Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

question
11. aug 2009

phoebe tak snad sa ti podari si lahnut cez den,hm? 😉
sim.. mne to vooobec neslo ten sacok nalepit... u chlapcov je to jasna lepsie...
ideme k doki,amanda je uz vybuvana ,tak ideme po vysledky mocu..ale od vcera poobedia sme bez horucky 😉

simona161
11. aug 2009

babof, v 5. mesiaci to bolo povinne, posielalo sa to do labaku, ale uz si teraz nespominam, co z toho urcovali - vysku leukocytov, neviem ... mozno bianca by vedela, ak si spomina ...
a teraz v 12. mesiaci to len v ambulancii vysetria, aspon sestricka mi tak hovorila ... neviem uz co ... potom dam vediet, kedze pojdeme medzi prvymi pocitam ...
ques, drzim palce, nech su vysledky v poriadku 😉

evitkamalicka
11. aug 2009

ahoj kocky,
ja som Adamkovi nevedela zachytit moc ani do toho sacku, tak som ho dala na nocnik tam sa vycikal a preliala som do skumavky, my sme davali moc tusim v 2. alebo v 3. mesiaci a vysetrovali ho len ambulantne

simona161
11. aug 2009

evit, to si ho v 2. alebo 3. mesiaci posadila na nocnik?
inak, my este nocnik nemame, mne sa to zda zavcasu, ale je fakt, ze ja napriklad presne viem, kedy ide maly kakosit, on sa totiz vzdy postavi a tlaci ... takze keby som mu supla nocnik, mala by som postarane 😉

simona161
11. aug 2009

jeeej, dnes ma meniny Zuzana, mame tu my nejaku?

evitkamalicka
11. aug 2009

simon ano, drzala som ho nad nocnikom a hned sa vycikal...my uz nocnik pouzivame dlhsie

simona161
11. aug 2009

evit, tak to je Adamko sikulka ... my sme este neskusali ...

evitkamalicka
11. aug 2009

no ale zo zaciatku na nocniku reval jak besny kym si zvykol

simona161
11. aug 2009

a to ho davas na nocnik aj cikat aj na velku ? a to stale, ci len niekedy, ked na nom vidis, ze ide ... neviem si dobre predstavit ako da 10 mes dieta najavo, ze ide cikat ... ja kakanie poznam, to by som vedela, ale cikanie nie

evitkamalicka
11. aug 2009

davam ho na nocnik po kazdom papani, lebo viem ze vtedy sa vacsinou vykaka aj vycika

babofka
11. aug 2009

ahaaa, to nam taketo vysetrenie nerobili 😕
a co sa tyka nocnika, tiez este nemame.mozno dostate pod stromcek 😝 , ale ozajstne oducanie od plienok planujem predbezne az na buduce leto 🙂

simona161
11. aug 2009

ja by som ho na nocnik asi musela priviazat, aby mi nezdrhol ... 🙂 ale zatial neplanujem skusat, az trosku neskor, tak uvidime ... a kedze mi ho prave zobudil obecny rozhlas, moj volny cas uz uplynul 😀

phoebe003
11. aug 2009

quest. to tuším nee. Bohužel. Ale má tu na hlídání zase synovce, tkže o kus práce mám víc. To si nelehnu ani na 5 minut... 😝

phoebe003
11. aug 2009

jinak nočník jsme nezkoušeli zatím ani my, protože dítě dokáže plně ovládat valy pánevního dna až na 2 letech, ovšem od prvního roku života si močení a vyprazdňování uvědomuje. Takže my začneme až na roce...Stejně jako s Eliškou

question
11. aug 2009

animynocnik nemame..ale chystam sakupit..ale musi nejaky padnut do oka 😀 😝
sim ty ides do larionu,vsak? som zvedava na Alexa... litajuce torpedo 😝 😝 😝

alynka
11. aug 2009

Ahojte maninky. Citam vas uz dlhsie a vela sa tu dozviem. Ste taka dobra parta. Konecne sa mi podarilo docitat vas az do konca. Moju princeznicku som na nocnik naucila uz na 4 mesiace. Zo zaciatku len kakala, ale teraz aj to aj to.

henri001
11. aug 2009

ahoj alynka , no teraz to tu dost flakame, inokedy byvali aj 4-5 stran denne popisanych 😀
babule sak one, oni este fakt nevedome cik a kak 😅 ja serblik teda este ani v obchode nekukam , ja scem miminko 😀 😀 😀 no a nam cik nekontrolovali este , naposledy ked mal mesiac 😕 \
dneska mame francuzaky, mnam 🙂 dobru chut aj vam maminky ...

bora8
11. aug 2009

ahoj holky 🙂 , my nočník ani neskúšame - síce máme doma jeden po j. ale ten je bezpečne schovaný..... vytiahneme tak za dva tri mesiace.... čo sa týka odoberania moču, tak ja malej beriem každý mesiac na kontrolu lebo má vrodenú vývojovú chybu na nadobličke... mal to aj J. tak už to neberiem tak tragicky.... u chlapcov to ide lepšie, ale nám sáčik u L. nefungoval proste si ju dám na pult zoberiem skúmavku a čakám a vždy niečo zachytím.... 😀 do nočníka mi dr. neodporúčala, lebo v ňom môžu byť nejaké staršie baktérie a potom by to ukázalo zlé výsledky.... 😉 proste odchytávame tak ako to ide - chce to troška praxe ale ide to.... funguje k tomu pustiť vodu alebo potrieť bruško studenou vodou a inak nezabudnite vždy dôkladne dieťa pred odberom umyť, lebo aj to môže zhoršiť výsledky

inak ďakujeme ku gratuláciám a gratulujeme ďalším výmesačníkom 🙂

alynka
11. aug 2009

ja som nocnik kupila kvoli tomu, ze ked bola este velmi malinka, mala asi mesiac, tak vzdy kakala vtedy, ked som ju rozbalila. Parkrat to strelila rovno na mna.

babofka
11. aug 2009

aj mna parkrat oli okakal. o cikani ani nepisem. aka dobra tema k obedu 😀
sim, citam, ze mas podobne problemy ako ja- miestny rozhlas, ja sa tam raz vysplham a prestrihnem draty 😠

henri001
11. aug 2009

aly 😀 😀 😀 to sme asi zazivali kazdaaa 😀 😀 😀 hlavne ked uz som bola cela oblecena napr k dr a tak 😀 😀
bori dikes za rady , aj mna na to v nemocke upozornovali, ze moc sa nesmie dotknut nevysterilizovanej nadobky a tak...teda fakt babikam sa to odoberie tazko 😅

question
11. aug 2009

aj ja chcem len babatko...ked zacnem chodit,kto bude za nou stihat 😀 😝 😀 😝 to uz zo mna naozaj nic nezostane 😝
bora mate podobny system ako my 😉 ale keby mam chytat kazdy mesiac,tak neviem neviem 😉
u nas v okoli bol moc povinny cca v 5 mesiacoch 😉

alynka
11. aug 2009

my sme moc nikdy nenosili, ale sestricka nam pri kazdej navsteve kontrolovala plienku, ked ju mala pocikanu len takym papierikom.

bora8
11. aug 2009

no radšej budem odoberať moč každý mesiac a čakať výsledky ako kvôli tomu chodiť do nemocky..... 😉 mojej kamošky malá mala túto vrodenú chybu a musela ako 6 mesačné bábo na operáciu a potom ešte rok musela brať antibiotiká.... tak klop, klop zatiaľ sme bez zlých výsledkov..... 😉

rady dám rada a hlavne že pomôžu 😉 inak kočky tie čo majú chlapcov... už troška uvoľňujete predkožku??? lebo nám to zo začiatku stále zakazovali a potom som u Jurka mala problém - nehovorím, že ju treba sťahovať, ale treba ju vždy pri kúpaní v teplej vode troška požmoliť medzi prstami.... 😉 😀

question
11. aug 2009

juuj jasne bora... tak lepsie odoberat.takbudem drzat palce aby bolo vsetko ok... akoby ani ziadna vrodena chyba nebola 😉

babofka
11. aug 2009

bora,no ja som mu to troska "skontrolovala" a vyzera, ze to pojde
on si teraz pipika objavil, tak furt, ked ma plienku dole, chyta sa zanho 🙂

henri001
11. aug 2009

ja stahujem uz davno , nie stale ale tak 2x do tyzdna urcite 😅 veru jeden lekar zakazuje, iny prikazuje ...ja osobne si myslim ze pretahovat , potom uz byva neskoro a treba to riesit chirurgicky 🤐

babofka
11. aug 2009

henri, a co s tym potom robia? normalne obriezka 😕 alebo to len nejako narezu a rozsiria? 😅

evitkamalicka
11. aug 2009

aj ja stahujem tak raz do tyzdna

phoebe003
11. aug 2009

Ahooojky kočky. tak já jsem dneska nějak mimo.Nic se mi nechce. Doma mi stojí nepořádek a prach a já sedím u pc a koukám na Mc Leoďovi dcery....

alynka vítej 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre