Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

simona161
22. jún 2009

luci, fakt dobre vediet 🙂 budem k tebe chodit po rady 😵 tak dakujem, opatrujte sa, nech je Gretka rychlo uplne fit 🙂 idem sa pokusit uspat to moje tornado ...

simona161
22. jún 2009

juj baby, ja som vas asi poplietla ... alexovi nie je teraz nic, nastastie ... ja som sa nato pytala iba preto, lebo lucka pisala, ze gretka prekonala siestu chorobu ... tak som v suvislosti s tym zistovala, ako zrazit teplotu, keby daco ... tak tfuj, tfuj, tfuj, nech nic neprivolame 😀

mihanka
22. jún 2009

ahojte...
glad gratulujeem... 😵
luci, super teda, tesime sa s tebou zo siestej choroby... 😀

nasej simi ide asi dalsi zubok, lebo je veeelmi nervozko...

gladriel
22. jún 2009

mihi dakujeme oben velmi aspon jedo pozitivum

mihanka
22. jún 2009

my dnes casto mama mama... 😵 tiez zacala ukazovat tani-tani... 😵

gladriel
22. jún 2009

mi zas ham ham ked jem mi hovori.ste sikovny

henri001
22. jún 2009

my nic nehovorime iba HHHH H HHHHH Hiiiii Heeee H H H 😕

gladriel
22. jún 2009

neboj henri aj to pride.

mihanka
22. jún 2009

aj ham sa jej obcas podari povedat pri papani... 😵
henri neboj, to mama je take naaaaadherne... slzicky v ociach... 😵 my sa zase ani zdaleka tak nehybeme ako vy... hoci dnes sa vytiahla 2x o moje tricko do stoja... 🙂

bibka333
22. jún 2009

moji staršim detičkam pomahala vlažna sprcha pri teplotke Eliška mala len raz a to zvyšenu37,6
Luci ani ja som o tom nevedela že sa možu sirupi striedat sme zaze o niečo rozumnejši 🙂

katkaza
22. jún 2009

ahoj
my sme tiež striedali paralen a ibuprofen pri teplote,ale napr.som vôbec nevedela,že sa zábaly nemajú dávať na ručičky a nohy...tak ja som ich robila asi úplne naopak,lebo sa mi to zdalo take miernejšie...už budem vedieť nabudúce,aj keď dúfajme nebudeme potrebovať 😒
naša rozpráva mama,tata,baba,bobo a hopa,keď jej niečo spadne a je to hrozne návykové,lebo aj ja to už používam...
dnes sa prvýkrát sama posadila v postieľke a potom si kľakla ...som sa veľmi potešila a chcela som ju postaviť a sa mi nejako neviem ako pošmykla a spadla dozadu na hlavičku...to sa ani nedá opísať,to bol moment,tak som teraz naštvatá a stále ju chodim kontrolovať či je ok ☹
inak balíme...v stredu vyrážame a potrebujem ešte žehliť,ale nechce sa mi 😒 hlavne,že už hodinu sedím za pc...

mimusik
22. jún 2009

Mihan - neviem či som gratulovala k zúbku, preto ak nie, tak BLAHOŽELÁM 😵 , ste nás teda predbehli 😉
Luci - ach jaj, tak ste opäť choručký, no chvalabohu, že je to "iba" 6. nemoc, za chvíľku bude Grétka fit, uvidíš. Držím päste a posielam cmuk chorôbke malej 😉
Glad - tiež gratulujem k 4-nožkovaniu 🙂 ... my zatiaľ nič, krúti sa na zemi ako hodiny a keď váľa sudy, dostane sa kam len chce, lebo vždy sa o kus posunie, tak načo by sa snažila loziť, no nie 😅 ? Prefíkaný to tvor, tá naša SImonka 😀
Henri - každá mamina, ktorá má chcené detičky, má lásky dostatok 😵 , takže žiaden strach 😉
Bibka - fotky budú 😉

Mne dnes odišla na týždeň Kika do školy v prírode, tak mi je za ňou moc smutno ☹ Je to po 1. x čo je od nás takto preč... a o to je to ťažšie, že je opäť na tej istej chate, kde si minulý rok zlomila tak komplikovane tú rúčku ☹ Dúfam, že sa mi vráti celá a zdravá.

mimusik
22. jún 2009

A ešte k tým zábalom, nožičky i ručičky treba naozaj nechať voľné, bruško a chrbát v mieste, kde sú obličky ostávajú voľné, aspoň takto sme to my robili pri Kike podľa rád našej dr., keďuž bolo veľmi zle a antipyretiká nezaberali.

mimusik
22. jún 2009

Ozaj, máte niekdo skúsenosť s týmto nosičom? Zajtra by som ho chcela objednať, tak ešte zisťujem čo a ako
http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

mimusik
22. jún 2009

Katka ahoj, krásne čisielko ti už svieti v pase 😵 ... dávajte na seba pozor na dovči, hlavne zvládnite to cestovanie, ty s bruškom a Karolínka samozrejme tiež 😉

luciabah
22. jún 2009

babule... nehnevajte ma, my ziadne stvornozkovanie, ani dvoj, ani nic a z hovorenia tiez nic, najradsej sedime na zadocku a kyveme sa zo strany na stranu a to do hudby a ked nie je pustena tak sa zacne hybat a ked pustim, tak usmev na tvaricke a hlasne aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa od radosti.
zelam dobru nocku, mam velky bolehlav.papa

mimusik
22. jún 2009

Luci, dobrú noc tebe aj Grétke a 🙂 a netráp sa, veď sama vieš, že miminka netreba porovnávať 😉

flow333
autor
22. jún 2009

mimusik mas pravdu...kazde dietatko je svojske a samo citi a vie kedy ma co zacat robit.... 😒 niektore maminky su potom zbytocne nestastne, ked ich deicky zaostavaju a mozno ani nezaostavaju, su lepsie v niecom inom...mame suseda a ten je o 6t starsi a nerobi nic....a s maminkou jeho sa o nicom nebavime takom, lebo viem, ze ju to trapi a nic s tym nenarobi...sladulinke snicky...pa cmuk mam vas rada 😔

bora8
23. jún 2009

dobré ráno, to som prvá???? 🙂 dnes si to doma budem užívať s Luckou.... a moc sa na to teším

luciabah
23. jún 2009

dobre ranko, alebo den

ved ja neporovnavam, zabudla som tam vlozit smailika za nehnevajte ma... a mal byt tento 😀 , ja deticky neporovnavam, lebo by som bola zufala, kedze kubko je o dva a pol mesiaca mladsi, spapa raz tolko ako my a pekne sa dava na styri a aj sa trochu premiestni... ja som rada ze deturence sa vyvijaju, kazde je ine, aj ked moj matko nevie prezit, ze gretulka sa vobec nepohybuje a ani nestavia, ale to donho huci svokrusa, ze on uz 7. mesacny stal, takze chudacik, chapem ho.

my noc super, aj ked ja som nevedela zaspat.
a sofi nam isla dnes na operaciu, vyberaju mandle a tak sme jej slubili veeeeeeeeeeeela zmrzliny, takze musime ist kupit.
zatial papa a piste co robite, mna to velmi tesi, ked si predstavim simcu ako vola na mihus mama alebo mala blanka alebo za katkou a maly henri ako bezka za maminkou henri a proste nemozem vas tu menovat vsetky 😉 😀
my teraz kakame 😀 papa

mihanka
23. jún 2009

ahojte... 🙂
aj my sme dali na noc za malu lyzicku panadolu, lebo bola velmi velmi nervozko a o 3 sa vypytala buvat k nam, tak sa uz do rana roztahovala v strede... 🙂

neporovnavame, len zdielame nase pokroky a tesime sa z pokrokov vsetkych deticiek... 😵
henri, nieze nam zatajis prve Henryho samostatne krocky... 😕

a pradlo dnu a pradlo von a pradlo dnu a pradlo von.. naaadherne leto... 😖

mimusik
23. jún 2009

Ahojte,
jasné že zdieľame Mihan 😉 a moooc sa tešíme. Naša Simi, síce už spinká, bola od rána huncút. V ohrádke už inak ani nebude ako postojačky, má tam úchyty, takže raz dva sa vyhopsne hore a taniká o 106. Dnes ani za nič na brušku, tak keď sa zobudí, budeme sa spolu batoliť, stále ju nabádam na lozenie a ona nič 😅
Luci, super, že ste dobre spinkali a mooooc držím palčeky Sofinke, nech je statočnica a nech ju to čo najmenej bolká 😔
My už v noci papáme iba raz medzi 23-24 hod. a potom až nadránom alebo ráno. No stále som s tým nie som akosi stotožnená, bojím o mliečko... no som asi závisláčka na kojení 😀
Bora - tak si dnes s ňou uži 😉 Chodíš do práce každý deň? Ako to zvláda Lucka bez teba, kto ju opatruje?

luciabah
23. jún 2009

mimusik, nasa bambula papa o pol osmej a potom do rana nic. ja ju aj budim o 11. tej, vtedy zvykla papat, ale ona pocucka dva krat a potom ma vycape rukami, zavrci a spi dalej. tak uz neriesim, hlavne ze sa vyspinka. my pomalinky koncime s mlieckom, lebo ja mam odideny palcovy klb a uchop nikde, takze gretke som vcera vysvetlovala, ze uz budeme mat castejsie nutrilon a moje uz menej a menej a ona len kuka a kuka na mna 😅 ak sa mi nepodari kojit moje dalsie babo, ked budeme mat, tak kupim elektricku odsavacku, tato manual je sice fajn, ale moje palce si to nemyslia 😅
no, ide strasna burka, dieta spi a ja som dala prat.
a este... vcera sme posadili gretku 1x na nocnik,ja by som ani nie, ale moja mamina, svokra a aj matko stale dookola a tak som ju supla a co margaretka... no predsa plac,nepacilo sa jej tam, ale aspon mam klud v rodine. niekedy clovek musi ustupit aby bolo ticho a klud v dome 😉

a este..., amem doma tetu, a nevie si zvyknut... no co vam poviem, zase tyzdne bude zblbnuta, pokial sa aklimatizuje

mihanka
23. jún 2009

aj my drzime palceky Sofinke... 🙂

tu lejeeeee, takze pradlo dnu, dalsie v pracke a neviem kde ho povesiam... a simi mi tu vari drevenou vareskou... 🙂

mimus, sikulka tvoja Simi, ze uz stoji v tej ohradke, to je jej dobra vlastnost, lebo nevidi von poriadne, tak sa musi postavit aby videla... 😀 my mame doma pozicanu velikuuuu, aj sa tam Simonka celkom rada hra, lebo vidi aj do kuchyne aj do obyvky...

mimus, neboj, mliecko bude v pohode... 😉 teraz prides o mliecko uz len ked sa Simonka odstavi sama a s tym sa budeme musiet zmierit... 😉

mimusik
23. jún 2009

Luci, no verím,že pri toľkom odsávaní ťa ruka už fakt musí bolieť. Vieš, ja ti teraz napíšem, že aj tak si podala super výkon, čo sa kŕmenia s mm týka a aby si z toho nebola smutná, no ja sam by som bola, lebo sme sa so Simi tak nejak zohrali a prežíva,e takto spolu nádherné spoločné chvíle. Klobúk dole, že si tak dlho vydržala a dla Grétko, čo si mohla 😉 , je to perfektné 🙂 😵
Aj u nás to s počasím vyzerá tak všelijak na spadnutie, no snáď sa dostaneme poobede von, aj včera sme boli aspoň na 1,5 hodku.

mimusik
23. jún 2009

Mihus - ty moja podpora v kojení 🙂 , no odstavovanie bude ťažké nielen pre Simi, ale aj pre mňa... uvidíme pre koho viac... No dúfam, že to tak skoro nebude 🙂 Inak, ty máš asi drevenú ohrádku, však? Tvoja Simi potom dobre vidí na teba, len my máme sieťkovanú a z tadiaľ ma vidí bodkovane , 😅 tak preto sa asi stavia furt 😀
Prší už aj tu 😖 a je aj dosť kosa dokelu 😠

mihanka
23. jún 2009

mimus, ano ja viem ze mas taku ohradku, prave preto som to pisala... 🙂 my mame drevenu, ale vyrobenu z 2 postielok, takze 120x120... je fakt uzastna...

luci, aj ja mozno vyskusam serblik, mozno u nasich, kupim neskor, ak vobec, rovno posadim simi na zachod... 😀
gratulujem vam aj tak luci aj tilky k odsavaniu... tilky odsava uz len rano a vecer... ale aj tak, vydrzala rok... 😕 😵
inak tilky je u rodicov momentalne... 😉

bora8
23. jún 2009

tak Lucka spinká..... 🙂 ja som nakúpila.... som veľmi rada že som s malou.... tak mi v práci chýba a niekedy mám pocit, že to znášam horšie ako malá...... 😎 je s mojou maminou a je veľmi spokojná, teda tak sa mi zdá, ale snažím sa jej užívať kedy sa dá, aby nemala nejaký deficit
teraz spinká na dvore v kočíku

inak čo sa týka spania - v noci jej dávam len cucnúť vodičky a papá až okolo 4,30-5,00 hod. inak je šikovnica - plazí sa o 106, ale na nohy sa vôbec nestavia a sedieť tiež sama nechce..... najradšej sa plazí a vyberá a číta časopisy.... za posledné 4 dni sme sa naučili znakovať - havo, piť, cica a začína ukazovať papať.... je to moje slniečko 😵

lubik9
23. jún 2009

caute mamky 🙂
gratulujem vsetkym pokrokovym drobcom k plazeniu,4nozkovaniu,sedeniu,statiu,k zubkom,spanku a aj k tomu,ze su zdrave a chorym prajeme skore uzdravenie
u nas sa vo velkom hovori MAMA 😵 😵 😵 ..je to nadherne,az sa mi tisnu slzicky do oci
inak si stale uzivame rast zubkov..uz sa pomalicky tisnu von,tak mame veselo..ale timiho MAMA to stale napravi 😵 😀
mamky,co znakujete..aky je znak na kojenie? a podla coho znakujete?

flow333
autor
23. jún 2009

tak mamky, prave sme si sadli...sama bez pomoci...uz tyzden sa snazila a dnes je ten den D....sranda je, te sa plazila skor, postavila sa skor a teraz konecne ten posed...

lubi a mama je uzasne....my mame aj baba, dede a tata... 😀 😀 ale dede ako na dedo je zabite ako posklada tu pusu.... 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre