Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

phoebe003
6. júl 2009

přidala jsem fotečky k adámkovi do alba http://phoebe003.rajce.idnes.cz/Adamek/#album dnešní jsou ty s tím krémem až nakonec

phoebe003
6. júl 2009

kde jste?tady bude za chvilku lejt,někde nad námi to bouří.raději jsem byla sundat prááádlo,vypadá to nepříjemně,přitom je dneska tak pěkně

lubka78
6. júl 2009

tu som phoebs
tu to zatial nevyzera na burku a je brutalne teplo 😉
a pozerala som aj fotky 😵 Miskovi sa dokonca aj podarilo raz otvorit krem a vytlacit ho na seba 😅 😀

horalka777
6. júl 2009

tu brutalne leje, tak konecne brutalne vetram byt 🙂

phoebe003
6. júl 2009

lubka no tenhle krém je už prááázdej, je to jen tuba celej krémy bych mu nedala,jednous e mi takhle ke kému dostala Eliška a to byla ta rybilk,no do teď mám zažloutlé fleky na povlečení na posteli a je touž minimálně rok a půl,možná dva... 😀

no jájedu k našim pro dítko své milované....

lubka78
6. júl 2009

horal..aj nam by sa hodilo prevetrat byt 🙂 nemusi brutalne liat, staci tak pomenej 😉 😀

lilyk
6. júl 2009

aj u nas lejeeee 😖

phoebe003
6. júl 2009

u nás lejt bude co nevidět.bouří to jak bláááázen

bibka333
6. júl 2009

ahojt hura ide nam net 🙂 Eliška nema zubok a večer nechce spinka place akoby ju z kože drali 😝 večer zaspinka tak okolo 21 21,30 hod aj to s plačom nič nepomaha ani utišovanie asi je jej teplo alebo zubky ja som už neštastna stoho ako plačka 😒 Andre dufam ze vam to rychlo prejde a budete v pohode. Fibi z toho ušipnutia by som bola vytrasena aj ja toho sa bojim velmi ☹ Emaso ja tiež rada čitam tvoje prispevky 😀
všetky oslavencom všetko najlepšie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 tu už druhy den ani kvapka idem kupkat malu potom este nakuknem pa

flow333
autor
6. júl 2009

andre ako? snad ok....boli ste u tej lekarky? odkedy to mate teplotu, od stvrtka? to uz dlho... 😒 😒 😒 😒 snad ta 6ka to je....

andre
6. júl 2009

naša dr. má dovču, od dnes, zastupuje ju ktosi, r. sa tam bol pozrieť ale mala plnú čakáreň tak sme tam ani nešli, teplotu mal len doobeda, dala som mu paralen a odvtedy nič, chvalabohu, ale chodím s teplomerom vo vrecku celý deň
a vysypaný sme kvalitne, chúďa moje, vyzerá fakt hrozne, teraz teda paníkárim či je to fakt 6 a či to má byť taká hrúza, uvidíme ako zajtra bude vyzerať, a keď nezlepší trocha, pojdem ho dať pozrieť, hádam mi dá lístok na kožné aspoň alebo čo
a čo tvoje zlatíčko, ako pusinka zahojená trochen ?

bibka333
6. júl 2009

andre tak som rada že nemate teplotu nech ste už len zdravi asi je to fakt ta šestka .Eliška zaspinkala dnes pekne no bola hore od 14 30 h 😉
babenky pozerala som fotočky všetky detičky su nadherne 🙂 len malo pridavame nove foto

lilyk
7. júl 2009

dobre ranko 😉
Andre super, konecne bez teplotky 😵
Bibka krasne fotecky, teda vy mate guliciek na plavani, nejake nam prihrajte 😀

phoebe003
7. júl 2009

Ahojky holky,tak já jsem se dneska probudila s pěkně mizernou náladou 😒 s jirkou jsem se večer pohádala,zase měl nějakej problém s tím,že jsem byla unavená a chtěla jsem spát.no a ráno mne zase vynadal,že jsem ho v 7 nevzbudila do práce... No děsný haló... takže mám zkaženej elej den.večer vyváděl tak, že vzbudil Elišku a já s ní potom musela běhat na záchod a žízeň měla a pohádky chtěla pustit,prostě děs...

andre
7. júl 2009

ahoj mamky, mohli by ste sa mi prosím pozrieť na ten výsyp, tie čo s tým máte skúsenosť... je to hrozné dnes, včera to boli pupáčiky, drobné ďobky a dnes je to rozlezené po celom telíčku do takých machulliek alebo čo, drobík vyzerá naozaj žalostne, okrem toho že aj hrozne 😢 ... naši ma strašia že osýpky a aj svokra a to ho ani nevideli, lenže ja netuším ako vyzerajú osýpky al. kiahne 😅
neni to dobre vidieť na tých foto, v reály je to o dosť výraznejšie
vďaka

katarinkad
7. júl 2009

Achoj mamky 😉

phoebe, ☹ ☹ ☹ ☹ co by ti zlepsilo naladu? Daj si nieco mnamky dobre 😝 ....snad ti naladu vylepsia tvoje rozkosne deticky 🙂 Adamek je zlatucky ako papa - som kuk videjko 😵

andre, uf, no ja neviem.....vy mate nejaku tazku formu 6. choroby.....ja by som asi pockala do zajtra ak uz dnes nebudu teploty ci to nezmizne....ale ak by boli stale teploty tak by som radsej utekala k dr. alebo na pohotovost, uz to trva pridlho 😒

lubka78
7. júl 2009

andre..tazko povedat z fotiek, ale moze to byt tou siestou chorobou, pri nej su v podstate take ruzove fliaciky, ktore nevystupuju velmi nad kozu....keby to boli kiahne, zacali by sa mu robit pluzgieriky a tie pupaky by mal vyrazne nad kozou..takto vyzeraju kiahne
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
a Maty ma tie vyrazky uplne ine a k osypkam sa neviem vyjadrit, tie sme nemali 😅

mihanka
7. júl 2009

ahojte...
andre, ako pise Katka, uz to trva dlho, bud mate naozaj tazsi priebeh 6.choroby, snad to nie je nic vaznejsie... aj simi mala len take machulky, ale ovela ovela menej, takmer vobec, len trosku na brusku a chrbatiku, ale bolo to podobne... 😔

katarinkad
7. júl 2009

andre ale Mathy je nadherny aj ked je chorucky a vyzera spokojne 🙂 🙂 🙂
My sme mali tiez vyhadzany len chrbatik a brusko pri sestke, ale vyzeralo to podobne aj ked toho bolo fakt menej.

lubka, sorry ale Misulko vyzera hrozne na tej fotke, chudatenko male ☹ ☹ ☹

mihanka, dnes nikomu neblahozelame? 😀

lubka78
7. júl 2009

my sme mali tie pupaciky asi 3 dni, najviac na hlave, to mal hlavu uplne ruzovu, celu vysypanu 😅 ked mu to do zajtra neprejde tak chod radsej k lekarke, lebo nikdy nevies 😒 ..niektore deticky maju ten priebeh o nieco horsi, ale urcite to prejde, verim tomu 😉

phoebs..nebud smutna...pozri sa na svoje krasne deticky a posielame ti vela pusiniek na zlepsenie nalady 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lubka78
7. júl 2009

katka...no takto vyzeral Misko asi pred dvoma tyzdnami 😅 , teraz uz ma len zopar fliacikov po chrastickach..ale aby sme sa nenudili tak takto podobne vyzera teraz Filip 😅

katarinkad
7. júl 2009

lubka, no ale ked si to vezmes z tej lepsej stranky, tak mate uz kiahne za sebou 🙂 🙂 🙂
...ale vyzera to hrozivo, ja si uz nepamatam ze kiahne su az take, ved som ich mala tiez ked som bola dieta 😀

andre
7. júl 2009

ďakujem Vám babulky, mne sa to tiež zdá príliš veľa, včera už nemal teplotu, len doobeda, dala som paralen a potom už bol "ok" celý deň, a dnes sa mu rozliezli tie včerajšie ďobky
počkám asi do zajtra, ibaže naša dr. má dovču, tak som zvedavá čo s tým tá druhá urobí
snáď to neni nič horšie, v podstate je bez liekov teraz, tak sa sám toho chudáčik musí zbaviť, ešte uvažujem nad fenistilom na to, ale asi ešte vydržím... no ale keby ste ho videli, jaký je škaredučký 😢 akoby to nemalo nikdy skončiť
ale je pravda že lubi ty to máš teda horšie, chudák drobček ☹ , ako to vyzerá, už má toho menej ?

lubka78
7. júl 2009

po tychto skusenostiach s kiahnami musim povedat, ze najhorsi je 3. a 4. den, vtedy boli obaja dost vyhadzany a mali aj teploty nad 39.....potom sa to len zlepsovalo, aj Filip teraz vyzera ovela lepsie 😉
zaciatok choroby je inak dost tazke zistit, lebo to sa objavia 2-3 vyrazky (u Miska to bola jedna na cele, o ktorej som si myslela, ze je to po ustipnuti...Filip mal na zaciatku 2vyrazky)....az na druhy den, ked sa im objavili dalsie vyrazky, som si bola ista, ze to nebude stipanec, ale nieco ine....na ten druhy den sa objavilo viac vyrazok, ale az na treti sa vysypali takmer po celom tele a na 4.-5.den im to preslo na ruky a nohy
to pisem len pre informaciu, ako to bolo u nas, lebo ostatne kozne prejavy chorob su vacsinou velmi rychle, ze za 1-2dni su deti vysypane takmer na celom tele...napr.alergicka reakcia alebo aj potnicky, a aj u 6choroby je to tak

andre
7. júl 2009

to fakt, mal možno zopár v nedeľu, najviac na krku vzadu, akoby potničky a pri zapínaní plienky, včera o dosť viacej všade ale iba mini ďobky a dnes je to už všááááde a plno veľa
lubi díky za info, pomôže, teda mne isto 😉

mimusik
7. júl 2009

Ahojte maminky,
ANDRE - bože, čo sa to s vami deje? Neodkladaj dnešnú návšetevu u dr., zavolaj tam, povedz, že máš podozrenie na infekčnú chorobu a nech ťa berie do ordinácie hneď ako prídete. Z rozprávania maminiek, ktorých detičky prekonali 5 som doposiaľ nepočula o takomto ťažkom priebehu, ak samozrejme Mathy 6 má.
My sme osýpky nemali, ale kukla som múdru knihu s foto, kde sa píše, že choroba začína horúčkou, červené slziace oči, nádcha, suchý kašeľ, po 3-4 dňoch ružový výsyp - najskôr ako oddelené škvrny, potom sa zmenia na veľkoškvrnité vyrážky. Tento výsyp sa najskor objaví na tvári a za ušami a potom sa rozšíri na celé telo.

No a píšu tu aj o 6 - podobné prvotné príznaky, po 4 dňoch z ničoho nič klesá teplota na normál a objaví sa výsyp z drobných svetloružových fľakov, najčastejšie na hlave a hrudníku. Výsyp trvá 4 dni.

V každom prípade sa Andre radšej poraď s dr. Nech už je Mathy zdravučký, nech už rýchlo teploty klesnú, moooc vám prajem ☹ a hlavne nech sa mu to neskomplikuje...

lubka78
7. júl 2009

asi uz aj vymazem tu fotku, aby ste si zase nemysleli, ze takto vyzera aj teraz 😀 ale ako ukazka kiahni dobre, nie? 😀 😀 😀 ale asi budem musiet pofotit ako je to momentalne a vymenim tie fotky tam 😉
katka...ano som na druhej strane rada, ze uz to budu mat za sebou, Filip pojde od septembra do skolky, tak sa potom nemusim bat, ze to prinesie domov 😉

katarinkad
7. júl 2009

lubka, no je super ze nam to tu opisujes, lebo ja kedze som prvy krat maminkou som netusila ze kiahne takto vyzeraju 😕 takze rady z prvej ruky sa zijdu 😉

andre
7. júl 2009

hovorila som so zast. dr., teda so sestrou, a že heeeej to je výsyp pri tom taký, a máte niečo na alergiu ? tak som jej povedala že naša dr. vravela že na to nič neni, že to prejde ale že toho má veľmi veľa tak chcem s ním prísť, tak vraj že no dobre no, tak prídite a povedzte že idete ukázať ten výsyp 😅 ... a ja si tu naivne myslím či ho nemám dať cikať do sáčku či mu neurobia nejaké vyšetr. 😖

mimus díky za info, teploty už chvalabohu nemáme, od včera, ale meriam ho pomaly každú polhoďku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre