Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

simona161
5. nov 2009

ahojte 🙂
andre, ano, u nas je veeelmi veselo, ale nastastie to este zvladam bez praskov 😉 a bavim sa na tom, ako vsetci z rodiny, pripadne kamosky povedia, ale ved dojdite, ved sa maly nejako zabavi ... a potom odchadzame s tym, ze tak toto este naozaj nevideli a nezazili ☹ a zaujimave, este nas nikto nevolal 2x na navstevu ☹ napriklad som s tetou riesila aku kavu si dame, pozerali sme, aku ma a maly zatial v kuchyni na koberec vylial jar na riady, vysypal smetny kos, rozhadzal servitky zo suplika po zemi a naramne sa na tom bavil 😀 Trvalo to asi pol minuty a najlepsie bolo, ze tu flasku od jari potom zodvihol a pekne ju zaniesol do tej policky odkial ju vybral 😉 Mne je hlavne luto, ze sa vobec nevie hrat, mame vela hraciek, on obcas pozrie knizku, obcas pobucha po xylofone, ale vsetko ostatne nula bodov. Ale ja sa nevzdavam a kazdy den sa ho snazim posadit a ukazujem mu, ako sa ukladaju kocky, navliekaju kruzky, stavia sa pyramida a on sa za cca 10 sekund postavi, zhodi to a ide si po svojom ☹ V podstate bud beha sam, alebo vozi auto alebo hadze alebo kope do lopty, ale sediet nebude a nebude. Inak je sikovny, ked mu poviem, aby priniesol topanocky, prinesie ich, ked sandalky, tak sandalky, ked mu poviem, aby nieco vratil do skrinky, vrati to tam, vie, kde patri spinavy podbradnik, a podobne. A minule ma velmi prekvapil, v obyvke sme mali krabicu od televizora, na ktorej bola nakreslena lopta, maly na to kukal a potom isiel, vybral loptu z postielky a zaniesol ju do tej krabice. Alebo si na prechadzke zapamatal, z ktoreho stromu si vzdy odtrhnem jablko a aj ked tam uz ziadne nie su, vzdy musim zastavit, lebo on nan ukazuje a musim ho zdvihnut, aby videl, ze uz tam nie su . Ale ja ked citam tu alebo na FB ako sa deticky hraju s hrackami, tak mi je niekedy do placu ... my mame aj ten hovoriaci telefon od fischer price, ma vela melodii, displej, co vselico ukazuje, mame vselico, aj ked som uz nakup hraciek zatrhla, ale bohuzial. Hracky nula bodov 😢 A v kombinacii s tym, ze maly cez den spi maximalne hodinu a to vobec nie kazdy den, velakrat nespi cez den ani sekundu, je to celkom zabijak, to je fakt 😀 Ale aj tak ho milujem 😀

henri001
5. nov 2009

Simi 😀 😀 😀 krasne si to napisala , tak ja sa teda teraz vytesujem velmi, maly to ma tak, se doobeda sa "hrajka" v kuchyni podobne ako si pisala Simi , novinka je rozkusavat tabletky do mycky (zabalene v sacku) ktore doteraz iba vyberal pojednom z krabice a potom daval naspat ...a ked ho prichytim, otvori mycku a hodi to tam a povie "tak" Smeti z kosa , zhadzovanie stoliciek to je vecny boj ...obzvlast sa bojim tych stoliciek, ved to moze padnut na neho , nechapem kde sa v nom berie tolo sily 😨 potom ide spinkat a ked sa zobud

henri001
5. nov 2009

sa zobudi uz sa hrajka s hrackami, pekne po poradi 🙂 akurat tu puzzlovu podlozku by nemusel furt rozoberat 🙄
Ema , malinka je krasna, chvalila som uz na fb ...deticky tvoje maju rovnaky kukuc 😵 zlatinka ... a torta super
my na nocnik nula bodov 😔 a este sa trapim trosku , pretoze vraj jednu gulku nemame tam kde by sme ju mali mat 😕 asi pojdeme na neake vysetrenia... Bora ma ukludnovala ze to sa upravi casom, ale aj tak...
Andy a FB si nedam , je to rychle, aktualne a vesele monstrummmm ...a tebe posleme predlzovacku na notebook, aby ti nekoncila baterka 😀
ved oktobroviek je vela , len maloktora nieco pise , lebo cita sa dobre ...vsak 😎 ale napisat nieco to uz je ine ...ved napiste ked citate fb baby podte na konika pokecat...to nie je problem, ale byt aj na koniku, aj na FB neneapisat nic a cakat co sa objavi 😒 ja naozaj nemam cim prispievat , takym co by pomohlo vam ostatnym ...a pisat ze idem von a uz som prisla sa mi na konika nehodi...preto chodim na fb

andre
5. nov 2009

simi, no aktívny je pánabeka za všetkých asi 😀 , hračky sú pre mini deti predsa, toto je už veľký chlap, nebude strácať čas teóriou, však v praxi všetko ovláda, no nie ? 🙂 hlavne že donesie a odnesie čo treba 😀

henri, však ti ho nebere nikto 😀 je to suprová vecička, ja súhlasím 😎 ... jediné čo by mi prekážalo, že známych mojich známych nezaujímajú diskusie mojich iných známych, cháááápeš... neni to nijako "oddelené" abo tak ... čo sa písania k čítaniu týka, tak nie vždy sa dostane odpovede každému kto čosi napíše 😎
inak a ak ide o mňa konkretizovane, tak som rada ak večer prebehnem poštu a net a vás všetky, a som trochen v obraze, snáď teda to nikomu nevadí 😖 ... po raňajkách musím pri drobcovi sedieť a hrajkať sa až kým nejde spinkať, vtedy riešim domácnosť, to stíham akurát kým sa vyspí z doobedného spánku, potom má obed a ak nejdeme niekam, tak opäť sa plazím po zemi s ním až kým nejde spať poobedne a potom doriešim domácnosť alebo seba, večer keď je r. doma tak je s ním ak niečo potrebujem a ak nie, sme s ním obaja kým nejde spať a potom sme spolu my a riešime veci čo treba, takže k pc sa dostanem ak nie je doma, alebo ak nastane vzácna chvíľka a nemusím nič robiť ... no a tým pádom že má stanovisko u m. v izbe aj všetky káble sú tam s ním, tak ostane mi iba šťava v baterke, no keď je viacej času tak priberem aj kábel

no a aby sa nepovedalo, že tapeta je celkom od veci, tak síce toto tiež nikomu nepomôže 😎 ale dááám, čo by som nedala... náš malý leňoško popri plazení sa stavia všade kde dosiahne, na 4 len vtedy ak sa chce postaviť, inak leštíme podlahy stále, ale tešíme sa aj tak ... počet zubkov 6, slovíčok 0

henri001
5. nov 2009

Andy no supeeeer 😵 tesime sa s tebou 😉 a keby si napisala takto aspon 2 krat do tyzdna ake by to bolo supis 😀 😀 😀 😉 my sme zavisli na gummy mackovi, takze som pri pc pomerne casto 😝 najnovsie si to pyta vecer aj s ceckom 😀 😀 😀 , noha vylozena na klavesnici 😀 😀 😀

evitkamalicka
5. nov 2009

ahojte,
andre nic si z toho nerob, mi tiez len utierame prach z podlahy a to sa mu musi velmi chciet ked sa uz postavi, ale vonku sa pekne prechadzame za ruku

andre
5. nov 2009

akože dve takéto tapety ? 😀 no neviem či fakt supiš by to bolo 😀 😀 😉

u nás to bude o chodení tak o pár mesiacov tipujem, keď sa vyštverá k čomusi tak má veeeelku radosť, ale to je tak všetko, trochen sa poposunie, ale je to ako by ho vetrík odfukoval zprava doľava 😀

andre
5. nov 2009

tak a hlási sa o svoj čas vymedzený so mnou... takže zas někdy nashledanou 😎

ps : ak tu niekto bude, ja zas dojdem 🙂

mihanka
5. nov 2009

phoebs, mozes aj tuto do albumu... je mi to inak fuk...
http://www.facebook.com/photo.php?pid=2668871&l...

simi, tiez ta obdivujem, a este k tomu si sama na maleho...
dnes je fakt otras pocasie, co robievate ked ste zavreti, takto doma? ako sa hravate s drobcami? my momentalne fuuuuuuuuuurt spievame, pustame si podhradsku, cvicime na fitlopte, tancujeme kolo kolo mlynske, alebo cumime na bbtv, hlavne ked potrebujem nieco urobit...
inak mame podobny denny rezim ako andre, len zavislost je zavislost, tak aspon pokukam, pocitam, pofajkam, co sa mi paci na fb a utekam dovarit polievku... 🙂

a dnes mam dlhy program podvecer len pre seba, brusne tance a idem aj na tae-bo... trosku sa inspirovat... 😵

ema, mala je kraaasna, vobec nie sumo... torta supeeer... 😵 , nocnik suhlasim...

henri, tak Henry je vylesteny, vyumyvany... 😀 sa mi s tebou snivalo... 🙂

lilyk
5. nov 2009

Simi to akokeby som citala o Tominovi, vsade vylieza, napcha sa aj do poslednej dierky, o nabijackach, kabloch, fene a podobnych hovadinkach ani nehovorim, najlepsie hracky su nehracky, uz mi vyliezol aj na sedacku a obtrhal moju krasnu fialku 😠 😀 ..neviem si predstavit ako zabezbecime vianocny stromcek, asi dam vystavat mrezu okolo neho 😝 ....no nechapem z neho, Majko taketo veci nerobil vobec. V stolicke Tomino sedel tak 10 krat za svoj rocny zivot, len z nej vylieza a samorozculuje sa tam....takze mi sa krmime v kresielku, uz mu hlava trci nohy vonku ale papame 😝 vcera mi otvoril krem, porozotieral po podlahe, na cele teplaky, vobec to neslo dole, no o zabavku mam postaraneeeee.
ked ho necham na par minut sameho, bomba padla to je slabe slovo 😝
no padam, uz sa mu nepaci ze tu sedim a tukam bez toho aby sa mohol aj on pozriet 🙂

luciabah
5. nov 2009

caute babule

tak my sme dnes navstivili kamosku, ma 2,5 rocneho chlapceka a teraz caka dalsie babetko. deti sa spolu pohrali... my sme mohli prehodit dve tri slovka... viac sa pri nich nedalo.ale zo zaciatku sa nasa dama tvarila ako neviniatko, ziadne slovko, ziadny pohyb, ale potom sa ukazala.

andre... ved sa ti nasi drobci nachodia cely zivot. neboj, mathymu nic nechyba, je krasny zdravy a to je hlavne.
ani my nechodime, aj ked sa niekedy snazi pustit sa a ist sama, tak max. 4-5 krocikov. nenutim, ma cas.
a co robime, ked je skaredo... hrame hrame a hrame sa. a ideme von pokial silno neprsi, lebo ak nie sme aspon pol hodinku von tak je s nou zle.

a henri, ja niekedy len precitam a nepisem, lebo dosla na mna jesenna depresia a co to tu potom budem sirit 😅

henri001
5. nov 2009

luci 😉 chapem
Mihi takze taebo 😕 😀 waw akcna zienka ...ja som uplne bez pohybu naposledy , vyhovorka bola, ze Henry place , ked som na stepri a ked ho zoberiem zo sebopu, bucha si hlavicku do tych pedalov, lebo sa mu to paci, ako to slape ...minuly tyzden som rozobrala ohradku a dala do nej ten steper, akoze aby sa maly nebuchal ...ale preco na nom necvicim teraz, naozaj netusim 😀 😀 😀 a ako ze vyumyvany, mala si pocit pri foteni ze je spinavy ??? 😠 😀 ozaj , mate uz fotecky od Silvinky 😕
lilyk my sme v stolicke tak 2 krat tyzdenne max , takeee nervy tam maaaa 😖 a vo vseobecnosti, akonahle nieco zakazem, nakricim, capnem po zadocku, okamzite si klakne na zem a bucha hlavu o zem 😨 😒

mihanka
5. nov 2009

lilyk, tak to som zvedava aj ja, co sa bude diat s vianocnym stromcekom... 😅
henri, no dobijam baterky a funguje mi to takto... 😀 lebo inak bola zo mna jesenna depresia... 😝
myslela som ze ked tablety do umyvacky riadu popapa, tak musi byt taky vylesteny ze az... 😀 😀 fotky este nemame, ale uz sa to vraj blizi... 😉 bucha hlavu o zem?? 😕 ta on uz obdobie vzdoru ma asi a zuri, kedze sa jeho zaujem nestretava s tvojim... 😅
my v stolicke ok, len treba vela veci na vyhadzovanie, pripadne chlebik do ruky...

ani simi este sama nechodi, za jednu rucku obcas, aj to do kriva, za obe uteka, vozik tlaci po byte, ale este ho nevie poriadne otocit, tak ked nabura, povie hapa a zacne jacat alebo hned jacat... momentalne jaci furt mam pocit a za vsetko... 😅

lilyk
5. nov 2009

Henri ja som toto nezazila, Majko mi v stolicke pol hodku jedol a potom este hodku posedel a popozeral celu kuchynsku linku....Tomino ten sa snazi stolicku znicit resp.rozlozit ale nejde 😀
my jacime hlavne od 5-tej, kedze je tma von sa nejde a to sa ukryvam po celom byte....lebo ked ma zbada automaticky zacne plakat ze chce na ruky.....a ked ma nevie najst 😀 tak pride do stredu bytu zamrnci,ked sa neukazem tak zamrnci este raz..akonahle zasuchocem hned ma najde a ked ma zbada klasika jaciiiiii 😀 no keby ste ste videli...blazninec jak vysity..tragikomedia na svete 🤐...vcera zacal plakat..normalne prisiel Majko za nim asi mu bolo luto ze placka a daval mu auticko, Tomik nechcel plakal dalej lebo som zehlila a nejavila zaujem 😅...potom ma stratil z dohladu a uz bolo dobre vychcanec jeden krpaty....milovanyyyyyy 😀

bora8
5. nov 2009

kočky mám chvíločku čas sa pridať, no Lucku ešte nenašlo vzdúvanie a jedovanie, ale nepochybujem že príde aj to 😀 a dá mi to pekne vyžrať.....
ona chodí a behá a za ruku nechce chytiť ani za nič, tak som začala zháňať vodítko, lebo behá kade tade a mamina za ňou na ulici nestíha...... k slovám artur, sa pridalo ahoj a čo to???? na všetko......
inak lucka tiež najradšej vyberá umývačku ale keď je v nej špinavý riad - ešte že ju máme s detskou zámkou a najradšej sa hraje v sprchovacom kúte, prvé čo ráno spraví tak ide do kúpeľne a kontroluje či sme ho náhodou nenechali otvorený od večera a potom...... mokrá až po lokte..... strká ruky do odpadu..... prelieva šampóny..... snažím sa všetko odstrániť ale vždy na niečo zabudnem
najviac ma štve - mám 8 rokov kompletné čísla Pekného bývania, u Jurka sa mi ich podarilo uchrániť, ale Lucka na mňa neberie ohľad - listuje, trhá....... 😠 😠 😠

bibka333
5. nov 2009

tak Eliška spinkala od 10,30 do 13,15 h super 🙂 teraz mi povyberala veci zo sušiaku na zem 😒 😔 aj ked je zle počko tak ideme von stalo sa asi par krat že sme nešli ale inak sme vždy vonku poobede 🙂 prave sa ideme obliekat 🙂
babenky čo vam detičky nechodia nerobte si stoho nič naš Adrian chodil az ako 14 mesačny a to len taak aby sa nepovedalo inaš do 2 rokoch sesdel kde si ho posadila tam si ho našla 😀 Jarka ta behala 10 mesačna 🙂 no u nas dievky hiperaktivne a chlapčok kludas 🙂 pa ideme ta 🙂

question
5. nov 2009

ahojte kocky,

je tu niekto z Trencina prosim??? mam tam nieco zajednane e potrebovala by som aby mi to niekto kupil..halo halo...samozrejme peniazky hned poslemmmmmm pomoze mi niekto?

bora8
5. nov 2009

ahoj quest práve som ťa objavila na mmb 🙂

skús martinu 😉

question
5. nov 2009

ano ano som tam 😉 keby nieco,pis 😀 😝 no ale ona je teraz tu v Nitre.. a mam to rezervovane len do zajtra 😅

bora8
5. nov 2009

a jej sestra?

question
5. nov 2009

no skusim ju...inak vobec ma nenapadla 😅 ..ale nie je FB..tak musim cakat 😉 volat jej uz nechcem teraz vecer.

inak aku kabelku????? 😝 😕 😕 😕 😉

andre
5. nov 2009

a zasa som tu 🙂
dobrý večer

a ques. čo si kúpila ? sa pochváliš ? 🙂

bora8
5. nov 2009

krásnu LV

andre
5. nov 2009

chceme fotos ... neukážeš ? 😉 ... bora

bora8
5. nov 2009

ja ju len objednávam, čakám na odpoveď, ešte ju nemám 🙂

andre
5. nov 2009

ale vybrala si podľa dačoho, nem ?? tak aspoň linku pls. 😝

mihanka
5. nov 2009

juuuuuuuuuuuuuuuuu... 😵 😵 😵
prvy x bol mm sam s malou cely vecer od piatej, vecerali, kupanie, kasa, uspaval... no musim ho pochvalit... 😵 😵
andre, supeeeeeeer... 😵 😵

question
5. nov 2009

bora hod link..davaaaaaaaj🙂🙂som zvedava... 😉
mih..no vidis aky je sikovny ked chce 😉 ale mohol by chciet aj castejsie,ne? 😔 😉

andre
5. nov 2009

mihan, aj u vás supeeeer 😵 😵 😵 .... a idem ja off 😀 , došiel r. z tenisu 😝
my sme tiež sami dnes kúpali, teda ja a m., r. ma síce presvedčoval nech sama nekúpem, lebože ako ho vyberiem a dám do osušky a pod. 😀 , no ale však toto ??? dakedy akoby som akože nevedela čo s ním, či čo 😀 😀 😀

mihanka
5. nov 2009

quest, ale ved on uspava aj castejsie, to len ze dnes bol uuuplne sam doma s nou tak dlho... 😵 to zase neplanujem utekat z domu casto takto...
andre, si dobraa, si to zvladla sama... 😀
bora, aj ja som zvedava... 😀
a idem pozerat tv...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre