Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

bibka333
28. sep 2009

ahoj bora odsajem velmi malo 30ml to je malo ale dakujem si zlata 🙂 a teši ma že Jurko je už lepši k sestričke 🙂

mimusik
29. sep 2009

Ahojte,
Bora - chcela to len čas, kým si Jurko zvykne na svoju parťáčku, už to bude len lepšie 😉
Bibka - Bibka, neriaď sa už teraz podľa toho, koľko mm odsaješ, Eliška si určite potiahne viac, lebo stimuluje prsníky trochu iným spôsobom ako odsávačka. Neprestávaj jej mm ponúkať, ak však bude odmietať i naďalej, tak asi nadišiel čas, kedy sa chce odstaviť sama. Aj tak si super dlho vydržala 😉

Mihanka - od budúceho týždňa nám začínajú fitlopty 🙂 tešíme, teším, teším a tento štvrtok Yamaha - vzorová hodina. A zajtra je v MC od 9-17 burza detského oblečenia, tak asi pôjdem kuknúť... nepridáš sa?

A idem sa pochváliť, naša Simonka od nedele chodí sama 😵 zrazu sa pustila a je to tu. Dva dni si vždy držala v ručičke nejakú hračku, to akože oporu, aby nespadla 😅 a dnes už v pohode aj bez. Pochodí po celom byte úplne bez problémov 🙂 Akurát vonku má ešte rešpekt, predsa len iný terén, veľké priestranstvo... Je perfektná šikulka naša 😵

katkaza
29. sep 2009

ahoj
mimusik gratulujeme k prvým krôčikom 😉
my sme po poradni,ale vrieskala ako o život,tak to bola len taká rýchlovka 😒 váha asi okolo 9700g,ale keďže sa mladá dáma odmietla posadiť na váhu,je to len tak od oka 🙂
takže to musíme doma poriešiť a miery dodáme dodatočne 😉

luciabah
29. sep 2009

ahojte

z celeho srdiecka blahozelame k narodeninam, k mesiacom a k zubkom, krocikom a vsetkemu.
a dnes miskovi k meninam

my sme minulu nedelu pokrstili a potom som zalahla s crevnou chripkou, trosku mi vylepsila postavu 😅 no ale od stredy ju dostala aj gretka, uplne nam pochudla, teplota 38 az do pondelka,a k tomu prechladnutie a nostek plny soplikov.odlozili nam ockovanie, v utorok prevazenie a uvidime. ale dnes sme kakali len raz a uz nie vodave, sopliky stale ale spapala konecne pevnu stravu. takze dufam ze zacne pomalinky priberat.

bibka, eliska sa asi naozaj sama odstavuje, deticky to niekedy spravia. ale skus ju teda kojit aspon v noci, ked si to neuvedomuje. s odsavanim sa netrap, ja som na zaciatku odsala tiez len 40 ml mlieka a potom aj 3 dcl z jedneho prsnika.

katka... krasne vam pribudaju tyzdne ... a budete za chvilku velka rodinka

mirka... volali ti z centra o tom cviceni?

zatial papa

luciabah
29. sep 2009

a my tortu nepecieme, pecie starka ale tu su krasne....

http://picasaweb.google.sk/geraldinarevisdetort...

mihanka
29. sep 2009

ahojte...
luciii, uz som ti chcela 100 x volat... 😕 chudatka chorobky moje, hes hes choroba a bacily, nech ste zdrave do cvicenia... aj ja sa tesim, od pondelka cvicimeeeeeeee... 😵 😵 a hned za tym je aerobik... 😵

bibka, tiez si myslim, ze sa postupne Eliska odstavuje, s tym asi nic neurobis, kym sa da odsavaj, ja neodsajem ani kvapku...

tiez gratulujem Misulkom... 😵

ja idem na aerobik... 😵

mihanka
29. sep 2009

este som sa chcela spytat maminky, kedze nemate asi s cim prispievat...
ako vam spinkaju deticky teraz?
lebo ja by som chcela postupne prejst na jeden spanok denne, lebo niekedy nespi ani hodinu... ale rano neviem ci vydrzi...

andre
29. sep 2009

jééé móóóžem ja, ja, ja 😝
😀
tak my spíme prosím 2x denne, doobeda keď spapá desiatu tak potiahne 2 hoďky a potom poobede cca hoďku
ráno keď vstane cca o 7 tak pred 10 je už protivníček tak ide spinkať, inak nespolupracuje

ps : ďakujem za priestor 😵

simona161
29. sep 2009

ahojte, nic nestiham, ale pre vyrovnanie priemeru potreby spanku u babatiek prispejem ... 🙂
u nas sa vstava okolo siestej, maximalne spi do siedmej ... pred obedom pospi cca 30-40 minut, poobede tiez 30-40 minut, maximalne hodinu ... v poslednej dobe zacal poobednajsi spanok uplne vynechavat, tak som myslela, ze pospi viac doobeda, skusala som ho davat spat neskor, ale nevydrzi byt hore, pisti, mrnci ... ale kludne vydrzi hore cca od 11.00 do 21.00 ... a uz niekolkokrat sa stalo, ze ak vstal po siedmej, trebars len o 07.15, tak nespal cez den ani minutu ...

horalka777
29. sep 2009

Ahojte,

Luci, krasne linky na torty... este tak mat cas asi tak tri dni pred oslavou 😅 hmmm, komu by som dala dieta do uschovy? 😀

Bibka, nesmut, ved robis co sa da a kojis uz krasne dlhoooo 😉

Mimus, krasne 😵 aj nasa chodi s hrackami, alebo aspon s tatovymi papucami, akoze sa "drzi" 😀 ale prejde aj sama v pohode, ked na to zabudne. Cez vikend s nou chodil hrdy svokor po celej obci u nich peso. Potom dobre spala 😉

Bora, svatka moja nadejna, tesim sa, ze zenich dostava rozum a na svojej sestre sa konecne zacina ucit, ako sa bude musiet mat k manzelke 😉

U nas sa uz schyluje tiez k oslave, zatial som aspon nakupila sviecky na tortu a umyla okno v obyvacke... chcelo by to dlhsi post od netu a mozno to aj stihnem, lebo uf uf, ja musim stihat prekvapit aj manzela aj malu. No a torta pre manzela mi da urcite viac zabrat, kedze on si ju uz bude pamatat - aj ako vyzerala, aj ako chutila 😅

Mihanka, nasa uz spava asi mesiac bez problemov iba raz denne, sama si to poposuvala tak, ze je to akurat. Momentalne taha uz svoju 119.minutu, takze tipujem, ze o minutu najneskor bude hore 😵 Ale my sme celi taki neskorsi, spavame rano aj do deviatej niekedy, vecer zalomi tiez okolo pol deviatej-deviatej... ako kedy a kedy ako 😀 Mne tento jednofazovy spanok denne vyhovuje viac, mam radsej ucelenejsie bloky 🙂

a uz fakt ideeeeem, upratovat, chystat, telefonovat, organizovat a popri tom nahanat BB 😝

henri001
29. sep 2009

Andy , nasi hnedoockovia su na tom zo spinkamim skoro rovnako 😀 doobeda 1,5 (ked prsi alebo treba ist na nakupy sme mali rekord 2,5h} poobede 2 hodky 😵 castokrat zalomim s nim 😀
Henry tiez chodil s hrackami, topankami, alebo sa drzal akoze za suknu 😀 😀 😀 si tak vytahal gate na bokoch, aby sa mal coho drzat, ze to potom vyzeralo ako mini suknicka okol pasa 😀
Horalka, ani nehovorrrr s tou tortou , uz sa mi snivaju rozne scenare 😕 😀
Lucinka s Gretulkou , verim ze budete uz uuplne fit , cmuk 🙂 torty uzasne ...porad chytam depku 😅 ale bude z laaaasky 😀 😵 😵 😵
mame nove video pre kamosov 😉

https://www.youtube.com/watch?v=YFa_Vg2AEs4
bora8
29. sep 2009

ahojte kočky, gratulujem Miškovi od Silvinky k meninám a Flow - ako Michaele 😉 a ešte neviem kto má dnes narodeniny..... 😀

no my so spaním..... Lucka vstáva okolo 7 - 7,30 hod a okolo 9 - 9,30 sa začína žmoliť a pýtať spať..... potom ju najskôr o tej 9,30 uložíme (teda ja alebo mamina - podľa toho ako som v práci) spí hodinku a pol.....(ale tiež ju niekedy musím budiť po 2 hodinách) potom poobede okolo 14, hod ide spať, ale to už len hodinku spinká..... v noci spíme celkom fajn, ale stále okolo 4-5 hod nadránom dávame mlieko..... 🙂 stále čakám že už prestane pýtať mliečko v noci, ale asi ju ešte chvíľočku nechám tak.....

bianca
29. sep 2009

cafte

aj ja gratulujem oslavencom.Len to naj naj najlepsejsie

decka aj u vas taka hrozna kosa? Tu sa oproti vcerajsku brutalne ochladilo

luciabah
29. sep 2009

ahojte

mihus... aj som sa chcela ozvat, ale zmohla som sa len na sms pre simi. ale uz sa citim fajn a uz som papala aj papriku a pila kavu a trosku creva strajkovali ale v pohodicke a gretulke tiez zacalo chutit tak sa vytesujem.

spanok... no nasa gretka si sama presla na jeden spanok za den, v dlzke 2 hodinky, vstava o pol siedmej , spat chodi o osmej. teraz ked bola chora, tak sa jej to pomenilo ale dnes zase uz len jeden spanok.

a henri... my sme sa s matkom tiez kochali na tych tortach a pri kazdej... tak tuto, ale tuto... takze neporadim

mimusik... a kedy mame to cvicenie

idem zehlit, lebo doma pohroma, ale matko to tu zvladal v pohode

tilky
29. sep 2009

ahojte

tiež sa pripájame a všetkým Miškom a Miškám prajeme len a len to najlepšie 🙂

inak my teraz skúšame tiež len jeden spánok za deň ako píše Lucka o dvanástej najeme a zalomíme dnes už spal aj pri žemľovke ale dožul a do 5 minút bol 😔

bibka333
29. sep 2009

ahojte dakujem vam za uprimne slova chcem ju kojit ešte cez zimu ak sa bude dat ak nie tak nie baby čo nekojite ake um davate dnes sme sa kojili ale bola este mrnko tak som je dala aj umelač ale zase vypila len deci cez den pocucka iba kusoček ale dnes bola plana ako čert od narodenia asi prvý krat taka umrčana ,nervozna a ešte som vam chcela napisat že nechce ani pit vypije za cely den asi 150-20ML vodičky ☹
Miškom a Miške všetko naj k meninkam 🙂
spanok u nas rano budiček o6 hod poto ideme spinkat o 9 30-10h simkame asi 1-2 a po obede tiež 1 ale niekedy aj 20 min 😅

mihanka
29. sep 2009

a este okrem toho ze ma Lubkin Misko dnes meniny, tak ma aj 11.. tak vsetko naj... 😵
aj Ella... cmuk cmuk... 😵

dakujem, piste este... 🙂 tak uz nech sa to posunie aj nam, lebo vseetky maminky hovoria, ze pokial uz spi takto malo aj doobeda aj poobede, ze potom je ten jeden spanok ovela lepsi... 🙂 aj pre mimi aj pre mami... 😀

bibka, par dni simonka nevypije ani tolko... ☹

bora8
29. sep 2009

no ohľadne spánku - už sme skúšali, keď sa malá zobudila neskôr nedať ju spať doobeda a len poobede, ale to bola hrúúúúza, lebo nespala ani hodinu poobede a bola potom strašne unavená a zlá.... tak zatiaľ neriskujem s jedným spánkom a keď sa pýta doobeda tak ju dám spať.... Jurko už o takomto čase spával len poobede ale Lucka sa vyslovene na spánok pýta

luciabah
29. sep 2009

bibka, nasa gretka niekedy cez den vypije aj 4 dcl caju a plus mlieko na obed pred spankom a vecer a v noci. a niekedy, ako dnes vypila 150 caju a plus mliecko.
no UM... my sme pouzivali nutrilon, ale teraz ho menia, lebo sme mali uz 3. - to je od 10 mesiaca, ale tu stiahli a nechali len od 12. mesiaca a to vanilka alebo banan, a kupili sme vanilku, lebo pani v lekarni tvrdila / teda im to tvrdili distributori/, ze je to vsetko po starom, len tam musia dat ze prichut vanilka, ale ze aj to stare take bolo. no chut a vona uplne ina, sladke a mne sa to nepaci, nechcem ju ucit na sladke, takze musime prejst na ine. Beba nasej gretke nechutila, sunar mne osobne nie je sympaticky... a tak neviem... som ja ale preberava 😅

inak este k placu a mrnkaniu cez noc... nasa gretul tiez teraz vela mrnka, prerezal sa jej zubok... dole dvojka / takze spolu 8 / a niekedy staci ked jej dam cajik, ona sa napije a spinka. je proste smadna.

a bibka, elisku si krasne kojila dlho a neboj, v noci ju este urcite prekabatis a bude sa kojit / drzim palceky/

luciabah
29. sep 2009

ahoj bora

nasa gretka tiez musi doobeda spat, ona zaspi o 11. tej a spi dve hodinky, poobede je aj unavena, ale nezaspi a o pol siedmej chyta druhy dych a je ako duracelko.
koncim, gretka place, matko zuri, lebo nemoze pozerat fucik.

lubik9
29. sep 2009

ahojte
bibka..aj timi mal dnes taky den,ze sa mu do mojho mliecka velmi nechcelo..prisal sa na 10 sekund a dost..po pol hodke som to skusila,zas to iste na 10 sekund a po dalsej pol hodke uz papal..je celkovo velmi zlostny zo zubkov..aj predosle 2 noci skoro vobec nespal a jacal..aj ovocie sa mu nejak nepozdava,ani ovsena kasa..proste celkovo papa nejak menej 😖
no ku spanku..spikat chodi okolo 7.30 az 8.00 vecer..budicek okolo 6tej..od 6tej do 9tej si este pospi pol hodku..vacsinou chodil spinkat doobedu na pol az 1 hodinu,ale uz dva dni doobedu nechcel spat,ale potom bol velmi zly..a poobede spinka tiez tak max. 1 hodinu..takze ako citak vasi drobci spinkaju ovela viacej..podobame sa asi alexovi nespacikovi 😀

lubik9
29. sep 2009

mate niektora toto choditko/odrazadlo od fisher price?
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...
ake je? diiik 🙂

mimusik
29. sep 2009

AHojte opať,
tak k spánku, my chodíme večer spinkať o 20,00 a búva cca do 6,30. V poslednej dobe spinká doobeda už iba niekedy, častokrát zaľahne až okolo 11 a spinká 1 - 1,5 - 2 - 2,5 hodky... Nikdy neviem vopred odhadnúť ako dlho bude spinkať. Ak pospí dlhšie, poobede ju už neukladám, ak však kratšie, tak sa ju ešte pokúšam uspať, lebo do večera dlho.
Luci - mrzí ma, že ste choručké ☹ , ach jaj, bude toho teraz veľa, zima sa blíži. Prajem, nech ste skoro fit a nech sa Grétka opäť rozpapá 😉
Lubik - to chodítko nepoznám a ani v okolí ho nikto nemá
Henri - no viem si ho predstaviť a cupital s rúčkami v bok, perfektné je to, keď sa taký drobec, ktorého sotva vidno od zeme, tmolí okolo teba po celý deň 😵. Naša SImonka je z toho veľmi šťastná 🙂, že sa dokáže dostzať kam chce a po nožičkách, ako my veľkí.

A samozrejme, že gratulujem oslávencom 🙂

Inak, už aj ja mám problém s kojením... už dávno som mala bolesti, hlavne zo začiatku, keď sa SImi prisala. Myslela som si, že to len tak silno ťahá, no ono bol problém inde. Tým, že kojím iba z jedného, tak sa asi "opotreboval" alebo čo a dnes mi presne cez stred praskla bradavka. Bolesť ukrutná pri každom kojení, občas to i mierne krváca, tak neviem, čo idem robiť. Najlepšie by bolo nechať cicik oddýchnuť a úplne zahojiť, no keďže ten 2. Simi od narodenia odmieta a navyše je "nefunkčný", musím kojiť z boľavého. Ach jaj, toho času je teda pre mňa kojenie skutočná nočná mora, no musím nejako vydržať, snáď sa to zahojí aj tak...

simona161
29. sep 2009

ahojte, pripajame sa s gratulaciou oslavencom, chodiacim, novym zubkom a prajeme choruckym, aby boli rychlo ok ... o spanku som uz pisala, ku kojeniu sa bohuzial vyjadrovat nemozem, tak len pre lucku co sa tyka nutrilonu - ja som do roku davala nutrilon HA a teraz som kupila klasicky nutrilon 3 ... u nas je v predaji normalne vsade - v lekarnach, v Tescu, v Bille, atd ... maju aj ten bananovy a vanilkovy, ale aj tento klasicky a nikto mi nespominal, zeby ho isli rusit, predavaju sa rovnako vsetky tri ... vsetky tri rovnako stoja ... obdoba nutrilonu je aj hami, tiez to robi nutricia, ale vraj je to sladke a malemu sladke vobec nechuti, takze ani neskusam 😉 ak by naozaj tuto klasicku 3 zrusili, vratim sa k HA, je sice drahe, ale ja som ho kupovala v Polsku, tam normalne v lekarni alebo aj v Tescu stoji menej, ako ked som ho na Slovensku kupovala na recept od lekara ... a mam to za kopcom 🙂

phoebe003
30. sep 2009

Dobré ránko mamky, tak dnes první??? hmmmm 😀 No já mám dítko ve školce, a jsem vytočená..... samozřejmě kloubouček z next-u co měla včera se zááááhadně vykouzlil z jejího košíčku(včera ji vyzvedával tchán a samosebou ž ho tam nechal). Jsem nadšená 😠 více krát už jí nic podobného na sebe do školky nedám a půjdu nakoupit někam do rodinky aby mne to nemrzelo, když to zmizí... 😠 No jsem vytočenááá, že si to nikdo neumí představit, ještě jsem se málem vybourala, když jsem tam jela, protože ze zatáčky vyjel nějakej magor s tatrou a v protisměru, navíc si to v obci valil minimálně 80 km/h takže jsem byla ráááda, že jsem stihla relativně v čas uhnout a nenapálila to do kontrjnerů jen díky štěrku, co byl u cesty. No prostě idilické ráno. 😠 😠 😠 😠

henri001
30. sep 2009

Krasne ranko 🙂
fibi 😅 no hlavne ze si ok 😉
EMUSA Happy Birthday 😵 😵 😵
ja dnes predoslavovy nakup , sa mi nechce, tu chciiiiii a chciiiiii 😀 t by sa spinkalooooo 😅

alynka
30. sep 2009

Dobré ránko maminky.. 😅

naše spinkanie?... spíme viackrát za deň 2-krát, 3-krát alebo aj 4-krát v podstate spíme každé 3 hodiny ešte stále...

ráno vstávame o 6:30 a ideme spinkať asi o 2 hodinky o 8:30 a spinkáme hodinu alebo hod. a pol

potom o 11:30 až 12:00 a to asi hodinku alebo menej, potom sa naobedujeme, lepšie povedané papkáme skoro dve hodiny...furt dačo, vtedy má najväčšiu chuť papkať...

a potom ešte keď sa nám chce tak ideme ešte spinkať okolo 15:00 a potom o 18:00, ale niekedy to uspavanie mi trvá dlhšie ako jej spánok...

Ja by som všetkými piatimi brala jeden ale aspoň trojhodinový spánok. Keď ju však nedám spinkať tak je dosť protivná, vtedy sa od nej nemôžem ani pohnúť, lebo rev

Ani si neviem predstaviť že by som ju nechala samu zaspávať, šak by sa mi zadusila od plaču, lebo to nie je plať ale reeeev..

lubka78
30. sep 2009

ahojte 😉
v prvom rade velmi, velmi pekne dakujeme za gratulacie a ze ste si vobec na nas spomenuli 😵 😵 😵
a aj my chceme pogratulovat vsetkym oslavencom 1rocnym a k chodeniu a zubkom a podobne 😉

co sa tyka spanku tak my spime este 2x vstavame okolo 7,00 a doobeda ide spat o 10,00....to ma najdlhsi spanok asi 1,5-2hod...potom poobede okolo 14,00...ale to max tak 1hod, najcastejsie 1/2hod....niekedy sa este podari ho uspat okolo 18,00 na 1/2hod, ale to fakt len vynimocne a vonku v kociku 😉

bibka...inak krasny vykon kojit do roka, nebud smutna a ked sa nedari cez den, tak aspon v noci, drzim palce..mozno mliecko nabehne 😉

inak ja som bola celkom spokojna so Sunarom...davala som ho Filipovi ked som prestala kojit...pil ho do 3 rokov...a nie je ani sladky...tiez som mala zo zaciatku predsudky, ze "Sunar", ale svagrina davala malemu, dala som ochutnat Filipovi a on pil a celkom mu chutil, tak som pri nom zostala 😉

a aby som neobisla ani nase pokroky, tak aj my chodime, aj ked dlhe trate su este tabu, ale povedzme na take 2-3 metre si celkom trufne a ked nie tak stvornozkovanie to isti 😀 😀 😀 😀
a velmi sa vytesujem, ze chodime na anglictinu, je to super 😵 ...a dnes sme uz absolvovali aj zubarku a musime si dat opravit zubky 😒

katkaza
30. sep 2009

ahoj
...u nás spánok len 1x denne funguje už asi mesiac a je to oveľa lepšie,lebo predtým som ju poobede uspávala aj dve hodiny a potom večer skôr ako o 22 nezaspala...teraz vstávame ráno okolo 7,30,spať ide hneď poobede,zhruba okolo 12,30 a to niekedy potiahne aj dve hoďky a večer o 20 už spinká.V noci sa budí dvakrát,okolo jednej vypije fľašu čaju a okolo štvrtej mlieka.Ona sa posadí a začne mňam mňam a kým nie je fľaša prázdna nezaspí.Ale je to takto podstatne lepšie,lebo sa mi už nebudí každých 20 minút. 🙂

čo sa týka mlieka,my sme bohužiaľ takmer od narodenia na BEBE,zhruba do polroka pila HA,teraz už normálnu trojku.Neviem mlieka nejak porovnávať,lebo ja som jej to nechcela nejak striedať,ale raz sme kúpili Hero Baby Lactum a to jej vôbec nešlo a ani mne sa nepáčilo...

A do kedy sa dáva detičkám UM a kedy začínajú piť klasické krabicové? Lebo moja mama so svokrou by jej už najradšej dávali priamo od kravy 😒 Ale mne sa to zdá teda riadne priskoro a naša mudra je tiež trošku konzerva v tomto,tak len že čo odporúčajú vám...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre