Októbrové bábätká 2006 - 2.časť

eliska7
25. apr 2008

ahojte ,nebol tu nik,tak som to otvorila ja ,dufam že neva.sara spi tak som rychle nabehla.Poobede sme sa vyteperili do zahrady,lenčo sme tam došli,ako druhy svet,uragan"dážd-sare bolo ťažko vysvetliť že sa neda robiť kojače 😀chuda ako sa jedovala,ešte dostala aj hnačku,tak nam zamorila našu chatku3*4m 😀take krče mala-svitlo mi z čoho,jedla cely pribinak a ja dva a ona nesmie mlieko-skušali sme až doskušali 😖myslela som že už vyrastla z toho.samko tie malby su užasne-zase si ma navnadila malovať 😉

ikulka
21. nov 2008

ahojky veru eli dobre si spravila aspon trošku radosti si mala.....treba sa aj odreagovať....ja by som tu moju tiež niekedy...... 😎 a bude to ešte horšie ked si predstavím tuto zimu bola zvyknutá stáel byť von vybehať "vybujačiť" sa a teraz len dnu sedíme, muž stáel preč len so mnou stále už máme asi obidve ponorkovu nemoc.....

danona
21. nov 2008

eliska- 😵 super
u nas s tym spanim, no horor ☹ . dnes bola od 8.45 hore, cez den nespala, vecer zaspala o 20.15, pred 5 min. sa zobudila a reve mi momentalne na ruke.. 🙄 🙄 🙄

biccy
21. nov 2008

Ahojte 🙂
Tak konecne som sa sem dostala. 🙂 Tyzden ubehol rychlo,mohol by mat castejsie 4 dni. 😀
Zoinka spinka od 20:30 a v noci,ako vzdy,pride k nam. 😅

Danona,Zoinka ma pri posteli na zemi takeho velkeho plysoveho psa,perinu a vankus,keby nahodou spadla,ale zatial sa tak nestalo (klop,klop,klop).A ked ju vecer idem pozriet,tak spinka normalne,ako ju predtym ulozim-nikde necestuje 😀 .

U nas zatial vobec nepadal sneh,ale zajtra mozno bude.Zoinka sa uz nevie dockat,kedy sa bude sankovat. 😀
Prajem vam pekny vikend. 😉 😉 😉

nera
22. nov 2008

Dobré ránko,
keďže nemôžem spať tak som si Vás aspoň prečítala 🙂
eliška - super, dúfam, že Ti ten príjemný pocit ostane čo najdlhšie 😵
vidím, že aj Vy frčíte na rozprávkach, u nás si ich Dianka už púšťa sama, vie si zapnúť TV, DVD a aj vymeniť DVDčko takže nie je žiaden problém. Momentálne pozeráme Madagaskar, Divočinu, Kung-fu Pandu, Princeznu z ostrova, Rozprávky bratov Grimmovcov, Krtka, Macka uška, Saffi, Kravičku Coonie, Flipera.....atď má na to už svoju priehradku a tam to všetko ukladá keď ich z DVDčka vymení.Aj keď radi máme aj časopisy a chcela by som, aby aj čítané rozprávky mala rada, ale to ešte tak dlho nevydrží, má na to čas.
No teraz keď sa má už ochladiť to bude zábava....skoro stále byť dnu....snehu v KE si veľmi neužijeme a cestovať teraz určite nebudeme. Už dnes sa má ochladiť tak som zvedavá...
Zatiaľ sa majte krásne, skúškujúcim držím palce a ostatným prajem krásny víkend.

dannynka
22. nov 2008

nera-ranne vtacatko bude asi to tvoje mimi v brusku 😵 😵 😵 😵 😵 ked ti neda spinkat 🙂

samuelko
22. nov 2008

Ahojky,som po skúškach 😝 joj či som sa bála,ale mám to za 1 😉
Už som aj navarila,vlastne domov som prišla o pol desiatej 🙂
unás je krásne slniečkovo 😀

nera
22. nov 2008

dannynka - dúfam, že nie, lebo ja ranné vtáča určite nie som, tak neviem kto bude pri ňom 😵
samuelko - bože to aké rýchle skúšky, furt sa čudujem.... 😨 prepáč, ale nejde mi to do hlavy...

ikulka
22. nov 2008

ahojky no u nás trošku posnežilo ale teraz nie...
no naša zaspáva v posteilke ale v noci sa pýta k nám tak ju prekladámmáem teraz 3 postele v spálni tak sa aspon pomestíme 😀 lebo ked spávala s nami na našich posteliach to som sa nič nevyspala, toa sa stále na mna tlačila. ale ona ešte stále v noci pýta mlieko tak sa vždy budí

nera
22. nov 2008

samuelko - dodatočne blahoželám k skúške 😵

samuelko
22. nov 2008

nera to je tak,že idem prvá a to začínam o siedmej 😉 inak dakujem.

teraz som dopiekla štrúdle nedobehnete?????????????? 🙂

nera
22. nov 2008

A Vy máte len ústne odpovede? Už to nie je tak, že najprv písomka(hodinu a pol), čakať na opravu a potom príprava(minimálne pol hodinky) a odpoveď aspoň na hodinu?

samuelko
22. nov 2008

No nera,my ako sa dohodneme,ale vačšinou máme ústne a je nás velmi vela,tak to nenatahujú.Dajú ti zopár otázok a ty rozprávaš a ked vidí,že vieš tak ta zastaví a skončila si 🙂 mali sme už aj písomnú,ale neopravila vten den,za výsledky som musela volať cca o tri dni.Takže tak 😉

danona
22. nov 2008

ahojte
samuelko-gratulko!! 😵 strudlu posli!! 😀
nera-ja ked som si robila sociologiu, tam sme mavali pisomku a ten kto spravil isiel na ustnu skusku /no tam nas bolo malo studentov/, ked som si robila soc. pracu, tam zobrali veela studentov, tak 90% skusok sa riesilo pisomkou alebo testom.. 😉 asi co skola, pocet ludi... 😉
nam nasnezilo 🙂 🙂 🙂
vcera vecer som myslela ze ma porazi-kym som skladala pradlo zo susiaka, mala sa v kuchyni vyzliekla dohola a ponatierala sa cifom-citronovym.. 🙄 🙄 🙄 no vyzeralo to hroozne.. 😅
dnes je zatial v pohode.. 🙂

ikulka
22. nov 2008

danona 😀 žeby nová kozmetická maska? 😀 😉 som sa veru schuti zasmiala ked som si ju beťárku jednu predstavila.....
samko aj od nás gratulko ku skuške

samuelko
22. nov 2008

no teda tie naše deťúrence povymýšlajú za veci 😀

dannynka
22. nov 2008

samko gratulko ku skuske 😉

danona-no veru potvorka jedna...muselo to vyzerat zaujimavo 😀

bettina
23. nov 2008

danona,keď si to človek prečíte je to srandy 😀 ale keď si predstavím realiltu nie hje mi do smiechu 😖
samuelko nech sa Ti aj naďalej tak darí 😉

zuzu13
23. nov 2008

ahojte, ale nam krasne nasnezilo, my uz mame za sebou aj prvu sankovacku, lucia sa vyblaznila a my s mangelom tiez 😀
danona, no viem si ju predstavit...ako vyzerala, ale neviem si predstavit, ze by sa toho najedla...ja mam vsetko vylozene hore na polici vo WC, pre istotu... 😅
samko, gratulujem ku skuske...a strudlu sme robili aj my...jablkovo/makovu a jablkovo/orechovu 😀 😀 😀

samuelko
23. nov 2008

ahojte
dakujem 🙂
zuzu teda vám závidím tú sánkovačku,unás ešte sneh nieje,ale zato nenormálny vietor fúka a aj ja som robila jablkovo makovú štrúdlu 😉 ale už znej nieje.

My ideme zas k Dr. so samkom teda ja,neprechádza ho to a už aj antibiotiká dobral a sople má vždy a aj kašle.Horor! 😠 teraz pozera Potkany rozprávku 😲

danona
23. nov 2008

ahojte
prave pozeram harryho pottera-teda kuknem na neho vzdy ked preletim okolo telky 😀
bettina-aj mne bolo najskor do placu, potom som sa aj zasmiala.. 😅
zuzu-ja mam vsetko v miestnosti kde mame kotol, tam mala nechodi, v kuchyni mam dole /a vzadu/v skrinke len jar,cif a sprej na trubu... a predsa to nasla.. 🙄
dnes som chcela ist na vianocny bazar /chodievame kazdy rok/ do Ba, no svokra nas zavolala k nej /mala meniny/, tak sme nikde inde neboli.. ☹ no aspon som varit nemusela.. 😎
samuelko-aj tu fuuka a vsade je mokro.. 😖 ..to ides na pohotovost so samkom? chuda male..
nina soplikuje, no da sa to.. 😉

samuelko
23. nov 2008

nie danona na pohotovosť,ale ráno akože na kontrolu,unás vééééééééééééľmi snežííííííííí

eliska7
autor
23. nov 2008

ahojte,no moje korčulovanie skončilo katastrofalne,dvakrat som padla až som si vyrazila dych,udrela prsia,ruky pod pazuchov a velmi kolena,to prave som nemohla ani zohnuť,strašne to boli aj dnes,zistili sme že mam priliš ostre(ako klince)zubky na nožoch a len čo som malinko dvihla nohu,už som letela dole hubou ☹ ,nebol tam brusič,aby to opravil,takže sa budem davať týžden dokopy 😖
aj dnes Sara revala cely den aj noc ako debilná,sme hotový,teraz beha na motorke po byte a to revala že chce spať,vyťahala cecky a začala pomne skakať,mam take nervy,cela sa trasem,ešte ktomu zase ma hysaky ked sa na bars čo pozre,momentalne ani dedka nechce,len okolo neho prejde,nebodaj by povedal čoje moja zlata a už by omodrala 😠 uplne jej šibe,robi take ťahy ako Moonk(neviem to napisať,ale ztoho serialu)vrieskala ako debil,lebo v kupelni jej rak na kupanie vysel dole hlavou,za dve minuty,aj hviezdička bola nakrivo-vyrovnaj vyrovnaj a revala ako nezmyselna 😕 😅 😠 ☹ 😒
aj nam včera danona zaspala o 21.15 a do desiatej bola dvakrat hore a dorana už som neratala,lebo revala snad každých desať min,normalne cvoknem.
samnkovi skore uzdravenie,no tieto choroby trvaju akosi dlho,aj sare som musela isť zase dokupiť v sobotu na hlasivky homeovox a sinupret,vobec sa jej nelepši,ešte aj muž dostal chripku a sada muto na priedušky,všade je plno snehu,mrzne a nas čaka ta cesta do žiliny,už teraz mame hysaky z cesty,musime zajtra vnoci o 2 vyraziť,radšej bereme aj reťaze.som zvedava či zajtra dr.odporuči uspanie ked ešte neni fit,ked nie,všetko budeme musieť odložiť a ja by som už tak rad mala jasno ☹
mame doma listky na ples a možem isť tak akurat do r....koli herečke 😖

biccy
23. nov 2008

Ahojte 🙂
Pozeram,ze Eliska,opat ste mali doma rusno. ☹ Neviem ani co na to povedat,snad asi len to,ze musite vydrzat toto obdobie,drzim vam silno palce. ☹ 😉 😉 😉

My sme dnes boli cely den doma,Zoinka sa hraje,pozera rozpravky a tiez niekedy nepocuva,svoje si vydobija placom a krikom. 😅 😅 Stale mame plienky (teda nie ja,ale Zoinka 😀 ),ale na velku sa pyta na nocnik a niekedy aj na malu.A aj cumel este stale mame. 😅 Dufam,ze sa od nocnika a cumlika oducime uz coskoro,ma na to max.rok. 🙂 🙂 Vy este mate plienky a cumel?
U nas este nie je sneh,rano bolo trosku "poprasene" snehom,ale uz ani to. 🙂

Ozvem sa opat az v piatok,tak vam prajem pekny cely tyzden. 😉 😉 😉

samuelko
24. nov 2008

🙂 Dobré ránko

Už aj mna bolí hrdlo 😠

eliska aj my by sme mali íst v sobotu na ples,ale či sa tam dostaneme??? Dúfam,že nebudem chorá 😒

biccy Samko prestal cumlovať presne,ked mal jeden rok a od plienok sa odnaučil toto leto,nemá ani v noci ani cez deň.

Inak Samko ešte spinká a ja kávičkujem..
Prajem pekný deň.

zuzu13
24. nov 2008

dobré ránko, chorôbky rýchlo sa vyliečte 😉
eliska, prajem pevné nervy...neviem čo na to povedať, nemali sme také problémy, ale verím že musíte byť riadne vyčerpaní...nepomáha ani keď sa jej venuje Danko?
bicy, to že máte plienky, nie je hanba 😉 každé dieťa má iný čas na odučenie od plienok...my plienky nemame od apríla ani v noci ani cez deň...Lucka sama dala dolu plienku a povedala že nechce...a bolo...takže ona príde na to sama.A čo sa cumlíka týka 😀 😀 😀 Lucia má cumle iba na spanie a to ich musí mať 5...2 v jednej 2 v druhej ruke a jeden v puse... 😀 😀 😀
ako je to u vás s otázkami detí?my máme otázkové obdobie...na všetko sa pýta...včera keď sme boli von sa pýtala kde je trávička? no potom padla otázka prečo sneží? potom si spravila guľu a doniesla ju bračekovi domov...no a keď sa začala topiť, tak spustila rev...prečo sa stratila???no tak máme veselo...

danona
24. nov 2008

ahojte
eliska-v.y.d.r.z.a.t. 😉 zelam nech vam to vysetrenie vyjde, nech to ok zvladnete.. 😉 co tak skusit chodit so sarkou do materskeho centra? ci by ju to nezaujalo.. 😕
biccy- nina je uplne bez plienok, zacali sme koncom augusta, to jej samotnej uz plienka vadila.. 😅 a cumel, mame v postielke, na noc musi byt, zatial sa nam odnaucit nedari.. 😉 no kazde dietatko je ine, takze bud v pohode 😉 /svagrinina dcerka ma teraz 5 rokov, plienku mala presne do 3 rokov a je tu 😀 /-to malo byt pre povzbudenie.. 😉
zuzu-nasu zaujima o.i.ocinova pisula.. 😀

ikulka
24. nov 2008

ahojky no veru u nás je snehu hojne ☹ ja táááák neznášma zimu
eli ☹ no vy máte stále nejaké patálie akosi sa to na vás lepí, držím palce nech to vydržíte aj vyšetrenie nech dobre dopadne...už by osm vám priala nech nám tu jedného dna napíšeš celá vysmiata ako je dobrea aká si šťastná...moc vám držím palce....
joj a čo sa otázok týka, tak u nás je stále kde je čo je prečo je, aj ked pozeráme film nič z neho nemám lebo saši sa stále pýta, čo hovorí ujo, teta čo hovorí a ja musím tlmočiť...ideme autom a to v kuse mamina čo totočo a pod. kde je ten kde je onen apod. a ked jej poviem že tam a tam tak zas ansleduje nevidím a potom zas dookola vysvetlovať prečo nevidím....a tak 😀 teiž to máme pestré....ale som rad, že je bystrá a sa stále o niečo zaujíma
danona 😀 tvoja malá je beťárka 😀 😉

dannynka
24. nov 2008

ahojte 🙂

eli-kedy VAs tie chorobky a nestastia zacnu obchadzat...uz by konecnce aj mohli...aby ste si mohli pekne zacat uzivat vsetko co k tomu patri...drzime VAm mooooc palceky a budeme na VAs zajtra mysliet 😉
my mame cumlik tiez uz iba na spinkanie,a zatial sa nam odnaucit nedari 😒 ,a plienocku uz len na spinkanie....inak sa krasne pyta...cikat chodi na velky zachod a na velku chodi na serblik aby mala pohodlie 😀

eliska7
autor
24. nov 2008

no ahojky,dakujem všetkým za povzbudenie 😉 ,dnes sa dr. vyjadrila,že sara nas len skuša a že si ju moc všimame 😕 tak som sa jej spýtala,či je podla nej normalne aby z tej skušky od revu a strachu sa triasla až omodravala pri pohlade na vlastneho dedka hoci sa snim pred týž normalne hrala a bolo všetko ok a odrazu toto-bola ticho 😖 no muž volal že cesty cez martin boli rano uzavrete,tak neviem neviem či vycestujeme 😠
inač na noc ja tiež davam preistotu plienku,niekedy je sucha,inokedy pocikana,nerobim žiadnu vedu ztoho,ved ešte su malinke a maju čas,volakedy mali do troch rokov a tusu,teraz by fakt nedbali aby od narodenia sedeli na šerbli,neviem či ste videli tu relaciu ako od 3 mes ich davali cikať na velký zachod-pripada mi to za vlasy pritiahnute 😀 🙄 ved ked odmyslim problemy,tak toto je najkrajšie obdobie zo všetkým čo ktomu patri aj počuravanie 😉

danona
24. nov 2008

kocky, ktore si u meggi davate robit kalendariky, mam otazocku.. kde si ich davate tlacit?? - minuly rok som davala u nas v meste, no 1kalendar ma vysiel na 400Sk 😝 .. tak dufam, ze tento rok najdem nieco lepsie..
dakujem za tipy!!!!!!!!!!!! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre