Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

question
26. máj 2009

no ja si to tiez myslim,ze v mliecnych je kravske.... preto ho krpcovi zatial nedavam 😉

bianca
26. máj 2009

Alexovi a Simonke vsetko najlepsejsie prajeme este raz

simona161
26. máj 2009

dakujeme 😉 a vsetkym prajeme pekny den 🙂

simona161
26. máj 2009

a vsetko najlepsie prajeme aj Simonke k 8. mesiacikom a Natalke a Danielkovi k 7. mesiacikom 🙂

mihanka
26. máj 2009

ahojte... 🙂
dakujem za simonku moju slecnu 8mesacnu... 😵
a ja gratulujem Alexovi tiez k 8 mesiacikom a k 7 mesiacikom gratulujem Danielkovi od kaboc a Natalke od gev... 😵 😵

lilyk, quest ano je tam kravske mlieko, ale preboha, ved co by davali papat miminkam maminky ktore nekoja??? 😕 napr henri dava malemu sojove mliecko, teraz co je mensie zlo?? lebo aj soja je silny alergen... miesto kase mozeme davat ovsene vlocky... 😉
su rozne pripady, maminky co davaju aj normal kravske mlieko od pol roka aj skor, alebo ine alergeny, dietatku vznikaju alergie, zataz na oblicky a organizmus, lebo traviaci system miminka ako aj nas nedokaze stiepit bielkoviny z kravskeho mlieka (ved ktory iny zivy tvor papa mlieko ineho cicavca...) alebo pravy opak, maminky vychovavaju od babatka vegetarianov, potom nedokaze mimi stravit neskor inu potravu a tiez vznika riziko alergii...
v dnesnej dobe vieme velmi vela o zlozeni potravin a o dosahu jednotlivych potravin na zdravie a alergie dietatka... lenze nazory odbornikov su tak kuse a roznorode, ze my maminky sa rozhodujeme velmi tazko, co je najlepsie pre nase mimi a preto sa rozhodujeme podla vacsiny, podla rady lekara a potom aj podla svojho usudku a zivotneho postoja... nikoho tu neodcudzujem, hlavne nech su deticky zdrave...

vcera mala simi prvy x ovsenu kasicku, ale na obed so spenatikom... robila som ju z um...samoska moc toho nezjedla, teda ona celkovo papa velmi malo... a tiez som kupila kasu, co vsak nejdem davat vobec vecer... len rano na ranajky, ale budem uprednostnovat ovsenu kasu na sladko s vanilkou alebo inymi podla receptu henri... 😵

bianca
26. máj 2009

ja davam malej stale mlieko HA i ked vraj po pol roku nema vyznam.Urcite jej nebudem davat nic z krav.mlieka do roka.Mozno casom jogurt ale este neviem.Treba pamatat aj na to ze alergia sa moze prejavit aj neskor.Neznamena to ze pokial date dietatu potravinu a nema reakciu ze mu neskodi.Obzvlast soja,krav.mlieko a lepok.Kamoska dava malej od uk.6,mesiaca normalne krabickove mlieko prevarne a mne je z toho...no nakoniec mozno dopadnem tak ze ako som malu strasne chranila a chranim bude mat alergiu a jej bude zdrava ako ryba.

simona161
26. máj 2009

diky, mihan ...
k tomu mliecku - ja nekojim a malemu preto davam nutrilon HA, kde su bielkoviny z kravskeho mlieka aspon ciastocne hydrolyzovane (stiepene) ... mne sa tiez nepaci, ze clovek je jediny tvor, ktory pije v podstate mlieko ineho zivocicha ... a preto sa zatial nechystam davat malemu kase ani jogurty a uz vobec nie dobroty ako pribinacik a podobne ... pediater nam uz mlieko nepredpisuje, ale zatial zhanam ako sa da a zostavam pri HA ...

simona161
26. máj 2009

jeeej, tak sme sa zhodli 😀 a s lepkom napodobne - zatial sme stale bezlepkovi, sme iba na kukurici a ryzi ... ale ako hovoris, bian, mozno z nich raz budu alergici ako hrom 🙂 ale ja si myslim, ze Alexa o nic neochudobnujem, nikdy to neskusil, nepozna to ... davam mu HA mliecko, vela zeleniny, jeden zltok tyzdenne, hydinove maso, ovocie a prospieva az moc dobre 😀

adrianalinda
26. máj 2009

ahojte, nepoznate mamicku ktora ma babatka dvojicky?potrebujem radu..
dakujeeeeeeeem

evitkamalicka
26. máj 2009

ahoj mamky

vsetkym vymesacnikom gratulujeme 😉

simona161
26. máj 2009

adriana, ja poznam, ale su to chlapci a budu mat uz rok ...

lilyk
26. máj 2009

skus kuk do temy dvojicky.

simona161
26. máj 2009

ahoj evit, dakujeme 😉 idem urobit drobcovi nieco na obed

mihanka
26. máj 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
nasa simi 8mesacna... 😵

dakujeme evit... 😉

evitkamalicka
26. máj 2009

mihanka krasna je 😵

lilyk
26. máj 2009

zlatunka 😵

evitkamalicka
26. máj 2009

ozaj a inac vo vsetkych UM je modifikovane kravske mliecko, takze vsetky nekojene babatka ho uz v podstate piju

simona161
26. máj 2009

evit, ano, to je jasne s tym kravskym mlieckom, ja som preto zostala stale pri HA, tam je tiez, ale uz je to upravene ... ale ja som alergik, takze sa snazim maleho usetrit ... u koho v rodine nie je ziaden alergik, tak to asi nema velky vyznam ... a mozno to nepomoze ani u nas, ale aspon som sa pokusila ...

question
26. máj 2009

miha krasavica sediaca 😉
no ved praveze ja som z toho jedenia uplne pomylena...a uz vobec neviem co a mam a co nemam davat amande... zatial papa na bed zeleninku a zacali sme masko a na veceru nemliecnu kasu-ale tou nie som nadsena.. asi o tyzden vyskusame uz ovocie... a preto netusim co a ako.. 😝
prave som zbastila uz druhu sladkost 😅

evitkamalicka
26. máj 2009

my uz davame aj biely jogurt

simona161
26. máj 2009

drobec je hore, ideme papat, zatial pekny den prajeme

bianca
26. máj 2009

simi presne ako pises.Nasa papa z maska kura,morku,kralika a uz sme skusali aj jahnacinu a to jej strasne chutilo (a raz aj bravcove zo sklicka.Potom sa len tak zaprasilo) co sa tyka zltka tak som mala pauzu lebo sa mi mala vtedy osypala ale pred vcerom sme skusali znova no moc jej to nechutilo.

bianca
26. máj 2009

mihan krasna je .Nasa ma zo vcera len jednu rychlu koli tomu ocku nestastnemu

simi alex klasika 😀

ques tak vela stastia.Nasa ovocie skoro vobec nechce.Este tak trosinku bananu zje ale par lyziciek vyzivky.

question
26. máj 2009

bia no ved kazde dietko je ine... ja ked som mojej skusila zeleninku s maskom v sklicku sa isla zadrhnut,ale doma varene ze dve lyzicky a koniec..a mali by ste ju vidiet ako papa tu hnusnu sladku kasuu 😝 sa normalne pomaly hadze za nou,sa nasmejeme vzdy 😀

bianca
26. máj 2009

ques tisko zavidim.Ja som sa dva dnio vytesovala ze zje aspon co to z ovoc,vyzivy a dnes zasa krik a rev.Ani vyzivu ani kasu ryzovu.Aku kupujes ty?Nasa ma dnes zasa svoj den.Dnes jedla rano o 8 a od vtedy skoro nic

question
26. máj 2009

bia ja som jej kupila obilnu nemliecnu slivkovu od nestle,mam aj ryzovu nemliecnu s jablkami od hami,ale ta je sladsia ako ta slivkova....dnes sa ju chystame nakamerovat,bo je fakt podarena ako hlta lyzicku 😝 😀 😝 😀
ale ako vravim varenu papu akurat tak dve lyzicky a koniec
😅

horalka777
26. máj 2009

ahojte, vsetkym oslavencom a oslavenkyniam 7 a 8 mesacnym vsetko naaaj. Urcite su podareni nielen na fotkach 😵

ques, neboj, Amanda casom pochopi, ze skutocne dobra je napr. cokolada 😉

nasa sa zasa pre zmenu sprava ako vegetarian a maso jej moc neberie. Tak ho davam iba sem tam, pokusne, zatial nic moc. Zeleninu aj ovocne presnidavky aj kase papa v poho, takze nestresujem. A som stastna, ze som ju postupne naucila pit cistu vodu. Ale musi byt vlazna, inak nechce, potvorka. 😎

selina.liana
26. máj 2009

baby tak sobota ale my o 14 budeme v madarsku tak ja pojdem k sis okolo 10 na pár foto a vy si už dohodnite termín a dajte vedieť sis o 14 ja nemôžem ahojteeeeeeeeeeee

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre