Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

zuzul1310
4. feb 2011

@terez34 ja viem, teším sa naň a príde kedy príde....(dúfam ale, že čo najskôr)

terez34
4. feb 2011

@zuzul1310 ja viem ze ked clovek tuzi a tuzi a nic neprichadza je smutny ale teraz sa tez z naleho Danielka uzivaj si ho ako mozes a uvidis ze ani sa nenazdas a pride ten denD 🙂 ved si este mladucka urcite to bude coskoro

zuzul1310
4. feb 2011

@terez34 Keď som chcela prvý krát otehotnieť tak to bolo oveľa horšie...vtedy som každú chvíľu očakávala a sledovala sa a tak...nevedela som či to vyjde, ale teraz je to ok, som rada že mám zdravého syna a aj keby v najhoršom prípade druhé bábo nebolo nebrala by som to tak tragicky ako nemať žiadne dieťa. Takže pohoda....

terez34
5. feb 2011

@zuzul1310 no to mas pravdu ja som tiez s prvim nemohla hned otehotniet ale potom to uz slo a na to ze uz som dost stara mi moj ginekolog povedal ze v pohode mozem mat este deti ale ja ze uz staci az nad hlavu 😀 😀 clovek naozaj musi byt spokojny s tym co prave ma

zuzul1310
5. feb 2011

@terez34 Teraz v pohode rodia aj 40 ročné ženy takže by si určite ešte detičky zvládla....problém (aspoň u nás) je že sa o tie deti treba aj finančne postarať, preto budem rada ak bude druhé a pri tom skončíme.... ak by sa nejakou nehodou pritrafilo tak by sme s tým už nič nespravili, ale bohate mi v dnešnej dobe stačia dve.... Ty to máš super lebo máš dosť veľký vekový rozdiel medzi staršími dvérkami a Mariankou , u nás taký rozdiel žiaľ nehrozí aj kvôli veku môjho priateľa....ale nevadí, som spokojná 🙂

terez34
5. feb 2011

@zuzul1310 no ale dufam ze ja uz to mam vsetko za sebou lebo penazi malo tak dalsie by bol asi totalny krach 🙂 aj ja mam manzela o sest rokou starsieho

terez34
5. feb 2011

baby mala sa mi zacala v noci pocikavat a ked ju budim tak hysaci jak blazon no neviem co bude dalej asi plenucha ☹

zuzul1310
5. feb 2011

@terez34 To nevadí....my máme v noci a vonku ešte stále plienku a som rada že sa pýta na WCko a takéto drobnosti neriešim. Mne sa dnes Danko pocikal pri poobedňajšom spánku...hoci nezvykne, ale stále má pre istotu plienku, takže síce z toho bol smutný, ale nič sa nedeje. Mám kamarátku ktorej dva a pol ročný syn sa nepýta vôbec....každé dieťa je iné....chvíľu ju nechaj a postupne sa zasa odplienkujete aj v noci.... Držím palce
PS. Ten môj je odo mňa starší o 16 rokov 😝

terez34
6. feb 2011

@zuzul1310 no dala som jej na noc plienku strasne ju nechcela ale co uz mala robit a asi okolo stvrtej ma sama zobudila ze sa jej chce cikat a nech jej dam plienocku prec
no to je jasne ze kazde dieta je individualne mne najstarsia sa zacala pytat ked mala 2.4 stredna2.2 atato este nemala ani dva rociky
a z manzelom ked si rozumite je vsetko ok. ja mam kamosku a jej partner je o 21rokov starsi a vsetko klape 😉 ale na babatku rychlo pracujte dalej a nech to vijde 🙂 🙂

zuzul1310
6. feb 2011

@terez34 u chlapcov to vraj ide pomalšie s odúčaním od plienok, dievčatká sú vraj všeobecne šikovnejšie...
Je to vlastne 15,5 roka a sme spolu šťastní, problémy sú aj keď sú partneri rovnako starí, takže zvaľovať čokoľvek na vek je krátkozraké.... priateľ je super, zbožňuje ma a je výborný otec aj svojmu prvému synovi aj nášmu drobcovi, veľa sa mu venuje, veľa sa s ním hrá a na druhom pracujeme 🙂 aby to vyšlo.

terez34
7. feb 2011

@zuzul1310 to vo vsetkom mas pravdu a uz ste tiez peknu dobu spolu 🙂 my sme z manzelom tento rok 18 rokov a tiez to klape super 😉 ked som sa vydavala tak som ani nemyslela ze laska kvitne v kazdom veku 🙂 😉

zuzul1310
7. feb 2011

@terez34 Rozdiel medzi nami je 15,5 roka....ja mám 29 a sme spolu 7 rokov, z toho cez tri roky spolu žijeme.

terez34
10. feb 2011

@zuzul1310 jaj sak som ale koza 😀 😀 😀

zuzul1310
10. feb 2011

@terez34 to nič 🙂 zle som sa vyjadrila

mamusa1611
1. apr 2011

Ahoj maminky, 🙂 chtěla bych se zeptat, zda už vaše dítka chodí normálně na záchod, nebo jestli Vám klučíci venku už čůrají ve stoje...Popř.jak jste je k tomu přiměly,nebo naučily na ten záchod?? Náš Daneček už pěkně volá,že chce na nočník, na noc má sice plenu,ale každé ráno je suchá,příjde a řekne,že chce ,,lulů,,...Na ven ji má taky,ale někdy jsme venku i 5.hodin,to nemůže být tak dlouho bez vyprázdnění,ne?Ale právě jak ho naučit třeba jak jsme na návštěvě,nebo venku,tam přeci nebudu s sebou tahat nočník,aby se vyčůral...? Zkoušela jsem ho dát doma, na tu menší desku co máme pro staršího,ale to byl takový kravál...chytil se mě kolem krku,a ne a ne se pustit... Jako by měl panickou hrůzu ze záchodu,chudák..😨 A nutit ho nechci... Starší začal právě sám taky ve 2,5.letech, ale ten bez toho jekotu...
Tak nevím, poradíte nějaké fígle? Nebo to chce čas?

kakakina
2. apr 2011

@mamusa1611 ,no moj maly este ani nezacina.Nechce nocnik,nechce redukciu na zachod,a najhorsie je ze ani slipky si obliect nechce ☹ .Neviem co robit,tak velmi by som chcela zeby sa odplienkoval kym sa narodi malinke aspon cez den.Tak skusim,zas a znova nedat plienku,ale ja uz nemam sil pocuvat ten plac,ved on dokaze plakat aj hodiny ze chce plienku 😢 !Ale asi pritvrdim a nedam,uz je aj teplejsie,snad to pojde.

mamusa1611
2. apr 2011

@kakakina tak my jsme ho naučili tak, že taky prostě žádná plínka, zpočátku to byl horor, čůral kam mohl, prostě na nočník ne a ne, taky nechtěl slipy... A já jen vytírala, stokrát vysvětlovala,že se musí na nočník... Až jsme viděli, že prostě umí odpovědět na otázku: ,,Kam se dělá lulů?,, a ukázal tam-na nočník-ale stejně to pustil na zem, na koberec... Tak jsme řekli dost! Za každé počůrání dostal na holou- samozřejmě né že bychom ho mlátili...ale prostě tak,aby to štípnutí tam cítil+ další vysvětlení,že musí na nočník... A časem (tak za měsíc,ani ne) opravdu pochopil, že se chodí na nočník...🙂 Ale s tím záchodem...to nevím,jak ho naučit...to je bobek vždycky až vyděšený... ☹

kakakina
2. apr 2011

dakujem,tak od pondelka nastupia slipky a teplaciky a uvidime ako dlho nas to bude bavit 🙂 .Ale uz je nacase ved dva a pol rocka,to uz je riadny chlap.A na vsetko ostatne uz ma rozumu dost 😉 !Drzim palceky nech uz to mas za sebou a babetko v naruci,mna este par tyzdnov caka,ale nech len rastie drobcek 🙂 !!!

kakakina
11. máj 2011

Ahojte mamicky oktobrovciatok.Ako sa mate?My uz sme cez den bez plienok,a maly sa vobec nepocika,iba vonku 😉 ,ale nevadi,pre mna uz aj tak uspech!Ved o tyzden uz budeme plienkovat druhe babenko.Velmi sa tesim,a som velmi zvedava ako to ten moj mamickin cicusik prijme,ze maminka uz nieje iba jeho 🙂 !krasny dnik a o tyzden mi drzte palce,nech nam to obom dobre dopadne 🙂 !!!!

terez34
25. máj 2011

@kakakina ahoj prave citam ze uz mas babenko na svete prajem vam obom aby ste boli zdravi a aby si mala z maleho Palinka iba radost 🙂 🙂 🙂

fesanda2
25. máj 2011

ahojte maminy oktobrovky 2008 my sme sa zbavili plienok aj cez den aj v noci a chodime na velky zachod ako mamina 😉 ako sa mate vy ?Uz ste prijati do skolky ? My ano..

nina55
19. okt 2011

@fesanda2 asi sem uz nikto nechodi?! - kam vsetky utiekli?

veronnie
20. nov 2011

@nina55 🙂 neutielkli sme doslova... za seba poviem, ze ja som "utiekla" k druhemu babatku 😵 takze nemam tolko casu...cez den deti a vecer padam mrtva do postele... Dominika je totizto nocny vtak, chodi od babatka strasne neskoro spat - okolo 23hod, takze mame o zabavu postarane, lebo Saska je opacna - skoro vstava a skoro ide spat.
ked uz som sa sem dostala, mam otazku... aj vase deturence maju teraz obdobie vzdoru? lebo ja som si pred takym polrokom myslela, ze uz to horsie nemoze byt a pred par dnami to este len naplno zacalo 🙄 uz mi robi sceny nielen doma, ale kludne sa o zem s krikom hodi aj vonku a jaciiiiiiii na cele sidlisko 🙄 niekedy som uz fakt bezradna, prestavam sa ovladat... mate nejaky recept ako na to? ako ju mam ukludnit?
este oneskorene drobcom zelme vsetko najlepsie k 3.narodeninam! 🙂

nina55
20. nov 2011

@veronnie ale ano, aj moja vyvadza 😀 - cakam az to odznie, ale teda fakt je to "drsne" - hlavne ked pochyti nejake to nove slovicko (neslusne) a schvalne (aj ked vysvetlujem, ze sa to nepatri a ze je to hanba) to opakuje do nemoty brrrr 😝

kakakina
17. dec 2011

No ahojte babenky.Tak nas cakaju tretie Vianoce s nasimi pokladmi.Nas aj prve s dvomi detmi,tesim sa!Ako veronnie spominala,okolo dvoch uz malo casu na vsetko ostatane,ale dvojnasobne radosti 🙂 .My konecne bez plienok aj na noc,a obdobie vzdoru,uff,ale to iste suvisi aj s narodenim braceka.No kakame vyslovene len do slipiek,no aj to dufam prejde,a odhodla sa sadnut a vykakat.Prajem drobcom krasne vianoce,a maminkam pohodu,pokoj a pokojne pozehnane Vianoce 🙂 !

kakakina
8. feb 2012

@veronnie ,prosim ta vedia sa ti dievcence podelit o hracky?Lebo moj Oliver nechce malemu pozicat ani jednu hracku,a co nahodou maly vezme,chce hned aj on ☹

veronnie
8. feb 2012

@kakakina v podstate je to u nas podobne, ale obcas sa celkom pekne pohraju...po chvili sice chuda Saska skonci ako hracka - Dominika ju natahuje ako handrovu babiku 😀 🙄 takze po rehote vacsinou nasleduje plac... ono Niki sa celkovo nevie este velmi delit, ci pozicat. asi na to este nedozreli, budeme musiet vydrzat. snazim sa Niki vzdy dacim inym zabavit, aby sa malinka mohla chvilku potesit s tym, co chce. ale mam taky pocit, ze toto "superenie" aj tak nikdy neprestane. vzdy ten mladsi bude chciet to, co ma starsi a naopak. takze sme na tom podobne, pomohlo ti to? 😉

kakakina
9. feb 2012

@veronnie pomohlo,lebo manzel mi vzdy vycita,ze ja tomu starsiemu vsetko dovolim,preto je taky.Ja mu vzdy tvrdim,ze je to vekom,ze deti sa nevedia podelit o hracky. Preto som sa ta pytala ci je to tak aj u inych podobne starych deticiek.Dakujem,takze nas nieje iny 🙂 .Krasny dnik.Prosim ta chodi ti uz Dominika do skolky?

veronnie
10. feb 2012

@kakakina som rada, ze ti "odlahlo"... Niki este nechodi do skolky, ale chceme ju zas skusit zapisat - minuly rok ju nevzali, lebo mala len 2 roky v septembri a samozrejme okrem toho nie je dost volnych miest. nie je velmi zvyknuta na ine deti, lebo tu nepozname skoro nikoho, tak si ani neviem velmi predstavit, ako skolku zvladne. ale uz musi ist, lebo doma sa nudi. je hyperaktivna a pri mladsej sa jej nemam cas neustale venovat.

kakakina
10. feb 2012

@veronnie ,to poznam.Ani moj Oliverko este nechodi,ale bola som zaniest prihlasku,uvidime.Ja som ho chcela nechat az kym nebude mat palinko tri rocky,ale tiez sa mi zda ze sa s nami doma nudi.Tak od septembra skusime,ked sa nebude pacit,tak ho este stale mozem nechat doma.Joj skoda ze sa neda vymazat kilometre,tak by som brala kamosku co ma rovnako stare deticky.Tiez tu nemame velmi nikoho kto ma deti aby sme sa kamosili. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre