Októbrové bábätká 2006 - 2.časť

eliska7
25. apr 2008

ahojte ,nebol tu nik,tak som to otvorila ja ,dufam že neva.sara spi tak som rychle nabehla.Poobede sme sa vyteperili do zahrady,lenčo sme tam došli,ako druhy svet,uragan"dážd-sare bolo ťažko vysvetliť že sa neda robiť kojače 😀chuda ako sa jedovala,ešte dostala aj hnačku,tak nam zamorila našu chatku3*4m 😀take krče mala-svitlo mi z čoho,jedla cely pribinak a ja dva a ona nesmie mlieko-skušali sme až doskušali 😖myslela som že už vyrastla z toho.samko tie malby su užasne-zase si ma navnadila malovať 😉

mirka
5. nov 2008

ahojček, my sme mali tiež ten Excipial, ale ja som naň skôr nadávala, vôbec nezaberal, klasika Indulona 🙂

iku, ja by som práveže brala už sneh 😅 také mrazivé počasie 😝 aby som mohla nadávať, nech je už konečne leto 😀

nera
5. nov 2008

Ahojte,
meggi -aj ja by som mala záujem, poslala som IP
ináč máme sa dosť zle, lebo Dianka chytila kdesi črevnú virózu tak od noci horúčkuje a hnačkuje ☹
uvidíme či to aj my nechytíme, vraj je to prenosné do 48 hod., tak som zvedavá... 😒

samuelko
5. nov 2008

Ahojte
mirka ja Samka som natierala stým krémom a tiež na recept nám ho Dr, vypisoval pravidelne,ja som bola tiež spokojná.

nera no tak držím palce,je to zákerná choroba, my sme tým prešli celá rodina min.týždeň. Zvracanie,hnačky horúčky a dokonca so Samkom sme boli aj na pohotovosti,lebo nechcel nič piť ani papať chudáčik bol úplne vyštavený tri dni,iba ležal a strašne sa mu chcelo spať,nevládal na nohách stáť.

Ja som tiež max.vytažená,robota,škola učenie sa do noci,skoré vstávanie,domácnosť.No je toho vela a iba chudnem 😅 ani nechcite vediet kolko som schudla od porodu 😝 véééééééééééééééééľmi veľa hanba napísať 🙂 😕

ikulka
5. nov 2008

nery joj nestraš aj naša už dva dni kaká uplnu vodu horčicovej fabry, a mala aj teploty, má aj soplíky, tka sme tiež niekde niečo chytili ☹ prajem vám skoré uzdravenie dufam, že to rýchlo prejde
no samko priznaj kolko si schudla? mala by si sa šetriť, može sa to odzrkadliť na tvojom zdraví. i ked sa to asi lahko povie, ked človek nevie čo skor.....ale predsa len trošku vypnuť by ti pomohlo

samuelko
6. nov 2008

Ahojky,zachvílu budem mat dovarené,už som aj vyprala.samko pozerá nema a za chviločku ideme do školky 😕 včera ani predvčerom už neplakal,tak dúfam,že si už zvykne aj on.

ikulka aj Samko kakal úplne vodavé a horčicovej farby a strašne to zapáchalo 😖
skoré uzdravenie detičkám.

samuelko
6. nov 2008

ženičky nám veľmi pomohol ten prášok smecta na hnačku, nie všetky detičky to vedia vypit s čajom lebo je to velmi sladké ,tak sa to može zamiešat aj do výživy alebo džúsu a skombinovať s nutrolinom B. Tú smectu vám môže aj Dr.vypísat ale dá sa to kúpiť aj volne v lekárni stojí to cca 170.sk

nera
6. nov 2008

Ahojte, tak hlásim, že včera celý deň horúčkovala a večer mala sa až tak, že sme museli ísť na pohotovosť, lebo pri teplote 39,2 sa začala celá striasť. Na pohotovosti jej dali injekciu, keď sme došli domov ešte mala teplotu 39,4 tak sme jej dali kúpeľ a klesla jej teplota na 38,9 hneď dali panadol sirup a potom jej to kleslo na 38 a neskôr na 37,4 a aj celú noc už bolo dobre a aj teraz vyzerá, že teplotu prekonala(klop-klop)aspoň dúfam. Ináč okrem toho čo mala zábaly ona bola a je furt živá, všetko si sama nachystala. Takže už nás trápia len hnačky. Zatiaľ dietujeme a som zvedavá kedy sa to upraví. Na toto berieme hylak, tak tiež dúfam, že zaberie.
Dnes som bola aj na prietokoch tak druhé babätko je zdravučké(klop-klop) a máme skoro 2kg(presnejšie vraj minimum 1950g). Keď som došla domov už ma Dianka pri dverách čakala a taaaak ma vystískala keby som bola 2 týždne preč....jeminku ako to bez nej prežijem v nemocnici ☹
ikulka, samuelko- tiež prajem skoré uzdravenie, necj to rýchlo prejde

samuelko
7. nov 2008

Dobré ránko
No tak my sme hore od pol šiestej,Samko sa zobudil,že je hladny a chcel papať párky,no niečo strašné,príšerne ma bolí hlava.
Dnes mám školu a zajtra dve skúšky,bojim - bojim 😨

Nera chúda maličké, tak sa skoro vyliečte... 🙂 cmuk maličkej 🙂

danona
7. nov 2008

ahojte
nera- ☹ mas teraz co robit.. este ze ty si zatial ok..chuda dianka, az ma striaslo, si viem zivo predstavit, co ste museli prezivat.. ☹ zelam nech mala cim skor vyzdravie.. a porodnica..neboj, dianka sa bude tesit babenku a na navstevy ked ta /vas/ uvidi.. skus ju na to pripravovat /kamoska tak robila, tiez ma 2-rocny rozdiel/ - starsej dcerke na babike ukazovala, ze takato mala sestricka sa jej narodi, teraz je v brusku, bude musiet ist do nemocnice a tam vyberu babo z bruska von.. musi sa naucit v nemocn. papkat, potom ich pustia domov.. no im to pomohlo, starsia nosila babiku pri sebe, opakovala prebalovanie, aj kojenie.. 😀
drzim ti palceky..btw kolko si pribrala, ako sa citis?? 😉
samuelko-drzim palce na skusky!! 😉
ninusa uz dva dni "dietuje", nechce nic jest, ak je tak ako vrabcek.. tiez mala jeden den hnacku a teplotu 38,5, no preslo ju to za jeden den 😕 , nahovaram si, ze asi ma dobru imunitu.. neviem.. 😝
zajtra mame velku oslavu, mangelik ma gulate narodky, pozyva 120ludi-prevazne kamaratov, znamych /z rodiny nas bude len 16 kusov 😀 /, aj nasi mi dnes pridu, tak padam varit im nieco.. 😉
ikulka-vy ako s kakanim??-aaj ninusa mala k.. rovnaku - horcicova farba, tekute a straasny smradek.. 😒

ikulka
7. nov 2008

ahojky joj nery dianke prajem skoré uzdravenie a hlavne nech teba choroby obchádazajú teraz. posielam jej pusinku, babulek chudatko už jej je lepšie?
no naša už teplotu nemá, len soplíky včera sme boli u dr, že priedušky má čisté, tak jej dala len pamycon a nutrolin jej mám dávať a dietovať trošku že potom uvidíme, aj dnes kakala ale už to bolo normálnej konzistencie aale farba stále rovnako....
danona páni to riadna oslava bude, to kde budete oslavovať? tak dobru zábavu prajem 🙂

eliska7
autor
7. nov 2008

ahojte choručkym skore zdravičko,tehotným vela sil .no danona tolko ludi 😅 riadna celebrita 😀 raz by som chcela byť vtojej koži-same akcie,zachvilu zas na plesi pojdete,ach kedy sa ja dočkam znova takýchto časov,odkedy mame sarku klesli dosť na dno a odtial sa ťažko vyplava 😖 pekný vikend všetkým

biccy
7. nov 2008

Ahojte 🙂
Pozeram,ze crevne chripky robia "šarapatu". 😠 😠 My sme tiez mali,ale este v lete.Zoinka ale nehnackovala,ale vracala a len v noci(3 noci za sebou),ani teploty nemala a cez den bola normalna.Ale my vsetci doma sme boli- 😝 😝 😝 😝 .
Tak vsetkym detickam prajeme skore uzdravenie a nech nenakazia rodicov. ☹ 😉 😉
Cez tyzden mi prisla kniha-Nova kniha o matke a dietati,ktoru som vyhrala z internetu-zo stranky Nivea.Celkom som sa potesila,lebo som to necakala. 🙂
A dnes som v robote vyhrala nejaky vikendovy pobyt,mala som skryteho zakaznika na vitaminy. 😅 🙂 🙂 Tiez mi to zlepsilo naladu,no uvidime aky to pobyt bude,lebo este neviem podrobnosti. 🙂 🙂
Tak vam prajem pekny vikend a Danona-nech vam oslava super dopadne. 😉 😉 😉 😉

nera
8. nov 2008

Dobré ránko dievčatá,
všetkým ďakujeme za podporu- ste zlaté 😵
včera som jednak nestíhala a jednak aj nevládala- spala som kedy sa dalo. No už je hádam lepšie, teploty sme už 2 deň nemali a hnačkovanie ešte bolo, ale už nie tak časté. Naša Dr. Dianku preventívne poslala na moč, či nie je dehydrátovaná, no našťastie to dopadlo dobre,všetko má v poriadku. Túto noc bola už zas kľudnejšia, prakticky už ako predtým. Včera už aj sama chcela papať, pijkať, už aj vystrájala o stošesť, tancovala..... tak dúfam, že sa to bude už len zlepšovať. Manžel išiel dnes už do roboty tak uvidím ako to sama zvládnem...ešte som dosť unavená, no nemôžem spať, tak tu šarapatím 😉
Samuelko - neboj skúšky urobíš, musíš si veriť - držím palce 😵
danona - vďaka za povzbudenie. Dianka sa brušku teší, stále ho vystíska, vypusinkuje...keď ukazujú v TV babätká ukáže na bruško, že ja tam je také, takže asi to trošku chápe, len mňa od seba nechce nikam pustiť.Veď aj vtedy keĎ som sa vrátila domov od lekára tak do konca dňa bola na mne zavesená a stále ma strážila či jej neodídem ☹
no s tou bábikou to ešte vyskúšam, vďaka za typ 😵
A ozaj, prajem krásne vydarenú oslavu 😵 😵 😵
biccy -blahoželám k výhram 🙂

danona
8. nov 2008

ahojte
ikulka-v mestecku pri Ga, v jednom hoteliku-penzione /Tevel/.. maju tam dobru kuchynu, velku miestnost 😀 , ma to kamarat, je velmi sikovny... aj strazenie pre ninu mi zabezpecil - nejaku studentku prava, no neviem ci to vyuzijem ked tu kocku ani nepoznam.. 😒 no behat v stekloch za nou /ninou/, to tiez nie je vyhra..
dufam, ze sa nam to teda vydari.. 😎
biccy-waw, doobre na teba stasticko sadlo.. blahozelam!! 🙂
eliska - niekedy je dobre byt doma, no raz za cas vypadnut/hlavne pocas md fakt nie je na skodu/ 😉 ozaj chodim ked sa da kade tade, no druha stranka mince je, ze polovicku mam casto prec.. buducu sobotu leti na tyzden do zahr.,tak budeme same baby doma.. ☹
nera- ty co nespis tak skoro rano 😕 😀 , som rada, ze je dianka ok 🙂
meggi- fotky sa mi podari poslat najskor v nedelu vecer-mam tu rodicov, plus ta oslava, nestihnem to skor.. 😒

zuzu13
8. nov 2008

ahojte, aj my sme chore...teda viac menej uz len ja...\lucka to zvladla lepsie...takze choruckym rychle vyliecenie 🙂

samuelko
8. nov 2008

Ahojteee mám po skúškať,fúúúúú či som sa bááála hrozne,ale mám to za 1.
danona tak vám prajem super zábavičku,je dobré odreagovat sa, a pochvál sa čo si mu kúpila? iba ak môžeš 😉
biccy teda gratulko k výhram 🙂

zuzu a nemáte dnes narodky???? ak áno tak prajeme všetko najlepšie 🙂 🙂 🙂 🙂

meggi
8. nov 2008

Samuelko - gratulujeeeeem 🙂 🙂 Vidíš, a ako si sa bála... Sme na teba mysleli 😉
Biccy - sa ti darí s výhrami - mala by si nejakú športku zadať, keď maš teraz také štastie 😉
Danona - jasnačka - v nedelu mi to stačí, budem na skype, tak mi to aj cez skype môžeš poslat večer...
Nera - tak už je lepšie, to je fain - aj ty potrebuješ teraz trošku viac kludu a keď maš malinkú choručkú, tak ti to na pohode asi moc nepridalo... Držkajte sa a hlavne oddychuj, tehulka naša... Ako sa inak cítiš, a ako berie tvoje bruško Dianka? Už viete, čo budete mať?

biccy
8. nov 2008

Ahojte 🙂
So Zoinkou blahozelame Lucinke k dnesnym narodeninam a posielame jej narodeninove pusinky. 😵 😵 😵

Samko,aj tebe gratulujeme ku skuskam. 😉 😉

Davam si cez happyfoto vyvolat fotky-maju teraz 50% zlavu. 🙂

Meggi,Kristinka ma uz 3 a pol mesiaca?Ako ten cas rychlo bezi,ze? 🙂 O chvilku sa uz bude prehanat po byte s Karolinkou,ze? 🙂 🙂 🙂

zuzu13
8. nov 2008

ahojte, ano dnes mame 2 roky...dakujeme za blahozelania...foto vlozim 😉

zuzu13
8. nov 2008

foto je v albume...nech sa paci...nakuknite 😉

dannynka
8. nov 2008

zuzu vsetko naj Lucinke k dnesnym narodeninkam 😵 😵 😵

zuzu13
8. nov 2008

dakujeme 😉

luckas8
8. nov 2008

ahojte dievčence!dávno som tu nebola, ako chodím do školy nemám čas nanič. dodatočne všetkým oslávencom hlavne zdravíčka, šťastíčka a aby poslúchali maminky.
ináč máme sa fajn, sme zdravučké, nina začína pomaly kecať a taká je zlatá, má niekedy svoje muky a už nemáme plienky, len keď spinká, ale dudušku máme stále, a neviem ju od toho odnaučiť, už som škúšala všeliako, ale minule mi tak revčala, že až ju napínalo, tak som to nechala tak, že ju nebudem trápiť.
ach jo už mi zase začína skúškové a tak, tak hádam sa tu ešte niekedy zastavím. zatiaľ sa majte pa pa 😀

mirka
8. nov 2008

Ahojček 🙂

Zuzu, Lucinke prajeme všetko najlepšie, hlavne zdravíčko, šťastíčko a aby bola stále taká šikuľka 🙂

my sme dnes boli u svokrovcov, pozrieť švagrinku v pôrodnici s malým MIškom, je nádherný 😵 taký chrústik
Večer malú chytil zas brutálny amok, ja raz neviem, ako to máme zvládať, to je niečo strašné, vtedy ma stále diriguje a upokojí sa, len ke´d jej vyhoviem a ja to zas tak nechcem robiť, lebo sa bojím, že to začne stvárať stále, takže neviem, čo mám robiť, najprv ju necháme vyrevať a potom aj tak pre pokoj v rodine plním jej priania 🙄

už mám ďalší nápad na darček - mikrofón, strašne ju baví spievať do akožemikrofónu z plastelíny 😀 a taký xylofón by tiež podľa mňa nebol zlý 🙂

som chcela žehliť, ale zaspala som pri malej tradične, tak to odkladám na neurčito 😅

dobrú noc 🙂

mirka
8. nov 2008

Zuzu, Lucka sa nejako strašne zmenila, nie? 😕 je to kočka ako hrom 😉

dannynka
9. nov 2008

dobre ranko aj ked u nas trosku uprsane 😅

zuzu13
9. nov 2008

ahojky
mirka Lucka sa zmenila...veru...no ale to sa zmenili asi vsetky deti, nie? 😀
xylofon je dobra vec...Lucka na nom hra jedna radost...a ja musim tiez... 😀
danny ahoj...aj u nas je uprsane 🙂

meggi
9. nov 2008

Zuzu, teda riadnu kočku máš - všetko najlepšie jej prajeme 🙂 🙂 🙂
Veru, ako to letí... Na tých deťoch to najlepšie vidieť...
Ja som toho moc dnes nenaspala, tak som akási zmorená, asi si budem musieť poobede ľahnúť 🙂
Ale aj ten čas je u nás nič moc 😒

dannynka
9. nov 2008

zuzu-aj my mame xylofon a tiez ho ma GAbika mooc rada 😉

samuelko
9. nov 2008

Ahojky

zuzu máš kočku doma. 🙂 krásne fotky
aj Samko má xylofón, je to super vecička 😉

Ja som včera zaspala opol deviatej 😅 hrozne som bola unavená a dnes sme sa zobudili opol deviatej celá rodina.

Čo dobré varíte? Ja slepačiu polievku a segedín s knedlami 🙂 mnam 😅 😕 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre