ideme zajtra na kontrolu ešte ☹

uvás sa kedy zapisuje do školky?

eliska7
autor
4. jan 2009

vieščo asi v marci,ale poviemvam je mi ztoho na grc,lebo už v decembri povedala kamoške,že ked tam nebudeme rano mezdi prvými ani nam nezoberu deti do školky,že najprv beru tie čo su do septembra narodene a potom ostatne,že tento ročnik je moc deti.u nas rušili aj niektore školky,tak mam take nervy,akokeby sme mohli zato že detičky su až oktobrove 😠 fakt som zvedava ako to bude a hlavne ako to sara zvladne,je tak strašne naviazana na mna,že ešte aj u našich musim cikať s otvorenými dvermi 🙄

dannynka
4. jan 2009

samko-ja uz mam Gabiku zapisanu asi od leta,lebo tu u nas rusili jednu skolku tak som si radsej pre istotu dala 😉 a co sa tyka nastupu do skolky tak ak by isla (co este zvazujem kedze budem doma s mimi) tak od septembra 2009 😅

danona
4. jan 2009

ahojte
vsetkym stastny novy rok, vela zdravicka, stasticka a potom pride uz aj to vsetko ostatne.. 🙂
nera- tebe a tvojej rodinke speci gratulacia k novorocnemu darceku - k dalsej dcerke 😵 😵 zelame tiez veela zdravicka aj mliecka 😵 , ozaj naadherne meno ste vybrali.. 😵
aj u nas sa zapiszje do skolky v marci.. chystam sa dat ninu v septembri alebo oktobri.. 🙂
na silvestra s nami nina oslavovala a zabavala sa az do 01h rano, potom uz bola ospalaa tak som ju ulozila spinkat.. dovtedy staale chodila chytat spevacku co vecer vystupovala.. 😀
vsetkym peknu nedelu, u nas prave konecne zacalo snezit.. 😅

samuelko
4. jan 2009

no ja ešte neviem tu unás ako to je so zapisovaním do školky,teraz Samko chodí do súkromnej školky,ale velmi by som ho chcela zapísat do klasickej kde je viac detičiek.

samuelko
4. jan 2009

jéééj danona aj vám štastný nový rok a ako bolo na dovolenke???
Vložíš aj nejaké foto?

danona
4. jan 2009

samuelko-nevieem ci dam, budem asi musiet pomazat nieco, tusim mam plne albumy.. 😀 dnes urcite nie-este si idem kuk postu a mmb a idem s malou von.. 😉
no bolo dobre-cez den lyze a prechadzky vonku, po veceroch sme sa saunovali,plavali a masirovali, davali si bowlingove turnaje, hrali biliard, pingpong a squash /neviem ako sa to pise 😅 / ani knizku som nestihla precitat..ninusa sa najskor veelmi bala snehu, no preslo ju to.. 🙂 vcera sme boli pozriet v BB v Europe, aj maju nejake zlavy, no s deckami v obchodoch..nikdy viac.. 😝

eliska7
autor
4. jan 2009

danona,vam teda muselo byť suprovo,ras sa do teba prevtelim nech si užijem 😀 😉

samuelko
4. jan 2009

júúúj danona tak si si oddýchla a bolo vám super 😉

mirka
4. jan 2009

ahoj danona 🙂 no mali ste sa super 🙂 aj ja sa chcem prevteliť, stačil by mi jeden deň 😀

my máme zápisy v marci, chcela by som malú dať do škôlky u nás na sídlisku, ale ak nemám robotu, neviem, či ju zoberú, tak potom ešte skúsime do inej. A tiež od septembra, som zvedavá, ako sa bude tváriť 😅

ikulka
4. jan 2009

dobrý večer, jej danona zas prišla vydovolenkovaná oddýchnutá 🙂 som rada, že bolo super
čo sa týka školky u nás že su zapisy január alebo február, ale tu je to iné lebo bývame na dedine, tak tu zoberu všetky deti, rozmýšlam akurát či ju dať do skolky tu alebo do mesta ked my obaja robíme v meste.....no saška sa rada chodí hrať s detičkami do školky ked su vlete vonku, akurát minule sme išli cez školkarsky dvor a som jej rozprávala že ja on abude chodiť do školky, tak super bola celá happy, ale len dovtedy kým som jej nepovedala že tam bude sama, že ja pojdem do roboty...aj predvčerom večer my v posteli začala plakať, že nechce do školky, že len ked tam ja pojdem 😒 no tak ešte neviem ako to zvládneme.....

samuelko
4. jan 2009

joj ženičky neni to sranda stou školkou? Samko si velmi ťažko zvykal na školku aj ked tam nieje celý den,no a neviem čo budem aj ja robit ked tam pojde na celý den?

mirka
5. jan 2009

pekné zasnežené ránko prajeme 🙂

no Lalka keď ideme okolo škôlky tak stále rozpráva ako tam chce ísť, ale keďže viem, aká je mamina sukňa, bude to hrozné, ale bude si musieť zvyknúť, tak z rozprávania druhých mamičiek to trvá detičkám cca 2 týždne, čo poznám detičky, ktoré chodili len doobeda to bolo horšie 😕

samuelko
5. jan 2009

Dobré ránko,aj unás trošku nasnežilo a ešte aj sneží.Samko ešte stále búva,chudák dospáva tie hrozne noci so soplami.. 😠 ale musím ho budit lebo ideme na kontrolu.

mirka presne ako píšeš Samko chodí len na 4 hodiny do školky a trvalo mu to cca 2 mesiace kým si zvykol,že tam jednoducho musí ostať 😖

mirka
5. jan 2009

ale zas v októbri bude mať 3 roky a myslím si, že to je už taký vek, že dieťa má byť v detskom kolektíve 😒

ikulka
5. jan 2009

ahojte dievčatá no veru snehu naválalo požehnane 😠 a tu ešte stále husto sneží 😖
no ja mám tiež obyvy ako to bude so školkou, no ale bude si musiť zvyknuť aj iné si zvykli...aj dnes mi vravela že pojde do školky celá šťastná ale že aj maminka pojde, tak som jej vravela, že do školky chodia len detičky tak už s ajej to prestalo páčiť
aj mám z toho troška strach, lebo naša je taká dobráčka s každým by sa len stískala a boskávala a deti ju aj sotia aj jej veci berua ona sa nevie brániť tak dufam, že s adovtedy ostriela

mirka
5. jan 2009

iku presne ako píšeš, aj mojej staršie deti, alebo rovesníci berú veci a ona potom plače, aj som sa maminy pýtala, či ju mám učiť,že keď jej budú brať, aby nedala, kým sa s tým chce hrať, a keď ju budú biť, aby aj ona priťala 😅 povedala mi, že to sa naučí brániť si svoje. Tak neviem, teraz je kľud, kým nebudeme vo väčšom kolektíve detí (napr. piesok), ale potom ....

dannynka
5. jan 2009

ahojte 🙂
ziadne nove spravy o zuzanko?hmm,iste uz ma malinkeho na svete a nema dat ako vediet 😵
aj tu u nas snezilo celu noc a este aj snezi,tak sme doobedu vytiahli sanky a isli sa sankovat,Gabike sa mooc pacilo,tak ked sa poobede zobudi pojdeme znova 😉
a co sa tyka skolky tak s tej mam obavy aj ja,kedze aj Gabika je mamina sukna,vsetko len mamina mamina....neviem ako to vydrzi bezomna ked budem musiet ist do porodnice 😒 😒 😅

inak vlozila som par fotto s dneska 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre