Októbrové bábätká 2006 - 2.časť

eliska7
25. apr 2008

ahojte ,nebol tu nik,tak som to otvorila ja ,dufam že neva.sara spi tak som rychle nabehla.Poobede sme sa vyteperili do zahrady,lenčo sme tam došli,ako druhy svet,uragan"dážd-sare bolo ťažko vysvetliť že sa neda robiť kojače 😀chuda ako sa jedovala,ešte dostala aj hnačku,tak nam zamorila našu chatku3*4m 😀take krče mala-svitlo mi z čoho,jedla cely pribinak a ja dva a ona nesmie mlieko-skušali sme až doskušali 😖myslela som že už vyrastla z toho.samko tie malby su užasne-zase si ma navnadila malovať 😉

ikulka
12. sep 2008

dievčatá ked sme pri tom prevenare, aj ja chcem ísť k dr pre recept, len neveim , lebo som na t počula dosť negatívnych ohlasov, tak neviem či ju vobec očkovať

zuzu13
12. sep 2008

ikulka, negatívnych ohlasov je kopa na všetko...ja osobne som za, nakoľko v dnešnej dobe sú tie choroby na dennom poriadku, my máme už 1 očk. za sebou, v pondelok sme mali ísť na 2. ale Lucka začala sopliť, tak sme to o týždeň odložili...

danona
12. sep 2008

ikulka-niny ma obidve ockovania za sebou, ani pri jednom nebol ziadny problem... 😉

zuzu13
12. sep 2008

idem pomaličky baliť a padám domkov...prajem vám krásny predĺžený víkend...ozvem sa v utorok z práce 😀 😀 😀

mirka
12. sep 2008

ahojky, iku, aj Laura už má očkovanie za sebou, všetko v pohode, nemala ani teploty, nič, len si pri očkovaní porevala, a ja mám kľudnejšie srdce, keď opakuje po deťoch a pchá si piesok do úst 😖

mirka
12. sep 2008

danny, aj švagriná si dala predpísať pervenar a očkovať pôjde po 2.roku, že je to iba 1 očkovanie, no ja som sa o tom dopočula až keď sme mali prvé za sebou, ael v pohode, už je kľud 😀

danona
12. sep 2008

sykorka- kraasnucke fotecky si nahodila!!! 🙂 malinka je ako anjelik zlatunkaa!!! 😵 😵 😵

eliska7
autor
12. sep 2008

ahojte po dlhšej dobe,ale od 1.9 vlastne beham po pohotovostiach z malou čo je tak snou zle ,že ma zoberu na nfuzky,lenže v LV som nepochodila až nam v utorok začala znova vracať,a so strašnými bolesťami sme utekali k obvodnej odtial na chirurgiu,kde sa nas len spýtala Dr. či mame auto,my že ano-tak utekajte do nitry treba ju akutne operovať-upchali sa jej čreva-takzvaný ileus.nebudem opisovať dramu čo sme preživali po ceste,vyzerala ako mrtva ked mi driemala na rukach-našťastie v nitre chirurg povedal že ked aj je strašny nalez na rtg snimke nebude ju operovať a skusi infuzkami rozohnať a tak sme boli 5 dni nonstop na infuznej liečbe plus kopec liekov na žaludok a črevka,sarka odmietala uplne piť bolo to strašne-okrem toho že bola 24 hod pricucnuta na mojich didinkach nepila nič ☹ nakoniec som ju striekačkou naučila piť.teraz ma prisnu dietu,lebo prekonala silný zapal čriev a žaludka ,ma zle pečenove testy,takže berie vitaminy aj na pečienku,budeme chodiť do nitry na kontroly a odbery,hrozne jej kleslo aj kalium v krvi,bali sa poškodenia obličiek,zatial na tabletkach je ok,uvidime o desať dni že ako sa drži.vela si vytrpela,dopichana je ako sitko,mame plno fotiek ,ked bude čas spravim album,momentalne je namne ešte viac zavisla,citliva a uplakana,iked sa moc tešila domov,hned všetky hračky stiskala,rozhadzala 🙂 ,bola podarena.jedine plus maminka schudla 6 kil 😉 .nebesa asi fakt chcu aby som kojila do matury 😅 vždy ked začneme odstavovať sa niečo udeje a ja dakujem že vobec kojim,lebo inač neviem ako by sme dopadli 😖

sykorka
12. sep 2008

ahojte

eliska,chudatko sarinka :(
no musela si si prezit za hrozu... boze,dufam,ze to uz bude v poriadku
drzim vam palceky

ozaj,vložila som par fotiek 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

sykorka
12. sep 2008

samuelko,aj vy sa rychlo vyzdravte 😉

sykorka
12. sep 2008

aj my mame obidve očkovania za sebou 😉
bez žiadnych vedlajšich učinkov

nera
13. sep 2008

eliška - sárinke prajeme skoré uzdravenie a aby všetky hodnoty boli v pohode....a hlavne Vy dve

ikulka - my máme tiež obidve očkovania za sebou a poviem Ti neváhala by som, lebo som počula čo pneumokoky dokážu...ten chlapček čo ležal v KE v nemocnici ešte stále nie je úplne OK a to je už bez nožičiek a rúčky ☹ (takže my sme hneď dávali očkovať, našťastie moja nemala nejaké vedľajšie účinky,len trošilinku zvýšenú teplotku)
a aj ostatným choručkým prajem skoré uzdravenie

danona
13. sep 2008

nera-co ty tak v noci na pc? 😕 😅 nevies spinkat?? 😉
eliska- 😕 chuda malinke, to z coho sa mozu crievka zapalit?? chuda malinke, dietu!? drzim malinkej palceky nech je cim skor zo vsetkych chorob vonku.. ☹

nera
13. sep 2008

danona - daj pokoj ☹ Dianka stále v noci chce piť, takže ja som ešte stále nezažila noc bez prebudenia, chce síce len piť a aj to len v spaní, ako dopije tak spinká ďalej, ale ja sa niekedy tak zobudím, že najmä teraz sa mi ťažko zaspáva, lebo maličké neskutočne kope a ťažko sa mi ukladá aj spať

ozaj sýkorka - máš krásne dve princezničky a ako sa ľubkajú...krása 😵 😵 😵

ikulka
13. sep 2008

no eliska hroza 😲 to je strašné čo vás stále postihne, moc vám posielam pusiniek a uzdravte sa čo najskor
no tak ju asi aj ja dám zaočkovať. len som sa bála tých vedlajších účinkov, ono že sa to neprejaví hned ale aj za pár rokov s amožu vyskytnúť neurologické problémy

dannynka
13. sep 2008

ahojte 🙂
eliska co to citam?chudatko malinke.Sárke od nas posli velikansku pusinku a nech ste cim skvor zdravucky a nech uz VAs uz choroby vsetky obchadzaju s daleka 😉

ikulka-aj ja dam urcite zaockovat GAbiku,myslim ze neobanujes 😉

dannynka
13. sep 2008

som to zle napisala bo som mala mamu na drate 😅 ,teda myslim ikulka ze nebudes lutoat,zatial este nepoznam maminku ktorej dietatku by toto ockovanie uskodilo 😉

mirka
13. sep 2008

bože eli, to je strašné, dúfam, že už je lepšie a Sárinku už bude všetko zlé obchádzať, držte sa obe 😉

sykorka, maličké sú krásne bambuľky 🙂

eliska7
autor
13. sep 2008

sýkorka pekne fotky a ten nabytoček 😉 nadherne.dnes bolo trochu lepšie na zahrade je vo svojom živli,aj dve hodinky spala vkuse,takže super,snad sa postupne normalizuje 😖 dietu je ťažke dodržiavať musime sa všetci prisposobiť,najhoršie je mojej mame neustale hovoriť čo može a čo nie,idemito na nervy,ona je vtomto ako šiši,nevie pochopiť že to jednoducho nesmie,sarka to skor pochopi 😅 ten zapal dostala vdaka lekarskej nedbanlivosti,keby jej dali infuzky hned za dva dni by bola okej,lenže takto to došlo do štadia kde plyny zablokovali čreva a nepustili von stolicu,až liekmi a infuzkou sa to pohlo-teraz je zas zapečena 😖 niekedy už mam toho plne zuby,jeden den neni normalny 😒 aspon že je vonku pekne a da sa ešte relaxovať 😉

dannynka
14. sep 2008

dobre ranko 🙂

eliska-drzime palceky aby to cim skvor ustupilo a Sarku choroby s daleka obchadzali 🙂 😉

sykorka -krasne bambulky mas doma 😵 😵 😵

samuelko
14. sep 2008

Ahojky
Bolis me u našich krsná oslavovala 50r.

eliska no ja som zas hotová,chúdatko moje maličké,kolko si musí vytrpieť,prajeme skoré uzdravenie.

sýkorka máš krásne babule 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Samko je už v poriadku naštastie,nebolo to nič vážne.
Boli ste niekto v Nitre na autosalone?

ikulka
14. sep 2008

ahojky, tak ako ste víkendovali? my sme dnes boli na oslave, saškin kamarát oslavoval 5 rokov, tka som bola ako doprovod na party 😀 veru peken sme sa zdržali....až ocino musel pre nás prísť 🙂

danona
14. sep 2008

ahojte
samuelko-boli sme dnes v nitre na obede - nechcela so mi nejako varit 😅 , no obehali sme nejake obchodne domy, na autosalon sa nam nechcelo.. asi som si blbsi vikend nemohla na nitru vybrat - kvoli autosalonu boli plneeee cesty, upchate mesto, v N-centre sme na parkovisko museli cakat.. 🙄
od 17h sme mali take gulasove 😀 stretko s kolegynkami, teraz sme sa /aj s mojimi kockami/ vratili.. takze super 🙂

dannynka
15. sep 2008

krasny predlzeny vikendik prajem 🙂

samuelko
15. sep 2008

Ahojky katastrofálne počasie máme 😠 pršííííí,sedíme dnuka Samko je podráždený,chce íst von...
Danona tak super,chceli sme íst na ten autosalon,ale počasie nedoprialo dnes...

biccy
15. sep 2008

Ahojte 🙂
Prisla som vas na chvilku mrknut. 🙂
Zoinka sa uz pomaly oduca od plienok. 🙂 Cez den nema plienku,pytame sa jej,ci chce piskat,ale hovori aj sama.Cez den spala s plienkou,ale vstala s uplne suchou. 🙂 A v noci,ked sa zobudi,tiez sa pyta na nocnik. 🙂 Takze asi sa to uz aj nam podari-byt bez plienok. 🙂 🙂 🙂

Eliska,prajeme Sarke skore uzdravenie. ☹ 😉 😉 😉 A tebe vela,vela sil. 😉 😉 😉

Idem dopozerat poistovnu a spat. 🙂 🙂 🙂

eliska7
autor
16. sep 2008

ahojte,no aj tu pokazilo počasko,takže doma 😖 ,vypekala som perky robila,muž šalaty a rybu-mali sme vianoce 😀 robili sme si srandu že kto rozda darčeky 😀 dnes sme išli aspon po rožky,lebo stale smokli,hrajeme sa ,kreslime,lepime plastelinujeme....a tak všetko možne.jaj veru o chvilu maju naše detičky dva ročky jak to ubehlo,akurat včera sme sa bavili čo kupiť,nejake oblečko a hračku knižku,ved ma tiež všetrko a nani aj kam to davat,krstnym som kazala mikrovlnku,kavovar,niečo take,dorobime jej pult ku kuchynke a bude mať celu kuchynu 😉 babiku dostala teraz ako bolestne od babky,cele dni ju musim počuvať ako reve 😠 tak som povedala babke že najbližšie pošlem malu aj s babikou aby vedela čojeto vkuse počuvať 😀

samuelko
17. sep 2008

Dobré ránko
biccy super,Zoinka je šikovná 🙂
eliska tak to ste mali super ,šalátik.....

Ja Samkovi stále neviem čo máme kúpiť na narodky knihu viem určite a môj manžel mu chce nejaké velké auto,tých aut už má hrúúzu,no ale čo narobím,ved je chlapec 😀 😎

danona
17. sep 2008

ahojte
eliska-mnammnammnam.. 😉
uz mam navarene, nina este spi 😅 /zaspala pred polnocou 😔 /, budeme mat rizoto.. 🙂
samuelko-nechaj teda mangelika nech sa realizuje.. 😀
biccy-super, sikulka je zoinka 🙂

bettina
17. sep 2008

ahojte. čítam, že sa stále niečo deje, a hlavne sárinka si stále odtrpí nejakú chorobu 😔
nám začal tiež školský rok. už som aj rada, pekne nabehujeme na režim, len ešte náš dom nám zaberá množstvo času a energie. ale hádam raz budeme si konečne kľudnejšie nažívať 😎
deti sa v poslednej dobe hašteria. vždy jedna chce práve tú istú hračku ako druhá. a dookola. a bettinka potom zaútočí na eszter a učíme sa, že sa to nesmie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre