Októbrové bábätká 2006 - 2.časť

eliska7
25. apr 2008

ahojte ,nebol tu nik,tak som to otvorila ja ,dufam že neva.sara spi tak som rychle nabehla.Poobede sme sa vyteperili do zahrady,lenčo sme tam došli,ako druhy svet,uragan"dážd-sare bolo ťažko vysvetliť že sa neda robiť kojače 😀chuda ako sa jedovala,ešte dostala aj hnačku,tak nam zamorila našu chatku3*4m 😀take krče mala-svitlo mi z čoho,jedla cely pribinak a ja dva a ona nesmie mlieko-skušali sme až doskušali 😖myslela som že už vyrastla z toho.samko tie malby su užasne-zase si ma navnadila malovať 😉

meggi
3. sep 2008

Ahojte, dlho som tu nebola - tak super sprááávičky ... Sýkorke gratulujeme, Kristínka je teda riadna baba 🙂 , nech poslucha mamičku, lebo ta moja Kristínka pekne štrajkuje - nechce sa jej cez den moc spávat, len by sa na rukách nosila, betárka 😅 Ale teraz mi pekne spinká, tak sa to snad už zlepší...
Dannynka, ešte raz gratulko a držkaj sa, prvé mesiace su náročné ale vy to zvládnete 🙂 Tak to je super, že ti nebýva zle, mne tiež nebývalo, naštastie - len tá únava dala zabrat...
A myslím, že som ešte nere negratulovala, tak dodatočne tiež gratulujem k tehulkovaniu a nech babenka v brušku pekne rastu 🙂
My sme boli dnes na kontrole a mame 4700g a to mame 6 týždnov - tak za 2 týždne zas 0,5kg 🙂
Karolinka práve dopozerala Nema - my sme na nom závisláci, každý den to pozerá 😅
My sme tu snad jediný, ktorý ešte stále plienkujeme 😒 Pekne sa vyciká na nočníček, ale musím sa jej pýtat, sama sa nevypýta, ale snad sa to zlepší, nechcem na nu naliehat, každé dieta má svoj čas...

samuelko
3. sep 2008

Dobrý večer.
tak Kristínky majú krásne váhy 🙂 len pekne priberajte.

ikulka
3. sep 2008

danny aj ja ti ešet raz gratulujem a držkaj sa.... 😉
meggi no tak super kristínka pekne rastie, no s tým spánkom naša bola taká istá spávala tak 6min a ot som ju 3/4 hodiny n afitlopte uspávala.....ale prajem nech sa to zlepší, a pekne budete spinkávať. no veru na karolinku nenaliehaj mohla by si ešte horšie narobiť...skus sa jej neustále pýtať ja som sa na začiatku pýtala sašky na cikanie aj 5x za minútu.....ale nasilu určite nie...však sa naučí....

mirka
3. sep 2008

ahoj kočky 🙂

Sýkorke a jej rodinke gratulujeme 🙂

meggi, nie ste poslední, aj lala stále plienkuje. Dnes ráno som ju dala na nočník, nevycikala sa, ale zdalo sa mi, že sa predtým vycikala do plienky, ale nie, a namiesto toho, aby mi oznámila, že ide cikať, povedala mi to počas toho, ako cikala do gatí. Tak som ju prezliekla, miesto plienky som jej dala gaťulky a za 10 min. cikala zas, na nervy, 😖

Inak strašne ju baví kresliť kriedou, pre barákom máme garáže zo zadnej strany, tak chodíme čmárať na stenu 😅 ale nielen my 😝

nera
3. sep 2008

Ahojte, konečne som sa sem dostala....
megi - vďaka za tehu, ináč pekná váha 0,5kg za 2 týždne super 😵 a s tým spánkom sme to mali podobné, lebo moja dosť dlho spala síce každé dve hodiny, ale len po 15-30 min. Bolo to dosť vyčerpávajúce a hlavne nič som pri tom nestíhala, lebo zaspávala na mojich rukách a medzitým každú hodinu, maximálne dve papala moje mliečko....ale postupne sa to upravilo, len to, že ona bola jedna a teraz keĎ sú už dve deťúrence, je to horšie, lebo to druhé je o to ukrátené.....práve toho sa aj ja obávam, ale dúfam, že sa to nejak upraví a nejak sa zosúladia.Aj keď už teraz je to podarené, Dianka raz pobozká bruško, potom niekedy ho potľapká, nato maličké pokope si tak, že to aj maličká cíti, tak iba pozerá čo to je....
A k tým plienkam, aj my ešte plienkujeme...ja som to tuším aj spomínala...my sme všetci skončili s plienkami po dvoch rokoch nejak sami a aj preto mamka mi stále hovorí, aby som nenaliehala, že keď je po mne tak to po dvoch rokoch sama sekne....ale jasné, že sa oboznamujeme s nočníkom(lebo samú to ju asi nenapadne) a teraz keď sa jej spýtam čo to tak smrdí, tak ukáže na plienku a ide si nachystať podložku a ostatné veci a keď jej dám nohavice dole(nie každé sa ľahko dávajú, niektoré už sama dáva dole)sama sa odplienkuje a ukáže čo mám robiť...je podarená, ale samu ju to ešte nejak netankuje, aby sa sama pýtala.....tak uvidíme....
A s tými rozprávkami my teraz frčíme na mackovi uškovi(to už riadne dlho), ľadovom mackovi a teraz aj nejakú pandu(kung fu) pozeráme....ale to už je samoobsluha.

zuzu13
4. sep 2008

dobré ránko
nera, mama má pravdu, od plienky sa dieťa naučí samo...keď na to bude čas 😀
Lucka si pustila ka raňajkám " ako sa krotia krokodýli" ...už to vie naspamäť 😀 a ja tiež 😀 😀 😀

danona
4. sep 2008

ahojte
nera-aj nina este mava "nehody"-aj dnes rano, pisat pekne pisala a 10 min. potom pustila kaku do gati a len zvestovala, ze "ninka kakaua" 😀
zuzu-u nas fici "Kouzelna skolka"-na ct1 je kazdy den rano od 8.30 polhodinku, potom niekedy pred 17h to opakuju.. 😉
meggi-ozaj kraasne priberate, nech sa vam s kockami dari!! 😵

zuzu13
4. sep 2008

danona aj Lucka to rada pozerá...ale kým sa rozprávajú...keď pustia kreslenú rozprávku tak sa ide hrať 😀

samuelko
4. sep 2008

Ahojte.
unás fičí rozprávka SHREK,dobré nie??? 🙂
pekny den prajeme

zuzu13
4. sep 2008

samuelko 😀
ideme s ikulkou za sykorkou do pôrodnice....tak zatiaľ páááááá

mirka
4. sep 2008

ahojky, zuzu, chcela som napísať, že ju máte pozdraviť, ael to ste sa už určite aj vrátili 😀

Laura miluje teletubbies 😖 mne to už ide hore krkom, ale tak nech si ich pozerá, Macka Uška nechce pozerať, ešte Bambuľku má rada a TŘi oříšky 😀 to vydrží tak dopolovice pozerať 🙂 a minule prepla telku a bola nejaká bábková rozprávka storočná, tak tú pozerala celú a ešte sa jej páči Večerníček o tých slimákoch, ale ako to posunuli na skoršie, už nestíhame, elbo sme ešte vonku

zuzu13
4. sep 2008

mirka veru už sme späť 😀
malá Kristínka je presne ako keď bola maličká Katka ml. 😀 tato robil cez kopír 😀 😀 😀 😅

mirka
4. sep 2008

😀 😀 😀 idem pozrieť maličkú Kristínku

čo mám zajtra variť? polievku viem, ael druhé, dačo bezmäsité

zuzu13
4. sep 2008

mirka, šúľance s makom, parené buchty, dusenú zeleninku s ryžou, granadír, zapekané cestoviny, cukentu, karfiol, rezance s tvarohom, zemiakové placky, palacinky
stačí??? 😀

mirka
4. sep 2008

😀 haha, nestačí, už som si vybrala z druhého výkladu 😀 😝 fliačky s kapustou 🙂

samuelko
4. sep 2008

ahojte
jéééj zuzu s ikulkou vám závidím tú návštevu....
mirka ja zbožnujem fliačky s kapusou,ja budem zajtra robiť dukátové buchtičky 😝 a sobotu halušky so syrom,ale len ked sa vrátim zo zápisu 🙂

ikulka
4. sep 2008

ahojky veru boli sme za sykorkou malá je krásna, také malé babenko. ale mne sa nezdá až tak úplne ako katka...neveim ja to neveim u takých malých detí posudiť

zuzu13
4. sep 2008

ahojte
mirka, tak fliačky s kapustou....mňám....u nás to nechcú....tak to nerobím ...kvôli sebe sa mi neoplatí....ale mamina keď urobí tak ja sa idem k nej natlačiť 😀
my už máme na zajtra navarené, lebo Lucka ráno vstane, naje sa pokreslí chvíľlu a zavelí "ideme von", oblečie sa a stojí pri dverách.... 😅 , ja som robila hráškovú pol. s haluškami a mäsko na horčici s tarhoňou....to majú deti veľmi radi....

zuzu13
4. sep 2008

neuveríte čo sa stalo....moja dcera práve vyšla z izby, vycikala sa, išla si do botníka vybrať čižmy a povedala mi...."ráno ideme do kaluže....dobrú noc" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ....totiž u nás prší a asi sa zobudila na dážď 😀 😀 😀 😀

mirka
4. sep 2008

😀 😀 😀 zuzi, no to je sila 😀 😀

na to mäsko na horčici napíš mi prosím recept do IPky dobre?

u vás prší? no radšej idem pozbierať prádlo z okna, u nás sa zatiahlo, tak pre istotu 😉

a idem už spať, papáá

samuelko
5. sep 2008

Dobré ránko
zuzu tvoja maličká musela byt podarená 🙂
Samko ešte búva idem si uvarit kávičku.

zuzu13
5. sep 2008

dobré ránko
aj Lucka ešte spinká, ale na kávičku je pre mňa skoro 😀
bola zlatá, ona je závislá od kaluží a keď prši, tak sa rada prechádza von....

danona
5. sep 2008

ahojte
zuzu- 😀
ninu skusam naucit odpovedat na take otazky ze ako sa volas, kde byvas, jej odpovede... ze ako sa volas? -"Ninka", aká ninka?-"dobua" 😀 , kde byvas?-"no tu doma" 😀 😀
varit idem plnenu papriku /dufam ze aj na zajtra zostane 😅 /
vsetkym zelam pekny dnik 😎

samuelko
5. sep 2008

Boli sme v meste autobusom,Samkovi sa hrozne páčilo.... 🙂 teraz pozerá rozprávku Doba ladova

ženušky zachvílu budeme oslavovat druhý rôčik...ako rýchlo to ide že????

ikulka
5. sep 2008

ahojkyjte. no lucka je expertka.... 😀
no veru samko už budú mať 2 roky, ja stáel rozmýšlam čo jej kúpiť ale zatial som nič schopné nenašla hodte na niečo inšpiráciu...

samuelko
5. sep 2008

júúúúj ikulka to keby som tušila aj ja...zatial ani ja neviem

dannynka
5. sep 2008

ahojte,
veru ten cas leti...uz uz len 3-tyzdne a GAbika ma 2-rocky boze ako to leti 😅

dannynka
5. sep 2008

veru ani ja neviem co jej kupim....ale jeden darcek pre nu uz mame drobceka v maminom brusku 😀 😀 😀 😀

samuelko
5. sep 2008

no danny to je asi najkrajší darček. 🙂

dannynka
5. sep 2008

samko veru a nielen pre nu 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre