Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

question
6. feb 2010

treti tyzden moze byt...dobre ranko🙂dnes oslavujeme Amandine meninky-podla spanielskeho kalendara a ideme aj na solavu segrinych narodiek.. busy day 😉 😉 😉

phoebe003
6. feb 2010

Ahojky kočky, jaká byla u Vás noc? u nás v pohodě 🙂

quesAmandě všechno nejlepší 😵

lubik9
6. feb 2010

..amande vsetko najlepsie 😵 a aj segre 😉

luciabah
6. feb 2010

ques... amande vsetko najkrajsie k meninkam, posielam pusinku 😀 😵

a my sa dnes mame hrozne, noc sme preplakali, cez den malo spali a plakali plakali ... teplota nie je, usko neboli, teda nestazuje sa ani ked zatlacim, ani na brusko sa nestazuje, ja proste netusim... a uz nevladzem, som strasne unavena a nas tatinko je od piatka v praci, joj, pomooooc

no a idem varit, papa

lilyk
6. feb 2010

ahojte 😉
Lubi dik 😉
pozeram ze sa bavite o raste deti...no u nas je to zaujmave ale nam Maju minulu zimu vobec nerastol, resp. nosil jedny papuce az do leta a tiez jedny boty na von ( neratam cizmy) a v lete mu noha narastla o 2 cisla 😅 a zato Tominko ma uz 3-tue papuce od sept..momentalne nosi to cislo co Majko vyradil len v lete..nohy ako lyze 😀

question
6. feb 2010

ahojte kocky,..dakujem za Amandu 😉
so segrinej oslavy nie jenic je chore a tak som 4 hodky zehlila 😝 😝 😝 😝
luci nezavidim...ale ved vies ze ked nevieme najst pricinu co boli nasich drobcekov tak sa to zvaluje stale na zubky.....hm 😅
dobru nocku

mihanka
7. feb 2010

ahojte...
aj ja sa pripajam neskor... Amanda vseeetko naj najlepsejsie k meninkam, nech si zdravucka...

luci aka bola noc, dufam, ze lepsie, aj Simi mala hodinku od jednej taku ze sa zobudila asi 6 x, no kazdych 5-10 minut, ale len som ju pohladkala, obratila na druhy bok a spala...

aj Simonke nozicka narastla cez zimu... vseeetko je individualne, kazde dietatko...

ale je strasne zlata, velmi vela porozprava, a od dnes rana vie povedat ako sa vola... znie to sice trochu ako TIMI, ale nevaaaaaaa... 😵 😵

stretko skusim pripravit tabulku online aj vsetko okolo stretka buduci tyzden, nech je s tym menej prace... dame to teda na ten treti majovy vikend v Maxime, kto bude chciet sa prida, kto nie, tak nic, a skusim to aj zarezervovat... 😉 suhlas??? 🙂

luciabah
7. feb 2010

ahojte

tak so stretkom suhlas, aj s maxim... 😀 😀 😀

a noc dnes bola lepsia, trosku mrnkala ale neplakala ale celu noc stonala ako ked cloveka nieco tazi na srdiecku ☹ zlatko moje. ale rano plna energie a hned otazka... kde je ... a ukazovala na matkovu postel... ☹ ale uz je doma a boli sme sa sanovat a bolo fajn.

no a rozpravanie... mame vela novych vyrazov, ale este im ani ja nerozumiem, nie to ostatni... ale naucime sa 😉

dobru chut k obedu
papa

simona161
7. feb 2010

ahojte, Amande vsetko najlepsie k meninam 😉
U nas sa az na male vynimky place kazdu kazducku noc ... ale zo spanku, Alex sa vobec nezobudi, ale mrvi sa, kope, dokonca sa posadi aj postavi v spacom vaku a hadze sebou o postielku a vobec sa nezobudi ... place a stona aj ked lezi na brusku, stale sa hemzi ... vzdy som si myslela, ze su to zubky, ale robi to stale, ci idu alebo nejdu ... ale rano vstane uplne v pohode, mne sa nikdy este nestalo, zeby sa zobudil s placom a cely den je v pohode, beha, vyvadza, neplace ... takze ja si myslim, ze okrem zubkov je to hlavne asi sposobene tym, ze spracovava zazitky, co zazil a videl a spoznal cez den ...
Ked je plac a stonanie moc intenzivne, zoberiem ho ku sebe, tam aspon lepsie ustrazim, aby sa o nieco nebuchol ...
a rozprava stale vela, ale skoro nic mu nerozumiem 🙂 hadam sa neskor naucime 🙂

lilyk
7. feb 2010

ahojte 😉
Tomino sa vcera okolo 9-tej vecer posadil na postel, pozeral okolo seba,mrncosil a ked som prisla polozila ho tak spal dalej 😅
a inak rano sme mali horucku 37,5 tak ja neviem ale nezda sa mi ze by to bolo po ockovani, vsak kazdy pise ze najskor 7 den po ockovani je reakcia 😕 no som zvedava na noc,inak nam ide stolicka uz asi mesiac ju zase hypnotizujem,presne jak tu oproti nej 😀 a stale je pod dasnom 😖 tak neviem mozno aj z toho ta horucka, ale zda sa mi to prilis velka nahoda.
a to spracovavanie zazitkov z dna moze byt 😉

question
7. feb 2010

ahojte. dakujeme za vsetky prianicky 😉 vidim ze aj ine deticky sa budia v noci..my zasa si pytale vodu a dudu..
co sa tyka rozpravania,Amanda je na tom velmi dobe.. 😉 v tomto sa jej dari, krasne hovori paci sa, papagaj, papat, kakat, hotovo a co ja viem co..az zirame 😉
Slavka super urob tabulku a napis tam ci su vobec volny na ten termin,to by bolo asi lepsie najprv zistit ci mozu oni 😉

bora8
8. feb 2010

ahojte kočky - inak všetko najlepšie Amande 🙂

u nás pohoda, len dnes v noci sa malá dva krát zobudila čo u nás nie je bežné..... niečo porozprávala a ľahla naspäť a spala ďalej..... inak dnes máme desné soplíky..... neviem čo s ňou, má ich prvý krát (teda raz ich mala a to bolo keď mala 2 mesiace) ako vidí vreckovku tak predo mnou uteká 😠 hlavne že jej to tečie pomaly aj po brade...... tak budeme musieť asi bojovať

nikitaf
8. feb 2010

Ahojte maminy,
pamata si niekto na mna? 🙂 Ako sa mate, veeeelmi dlho som tu nebola... nejako neostava cas pri tom nasom sidle a uz pracujem tak je to take rychle vsetko.

lilyk
8. feb 2010

ahojte 😉
Bori na tie zacinajuce sopliky skus hned nasadit Coryzaliu, mozno pomoze a klasika odsavat.
ja som sa vcera docitala na pribalovom letaku ockovania ze reakcia prebehne medzi 4-12 dnom tak mame urcite reakciu na ocko. Dnes mame 38,horucku..och dufam ze to nebude trvat dlhsie ako 4 dni...ja tie teploty nesiem horsie ako moje deti a najviac ma rozhodi ked vidim na teplomeri nad 39 😒

nikitaf
8. feb 2010

lilyk mate reakciu na priorix?

evitkamalicka
8. feb 2010

ahoj maminky, ako sa mavate? drobci posluchaju?

bora8
8. feb 2010

ahoj niki - pravdaže si ťa pamätáme 🙂 aj ja inak už pracujem 😉 len dnes mám voľno idem k mojej oblúbenej dr. 😝

lilyk dakujem, nemám veľa skúseností idem dnes k dr.tak sa zastavím rovno aj v lekárni

evitkamalicka
8. feb 2010

a dodatocne vsetko najlepsie Amande

nikitaf
8. feb 2010

bori aj ty mas "oblubenu lekarku", fuh aj ja som si s tou mojou nesadla a neviem najst nejaku noralnu ☹ co uz
Viki ked ma sopliky davame Physiomer na uvolnenie soplikov, hned nato vysajeme a potom Nasivin baby kvapky do nosteka. Ale hlavne vysavat, vysavat... uz aj trochu vieme fukat, ale to je este nic 🙂

nikitaf
8. feb 2010

bori kedy si zacla pracovat? Ja som dost zle znasala nastup do prace 😢 horsie ako Viki. Ta je velmi rada v jaslickach, paci sa jej tam. Kojite este niektora? Ja stale (teda hlavne v noci) ale uz ledva zijem. Cez den v praci v noci 3-5x kojit... 😝

nikitaf
8. feb 2010

jeeej evitkamalicka ako sa mate? No teda vy uz druhe, gratulujeeeeem 😀 ako vnimas drhuhe tehotenstvo?

evitkamalicka
8. feb 2010

niki ahojky, mame sa dobre, veru uz cakame druhy prirastok, zatial to znasam velmi dobre

nikitaf
8. feb 2010

tak to je fajn, lebo sa hovori ze ked pri prvom si bola uplne v pohode, pri druhom ta nevolnosti teda postretnu dvojnasobne 😕
som rada ze si vynimka
no my este neplanujeme skrz nasej blbej financnej situacie, ale hadam sa z toho raz vymotame a budeme aj my styria 😅

evitkamalicka
8. feb 2010

niki drzim palceky, aby to bolo coskoro 😉

nikitaf
8. feb 2010

dakujem evi.
A co Adamko? Zdravucky ste? Rastie ako z vody vidim...

evitkamalicka
8. feb 2010

Adamko je zdravy, este vobec nebol chory, ani len soplik nebol, je to uz velky chlapcek, ale ved to aj vasa, rychlo rastu tie deticky

bora8
8. feb 2010

niky ja som nastúpila hneď po skončení MD - teda v marci..... pracujem, niekedy je mi to ľúto, ale pracujem a baví ma to, snažím sa byť čo najviac doma, ale mne sa o malú stará mamina - tak to nie je také hrozné....

lilyk
8. feb 2010

Niki ano, dala som Priorix tetra (+jedna davka kiahne) viac nechcem dat, ja by som chcela aby dostal kiahne akurat sa chcem vyhnut extremnym horuckam, pupakom...hovori sa ze ked je 1 davkou zaockovane dieta tak to ma lahsi priebeh.
Bori Coryzalia je homeopatikum, rozpust kazdu hodku v troche vodicky a sup do pusky, 15 minut pred nedavaj nic papat ani pit a tak isto 15 minut po 😉

nikitaf
8. feb 2010

tak to mas dobre bori, ja som ju musela dat do jasliciek, ale ako hovorim znasa to lepsie ako ja. Od oktobra som nastupila do prace a dodnes mi nie je lahko ju rano opustit, aj ked ona si zvykla, da mi pusinku, zamava papa a uteka sa este hrat... 😢
lilyk, mne malu ockovali, ja mam taku trafenu doktorku (len poznamky typu ze mala chodi do jasliciek vie mat, vycita mi to pri kazdej navsteve, bez toho aby vedela v akej sme situacii...) a ona ju proste zaockovala a ani mi nedala tu moznost dat jej tuto rozsirenu vakcinu, aspon by som porozmyslala... az ked ju zaockovala tak som zistila ze to neni ta z kiahnami (neviem preco som si myslela ze teraz sa uz ockuje len touto vakcinou..) som skoro z koze vyskocila od jedu.
Viki po styroch dnoch dostala kasel, co lekarka povedala ze nema z vakciny, ale podla mna mala, lebo som citala ze niektore deti na to reaguju aj takto, po tyzdni mi chytila 38 az 39 horucky, to trvalo dva dni a potom sa cela vysypala... dostali sme fenistil a uz potom bol pokoj. Takze sme mali docela bujnu reakciu 😒

lilyk
8. feb 2010

Niki tak to bola urcite reakcia na ockovanie...a ten vysyp ti to len potvrdil.No ja som dlho uvazovala, mojmu Majkovi som tie kiahne nedavala ( ale tiez som vtedy o tom nevedela ze to existuje) a rozmyslam ze mu dam ten Varilix len ten sa musi dotiahnut dokonca...cize by kiahnami uz vlastne nemal byt nakazeny....tak neviem 😅 ...on si totiz skriabe aj suche miesto na nozicke a zato sa bojim ze ked ho navstivi tolko pupakov tak sa bojim ze si doskriabe cele telo a ostanu mu jazvicky 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre