Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

bora8
4. júl 2009

dobré ráno kočky 🙂 dnes to bude tuším krásny deň, malá už spinká v kočíku na dvore, ja som bola na trhu pre čerstvú zeleninu a v pekárni pre pečivo, raňajky za nami, postele stiahnuté a periny na balkóne...... 😵 obed budem robiť v paráku tak mám chvíľočku voľno..... ešte porobím poriadky v byte....... 🙂 ale vôbec mi to nevadí...... my stále zuba ani jedného.... ale inak je to krásna šikovnica..... znakuje o 106 😵

natsa
4. júl 2009

Ahojte.Prajem pekný výkend tuším bude dnes zasa horku.Fuj.To neznášam ked som spotená ako dvere u chllieva.Včera som objednala malému totohttp://www.hypernakup.biznisweb.sk/product/baze...
Dúfam že nam to do týždna príde.Zajtra budeme mať návštevu tak trocha vypekám.Neskôr vás dočítam.

katkaza
4. júl 2009

Ahojte
sme doma konečne 🙂 cesta tam v poho,lebo sme išli na noc a malinká prespala,tam super,lebo som malababky k dispozícií,ale cesta späť neuveriteľný horor,v aute asi tristo stupňov,malá horúčkovala,má zapálené ďasienka,vracala ,plakala....no des ☹
na najbližšie roky mám odcestované 😒 inak ďakujeme za gratulácie k výmesačiu a aj my dodatočne gratulujeme všetkým drobcom...a musíme sa pochváliť,že sa naučila sama posadiť 🙂
idem prať a skončím koncom budúceho týždňa 😝

lilyk
4. júl 2009

ahojte 😉
deti spia, ja dovarila,pijem cafe a cakam na svokrovcov,kolace som napiekla ala vytiahla z mrazaku co ostali po krste 😅
inak ten Vigantol neni len koli slniecku ale aj abys a vyvijali dobre kosticky a chrbatik ci sa mylim 😕 nam to dokina aspon tak hovorila.
Seli aj nam kedysi Maju vypadol z chodaka, ani som nevedela ako a pritom on nikdy nelietal a vlastne sa objavil pod chodakom 😅 a ja este dva dni studovala ako sa to stalo a ani neplakal, ja prisla do izby a on na mna pozeral 😝
ja som tiez vytiahla od piatku chodak, ja proste neuvarim nic, Majko Tomaskovi vsetko bere, Tomik na seba vsetko zhodi no koniec 😀 furt len nie nie nie, pozor, pozor, pozor,opatrne,opatrne a to dokola tocim celyyyy den 😀

phoebe003
4. júl 2009

ahojky,tak jsem ten dnešní slunečný den nějak přecenila...nebo nedocenila? že začalo lejt a hřmít a vůbec je tu hnusně a humusně a leje a bouří a proud nám vypínají a prádlo mi zmoklo a dnes jsou u rybníka slavnosti a program pro děti a je šeredně.mmm co nadělámmmmm ☹

flow333
autor
4. júl 2009

ahoj maminky, tak u nas rano kraaaasne, vybrali sme sa do presova do maxu, len tak prebrazdit, proste 2 zeny na nakupy 😀 v polke dialnice zacalo liat ako z konve....v presove neskutocna prietrz...jasne, ze my 2 vyletnene, ja zabky 😀 😀 este, ze maju podzemnu garaz...cestou do kosic sa vycasilo ale asi to pocasie prislo s nami sem...zatiahnute, kropilo, chceli sme sa ist prejst po meste, ale neviem neviem, ci by sme nezmokli...takze sme zatial doma...trosku si Sophie zdriemne aspon...

Andre, tak ako? je to u vas dufam lepsie??? 😒 😒 😒 daj info

inak my sme dostali choditko od krstnej, no eni som za, ale ked potrebujem varit, zehlit, ci trosku pratat musim ju tam dat, ved nikde nemoze byt sama, z postielky sa mi nahyna sa bojim, ze vypadne a nizsie sa uz dat neda, na zemi sa mi hned odstvornozkuje niekam....a selma zubata si myslim, ze v choditku ublizi menej ako keby na seba nieco stiahla, ci rozbila si niekde hlavku.... v choditku je max 30min...a to sa tam viac hra ako pochoduje...

flow333
autor
4. júl 2009

to bol dlhy monolog 😀 😀 😀

andre
4. júl 2009

mamky ahojky, vďaka za infošky všetkým
tým sa utešujem že to má ohraničené trvanie a už z toho ubúda, ale sakra pomaly ☹ ... ráno mal 37 ale dnes celý deň zasa sme medzi 38 a 39, od štvrtka poobedia teoreticky, tak už by sa mohli vynoriť tie pupáky nech sa teplota zdekuje 😠

flow333
autor
4. júl 2009

to mas este len necele 2 dni ...vydrz do zajtra 🙂 budu pupaky

inak to co je za nemoc ta 6ka???co za blud? ako kde sa schyta, ved nepamatan, ze by niekto niekedy o tom hovoril....alebo mal a teraz, co to za doba 😠

andre
4. júl 2009

mne dr. nepovedala presne že to je 6tka, len že vírus, 3 dni cca vysoká teplota, potom klesne a prídu pupáky, a že bude "veselo" do nedele... čítala som kdesi že to dostávajú drobci od 6m. asi do 3 rokov, a tí drobní keď im idú zúbky väčšinou lebo že je vtedy oslabená imunita... pýtala som sa dr. kde to nabral, povedala že hocikde, že je to vírus proste a že vo štvrtok sme tam boli už 3 alebo 4 prípad, že je možné že aj my sme to mali a ani o tom nevieme, že sa to nedá ustrážiť
ibaže zasa má 40tku, nijak sa to nelepší, skôr naopak ☹
ešte sa chcem opýtať čo ste za tým už a striedali ste napr. paralen a brufen alebo pod. ... musí byť 4 hoďky medzi nimi alebo 4 hoďky medzi sebou ? napr. čo 4 hoďky paralen, alebo čo 4 hoďky parl. a brufen... asik blbě to píšem... napr. o polnoci paralen, o 4 brufen, o 8 paralen .... alebo môže byť o polnoci paralen, o 2 napr. brufen ak je teplota a 4. alebo 5 zasa paralen...keď to niekto z toho pochopí tak pls. radu

henri001
4. júl 2009

andy mne povedala dokina ze ked je velmi zle, z paralenu mozem prejst na brufen vynimocne aj za 2-3- hodky ...je mi to velmi luto andy 😔

andre
4. júl 2009

henri díky, ja len neviem už čo robiť, tak aspoň si to sem naťukám, asi to vyzerá že tu sedím celý deň a mám choré dieťa kt. je bohvie kde...s r. len pozeráme na seba a pýtame sa jeden druhého čo budeme robiť
joooooj nech je zajtra posledný deň pls. 😔

bora8
4. júl 2009

andre je mi malého m. tak ľúto, dúfam, že mu to čoskoro prejde....

ja som asi hrozná matka..... normálne som zo seba hotová, tak som nervozna z Jurko, tak je dnes extrémne zlý a živý.... a ja neviem kde berie tú energiu o po 6 vstáva...... a stále melie, melie, melie...... som už prichystaná na migrénu...... ja neviem niekedy je asi veľmi zle sa až moc deťom venovať, lebo on ku všetkému potrebuje spoločnosť, on sa sám momentálne vôbec nezahrá, stále nás volá a vykrikuje, mná normálne z neho bolí hlava, hlas mám v ťahu.... som strašná a zúfalá, by si človek povedal že bude mať 6 rokov, že je samostaný ale ja si pripadám ako v koncentračnom tábore, stále ho musím okrikovať..... POMOOOOOC absolútne to nezvládam..... kresliť nechce.... čítať sám nechce, stále by len telku pozeral a to mu nechcem dovoliť..... nechce vôbec nič jesť..... len sladkosti.... som hrozná ....... ☹

henri001
4. júl 2009

andy co blaznis, kukni spat, ked bol chory Henry bola som tu furt ...ved na to sa mame , nem ? 😅 😀 mozes robit tolko ze mu dat lieciky , vela tekutin obkladiky a mojkat mojkat mojkat do zblaznenia 😉

henri001
4. júl 2009

bora si fantasticka len mas den blbec 😀 😀 😀 inak moja mama hovorila, ze aj ja som taka bola ...stale som potrebovala spolocnost 😀 😀 😀 a pozri, teraz robim spolocnost ja jej 😀 😀 😀

bora8
4. júl 2009

henri to nie deň blbec, to len dnes vyvrcholilo..... som úplne dead...... normálne som mu strelila.... za čo sa veľmi hambím, lebo som si tak iba vybila svoju zlosť..... ☹ a to je mi ľúto, ale 5x som mu povedala nech si dá papuče a stále ma nepočíval, len si mlel svoje...... bože.... cítim sa taká bezmocná.... a tá jeho lútosť v očiach........ ale vie byť fakt neprekonateľný v tom rozprávaní...... aj v škôlke stále hovoria že hovorí strašne moc, ale úplne od veci.... teraz vie že aj on prestrelil a je v izbe a trucuje..... ale ...... tak by som potrebovala aby si ho napríklad svokra aspoň na 3 dni zobrala...... ale kde niet vôle..... 😒 ja by som si troška odpočinula a bolo by fajn......

henri001
4. júl 2009

chjoj ...a nechces ho dat na karate alebo niekde, ta tanecna mu asi nestaci ...tam sa ucia decka aj takej pokore od autority inej ako rodicia a mne sa zda ze to pomaha ...no ale dnes je ti tato rada asi ako pluzgier na kurie oko, cooo 😕 nabuduce mu daj radsej studenu sprchu ako facku 😀 😀 😀 😉 a de je drahy ha??? 😠 😀

bora8
4. júl 2009

drahý kúpe malú a povedal nech si dám sprchu aj ja.... 😉 a idem si ľahnúť, že to dá všetko do poriadku.... asi som toho dnes mala moc a takto to skončilo.... no chodil na futbal a tanečnú a už sú prázdniny tak teraz nechodí na nič... bojím sa ho dať na karate..... je veľký a čo keď sa bude vedieť ešte aj biť.... čo s ním potom???? má sklony k agresivite nechcem to v ňom podporovať.....

mihanka
4. júl 2009

ahojte... 🙂
andy, mrzi ma to, my sme mali mali okolo 39 asi 2 dni... neboj vydrz... tie zabaly davas? a vobec tu nie si stale, to si nikto o tebe nemysli... 😕 😉

henri, selinka, mrzia ma vasi bujari oslavenci... ☹

bibka, vcera som bola na svadbe v brusne... 😉 a neboj synator bude ok, ach ten dr pristup zase... 😠

bora... si skvela maminka, proste ti rupli nervy... a presne ta chapem, ze teraz za to moze svokra... 😅 😀 teraz by som za nim isla a pohovorila si, ze co sa to vlastne stalo, nech vie, ze ho lubis... 😉

mihanka
4. júl 2009

phoebs, posielame cmuk bodkovancekovi... 😉

ja som spala u nasich, nic moc spanok simi, bola casto hore, ale spali sme inde ako spava, ked sme tam len cez den, dnes sme ju posadili vonku do vanicky a kuuupala sa hviezda mala, potom sme boli na chate u svadobcanov, super den, aj kolac som u maminky upiekla, simi zaspala unavenko raz dva... 😵

andre
4. júl 2009

a zasa som tu, r. dáva do neho aspoň kašu, teraz vstal po hoďke spánku a má zasa cez 39, a to o 19 dostal paralen a brufen môže až o 22 ... čo ešte môžem urobiť ? aj kupkanie vlažné sme mu robili, to stiahlo na 38,5 asi na pol hoďku len

bibka333
4. júl 2009

ahojte Andre daj mu brufen aj skor a j mi luto ze to tak dlho trva .
Bora aj mna vytaca Adko na vsetko šomre a je drzi no ja mu stale vysvetlujem ze sa tak budem spravat ja ci sa mu to bude pacit a on pride a povie maminka prepač 😉 mala rada neni u vas nejake materske centrum čo robia putovne tabory a tak možo by sa mu pačilo tu beru deti aj menšie 😉
babenky dakujem za pozbudenie počkame do štvrtka a uvidime či nebudem vybavovat Ružomberok
my sme dnes mali damsku jazdu boli sme s babami na zmrzku , kofolku pokec s kamoškami bolo super 🙂
Eliska každemu ukazuje ako vie robit tap tap tapušky 🙂

lilyk
4. júl 2009

Andre drzime palceky nech teplota ustupi...mna nic ine ako tu bolo napisane nenapada, nech rozmyslam ako chcem 😔 akurat tej kase trosku asi menej aby sa nahodou nepovrackal a viacej vodicky.

lilyk
4. júl 2009

a hej nam dr povedala panadol sa moze striedat s Brufenom.aj o 3 hodky....proste hocico co ma paracetamol ako ucinnu latku /a ibuprofen ucinnu latku..aby mal raz to a raz to druhe...u nas napr.brufen funguje viacej ako panadol.

flow333
autor
4. júl 2009

Adi snad je to uz posledna nocka s teplotkou ☹ ☹ ☹ a vobec tu nie si stale, ved chcem sa nieco dozvediet a nevidim ta tu. ☹

my 2 dnes spime u nasich, drahy je v madarsku, poroti sutaz.... 😒 na balkone sme si poobede no vlastne uz k veceru nafukali pool a naliali teplu vodu, Sophie mala termalne kupele 😀 😀 😀

bora, len sa ukludni a vyspi sa z toho, proste Jurko je svojsky a urcite si ho dobre vychovala, len je to autorita, no...a ze dostal facku, to ho nezabije, povedz tak ako vravi Mihan, ze ta to mrzi, ze ti rupli nervy, vysvetli mu to, ved je rozumny pochopi...

emaso
4. júl 2009

ahojte,tak my sme boli cely den v "motoreste"bazen,teply obed,parada,svokrovci sa osivali jedna radost 😀 snazila som sa trochu opalit tie moje cmarove noziska ale to este potrva kym budem ako havajska kraska 😅 detuchy vymacane poriadne,revali jak tury ked bolo treba vyliezt z vody 😠 aj Elli sa poclapkala trochu a potom sa taaaaaaaak pokakala ze isla pod vodu zas 🙂 az pred odchodom domov mala Jasminka uraz,to aby nebol cely den v ruzovom,bezala za loptou a prask rovno na piesky,udrela si zubok tak sme hned leteli k susedovi zubarovi a on ze v poho,dajte jej nanuk nech odpuchne,esteze tak,ale pusu mala jak po botulotoxine 😔

andre vydrzat,vydrzat,vydrzat,snad uz zajtra skoncite s teplotami,nie? 😉 aj ked zas kamoskin maly teplotoval pri 6-ke 5 dni, az potom sa obodkoval ☹ a papat ho fakt nesilte ,hlavne nech pije

bora aj mne da Samko riadne zabral obcas,furt huci jak stare radio a tie jeho argumenty premudrete,no obcas ma normalne zazenie do uzkych 😅 a Jasminka sa na neho dotahuje takze zvacsa mame duet,jedno vrieska cez druhe 😀a Ella do toho vydava svoje pazvuky bo nechape chuda co sa deje tak pre istotu vrieska tiez 😀

flow333
autor
5. júl 2009

to som prva 😒 halooooooooooooo dobre ranko...

ema klasika vykreslila si mi usmev na tvari....pribeh motorest...ktory? Maria???...ze havajska kraska....to bude nasa Henri... 😀 😀 😝

andre ako Maty???teplotka na ustupe?verime, ze ano...cmuk cmuk...podaj hlasenie, no kde si ked si tu stale? 😀

phoebe003
5. júl 2009

Dobré ránko mamulenky, tak já jsem se dneska probudila s nějakou miernou náladou 😝 a to jsem vstávala před chvikou 😒 jinak já nevím, jak Adam s těma neštovicema 😒 jeden den je opupínkovaný nacelém bříšku a dnes nemá ani prd, jen trošičku a takové maličké a přitom neštovice jsou velké podlité pupence, tak nevím, jestli se mi jen zpotil a byli to potníčky, nebo co. 😝 zavolám zítra dr, jestli by k nám mohla zajet a kouknout se mu na to...

andy doufám, že bude brzo líp, malému posíláme pusinku na brzké uzdravení

bora taky občas nevím co s Eliškou a to jsou jí teprve tři a fakt nevím, co budu dělat, až jí bude šest. to jí nejspíš prohodím oknem 😀 (obrazně řečeno samozřejmě) 😀 ale neboj, jsi skvělá mamka 😵 😉

mihanka děkujeme za pusinu 😵

ema, takže jste si den parádně užili. Ale koukám je to všude stejné, my jak někde jsme a všechno je fajn, tak Ela vždycky něco vymyslí a jedeme domů minimálně s modřinou, tak ale hlavní je, že si ten zub nevyrazila.

tady je krásné sluníčko, tak jdu něco dělat ven, než zase začne pršet. Mějte se tu famfárově

simona161
5. júl 2009

ahojte, ja by som si tipla, ze ema navstivila motorest "babkin dvor" 😉 ci sa pletiem? tiez rada precitam, ked ema napise, clovek sa aspon zasmeje 🙂
andre, ako sa ma maly? podaj info, ked stihnes ...
ja idem zas vytiahnut bazen na dvor, podotykam pre maleho, mne by sa tam nanajvys tak nohy zmestili ... 😀

andre
5. júl 2009

babulky ďakujem veľmi za všetko 😔 .......... 🙂 🙂
noc bola hrúza, najhoršia za všetky tie dni, 39,7 v kuse, občas 40... ani zábaly nezabrali, čo 40 min. som mu merala teplotu, okolo 3 asi mal 39,2 tak som si šla ľahnúť na dve hoďky kým mal lieky papať, po 6 už bol chladnejší ale to som už nemerala ani, nech si pospí, už bol nervný len čo videl teplomer... okolo 10 vstal s 36,9 teraz má 37,2 ... papal mliečko a zasa spinká... pupáky žiadne, má iba na krku také potničky stále ale to mal aj deň pred tým teplotami
včera tiež ráno bol na 37čke len, to som sa tešila už a cez to pekne vybehlo na 39 a viac, takže už len tŕpnem ako dnes zasa, dala som mu ešte paralen teraz než ľahol, aj keď má len 37,2 snáď to nevadí, natiahnem mu to čo 6 hod. ak by sa nezvyšovala a postriedam s brufenom... môže byť ? alebo už nemám nič dávať ? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre