Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

lilyk
13. feb 2010

Horalka ja z kocikom do snehu ani nemozem 😀 ja mam peg perego venezia a kolieska su ako kocik pre babiku,raz som to riskla a dobre som si zakorculovala 😝 ja mam velke stastie ze mam Billu doslova 30 krokov od domu tak som zvladneme aj po svojich. A ten vietor je u nas neskutocny, isla som do auta a za sekundu ma ofucalo z predu zo zadu , do des.
teraz sa v ramci chudnutia napchavam smotanovou tortou 😀

margaretka08
14. feb 2010

ahojte mamičky dnes je velmi pekní dník bola som z mojou malou na prechádzku a teraz spinka ako babo.

mihanka
14. feb 2010

ahojte,
my sme boli na chate odvcera, bolo celkom fajn, Simi bola zlata, dnes sme boli doobeda vonku, ale len chvilku, najprv som sa tesila, ze simonke sa sneh zacina pacit, isli sme na prechadzku, a moje zlaticko trafilo jedinu blatoskvrnu na celych zasnezenych kralikoch, ma suchnute obocko, licko, nostek ale len trosku... odniesla si to aj biela bunda, rukavicky ciapka, moja biela bunda, kedze som ju zachranovala... 😀 no tak zase zimu nemusime... 😀 😝 😖

mihanka
14. feb 2010

STRETKO:
do maximu som napisala, dufam, ze termin 14,15,16.5 bude volny... tu je online tabulka

http://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Anryl6W...

ak sa chcete pridat, napiste mi ipcku (tiez vam posielam tuto ip, tak dajte odpovedat)... dufam, ze sa nas nazbiera co najviac... ak by niekomu nevyhovovalo ubytko, a pacil by sa mu viac hotel kaskada (myslim ze to bol tento co navrhla bora)
http://www.kaskada.sk/index2.html
tak kludne to mozeme kludne riesit tak, ze niekto bude v maxime, niekto v kaskadach a stretneme sa v zoo trebars... 🙂

este neviem ako budeme riesit rezervaciu, do kedy bude potrebne sa prihlasit, to upresnim neskor... 🙂
cmuk vsetkym

gladriel
15. feb 2010

ahojky holky ako sa dari co porabate.s vacsinou som v kontakte na facebooku.mame sa dobre.zijeme a ideme dalej.ja som stale sama.mala rastie perfektne a uz je moja pijavica.akurat teraz 21 budu 2 roky od dvoch ciarok na teste.

andre
16. feb 2010

ahoj všetkým 🙂
mám tu veľkú absenciu, tak ničo ťuknem kým je time, manž. na fotbale, dieťa v posteli
perné dni nás obchádzajú od zač. mesiaca, ešteže má febr. menej dní ako obvykle a rýchlo sa minie
... tak na "pobavenie"
zač. febr. sme boli na to slávne očkovanie, v piatok... v sobotu v rámci odvahy sa m. trafil líčkom do rohu steny, trochu plaču, ale fungovali sme ďalej veselo, poobede spánok, večer klasická zábava a v noci zvracanie, celý obed v postieľke, tak po prvom čistení a prezliekaní ešte pohoda, po hoďke keď som ho zobrala lebo nevedel zaspať, tak ovracal komplet mňa a všetko okolo, v obyvke ďalšie pokusy a naše telefonáty do nemocky a na pohotovosť... skončili sme na traumačke ráno o 1 v nedeľu, všetko negatívne, tak nás poslali na detské a tam že treba ostať, lebo otras mozgu, tak som skoro odpadla, no chápem že podozrenie, príznaky a tak ďalej, ale teda mala som čo robiť so sebou, m. bol už úplne mimo seba, keďže boli asi 4 hoďky ráno, čajík čo sme mu dali vyzvracal pred nimi takže nebolo o čom... no aby sme to skrátili, dr. na oddelení paní úžasná, keď som chcela info že čo sa deje, tak sa ma opýtala, že čo akože by som chcela aby mi povedala 😅
ubytovali nás v izbe, kde parádne fučalo od okien, m. s napichnutou kanilo priviazali a dali mu kapačku akože nutné, nutný fyziologický roztok + glukóza... no nebudem riešiť ten super pobyt tam, keby manž. neurobil cirkus, tak skončíme asi obaja s m. na psychiatrii, ako príklad, napríklad - od rána nás naháňali aby m. jedol lebo treba eeg, rýchlo a rýchlo, a potom sme od 9 do 15,30 čakali na výsledky lebo nebolo dr. kt. by sa na to mal čas pozrieť, okrem toho m. nič nespal, kovová postieľka cinkala, ak vonku fúkal vietor, ráno o 5 prišli vysypať kôš, zmývali zrovna keď som ho uspala, kvapkali mu do očí práve keď po celom dni zaspal, neskutočný prístup ... otras sa nepotvrdil, dokonca mi bolo povedané že sa buchol na líčku a tam predsa mozog nie je... kým ja som to opakovala každému a donekonečna, tak ma každý a donekonečna ignoroval...
ako bonus sme si odtiaľ doniesli rotavirus, takže som vďačná za minuloročné očkovanie, lebo sme iba hnačkovali, bez teplôt a zvracania... keď sa m. z toho vyhrabal, dostali sme reakciu na to slávne očkovanie a od nedele teplotujeme... do toho ešte v piatok, včera a dnes od 8 do 16 nešla teplá voda, kúrenie a elektrina, tým pádom ani výťah, takže sme šlapali so všetkým na 10 p. ... no a dnes keď akože sa ukončili nejaké opravy kt. ktosi takto úžasne naplánoval, výťah sa spustil v sprievode divných zvukov a vzápätí zhorel, takže smrad a dym na chodbe, hasiči pred barákom a nervózny opravár výťahov, kt. sme zavolali, sa rozčuloval že prišiel zbytočne lebo mu nebolo povedané že výťah horí, vtedy ešte nehorel len hučal samozrejme, ale to už nie je podstatné

no, tak krásne dva týždne za nami, a čakáme na tie stávajúce zvyšné, čo prinesú 😎

margaretka08
16. feb 2010

ahojte mamičky môžete mi napísať o tom stretku čo bude v Bojniciach kolko stoji ubytovanie chodia tam aj oteckovia ako je to zo stravovaním rada by som prišla aj ja

bora8
17. feb 2010

ahoj andré - no to ste si tuším smolu vybrali na celý rok dopradu, bodaj by vás nič také už nestretlo celý rok, s tou nemocnicou je to otras 😠 asi by ma tam parazilo......

margaretaka ty si nedostala ip? s cenami si nájdi stránku penzionu maxim v bojniciach a tam to máš, s oteckami - ako uvážiš, ja chodím s mm, lebo mám dve deti a sama by som to nezvládla, ale minulý rok bola zábava a zabavil sa aj mm, tak pôjde aj tento rok, teda páčilo sa mu a pýtal sa či ho zoberieme aj tento rok 😉

lilyk
17. feb 2010

ahojte 😉
Andre ja uz sa nedivim ani nezasnem...ako vidim a citam do nemocky len v krizovom stave 🙄 a najhorsie je ze ked sa tam rozculis tak ta vyhlasia za sibnutu a podrazdenu mamicku alias hysterku 🙄 co najdalej od nich...no hlavne ze ste doma...drzim palec 😉
mne Majulo asi chytil virozu ci co, vcera horucka 38.3 a vecer vsetko vyvracal...tak len cakam kedy to chyti aj Tomino a potom my 😖
my na stretko nejdeme koli peniazkom nam to nevyjde...chystame sa tento rok k moru 😉
drzte sa vsetky a nech vas choroby obchadzaju 😉

mihanka
17. feb 2010

ahojte,
andre to je hrozne, dufam, ze budete v poriadku a uz vas nic take hrozne nepostrehne, a teraz ste bez vytahu?? 😕
ja sa desim navstevy nemocnice... aspon mozes byt s malym na izbe, u nas sice moze byt mamina v nemocke s mimi, ale je v inom kridle, pricom dieta o 7 vecer zoberu, zamknu dvere a ty si len najdes v karte dietata rano, ze mu museli dat diazepam, lebo hysacilo a nechcelo zaspat... ☹ ☹ 😠 😢

lilyk, chapem... 😉 uzite si dovolenku... a nech ste co najskor zdravi...

my sme mali nakupny tyzden (teda este neskoncil)... 😅 vcera sme simonke kupili konecne stolicku, ona z nej nechcela ani na predajni zosadnut, dobreze sme ju nemuseli niest na tej stolicke, statocne pomala tatikovi nakladat ju do auta, kupili sme jej drevenu truhlicu na hracky a dnes som si kupila vysnivanu pracku, v piatok ju donesu... 😵 😵

luciabah
17. feb 2010

ahojte

andre, zelam skore uzdravenie

mihus, aku stolicku a kde ste kupili. nasa gretul ma este po nas a s kubkom sa o nu biju.no a tazsia vaha vitazi, takze gretul vzdy potom narieka.

my sa mame fajn, dnes nam volala teta zo socialky, ze sa odvolava zakon o dochodkovom poisteni a ide to za mna stat platit, no proste ten nas stat je len jedna banda... ale nejdem sa rozculovat, hlavne nech to za mna zaplatia
a zajtra alebo v piatok ideme na donovaly, takze zmena prostredia, mala to tam zboznuje,si trosku oddychneme. posielame pusinky.

p.s.: pozor vo vzduchu je rozsirena crevna chripka ☹

bora8
17. feb 2010

jaj kočky potrebujem radu, ideme s kamoškami kupovať stoličku pre tak 4-6 mesačné dievčatko- teda tú prvú, plastovú aké ste kupovali? kamarátke sa narodila dcéra a my sme sa rozhodli že sa jej na ňu poskladáme..... ale ja som nekupovala žiadnu, lebo sme mali pre naše deti ešte drevenú po nás..... poradíte mi? na čo sa pozerať?

simona161
17. feb 2010

Ahojte 🙂
V prvom rade Andre, teda, zazili ste si svoje, brrr, prajem skore uzdravenie a nech sa vam uz podobne sokove situacie vyhybaju 😉
Lilyk, tiez prajeme skore uzdravenie, asi sa naozaj cosi siri ... 😖
Mihan, ohladom stretka napisem na FB, a aku stolicku ste kupili? ... pochval sa 😉
Lucka, no vidis, nakoniec sa to na dobre obratilo, uzite si sniezik 🙂
Bora, my mame tuto, konkretne tu so zebrou a ked si predstavim, co na nej moj zazrak nacvicuje, prelieza ju, skace, trieska s nou, vykopava pult a furt drzi, tak som fakt spokojna 😀 Je perfektne umyvatelna, rozoberame ju pravidelne a umyvame celu, lebo maly sa vacsinou snazi krmit sam. Robime s nou "vytah", spustame ho na nej hore-dole, fakt vydrzi dost, aspon ta nasa urcite 😀

http://www.mimibazar.sk/bazar.php?id=2200074

akurat som ju vtedy kupila inde a myslim, ze podstatne lacnejsie ... mozem kuknut kde, ak ta to zaujme ...

mihanka
17. feb 2010

bora, tiez mame tuto stolicku a myslim ze ju ma polovica oktobrovciat, lebo to bola vtedy "vychytavka" ja som kupovala naraz 4 ks a dali nam super cenu... tiez som spokojna... 😵 ja cistim len tacku, obcas sedadlo, simi je za damu... 😅

luci, super uzite si donovaly a tesim sa za teba z dochodkoveho... 😀
stolicku sme kupili obyc drevenu - mali poslednu u mikusincovej, ale maju peknu aj v baby svete... hodim neskor foto... 🙂

bora8
17. feb 2010

no že za dámu 😵 😵 😵 slečna jedna 🙂

ďakujem baby 😉

bianca
17. feb 2010

hojte.Citat do zadu nejdem lebo by som sa pravdepodobne totalne stratila

idem po dlhsom case aj ja zreferovat.My sme nastastie MMR prezili uplne v pohode (klop klop klop) len trosinku zyvsena teplota ale vraj moze prist reakcia aj za 28 dni tak este cakame.Oko lepsie no stale je vidno tu potvoru hnusnu.Tento mesiac nas caka Prevenar lebo nasa este nemala ani jeden tak dufam ze aj to zvladneme.Teraz urputne zhaname byt a asi nam neostane nic ine len sidlisko kam sme nechceli.Budem musiet po 100 rokoch zasa sadnut do auta a prekonat samu seba lebo bez tatinka nam bolo doma tazko a komplikovano.Teraz ho uz mame doma a mala je ako kvalitna lepiaca paska.Nemoze ist poriadne ani na wcko chudak

Andre no pani chudatko ty i maly.Hlavne ze ste uz ako tak ok.Drzte sa.

horalka777
18. feb 2010

Ahojte 🙂

No Andre, uffff, no a do toho vsetkeho este zhori tyzden opravovany vytah, ty koksoooo 🙄 😠 😝
Myslim, ze mozes byt uz bez obav, vsetko zle ste si teraz na dlhu dobu vopred vyzrali.

No nasa teda za damu v stolicke nie je, hlavne ked ju zacne bavit drvit chlebik na atomy, to vzdy rozoberam a vysavam a pucujem od jogurtu 🙂

Bian, ze kvalitna lepiaca paska 😀 Viem si predstavit. Aj mm ked pride vecer, tak je ostro sledovany aj za dverami zachoda a B. vykrikuje, az kym nevyjde 😅

My sme tu asi posledni este stale nezaockovani 🙄 Najprv bola chora, potom mala cakat nejaky cas po chorobe, zatial stihla ochoriet znova 😒 tak zasa cakacka a ked som sa uz isla konecne definitivne objednat, tak uz skoro mesiac nemaju vakciny 😠 Najnovsi termin mame 11.3. Som zvedava, co sa zasa dovtedy zomelie 🙄

...
Podavate si niekto rocne zuctovanie zdravotneho poistenia - ci ako sa to vola? Este aj toto musim, za tych par mizernych €, co som musela priznat v danovom 😝 Nenaaaaavidiiiim uuuradyyyyy 🙄

lubik9
18. feb 2010

ahojte..tak aj my sa pripajame k reagujucim na ockovanie..uz dnes treti den stale teplota medzi 38 a 39..aj ked sme mali aj nad 39 ☹ ..nech je to uz za nami..

inak davali ste/davate niekto ockovat pneumokoka?

mihanka
18. feb 2010

ahojte...
aj u nas je lepiaca paska... 😀 nam ide tatik v pondelok zase prec, na 2,5 tyzdna... prezijeme... mame tolko aktivit, ze nestiham vnimat cas...

bian drzime palce s bytikom, je to narocne obdobie, ale prezijete, neboj a bezi to tak rychlo, ze zachvilku ste vo svojom... 😉

horalka, nie nepodavam, ja pracujem "dobrovolne"... 😅 vcera som bola na urade prace aj na socialke pre potvrdenie o poberani rodicovskeho a materskej pre mm k danovemu...
snad vas uz zaockuju a budete bez reakcie...

lubik, to ma mrzi, snad prejde co najskor a nevyhadzete sa... je to zataz tolko ockovanie, ale na druhej strane, lepsie 3 dni teploty ako prezit vsetky tie tri choroby naplno s teplotou, nepapanim... ☹

zajtra mi drzte palce, prvy x vediem kurz na fitloptach... 😕 😅

a utekam varit tekvicu a na plavanie... 😉 pekny den... 😉

evitkamalicka
18. feb 2010

ahoj maminky....co nove?

bia veru vodicak a auto je super vec.....my sa chystame na velku noc k nasim, na prvu taku dlhu cestu po vodicaku, tak snad to zvladneme, v polke cesty sa vystriedame

horalka777
18. feb 2010

no a prave mi doniesla postarka nedoruceny list, ktorym som este v polke januara ziadala zvyseny RP 😀 Dnes ma asi vystrie. Proste zasa zlucili v BA vsetky pobocky. Hlavne ze sme to doteraz mali v nasej mestskej casti, teraz to mame tristvrte hodinu s MHD 😠 😠 😠 Takze ak to chcem urychlit a ist tam osobne, zasa si len zvysim adrenalin. A ako naschval, dnes je tam vraj jediny nestrankovy den, ked by som to v pohode mohla vybavit... pomooooc...

andre
18. feb 2010

baby dííky, bola to pakáreň, som normálka to doma týždeň predýchavala že som nás tam nezvládla... ato sme tam boli len 2 dni cca, teda od nedele rána od 4 do pondelka do 17, odišli sme na revers, kt. nám dali podpísať napriek tomu že malému nič nebolo a mohli sme ísť domov, lebože prevádzkový poriadok hovorí že tam máme ostať 48 hodín, napriek tomu že m. odmietal jesť, hnačkoval, za celý "pobyt" tam spal dokodpy 10 hodín a ja vôbec nič... keď som chcela hovoriť s dr. tak sestry sa ma pýtali že načo a čo chcem od dr., celý pondelok manž. nosil m. na rukách po chodbe a čakali sme na výsledky, m. na §om len vysel úplne neprítomný, a nikomu to nevadilo, každý mal na všetko čas... keď manž. žiadal papiere že odchádzame, tak sa na neho usmievali nech sa nerozčuľuje lebo papiere aj tak podpisuje zast. primára a tá tam nie je takže smola ... no takýchto pikošiek za tie dva dni sme si užili bohate, keď sme prišli domov a šla som večer som večer do sprchy, keď som z nej vyšla, normálne som si nepamätala či som sa len sprchla alebo aj použila sprcháč , tak som šla zas... kanvicu som strčila do dresu že ju idem umyť, miesto toho aby som z nej vyliala vodu

no a výťah nejde a nepôjde tak celý marec ešte, rozhodnli že nemá cenu ho opraviť za 20 tis. sk lebo o 10 dní sa bude montovať nový, ktorý sa montuje 4 týždne a tak teda budeme bez výťahu týždňov 6... no a bude sa robiť brána a schodisko, a dlažba a obkladať šachta výťahová a pod. milé veci, tak ideme podať športku, rýchlo vyhrať kopu eurošov a migáme do teplých krajín na dva mesiace 😝

andre
18. feb 2010

ozaj, mali ste vyrážky po tom očkovaní ? m. sa včera kvalitne vysypal na brušku a na chrbte a na tvári... dávali ste na to niečo ? teploty skončili našťastie včera ale nastúpili malé ďobíky... dúfam že to nie je zasa nejaká úžas výnimka 😅

luciabah
18. feb 2010

ahojte

andre, ked citam vsetko co vas teraz postretlo, tak mne to pride, ze ste boli nakazeny crevnou chripkou co tu koluje a do toho ten uder licka a teraz bud reakcia na ockovanie alebo siesta choroba... tak pekne sa liecte, drzime palceky
a viete kto bude mat najkrajsi zadok na stretku... andre 😀 😀 😀

u nas prsi, takze odchod na donovaly sa odklada. ☹
zatial pa

simona161
18. feb 2010

ahojte, andre, Alex vysyp mal, na tvaricke, hrudniku, chrbatiku ... co viem, tak aj Simonka od Mihan a aj Timi od Lubky, dnes mi pisala, dufam, ze nevadi, ze zverejnujem ... my sme mali reakciu 4 dni, okrem teplot, vysypu aj poriadne zvacsene uzliny za usami ... na stvrty den zmizlo postupne vsetko ...

simona161
18. feb 2010

Lubik, a Timimu neockovali Prevenar? To je proti pneumokokom ... My sme mali 3x ockovanie, vzdy 2 tyzdne po Hexa vakcine, ale niektorym detickam tu to ockovali naraz, u nas nastastie zasadne nie ... ale za sebou uz mame 3xhexa(infanrix), 3xpneumokoky(prevenar) a 1xMMR(priorix) ... a na nic dalsie ma tak skoro nenahovoria 😀

simona161
18. feb 2010

Horalka, vidim, ze aj u teba je vybavovanie RP beh na dlhu trat, ako aj u mna 😀 drzim palce, nech to mas uz z krku 😉
A ostatnych aspon zdravim a mizim varit, kedze poobede ideme ku svokrovcom ...

andre
18. feb 2010

luci, naša dr. povedala že to bol vraj rotavirus, čo sme si odtiaľ dovliekli, neviem síce podľa čoho to určila, ale mne je to v podstate jedno, hlavne že je to za nami, teda tie hnačky... nestrašte ma 6tko, to už sme mali a teda s tým šialeným priebehom že sme skončili na infečkom a totál mu zlivkidovala imunitu, nejaké neutrocity či neutrofily, už ani neviem, a stále ich máme mimo normu

no tak paráda, ešte 2 dni bude bodkovaný a hotovo ? 😅 uzliny nás asik minuli, okrem toho je urevaný a nič mu neni dobré ani na 5 min. 🙄

simona161
18. feb 2010

Andre, to nie je pravidlo, ze styri dni ... u nas boli styri, u vas uz zajtra nemusi byt nic 😉 drzte sa 😵

mihanka
18. feb 2010

andre, za vami je to najhorsie, juj, ale vam budeme zavidiet novy vytah, my nemame ziadny, tak ja slapem 50tku hore aj 2x za den... 😅 a ten zadok ti uz teraz zavidime... 😉

ako pise simon, Simi bola len vysypana - brusko chrbatik stehienka... za 2 dni to zislo...
a ockovanie mame v takom zlozeni ako Alex, + idem davat zltacku, kedze budeme vela na letiskach...

hori, u nas to prebehlo hladko, dokonca uz prisiel rodicovsky zvyseny... 😕

luci, no nezavidim, tak pridi zajtra do hviezdicky na lopticky... 😉 ak sa to nebude Gretulke pacit, tak sa pohrate...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre