Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

simona161
9. jan 2010

lubik, dakujeme 😉
je to ockovanie proti mumpsu, rubeole a osypkam v jednom ... ja som nechcela strasit, to len ja som sa bala, lenze ja som sa bala vsetkych ockovani a tohoto najviac, lebo ho nepovazujem za nutne, kedze ako som pisala, ja sama som tieto choroby prekonala ... Ale myslim si, ze my sme spadli bohuzial do tej skupiny, ktora ma vyrazne neziaduce ucinky, ale to predsa neznamena, ze ich bude mat kazdy ..... takze neboj, hadam sme si to my odniesli za vsetky oktobrovcata a uz bude klud 😉 A tiez je mozne, ze to Alex ani nemusi mat z toho ockovania, ale naozaj mu nic na pohotovosti nenasli, tak neviem ☹

horalka777
9. jan 2010

lubik, my sme razne zrusili dudlik tesne pred Vianocami, lebo v noci uz total zavislacila... A samozrejme si to patricne odplakala, ale prezila... Len teraz mala 2-3x vynimku, ked bola chora, to sa nedalo. Ale zasa je uz 2 dni a 2 noci bez neho 😉 Len spava o cosi kratsie 😀

Simi, drzim palce, chjaj...

Tu debatu o ockovani som radsej nemala citat... 😠 😠 😠 ☹

mihanka
9. jan 2010

Ahojte,
Alexovi vsetko naj k meninam, nech je zdravy a nech ho taketo neduhy obchadzaju zdaleka... 😉
my dudlik len pri zaspavani a potom vypluje, cez den, ked ho najde... este nikdy neprekusla...
nam tatino zajtra odchadza, ja frcim k nasim, ale uz maju rychly net, som si myslela ze si precitam mama a ja... asi nie... 😖 😀

selina.liana
9. jan 2010

boruš aj my máme nejak do 80 je nám dobrá veľkosť na 9-12 ostatné su nám veľké a tiež sme obaja vysoký

bibka333
9. jan 2010

ahojte Boruš Eliška má 74 cm
Alexovi všeto naj k meninkám posielame pusinky , Elišku očkovali vo štvrtok a nemáme niakú reakciu

alynka
9. jan 2010

my máme tiež len 74-75 a 8,2 kg, ale má to aj svoje výhody... ešte stále nosíme aj oblečenie na 6-9 mesiacov 😀 😀

Alexovi prajeme všetko najlepšie k meninám a nech sa skoro uzdravý a počúva svoju maminku.

alynka
9. jan 2010

pripájme aj naše najnovšie fotky

http://www.facebook.com/photo.php?pid=196663&l=...

simona161
9. jan 2010

Dakujeme za gratulacie 😉 Aj za prianicka k uzdraveniu, s horuckou je to podstatne lepsie, drzime sa okolo 38 ... vysyp pretrvava ...
Bibka, Alex bol ockovany este 30.12., reakcie zacali 10. den ... ale neboj, urcite sme vynimka ... my sme vsetky hexy a prevenary mali bez problemov, tak teraz vyrovnavame skore 😉
alynka, mala je zlatucka 🙂 a neposles mi jeden receptik, co som pytala ? 😉

alynka
9. jan 2010

Simi máš IP

mihanka
10. jan 2010

bora, Simi ma 78cm a vazi nieco cez 9kg... 😉

babofka
10. jan 2010

ahojte, to je pravda, ze babo musi mat 10 kg, aby bolo ockovane tou vakcinou? to som este nepocula 😕
oliver je krpec, nosime velkost 74 a vazi asi 8.5 kg 🙂
simi, nech ste skoro fit. ja som tiez citala vselijake diskusie. ale radsej na to nemyslim ☹
a co sa cumla tyka...ma ho na spanie. ale kebyze zacne rozkusavat, tak zrusim.

selina.liana
10. jan 2010

boruš šak ako čítam všetky deti maju skoro rovnako my sme tiež nízky presnú dlžku budme vedieť 13 ale tiež tak nejak 78

simona161
10. jan 2010

ahojte, dakujeme za povzbudenie, dnes sa drzime len so zvysenou teplotou, zatial pod 38, vysypany este je, ale zda sa mi, ze menej, huraaa ... 🙂
seli, s dlzkou a hmotnostou - okrem babofky tu napisali same maminky dievcatiek, tak aj tym to bude, mozno, keby napisala lubik, matulik, henri, martina, a dalsie maminky chlapcekov, boli by tie miery ine 😉
napriklad u nas na ulici je Alex so svojimi 86 cm a 12 kg najmensi z rovnako starych deticiek, aj dievcatka su vacsie ako on, takze je to uplne individualne, ako vsetko 😉

simona161
10. jan 2010

Ale teraz ma napadlo, ze na tie miery sa pytala Bora, takze pre nu je pre porovnanie fakt lepsie, ked napisu maminky dievcatiek, kedze ona ma Lucku 😉
Ja som sa teraz na poradni stretla s kamoskou, jej dcera narastla od poslednej poradne 9 cm a moj Alex iba 5 cm ... kazdy rastie inym tempom 😉
Poriadne rozdiely bolo vidiet uz tu:

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

m.a.r.t.i.n.a
10. jan 2010

Ahojte !

My máme poradňu bud.týždeň, takže miery budeme vedieť až vtedy, ale len tak pre info, nosíme skoro všetky veci 80tky, čo zodpovedá 9-12mes. 🙂 Tiež sa mi zdá, že Sebčo je menší na svoj vek, ale že vraj to nič neznamená... Ja mám 171cm, aj Sebastiankov tatino je vysoký, tak snaď bude po nás a nie po svokrovi, ktorý je krpec 😅

Moja láska mi spinká od 12tej, tak idem využiť čas a poupratovať....Je to aj u vás tak, že sa vám zdá že dokola robíte stále to isté?!? Že všetko čo dáte na miesto, tak za chvíľu je to zase vonku a rozťahané po celom byte?!? 😖 🤐 😅 My príde, že je to aj nezmysel upratovať 🙂 Lenže zase by som nemala kadiaľ chodiť....
Sebko sa naučil pred týždňom nové slovo: KAKO a používa to na všetko možné...plienka je kako, špinka na zemi, ale aj niektoré hračky, niekedy aj to, čo papá 😖 😀

...tak peknú nedeľu...

bora8
10. jan 2010

baby ďakujem, ukľudnili ste ma 😉

bibka333
11. jan 2010

Ahojky baby dajte miery aj chlapčenske a ja som si myslele že sme len mi taky drobnučky 🙂

lilyk
11. jan 2010

my mame presne 11 kil ale prave sme doobedovali a cca 80cm viac nie, ale tazko sa meria s vrtiacou sa hlavickou nad metrom 😉
Simona mne pride Alex uplne ok, Tomino je tiez stale v pohybe, pride sa len pomojkat, spravi si zo mna kreslo,haca na par minut a ide dalej,rovna ciara a hladajte ma 😉
a inak ta reakcia po ockovani po 10 dnoch sa mi vidi normalna, citala som o tom temu a vela mamiciek tak napisalo ze po 10 dnoch prisli horucky 😉

simona161
11. jan 2010

lilyk, to som rada, ze nie sme sami 😀 (ja viem, ze nie sme sami...) len keby to aj okolie aspon trochu akceptovalo, ze ja zato nemozem a nezmenim to 😀 vcera sme oslavovali moje narodky a jeho meniny a zase to bolo tak, ze mm behal za nim a ja som sa venovala navsteve, potom som ja behala za nim a mm sa venoval navsteve - vsak si hadam casom zvyknu 😀
mm pred hodinou odisiel zase na tri tyzdne, tak budeme sami, ale Alex uz je OK, teplota uz len nad 37, co je uplne v pohode a vysyp zmizol ...
lilyk, ja som to predtym necitala, az potom, dost ma to vydesilo, Alex nebyva chory, nemava zvysenu teplotu, nemava ziadne vyrazky, takze trosku sok, ale uz je to ok 😉

question
11. jan 2010

sim ber to pozitivne v tom smere,ze ty asi tazko priberies 😀 😝 😀 ked mas stale tolko pohybu 😉
cavte cavte 😉
MM sa isiel zrelaxovat k rodicom na 3 dni,kedze od piatku budem doma sam s malou az do pondelku,ja si pojdem vybrat Vianocny darcek-relaxacny wellnes vikend v Piestanoch🙂
len neviem sko to zvladnem tak dlho bez Amandy🙂 hm..co bude horsie ja bez nej alebo tato s nou bezo mna 😨 😨 😨 😝 😝 😝

babofka
11. jan 2010

ahojte
sim, ale ved mne pride normalne, ze za vyse rocnym dietatom musis v kuse behat. podla mna je skor vynimka, ked je dieta kludne 😉
ques, no super. to by sa aj mne zislo niekam vypadnut. enjoy! 🙂
my sme furt doma, oli ma moraxellu, neviem, kde on chodi k tymto skolkarskym chorobam (kiahne.... a tato bakteria sa tusim tiez vyskytuje hlavne v skokach) chcu nam dat ATB, ale on vobec nema teplotu a ani nejako velmi nekasle, tak sa tomu branim.

lilyk
11. jan 2010

Babofka moj Maju schytal Moraxelu medzi detmi, lekarka mi povedala ze ked s nou nema problem atb neda, ze nech si ju necha 😀
Simi v lete ked sme chodili n ihrisko, kamoskina dcera akonahle vysla z baraku rovna ciara, rozbehla sa kamoska musela za nou bezat a to celeee leto,nikdy nesla tym smerom co sme chceli, a moj Maju hacal do piesku o 2 hodky sa postavil a islo sa domov 😀 😉 ....ani hojdacky ho nebavili...len piesok 😉

simona161
11. jan 2010

teda, pojem Moraxela pocujem prvy krat, radsej nejdem citat co to je 😀
lilyk, u vas je to teda skvely priklad toho, ze kazde dieta je ine, vsak? Tomino je neposeda a Majko kludas 🙂 A ako je to teraz, ked ides niekam s obidvoma? Prisposobuju sa jeden druhemu, zahraju sa spolu? Ako to riesis vonku?
Moja kamoska mala dcerku velmi dobrucku, kde ju posadila, tam ju nasla aj za hodinu, tak sa velmi skoro rozhodli pre druhe babo, teraz ma chlapceka a vyzera byt taky isty ... papa, spinka, zahra sa, papa, spinka a dokola ... takze u nich to vyzera na kopiu 😉
babofka, ale su aj kludnucke deti a poznam ich dost 😉 ale fakt je, ze s Alexom je ovela vacsia sranda 😀

babofka
11. jan 2010

no ja neviem, ci je problem, ze tyzden soplikoval a teraz tyzden zas pokasliava. mne to az take hrozne nepride a hlavne nie na ATB.
lil, ako vam prisli ze ju majko ma? nejako sa to prejavit muselo.
sim, ja zas v mojom okoli kludne deti nepoznam. ja by som ich vsetky oznacila slovom normalne 🙂 oli je asi taky priemer. nebeha cely den, ale zas, citam si pri nom nemozem 😀 . jedine jeho knizky 😝 treba sa mu furt venovat, inak je nestastny.

lilyk
11. jan 2010

Babof, Maju mal horucku cc 4 dni a neklesala, potom k tomu prisli sople,kasel, tak mu zobrala krv, povedala ze vsetko je v poriadku akurat ze ma moraxelu...lenze kym prisli vysledky tak uz bol zdravy takze povedala ze atb mu nebude davat kedze je zdravy....odvtedy chory nebol, je to uz viac ako rok (horucku mal ale tiez presla) takze tak 😉

simona161
11. jan 2010

ozaj, dnes som si vybavila vyssi rodicovsky prispevok ... ak by nahodou niekto potreboval info ako nato, napiste, dam vediet 😉

selina.liana
11. jan 2010

Baby Dali ste aj tu prockovaciu vakcinu co sa doplaca ci nie, neviem ci dat alebo nedat radte prosim

question
11. jan 2010

ja som o maraxele tiez este nepocula 😉
seli myslis tu co sa dava proti kiahnam?ja ju nedam...

lubik9
11. jan 2010

simi..hod prosim info ohladom toho vyssieho rodicovskeho prispevku..co k tomu treba,kde to ziadat a take..mozes aj do ip-ky,ak to nikto iny nechce 😉 dakujem

ja som tiez o moraxele nepocula..ale radsej sa s tym nejdem zaoberat

a tiez som sa chcela spytat,neviem ci to mysli aj sel to iste...ze ci davate detickam aj ockovanie proti kiahnam s tymto ockovanim? ja sa neviem rozhodnut..dr. nam vravela,ze je to dobre dat,ked rodicia nemali kiahne (obaja s manzelom sme ich mali) alebo v tom pripade,ze planujeme druhe babo a aby ho to starsie nenakazilo kiahnami,ked bude este drobne...druhe by sme chceli...tak neviem,co 😖 tak radte,prosim

bora8
12. jan 2010

ahoj lubik, ja som nemala kiahne, malého 6r. som edávala očkovať proti kiahnam a ešte ich nemal...., neviem či dám malú očkovať, ale asi nie.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre