Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

zuzul1310
28. sep 2010

@bibka333 všetky čo chodíme do tejto diskusie máme rovnako staré decká 🙂

bianca
28. sep 2010

@zuzul1310 bibka myslela zrejme v jeden den narodene.Tu sme od septembra do novembra podla toho kto ako porodil

zuzul1310
28. sep 2010

Čaute baby, som sa tu dlhšie neukázala, náš Danulo má novú zábavu spieva si 😀 😀 😀 . Dnes si celé poobedie vyspevoval "Old Mac Donald Had a farm" hovoril to foneticky ako to počul v PC (zvykneme mu cez youtube púšťať detské klipy), tak sme sa všetci nasmiali. Už sa učí aj Kolo kolo mlynské a Prší prší, to mu púšťam cez vežu, ale tiež sranda, spev ho momentálne strašne baví, len z toho vychádzajú také skomoleniny...je strašne zlatý 🙂 🙂 🙂 . Púšťam mu jeden album s detskými pesničkami a je tam aj uspávanka (spieva ju žena, ale strašne pisklavým hlasom, aj mne lezie na nervy), malý keď to počul prvý krát, tak sa na mňa porzel a hovorí "Maminka, teta plače", ja na to "Ona neplače ona spieva tak až piští" Danko "Nechcem piští, vypnúť hifi"
Kočky dajte typy čo kupujete ratolestiam k narodeninám...možno sa ešte niečim inšpirujeme. Napíšte please aj čo s drobcami robievate, nejaké hry, rozvojové cvičenia na motoriku, alebo čo ja viem, čo, musím krpcovi vymyslieť nové aktivity aby som ho niečim zaujala. Chodievate do detského centra, alebo na angličtinu, alebo na nejakú takú aktivitu? Ja chcem začať chodiť s malým do centra, ale až po kontrole u imunologičky, ideme teraz v októbri a ak vydrží nebyť chorý do kontroly, tak nám nebudú robiť odbery, ak to vyjde tak ja už ani Vianoce nepotrebujem 🙂

terez34
29. sep 2010

@bianca no to nema chybu z tymi tamponmi fakt je vynaliezava 😀 😀

terez34
29. sep 2010

@zuzul1310 no to preto ze su oktobrove 😀 😀

terez34
29. sep 2010

@zuzul1310 ahojki mi tiez mame obdobie spevu a pocuvanie detskych pesniciek a napodiv mala uz vie ktora pesnicka nasleduje a tiez si zacina spevat tie slovicka ktore si zapametala tiez by stale pisala a kreslila ale musim pri nej sediet a kreslit ja a niekedy my to uz lezie cez hlavu do centra zatial nechodim ale sa chystam minule som snou bola v kniznici bola tam pre deticky noc lolka a bolka ked sne tam prisli a ona zbadala kopu deticiek tak sa k nim rozbehla a vobec ju nezaujimalo ci som tam alebo nie potom tie panie brali tych krpcov do druhej miestnosti na ten program a ona jej dala ruku a isla s nou sadla si tam a sedela ako pribita a pocuvala co sa okolo nej deje ja som z nej bola hotova prvy krat a super tak preto by som chcela aj do toho materskeho ist aby sa tam pohrala lebo od vtedy stakle spopmina deticky 🙂
mas malickeho casto choreho? to ma mrzi ja malu nemavam choru iba na jar a jesen mava v pusine afty a to je hruza ☹

terez34
29. sep 2010

@bibka333 no to je dobre a vsetke tri no super 😉

janka_pn
29. sep 2010

takze moja ella je zivel podobne ako barborka konanka, ale spat chodi o cca 8mej do cca pol 7 a cez obed od cca 12tej asi hodku a pol. plienky mame a este as dlho mat budeme, neposedi... pozna farby, vie ich aj priradit, ci pozna tvary ani neviem, vyzistim 😀, dake auta uz tiez pozna, ale momentalne ju zaujimaju len kvetiny a vsetky odpadky co najde na zemi 😅 , kvetiny vie aj niektore pomenovat. rozprava celkom fajn, sklonuje, casuje, pozna clenov rodiny, kamaratky... ale povie to len mne, vonku zas nema cas.... beha, lozi, skace, pada a pada a padaaaaa, modriny uz neratam, najnovsie ma rozbite pery ☹. meria 93 a vazi asi 13 a pol. pozeravame vlacik tomas a bob the builder a ma rada minnie, ale zas cely jim jam len chvilu, lebo nepostojiiiiiii, o sedeni uz ani rec nemoze byt 😝. lyzickou by jedla asi aj sama, ale ja ju stale krmim, aby sa najedla, lebo po chvili aj zo stolicky vylieza.

terez34
29. sep 2010

@janka_pn to je nieco ako ta moja naposedi a ked papa tak ja ju krmim a ona svojou lyzickou a este aj rukami ale mne je to jedno len nech je lebo ona je strasne zly jedak ona by pila len kakavko a ostatne ju nezaujima mam to snou hrozne a ked sa jej v tanieri nieco nepaci tak to neda ani doust ovocie mi nepapa vobec ziadne hned ju z toho natahuje este tu zeleninku ale v polievke 😉

janka_pn
29. sep 2010

@terez34 poznam 😀 ale u nas sa ovocko a zelenina jedava, ma rada skoro vsetko okrem maku 😅 , tomu vravi, ze sliziky su pinave 😵 a kakao nepije, ona len mlieko a vodu 🙂

terez34
29. sep 2010

@janka_pn 😀 😀 😀

zuzul1310
29. sep 2010

@terez34 ja som to písala ako reakciu na príspevok, že "Máme rovnako staré deti" Tiež ma to dosť prekvapilo, keďže sú všetky októbrové.

terez34
29. sep 2010

@zuzul1310 no ved jasne neurazaj 🙂 🙂

zuzul1310
29. sep 2010

@terez34 s tou knižnicou to je super nápad, mala by som zistiť či aj naša knižnica robí také programy pre detičky, to by sa malému tiež páčilo, rozmýšľala som že od januára s ním začnem chodiť na angličtinu, nech je v obraze, nejaké tie riekanky sa naučí a bude mať aspoň v uchu ten prízvuk, ja som sa učila anglinu 8 rokov, priateľ chodí teraz do akadémie, tak nech aj malý je v obraze, bude medzi deťmi a ešte sa aj niečo naučí. Keď absolvujeme imunológiu tak pôjdeme aj my do hracieho centra alebo klubu mamičiek s deťmi. Malý býval často chorí, v piatich mesiacoch sme boli prvý krát na antibiotikách, nemocnica zápal pľúc (išli sme tam so zápalom priedušiek, liečili ho na alergiu na mlieko a dostal tam zápal pľúc.... 😠 ) druhá choroba skončila tiež dusením, astmatickými záchvatmi a nemocnicou (mal cez 10 mesiacov), to už vedeli čo s ním majú robiť, tak sme tam boli len 4 či 5 dní a odvtedy chodíme k imunologičke, mal pol ročnú kúru na posilnenie imunity, berie každý deň lieky na astmu, ale od tej poslednej choroby sme mali našťastie len soplíky a teplotu od zúbkov, tak snáď sa to zasa nezhorší (klop klop klop klop). Tie afty vám nezávidím, je to vraj bolestivé a nepríjemné...malý bol posadnutý kreslením ke´d mal rok, asi tak do roka a pol, to sme mu tiež v kuse museli kresliť my a aj on kreslil pekne, teraz ho to prestalo baviť, našiel si iné záľuby. vláčik tomáš je aj náš favorit, dokonca zbierame Thomas Take along a v kuse chodí s tým papierikom a ukazuje nám čo ešte máme kúpiť... pekne sa s tým zahrá, hoci je to až od troch rokov.
@janka_pn Danko tiež chodí spať o ôsmej, spáva do siedmej pol ôsmej, poobede od jednej tiež zhruba hodinku max. hodinu a pol. On je ale skôr kľudnejší aspoň v porovnaní s tým ako opisujete svoje baby. Papá všetko čo nezje jeho 😀 má 94 cm a 17kg. Kvety sa strašne páčia aj Dankovi, farby už konečne v pohode a tvary tiež, minule postavil vežu z 8mich drevených kociek, som nečakala že to dokáže. Teraz chodievame von s odrážadlom, začalo ho to konečne baviť. dnes bol ale strašne protivný, robil samé naprieky a cirkusy, mal zlý deň a tým pádom aj ja. 😒

zuzul1310
29. sep 2010

@terez34 snáď si nemyslíš, že by som sa urazila a na teba už vôbec nie. 😉

janka_pn
29. sep 2010

@zuzul1310 naprieky a cirkusy mame na dennom poriadku, takze ma to uz nevyvadza z miery 😀 a odrazadlo tiez pouziva, len zas ako na vsetkom, dlho neobsedi 😉 a veze ficia aj u nas a este aj kreslenie po stenach, parketach..... 😀 😀 😀 a zabudla som, straasne rada modeluje, to je jedina cinnost pri ktorej obsedi a este aj pri "peceni" baboviek na piesku 🙂

zuzul1310
29. sep 2010

@janka_pn modeluje? ja som práve rozmýšlala že malému kúpim plastelínu, keď už bude horšie počasie a nebude sa dať chodiť toľko von. Z čoho modelujete, z plastelíny?

andre
29. sep 2010

tak predpokladám že to treba uviesť na správnu mieru 😀
bibi myslela 3 deti v rovnakom veku ako terez 🙂 ... že majú obe po 3 deti a tie sú dokonca v rovnakom veku 😀

ps : inak veselé čítanie 🙂

andre
29. sep 2010

@bianca ale že ty si bia mimo obraz 😀 to bude asi tým nepriechodným nosom 😀

mihanka
30. sep 2010

no ako pekne sa to tu rozpisalo... 😉
andre, dobre si to vysvetlila... 🙂
zuzul, materske centrum je super, ja v jednom pracujem, minuly rok som viedla cvicenie na fitloptach, tento rok robim tanecnu a anglictinu 😵 z deticiek ide supeeer energia...

bibka333
3. okt 2010

@andre supar presne tak som to myslela 🙂
@terez34 🙂))

zuzul1310
3. okt 2010

@mihanka to je perfektné, to by sa malému asi páčilo, s angličtinou chcem od januára začať a to hracie centrum asi čochvíľa, keď bude zlé počasie. Už sme sa dohodli aj s kamoškou že budeme s deckami chodiť, sú v rovnakom veku.

zuzul1310
5. okt 2010

Kočky, musím sa pochváliť.... 🙂 Môj pokladík mi včera povedal "Maminka ľúbim ťa" Moje zlaté jediné najdrahšie 🙂 🙂 🙂 🙂

terez34
12. okt 2010

ahojte maminky no konecne som sa tu dostala lebo bola praca v zahrade tak som nemala cas 😝

@zuzul1310 chudiatko ten tvoj maly sikulka ked ma astmu dufam ze sa s toho dostane
kocky musim sa pochvalit uz dva tyzdne chodime cikat na nocnik iba obcas v noci je nehoda ale super a vonku na travicke je to najlepsie 🙂 🙂
inac dalsia vec prekonali sme herpesovu anginu no svinstvo 😒 😒 ma trochu oslabenu imunitu a malo zeleza ale dufam ze to vyliecime 😉

zuzul1310
12. okt 2010

@terez34 gratulujem k tomu nočníkovaniu, to je super, dúfam že už aj my začneme.
Čo sa týka oslabenej imunity tak tiež sme brali polročnú kúru na posilnenie a teraz som mu kúpila probiotiká na posilnenie imunity a plus mu dávam Cčko. Pomalinky sa z toho dostanete, chce to trocha času, ale malá je šikovná ke´d tak super zvláda nočník

terez34
13. okt 2010

@zuzul1310 ahojki no dufam ze s tou imunitou mas pravdu a trochu mi zacina aj papat a sama si pita ked je hladna tak mi je trochu lepsie na dusi dufam ze to uz bude len a len lepsie na tu inunitu mame papat iminoglukan minimalne 3 mesiace no tak uvidime ahoj a drzkajte sa 🙂 😉

terez34
13. okt 2010

@zuzul1310 gratulujem malemu danielkovi k narodeninam vsetko dobre hlavne vela zdravicka 🙂

zuzul1310
13. okt 2010

@terez34 určite sa to zlepší, nemusíš sa báť, najhoršie máte za sebou, už to bude len a len lepšie, tie lieky jej na imunitu pomôžu.

zuzul1310
13. okt 2010

@terez34 a ďakujeme veľmi pekne za narodeninové prianie 🙂

terez34
15. okt 2010

@zuzul1310 tak dik a dufam ze mas pravdu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre