Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

simona161
30. nov 2009

ahojte, u nas sa pokracuje v tradicii poslednych noci - plac, stonanie, cestovanie, kopanie do mna, kvakanie za vlasy ... koniec, maly strasne celu noc plakal, ani netusim, ci som aspon hodinku v kuse spala ☹ Iba dufam, ze je to fakt tym zubom, ze mu nic horsie nie je ...
prajem vsetkym pekny den, ja sa potrebujem nejako prebrat, ale netusim ako ...
henri, ja vobec neviem, ci sa 6tka opakuje 😖 tiez som pocitala, ze to mate zo zubkov ... drzim palce, nech je princatko ok 😉

simona161
30. nov 2009

ozaj, teraz ma to napadlo, tak este utekam napisat - viete mi niekto poradit ake "nositko" pre Alexa by sme mali kupit? take pevnejsie na chrbat, aby sme mohli chodit na dlhsie tury ... my mame klokanku, ale je iba do 13 kg, Alex ma teraz cca 12 kg, ale uz ho do toho nedavam ... mysleli sme, ze si kupime s mm spolocny darcek nejaky dobry nosic, aby sme buduci rok mohli behat na vylety ... napiste nejake napady a skusenosti, dakujem moc

luciabah
30. nov 2009

ahojte

henri... sestka je virusove ochorenie, cize sa moze opakovat kedykolvek ☹

my dnes noc pol na pol... teda zaspali sme 1x bey cumlika a spinkala tak asi do 4tej ale potom straaaasny plac. no a nas ocko rano, ze ako super spinkala, ani neplakala... ja neviem ci spal v inej spalni 😀 😀 😀

horalka777
30. nov 2009

ahojte, hlasim, ze BB pomaly ale isto vitazi nad kaslom. Snad to nezakriknem...

Prajem vsetym rychly ustup problemov... My mame zatial zubov len 12, ale ak bude pri tych ocakoch este vacsi cirkus, ako pri tych doterajsich, tak sa mame na co tesit... 😖 Inak som tak premyslala - kolko je lastne dokopy mliecakov? Nejak v tom nemam jasno 😅

Sim, my mame zdedeny taky pevnejsi turisticky nosic, ale ten aj sam o sebe cosi vazi... Zalezi od toho, ci sa chcete driapat kdesi na skaly typu Slovensky raj, alebo len take pochody. Tipujem, ze aj to prve, tak tam je fakt lepsie mat nejake nositko s pevnou kostrou - idealne aj s moznostou pripevnit striesku proti dazdu a slnku, tu ja nemam, tak traposim aj v lese s dazdnikom 😀 Inak by som isla do niecoho typu Ergo, Patapum, Manduca, ... uz je toho viac, nie su iba 2 typy (Manduca a Ergo), ale tieto latkove nosice maju jednu nevyhodu - nechrania dieta pred udretim o nejake sialenosti v terene (skaly na uzkych chodnikoch, nizke konare...) Netusim, ci si az ste az taki blazni ako my a planujete vyletit do podobnych terenov, tak len tak, pre pripad... keby hej 😀 A doporucujem ist do nejakeho specializovaneho obchodu a vyskusat si to na chrbte aj s dietatom, lebo by to malo fakt sediet tebe na chrbate, rovnako, ako riadny batoh. Mna napriklad dost tlaci ta kostra dole na zadku 😝 , asi to je dizajn pre chlapov...ale moze to byt aj mojim nadrozmernym zadkom 😝 😅

henri001
30. nov 2009

Luci , dakujem ...myslis ze mam ist k dr ...nic nam nie je , len tie male fliaciky su este trosku viditelne 😕
o nositkach nemviem nist 😀

simona161
30. nov 2009

horal, mliecnych zubkov je 20, takze nam uz budu chybat iba tie najzadnejsie stolicky a tam mu nevidim, takze tie spoznam asi iba podla placu 😖 😢 😠
a co sa tyka vyletov, no praveze my sme boli nauceni na vylety typu Vysoke Tatry, Sulovske skaly, Mala Fatra atd, takze asi radsej nieco poriadne ... Nie Alpy, Himalaje a spol, ale taka stredna narocnost 😉 Hrady, skaly, vodopady ... Tento rok sme stihli iba niekolko krat Sulovske skaly, Maninsku Tiesnavu, raz Vysoke Tatry a to je asi vsetko, hold mm bol prec ☹ ale buduci rok to verim bude lepsie ...
a poznamky typu nadrozmerny zadok si v porovnani so mnou radsej odpust 😀
a BB pozdrav, nech uz nekasle, posielame pusuuuuu

simona161
30. nov 2009

http://www.choredieta.sk/index.php/zuby/mliecne...

tak u nas bolo poradie absolutne chaosne, vobec nie podla tohoto ... a termin prerezania vlastne tiez nie ...
inak, aj tu pisu, ze ak sa neprereze ziadny zub do konca prveho roku, tak treba konzultovat lekara, aj mojej kamoske to s dcerkou hrozilo, lebo nemala ziadne zubky a nakoniec tesne pred 1. narodeninami jej vysli spodne dva ... strasne si vydychla, mali ist na nejaky RTG, ze ci su pritomne zarodky zubkov, ci co ... neviem, hlavne, ze vysli 😉

horalka777
30. nov 2009

BB opatuje pusu strapenemu Alexovi a nevyspatej mamine 😉

...neodpustim 😀 Nigdaaaaj si nevidela moj zadok z profilu 😎 Ja to maskujem jedine a jedine mojou vyssou vyskou 😀
(tak som vas dobre turisticky otipovala 😉 )

Jaaak ze 20 mliecakov? Hore strnast a dole sestnast? Lebo 15 a 15 asi nie, ze? 😀

A mam otazku na Luciubah - Luci, ake plienky teraz pouzivas u malej? Ja rozmyslam nad latkovkami a furt sa neviem odhodlat ☹ Poraaad, prosim... Uz mam na to aj peniaze vyclenene, ale mam v tom total chaos... Dik!

simona161
30. nov 2009

Horal, ja by som si tipla, ze hore 10 a dole 10 😉 My mame hore 8 a dole 7 a kusok 😀 Pocitam, ze tie zadne stolicky tam zatial nema 🙂
A vidis, pri tvojej vyske sa da vselico maskovat, ale co s mojou vyskou, ci skor "nizkou" 😀

horalka777
30. nov 2009

jaaaj, som zasa rozmyslala nad vela vecami naraz - jasne ze hore 10 a dole desat, alias hore 8 a dole 12 😎
Faaaakt som mala jednotku z matiky 😀 😀 😀 😕

bibka333
30. nov 2009

ahojte tak nadrozmerný zadok tu mam ja tak ma nepredbiehajte 😀 my sme neboli na turistike este ale chystame sa mam od kamošky turisticky nosič ale aky to je podla značky neviem
a zubky tak mi ideme podla tohototo linku 🙂 a dufam že nebudeme mat nadpočet lebo Jarka mala až 7 ale malinkych robili jej na to plastiku a teraz nema dvojky ale zubky má krasne 🙂
dne v noci sa Eliške odpipilil tie strip pasky tak to ma celkom pekne uvidime či ostane jasvička ak ano tak bude Eliška s jazvičkou na čele 😉

bibka333
30. nov 2009

ahojte tak nadrozmerný zadok tu mam ja tak ma nepredbiehajte 😀 my sme neboli na turistike este ale chystame sa mam od kamošky turisticky nosič ale aky to je podla značky neviem
a zubky tak mi ideme podla tohototo linku 🙂 a dufam že nebudeme mat nadpočet lebo Jarka mala až 7 ale malinkych robili jej na to plastiku a teraz nema dvojky ale zubky má krasne 🙂
dne v noci sa Eliške odpipilil tie strip pasky tak to ma celkom pekne uvidime či ostane jazvička ak ano tak bude Eliška s jazvičkou na čele 😉

simona161
30. nov 2009

horal, pri tom vsetkom, co ty ovladas a zvladas, sa na matiku mozes vy... 😀 a ja uz padam odtialto nieco robit, lebo moj syn tu dupe po CDckach ... pekny den vsetkym 😉

bibka333
30. nov 2009

sory

horalka777
30. nov 2009

sim, nemozem musim pocitat honorare predsa 😀 Teraz momentalne 12 + 12 = 24 € za dve chalupky 😀

Bibka, to ako mala Jarka 7 mliecnych na kazdej strane?
A neboj, nepredbehneme ta, s takym velkym zadkom sa ani bezat neda 😀

Aj ja uz miznem z netu, ideme von a nakupit...
papa

luciabah
30. nov 2009

henri... ja by som k dr. nechodila ak uz princiatko nema teploty a fliaciky zmiznu do zajtra tak nie, je tam strasne vela bacilov, sama prasacinka, tak aby ste nieco nechytili.

horal... ip

luciabah
30. nov 2009

bibka... tak budeme mat harry elisku 😀 😀 😀

bibka333
30. nov 2009

Luci chcela som ju dnesodfotit a dat foto ale nedalo sa tolko pohybu až až 😀
Horalka mala
ich nd pravou dvojkou prv že len 3 a potom 7 to boli také male kusky

bianca
1. dec 2009

caute

decka strasne som na seba nasrana ale strasne.Zabudla som vcera vecer dat do chladnicky hrniec polievky a hrniec masa a zeleniny pre Barcu co som do 20 varila

inak po vcerajsom ockovani mame trosku zvysenu teplotu ale zatial ziadna tragedia

margaretka08
1. dec 2009

ahojte mamičky mojej dcere idu asi zuby je strašne jedovata stale by sa chcela len pestovať ale v noci spi velmi dobre. nevieťe mi poradiť čo jej dať aby ju to tak nebolelo

bianca
1. dec 2009

margi u nas sa od vcera osvetcila surova mrkva.Nasa na hrizatka nikdy nebola ale ta mrkva jej teda ide.Len davam bacha aby jej nezaskocilo

lubik9
1. dec 2009

ahojte

simi...my mame tento nosic,dostal ho timi na krstiny:
http://www.lacnyskialp.sk/Batohy/Detske-sedacky...

je k nemu aj strieska proti slnku:
http://www.lacnyskialp.sk/Batohy/Detske-sedacky...

a aj plastenka proti dazdu:
http://www.lacnyskialp.sk/Batohy/Detske-sedacky...

bala som sa,ze v nom timi neobsedi,kedze nema rad priputanie,ale celkom sa mu v nom paci,uz v nom aj zaspal 🙂

luciabah
1. dec 2009

ahojte

tak my sa hlasime, mame sa fajn, prezivame chorlave obdobie, ale inak sme o.k., stava sa z nej tvrdohlavy zurivec, vrci na mna ako havko ked sa jej nieco nepaci. a rozsirila slovnik o gaaaga... teda baba, kugo ... kubko, gog... lego. a boli sme dnes u dr. a neplakala... huraaaaaaaa... a viete preco, lebo minule ju dr. po ockovani ponukla chlebom a gretka neohrdla a teraz stacilo len spomenut, ze dr. jej dala chlebik... takze ja budem hovorit margaretka... nechod s tym ujom ak ti ponukne chlebik 😀

mihus... ako sa mate? kedy sa vam vrati ocinko?

margaretka neporadim, my sme mali prudky rast zubkov za posledny mesiac plus zapal uska

alynka
2. dec 2009

ahojky

no s tým chlebíkom by to mala urobiť aj naša doki, lebo my čo len dvere uvidíme tak už začne rev a neskončí ani keď jej čokoľvek poviem. Tak ja jej len poviem nech si poplače keď už doma neplače 😀 😀 😀

Takže očkovanie už za nami...akože ročné miery....7830g, 75cm, 6 zubov...

Ďalšie očkovanie asi vynecháme, keďže do 16 mesiacov by sme mali mať 10 kg a to asi nebude, takže máme pokoj...

phoebe003
2. dec 2009

Aaaaahojky mamulky, tak já jsem zase nešťastná jak šafářův dvoreček. Sotva jsme se vylízali z chřipky, tak máme všichni do kupy angínu a jsme na atb. Paráda. K tomu Adamovi lezou zuby, spodní dvojka vylezla včera a dnes se tlačí horní dvojka, takže soplí, kašle, slintá, průjmuje, no prostě předvánoční idilka....

Všem nemocným přejeme brzké uzdravení a všem co oplývají jakýmikoliv pokroky gratulujeme,,, 😵 a my jdeme zaplout do postelí. pápálálá

m.a.r.t.i.n.a
2. dec 2009

😵 AHOJ 😵

My sme boli dneska na kontrole, všetko je už ok, Sebko je zdravý akurát zajtra ideme na ušné, pretože si stále chytá ušká, tak pre moj klud v duši nás tam poslali. Možno mi len chce naznačiť, že nemám tolko kecať 🙂
Inak chodíme jedna radosť, modrinky ani úraz zatiaľ žiadny. ťuk-ťuk-ťuk

Phoebe: 😒 No to máš radosť, čo?! 😒 Tak nech sa rýchlo z toho celá rodinka dostanete !

Margaretka: Ja na zúbky dávam Dentinox alebo Dentinol sa to myslím volá, je to na prírodnej báze... Ale dobrý je aj BABYDENT, tam je lidokain, to je lokálne anestetikum, takže to troška akoby znecitlivie na nejakú dobu.

...ešte k tým nosičom. My sme ho mali v Tatrách a ja som za celý týždeň v tom Sebka mala len raz a aj to na cca 20minút, pretože ma neskutočne tlačili ramená, takže ho musel vláčiť moj tatino. 🙂

Všetkým zubadielkam a choručkým vela trpezlivosti a zdravíčka !

Čakám, kým sa mi zobudí a ideme von, je tam krásne a teplúčko.

selina.liana
2. dec 2009

m.a.r.t.i.n.a ahoj aj my si stále chytáme ušká a aj sme boli na ušnom ale všetko ok , prišla som na to že si ich chytá ked je unavená

lilyk
2. dec 2009

moj si uska chyta ked papa a tvari sa ze je taaaaaaaaaaaak straaaaaaaaaaaasne unaveny 😀

lubik9
2. dec 2009

u nas si timi chyta uska,ked ho bolia zubky,tak je to mozno nejak prepojene...

mihanka
2. dec 2009

ahojte,
ja mam net deficit, som bola 4 dni u nasich...
tak vsetkym chorobkam drzim palceky, aj simi soplosi trosku zase a mna dnes zacina boliet hrdlo... 😒

simi zacala tiez chodit sama, taka je na seba hrda, moje slniecko... 🙂 straaasne výska, hrozne hlasno a strasne sa z toho tesi, aj ked ju niekedy za to hresim, lebo to je cisty ultrazvuk... 😅

luci, tatik sa nam vrati v pondelok... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre